Загрузка...

Блог о рыбалке » Як вибрати фідерне вудлище ?


--- ~ Як вибрати фідерне вудлище ?

Как выбрать фидерное удилище?Останнім часом все більшої популярності набуває ловля на фідер. Кажушаяся примітивної з першого погляду снасть не так то вже й проста насправді. Поради Данила Рославлева допоможуть вам з вибором фідерного вудилища.

Коли людина приходить в рибальський магазин, у нього виникає питання: «Який же фідер купити?». Добре ще, якщо Вам попадеться адекватний продавець, який дохідливо пояснить, для яких умов підійде та або інша снасть. А якщо на розумі продавця лише те, як би продати товар, та подорожче? ..
Хоча і різноманітність фідерних вудилищ і не таке велике, як, наприклад, спінінгових, але, тим не менше, існують різні моделі під конкретні умови лову та уподобання риболова.
Хотілося б детальніше пояснити насамперед новачкам, від яких критеріїв потрібно відштовхуватися, вибираючи перед покупкою фідер.

Довжина

Ця величина у фідерів коливається в межах 3.6-4.5 м. Найпоширенішими є вудилища завдовжки 3.6-3.9 м. Ними легко закидати приманку на далекі відстані. А ще без проблем здійснюється контроль над снастю під час її стаціонарного стану на спеціальному утримувачі. Крім того, при лові на кам'янистому дні, де велика ймовірність зачепа годівниці в каменях, такої довжини вудилища вистачає, щоб ривком різко підняти оснастку від дна. Відірвати годівницю від дна, щоб вона не зачепилася, з більш коротким вудилищем проблематично.
Для чого ж потрібні фідерні вудилища завдовжки понад чотири метри? Вони використовуються, по-перше, для більш дальніх запитів, коли необхідно закинути снасть на граничну відстань. По-друге, фідери довжиною 4.2-4.5 м застосовуються для лову на сильній течії. Це обумовлено тим, що волосінь в таких умовах сильно «видувається» потоком і контроль з насадкою і годівницею втрачається. Щоб цього не відбувалося, вудилище встановлюється під крутим кутом вгору, а його велика довжина дозволяє тримати дугу жилки над водою, тому чутливість снасті не змінюється. Звичайно, в сильний вітер можуть виникнути проблеми з даним прийомом, але тут уже доведеться пристосовуватися ...
Довгим вудлищем ще зручно користуватися, коли за спиною риболова росте висока трава або чагарник. Такі умови дуже характерні для каналу ім. Москви. Але довгі вудлища більш важкі. Хоч фідер, на відміну від спінінга, і не так динамічний в лові, але все-таки доводиться деколи дуже часто перезабрасивать снасть, від чого руки швидко втомлюються.
Існують деякі моделі фідерних вудилищ, довжина яких змінюється за допомогою додаткових колін. Така ідея, наприклад, втілена в вудлище Magnum Feeder від італійської фірми Milo. Довжина додаткового коліна - 60 сантиметрів. Виходить, що у вас практично два різних вудилища! Одне довжиною 3.9 м, інше (з додатковим коліном) - 4.5 метра. Зручно і практично, хоча лад фідера від цього дещо змінюється

Вершинки

У кожного фідера в комплекті є 3-4 змінних вершинки. Вершинки ці розрізняються жорсткістю, або, якщо хочете, тестом. Вони виготовлені з монолітного матеріалу - вуглепластика або склопластику. Монолітні вони в силу того, що порожнисті вершинки при таких навантаженнях при запиті просто напросто зламалися б. Кожна вершинка для своїх цілком конкретних умов. Для прикладу, вершинки можуть мати таке маркування тестів: 1 S oz., 2 oz., 3 oz., 4 oz. (1 унція = 28 грам). Це означає, що з найлегшою по тесту вершинкою ви зможете ловити на годівниці вагою до 1 S унції або 35 м. Однак не забувайте також враховувати ще й вагу корму, забиває в годівницю. В ідеалі, щоб ще залишався запас 5-7 грам. Тобто, для вершинки з тестом 2 унції (56 грам) вага оснастки повинен бути близько 50 м.
Найпотужніша вершинка зазвичай має таку ж потужність, що і сам фідер. Покладемо, її тест дорівнює 4 унціям, то й сам фідер навряд чи буде розрахований на роботу з вагами, що перевищують ті самі 4 унції (112 грам).
Буває в комплекті йдуть чотири вершинки: дві з них виготовлені зі склопластику, а дві інші - з вуглепластика. Причому, склопластикові вершинки ті, що більш легкі по тесту. Вуглепластикові ж, навпаки, більш потужні.
Це робиться по тій причині, що склопластик більш м'який і гнучкий, тому і вершинка з нього виходять більш чутливою і передає всі найменші зміни з насадкою при використанні легкої оснастки. Вуглепластикові вершинки більш жеские самі по собі, так плюс ще різниця по тесту має місце. Тому їх використання виправдане при лові на течії з важкими годівницями, коли кінчик повинен бути максимально пружним.
Вершинки фарбуються в різні кольори для того, щоб їх легко можна було побачити на тлі ясного неба, або навпаки, в сутінках. При бажанні колір можна і поміняти м допомогою звичайного флоуресцентного лаку. Тому особливої

Тест фідера

Для того, щоб фідерне вудлище використовувалося в оптимальних для нього діапазонах по вазі оснащення, на бланку пишуть його тест. Однак найчастіше це не ті конкретні цифри, як це робиться на спінінгових вудилищах. Більшість фірм-виробників фідерів пишуть на бланках потужність вудилища.
Покладемо, потужність вказана як «Medium Heavy» або, навпаки «Medium Light». Це означає, що фідер в першому випадку «середньотяжкі», а в другому - «среднелегкій». У різних фірм можуть бути різні маркування вказівки потужності, на жаль. Тому завжди слід поцікавитися у продавця-консультанта, які приблизно ваги можна гарантовано без поломки кидати тим чи іншим фідером.
Тест перевищувати небажано, оскільки в цьому випадку велика вірогідність поломки фідера на занедбаності. Важливо ще, щоб залишався запас потужності. Тобто, якщо фідер у вас з тестом до 150 грам, то вся оснастка в сумі долна важити грамів 135-140.

Лад

Строю фідера слід приділити увагу при виборі. Як правило, потужні важкі фідери мають досить великою жорсткістю, тому їх лад можна охарактеризувати як над-швидкий. Навпаки, вудлища з маленьким тестом менш пружні і скоріше схожі на шланг ...
Моя порада: вибирайте вудилища більш жорсткі, з ними вам зручніше буде далеко і точно закинути вашу снасть, а запас потужності забезпечить надійну гарантію від поломок.
Перевіряючи лад фідера в магазині, обов'язково зніміть вершинку. Після чого звичайним потряхіваніем руки і «імпровізованими» занедбаністю ви визначите як гнеться вудилище: по всій довжині або ж тільки у верхній третині. Останньому варто віддати перевагу як я вже говорив.

Катушкотримач, рукоятки, кільця, стики
Кількості пропускних кілець на фідері варто приділити велику увагу. Чим їх більше, тим краще. Так як в цьому випадку навантаження на бланк розподіляється більш рівномірно, що позитивним чином позначається на роботі вудилища. Кільця повинні бути на трьох лапках, інакше їх після декількох рибалок може просто напросто притиснути до бланка.
Довжина рукоятки фідера, як правило, сильно не змінюється в залежності від довжини вудилища. А ось матеріал може бути різним. Хтось віддає перевагу ставити пробку, а деякі фірми роблять вставки з мікропористої гуми. Те ж саме стосується і катушкодержателя. Кому як подобається. Тому при виборі керуйтеся особистими пристрастями і відчуттями. Але пам'ятайте, що фідер на відміну від спінінга ви не будете постійно тримати в руках, він буде стояти на підставці. Тому якщо вас все в вудлище влаштовує, але рукоятка злегка незручно лежить в руці, нічого страшного тут немає.
Стики колін фідерного вудилища можуть бути різними за своїм типом. На дешевих фідерах найбільш поширений стик по типу spigot. Він найбільш дешевий у виготовленні - розрізав бланк, вставив вставку і готово! Цей же тип стику і дуже надійний. Але краще, якщо це буде стик по типу put over, тобто, коли верхнє коліно надівається на нижню.

За матеріалами "Рибалка на РУСІ"

Советуем также посмотреть :

 • фідерні вудилища
 • Разновидности карпового удилища
 • вибираємо спінінг
 • Як вибрати махове вудилище ?
 • Покупка спінінга
 • Shimano . Фідери класу light
 • Типи фідерних годівниць
 • Як правильно вибрати вудку ?
 • Типи поплавочних вудок
 • Вибір вудилища і його оснащення
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+2813]   Автор, Admin 6-04-2013, 16:59 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Ловля судака на спиннинг
  Натуральные продукты и здоровый образ жизни - это одно целое. Ловля судака на спиннинг никак не эта ...

  » Ловля риби на перемети . пристрій перемету
  Перемети - це дуже примітивні самоловних многокрючковие рибальські снасті для донного лову риби. А ...

  » Какой выбрать экран (дисплей) ноутбука, матрицу
  Задачи, которые будут поставлены для ноутбука или компьютера, играют самую решающую роль в вопросе, ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке