Загрузка...

Блог о рыбалке » вибір насадки


--- ~ вибір насадки

Выбор насадкиДля того щоб правильно підібрати насадку, треба перш за все знати, чим харчуються риби і від чого залежать їх смаки.

Відомо, що кожному виду риб властивий певний харчовий комплекс: є риби, що харчуються рослинною їжею, є поїдають дрібних донних тварин, а є хижі, полюють за іншими рибами.

Харчовий раціон риб в значній мірі залежить від величини кормових запасів, властивих даному водоймищу.

Зазвичай на хлібні і зернові насадки риба добре ловиться тільки там, де такий корм часто потрапляє у воду. На раку, жабу, черепашку риба бере тільки в тих водоймах, де вони водяться.

Щука, як правило, віддає перевагу вузьких білих риб - уклею, Єльцов, плотву. У водоймах, де такої риби мало, основною їжею щуці можуть служити інші риби. Наприклад, в деяких озерах Карелії багато йоржа, він складає там головну їжу щуки і окуня. У зауральських степових озерах щука годується багатим в них карасем, в коропових риборозплідних ставках - коропом, а в гірських річках-фореллю. При недоліку, їжі щука, окунь, минь поїдають риб одного з ними виду.

Плотва і сазан харчуються в зарослих водоймах майже виключно водоростями і вищими водними рослинами, а в чистих - в основному личинками комах, молюсками, ракоподібними. На різних ділянках одного й того ж водоймища риба може харчуватися різною їжею. У Чудському озері у плотви, спійманої біля берегів, кишечник буває наповнений виключно водоростями, а у відкритому озері - комахами і їх личинками це позначається на харчових якостях риби-що мешкає біля берегів пахне тванню. У верхньому течій річки Вуокси лящ годується різноманітною їжею, а в нижній течії (річка Бурхлива) головним чином личинками волохокрильців.

Їжа язя неоднакова в різних водоймах. Так, в південноросійських річках язь рідко схоплює мальків риб, в північних же, особливо великих, річках із слаборозвиненою водною рослинністю мальків досить часто виявляють у кишечнику язя, а язь, що тримається на лудах у відкритій частині Ладозького озера, є вже типовим хижаком. Тому лов язя в південних річках на живця і блешню випадкова, а в північних буває здобиччю. У середній течії річки Прип'яті в районі міста Мозир язь найкраще ловиться на горох, а плотва на білий хліб. У нижній течії при впаданні річок Словечно, Желонь ті ж риби воліють дощового черв'яка. Це зрозуміло: в пониззі земля чорна, жирна, і в берегових укосах водиться безліч черв'яків, які вимиваються хвилею від проходять пароплавів і потрапляють у річку. У середній течії грунт піщаний, і тут черв'яки можуть потрапити в річку тільки під час повені. Мозирським рибалкам до того ж важко добувати черв'яків, і вони здавна ловлять на хліб і горох, рясно підгодовуючи ними рибу. Так поступово риболови змінили смаки риб.

У річках, що протікають в районі великих міст, деякі риби харчуються покидьками і стають майже всеїдними. Наприклад, головня в Неві в районі Ленінграда ловлять на сир, шпик, ковбасу, оселедець.

Кормові можливості водоймищ залежать від пори року; це позначається на складі їжі риб.

Навесні більшість риб добре ловиться па дощових черв'яків, так як в цей час спостерігається недолік іншої їжі, а черв'яки у великих кількостях потрапляють в річки і озера з порожніми водами. З появою комах ряд риб віддає перевагу їх усім іншим насадкам, особливо в річках, де над водою кружляє багато комах.

Восени в місцях нересту лосося харіус, налим, форель бувають буквально набиті лососевою ікрою і тоді тут їх не спокусиш іншою приманкою. Сиг велику частину року харчується зоопланктоном, личинками комах, але в березні-квітні подібної їжі немає, і він починає полювати за корюшкою і власної молоддю.

Добування рибою їжі залежить і від способу життя. Минь і вугор, що мешкають постійно на дні водойми, пристосувалися до схоплювання донних риб - піскаря, гольця, личинок міноги-й охочіше ловляться на них, ніж на риб, що живуть у верхніх шарах води. Жерех, навпаки, полює у верхніх шарах води, і для нього кращою насадкою служать уклейка, бистрянка і інші верхові риби.

Лящ, підуст, сазан тримаються біля дна, і їх лише випадково можна зловити па комах. Однак під час вильоту поденки, коли вона масами тоне, ці риби стають комахоїдними.

Деякий вплив на вибір їжі надають смакові відчуття, властиві даному виду. Так, при однаковій легкості добування дощових черв'яків і личинок комах лящ віддає перевагу черв'яків, а язь - личинок. Окунь найохочіше бере на піскаря, навіть якщо його кількість у водоймі обмежена, а харіус - на коника, навіть там, де він випадково потрапляє у воду (наприклад, у скелястих островів Ладозького озера, віддалених від берегів).

Насадку треба підбирати так, щоб на неї ловилося найбільшу кількість цікавлять риболова видів риб. Припустимо, що ми ловимо в лісовому озері, в якому водяться тільки плотва і окунь. Окунь в таких озерах зазвичай однаково добре ловиться на дощового хробака і короїда; плотва ж охочіше схоплює короїда і часто зовсім не звертає уваги на хробака. Значить, в даному випадку цікавіше ловити на короїда, якого однаково добре беруть і окунь, і плотва. З цієї ж причини іноді вигідно застосовувати змішані насадки. Зокрема, лящ в Неві найкраще бере на гнойового хробака, а на опариша випадково. Язь, навпаки, погано ловиться на гнойового хробака і воліє опариша. Змішану насадку з декількох гнойових хробаків і опаришів добре беруть і лящ, і язь.

Вибираючи насадку, треба враховувати присутність риб, клювання яких небажана.

Якщо у водоймищі багато йоржа, то рідко вдається половити ляща на дощового хробака. Ледь черв'як досягає дна, як за нього уцепляется йорж, а якщо гачок з насадкою підняти вище, то випадковими стануть і клювання ляща. Доводиться підбирати рослинну насадку-зім'ятий хліб, кашу, розпарені зерна, яку лящ бере непогано, особливо в південних водоймах, а йорж навіть не чіпає.

Подуста - донну рибу - часто ловлять в місцях, багатих піскарем. Тут також не вдається половити його на черв'яка, до якого піскар великий мисливець, і доводиться насаджувати на гачок розпарені зерна хлібних злаків, мурашині яйця.

В окремих випадках - (наприклад, при лові плотви, краснопірки, окуня) підйом насадки на 20-30 см від дна може допомогти позбавитися від йоржа і піскаря, так як останні риби беруть насадку тільки з дна.

У верхів'ях Дніпра на одних і тих же швидких і глибоких перекатах ловляться вусач і голавль. Усач в цих, місцях зі всіх насадок віддає перевагу личинку міноги і кожушка, головень ж добре бере личинку міноги, а літом абсолютно ігнорує кожушка. Тому, якщо хочуть уникнути клювання головня, який тут часто буває дрібним, розумніше ловити на кожушка.

Якщо хочуть уникнути клювань дрібних хижаків - щурят, окунів, - то при лові на живу рибку розумно застосовувати крупнішого живця. Так, наприклад, при лові сомів на гачок часто насаджують рибу вагою понад кілограм.

В окремих випадках більш велику насадку корисно застосовувати і при вудінні інших риб. При лові на рака, сальника, хруща, п'явку, кукурудзу, горох, великий шматок макухи або сиру немає підстав побоюватися частих клювань дрібниці.

Іноді при легкому грузилі уклейка і інші верхові риби обривають насадку раніше, ніж вона досягне дна. У такому разі корисно обваляти насадку у висівках або навіть в сухому піску, при цьому дрібні рибки кидаються на відділяються від насадки частинки, і вона безперешкодно опускається на дно.

Уникнути клювань небажаних риб можна і не міняючи насадки. Користуючись привадою або підгодівлею, до місця лову привертають велику рибу, яка розганяє дрібниця.

Клювань дуже настирливої 5 до 1 кг.

При виборі насадки слід враховувати якість грунту. Свідомо погані результати дає лов на личинку міноги і щиповку на в'язкому мулистому грунті, в який вони можуть легко заритися. Невдалою буде лов на піскаря, йоржа, гольця на крупнокаменістом дні, де вони затаюються під каменями і хижакові важко їх виявити.

При лові з дна має значення колір грунту. Якщо грунт темний, то вигідніше ловити на світлі, помітні на його фоні насадки. Ховаю застосовувати пахучу приманку, особливо вночі і в каламутній воді.

Наведені приклади показують, наскільки вдумливо треба відноситися до вибору приманки. Для того щоб підібрати дійсно уловисту приманку, риболов повинен детально вивчити харчові можливості даного водоймища, смаки і спосіб життя мешкають у ньому риб.

За матеріалами "Спортивна ловля риби" Автор В.Б.Сабунаев

Советуем также посмотреть :

 • Зимова ловля поплавцевими вудками
 • Насадки та наживки для лову ляща
 • Ловля по першому льоду
 • язь
 • На що ловити карася?
 • Краби - хороша насадка для лову губана ( зеленухи ) , морського йоржа , бич ...
 • Личинки жука- короїда є кращою насадкою для лову риби ранньою весною поплав ...
 • Як вибрати місце для лову з льоду
 • ловля плотви
 • Ловля в квітні
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1976]   Автор, Admin 3-04-2013, 17:02 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Компьютерная томография реально вредит тучным людям
  Чтоб, как большинство из нас привыкло говорить, обычным образом провести, как заведено, компьютерную ...

  » Какая мебель нужна в спальне
  Самым «личным» и закрытым от сторонних глаз местом дома является, конечно, спальня. План ...

  » Azino 777 - без депозита
  Современный интернет дает массу возможностей пользователям, в том числе и развлекаться. В качестве о ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке