Загрузка...

Блог о рыбалке » Ловимо великого судака


--- ~ Ловимо великого судака

Ловим крупного судакаЩоб зловити крупного судака, не потрібно нічого, крім знання місць, де він клює. Якщо ви вже знаєте такі місця, це добре. Якщо ні, їх належить відшукати. Зробити це непросто з тієї причини, що часом незрозуміло, що ж, власне, треба знайти. І кожне нове місце не схоже на попереднє. Щось спільне є між ними, інтуїтивно відчувається їх правильність і взаємозв'язок різних факторів. Але стовідсоткової впевненості немає до тих пір, поки судак не клюне.

Глибина.  
Оголосити потрібну глибину було б простіше простого, якщо б вона не бувала різною, до 20 метрів, на вибір. Хоча, звичайно, в більшості випадків це глибини від 3,5 до 10 метрів.

Від 1,5 до 2,5 метрів - це для нічного судака та судака в період нересту, тобто у квітні-травні.

Від 2,5 до 3,5 метрів - це для літнього періоду лову, для ділянок річок під греблями, шлюзами та іншими гідротехнічними спорудами. Для більшості річок з середніми глибинами до 6 метрів, в тому числі і для зимового спінінга на таких річках.

Від 3,5 до 6,5 метрів - це для водосховищ влітку і на початку осені. Для більшості річок з середніми глибинами 10-12 метрів.

Від 6,5 до 11 метрів - це для ранньої весни і пізньої осені.

Від 11 до 19,5 метрів - це для пізньої осені та зими на річках з максимальними глибинами до 30 метрів і більше.

Найчастіше судак, за винятком самого дрібного, на одному водоймищі дотримується однієї і тієї ж глибини. Піймавши судака, можна з великою часткою впевненості сказати, на якій глибині інші. У рідкісних випадках судаки знаходяться на різних глибинах - так буває, а значить, при пошуку це треба враховувати.

Якщо скористатися ехолотом, то без єдиного закидання приманки стає зрозумілим, на якій глибині знаходиться більшість риби, що населяє водойму. Судак найчастіше примикає до більшості. Якщо з'ясується, що ця глибина, припустимо, 6,5 метрів, слід вивчити бровки на цій глибині. Вдалими можуть виявитися 6,5 метрів і на нижньому, і на верхньому урізуючи.

Ширина річки.  
Для деяких видів риб ширина річки дуже важлива, не менш важлива, ніж глибина. Великий судак уникає вузьких ділянок річки, якщо вони до того ж не глибокі. Навіть на відносно широких, мілководних річках або ділянках річок велика риба, не тільки судак, суворо дотримується фарватеру.

Виняток становлять кам'янисті перекати, місця з гідротехнічними спорудами, але тільки ті, які вигідно відрізняються донним рельєфом, силою течії від сусідніх з ними ділянок річки, каналу.

На глибоких річках ширина для судака значення не має.

Рівень води та її прозорість.  
Якщо річка вийшла з берегів, то майже напевно слідом за нею вийшов і судак. Рівень води на будь-якій водоймі - чим нижче, тим краще. Стійко низький рівень сприяє найбільш високим результатам в лові крупного судака. Якщо на якомусь водосховищі, річці рівень нижче, ніж на інших, то має сенс ловити в цей час тут. Навесні і на початку літа клювання судака буквально підпорядковується певному рівню води, від якого крім іншого залежать і сила клювання, і його тривалість. Після весняної повені, коли вода опускається до певних позначок, судак починає ловитися в одному місці, потім в іншому і так далі.

Змінюваний рівень води змушує рибу переміщатися по водоймі, міняючи місця. Якщо хоча б приблизно знати, куди риба виходить при певному рівні, то можна завжди ловити великого судака. Більш того, є водойми, ділянки водойм, на яких риба реагує на зміни рівня дуже передбачувано або не реагує зовсім. Наприклад, після сильних дощів великий судак з'являється під греблями.

На прозорість води звертати надто пильну увагу не варто. Навесні і в каламутній воді судак ловиться дуже добре. Напевно швидкість течії швидше змусить судака шукати притулок в затоках і кар'єрах, куди судак від нього і йде. Каламутність-прозорість - на другому плані.

Пора року і температура води.  
Великий судак ловиться всі дванадцять місяців в році. Знайдуться приклади чудового і лютневого, і грудневого кльову. Намагатися вигадувати нібито кращі строки для його лову певною мірою ризиковано. Відомо, наприклад, що судак активний в середині жовтня, так він і буде активний, але може виявитися, що не в тому місці, де його чекали, а зовсім в іншому. Тільки коли регулярно ловиш, за такими нюансами простіше стежити і опинитися в потрібний час у потрібному місці. Активність судака можна розпізнати як мінімум за трьома ознаками: по тих місцях, де він клює, по силі покльовки і за середнім розміром трапляються риб. У будь-якому випадку, чим сильніше клювання судака, тим з більшою ймовірністю можна розраховувати на впіймання трофейного екземпляра.

Протягом там, де воно є.  
Без течії добре, а з плином краще. Чим добре перебіг, так це тим, що з високою вірогідністю можна визначити після одного-двох закидань, яка риба є в цьому місці, а який ні за визначенням (ця навичка приходить з часом). Але у відношенні судака помилки трапляються найчастіше. Як правило, недооцінюються можливості судака триматися і клювати на сильній течії. Якщо у вас не виходить проводка через сили течії, то це не означає, що в цьому місці немає ніякої риби. Швидше за все, є.

Коли звикаєш до посильної допомоги течії, його повна відсутність на водосховищах напружує, тобто ускладнює і затягує пошуки. Можна навіть сказати, що на річці шукати великого судака простіше.

Відстань від берега.  
Зрозуміло, що мова йде про мінімальній відстані від берега до судака. В абсолютно достовірному випадку, якому я сам свідок, п'ятикілограмовий судак був спійманий в Кривцов приблизно в 3,5 - 4 метрах від берега на глибині всього в 2,5 метра. Сталося це взимку на незамерзаючої Москві-річці, де ще кілька років тому такі випадки не вважалися чимось особливим, якби на місці судака виявилася велика щука. І хоча для судака цей випадок рідкісний, тим не менш, він не єдиний, а значить, є підстави розраховувати на клювання крупного судака на будь-якому відстань від берега. І всі нюанси проводки, відповідно, повинні бути налаштовані на цю мету. При лові з берега: не вимотувати приманку як тільки вона вперлася в береговій звал, а технічно завести її вгору, провести по мілководдю. При лові з човна: на кожному закиданні до берега обов'язково захоплювати самий край мілководдя для початку проводки.

Жорсткість дна  
Тут все гранично просто. Жорсткість дна все вміють визначати. Помилка полягає в тому, що багато хто з нас намагаються почути в цій жорсткості півтони. Ніяких півтонів немає. Є жорстке і м'яке. Судак воліє жорстке. Тільки одне виключення приходить на думку: коли зграя чехоні на Нижній Волзі притискається до глибокого березі на виході з непротічних Ерика або затоки, де в деяких відомих мені місцях дно дуже мулисте. Разом з чехоня на мулистому дні великий судак почувається непогано і клює. Клює, знову ж, не де попало ліворуч і праворуч від чехоні, а в цілком конкретному місці, з яким доведеться визначатися, вже не враховуючи жорсткості дна.

Тип донного грунту  
Глина, камені або пісок? В силу якихось особливих причин, судак дуже поважає той тип грунту, якого менше на даній ділянці водойми. Наприклад: якщо дно здебільшого піщане, тримається на глині; якщо кам'янисте, то на піску. Або трохи інакше: на переході піщаного берега, дна в глиниста, і навпаки. Але для спінінгістів це не новина, вони вже давно встигли до цього звикнути. Нетипові грунт, дно - для судака це типово.

Наявність бровок, підводного рельєфу  
Прийнято вважати, що вся хижа риба, і особливо судак, ловиться виключно на бровках, на якомусь особливому рельєфі дна. Щоб обов'язково небудь пупочек, вигин, складка на дні, корч або інша засадіна була. Про це написані багато томів рибальської літератури. Однак більш ніж успішно ловлять судака і на відносно рівному дні, що не можна не брати до уваги. Нехай не на твістер ловлять, а на воблер, але тим не менше.

Думається, неможливо дати точні визначення, які потрібні бровки, який рельєф дна і яке рівне дно. Думка про те, що великий судак стабільно ловиться в одних і тих же місцях - вона точніше нікуди. Щоб знаходити такі місця, слід грунтовно вивчати водойму, намагаючись не залишати на дні білих плям. Можна приблизно припустити, в якому місці знаходиться судак, але на ділі виходить, що місце це може виявитися яким завгодно, навіть самим несподіваним.

Пошук «типових» місць, на зразок того, що вже знайдено на даному конкретному водоймі (за схожими ознаками, по схожості), в якійсь мірі себе виправдовує, але не на сто відсотків.

Наявність корчів, каменів  
Під якою корчем живе судак? Під вербової або під вільхової? Якщо серйозно, то цього, звичайно, не визначити. Народна прикмета налаштовує на те, що правильна корч повинна бути в черепашках. Неправильні корчі приходять з дна з водоростями, з мулом. Якщо на корчі виявиться пара чужих принад, це теж не дуже добре: на таке місце буде занадто багато бажаючих.

Буває так, що із зникненням корчі, після повені або ще з якихось причин, з цього місця назавжди зникає і судак. Коряга в більшості випадків - дуже важливий штрих у визначення того місця, де можна розраховувати на крупного судака.

Підводна рослинність  
Судак не корова, однозначно. Якщо з дна висмикуються пучки трави або водоростей, яка б не була глибина, крупний судак чи клюне. Таке можливе лише в квітні-травні, на нересті або під греблею. У решту часу трава росте для щук.

На зарослі «зеленкою» ділянки річки, дна можна орієнтуватися як на перепони для течії, за якими «може щось бути», але це щось інше. Як сказав один мій друг: «У тих місцях, де я зловив всіх своїх великих судаків, трава була тільки на березі».

Зовнішні подразники  
Напевно, судаку глибоко байдуже, що діється за межами води. Що там за церкви, мости і лінії електропередач. Це у рибалок прийнято на чистому, благородному березі вибрати для себе саме бридке місце в гирлі мутного струмка або у затопленій баржі.

За якими зовнішніми орієнтирами вибирають спінінгісти місця лову крупного судака? Ось численні варіанти відповіді на це питання: у гирлах затоплених річок і струмків на водосховищах, перед звуженням і розширенням річки, в місцях штучного розширення річки, біля островів, в безпосередній близькості від перекинуті через ріку «високовольток» і прокладених по дну річки кабелів зв'язку, на виході з шлюзових каналів, у білих і червоних бакенів, створів і інших навігаційних знаків, там, де кров на снігу, там, де порожні сигаретні пачки, там, де застигла на одному місці фігура спінінгіста, і т. д.

Риби-супутники  
Риба-супутник - лящ, рибалка-сусід - лещатники. Така картина характерна для середньої смуги. Лящ - найчисленніша риба на ямах Оки та інших річок цього регіону. Зграєвий лящ киснем волосіні по спинах дуже точно підказує спінінгістам не тільки своє місцезнаходження, але і судака, який завжди тримається поруч з лящем. Самого судака, в свою чергу, намацати таким методом неможливо, та й ехолот не завжди показує на екрані судака, зате завжди показує зграю ляща.

Дещо інша картина на півдні і південному сході Росії. Тут серед супутників судака, крім ляща - чехоня, синець, вобла. А серед тих, хто полює за чехоня, крім судака, мабуть, лише промисловики сплавом і сплескує хвостами соми.

Є у судака на півдні ще один дружок, це товстолобик. Восени, взимку і навесні великі судаки та товстолобики тримаються спільно.

У Підмосков'ї, де товстолобик не багате, великого судака ловлять серед великих щук. І взагалі, великий судак частіше ловиться серед інших великих риб, неважливо, щука це або сазан, лящ або сом. Великі особини різномастих риб легко уживаються між собою, звідси і походять такі підводні чудеса - скупчення гігантських риб, і хижих, і мирних упереміш. У водоймах ближнього Підмосков'я дуже багато крупної і навіть величезної риби, і той, хто налаштовує себе на ловлю маленьких окунечков, ніколи не дізнається про це і навряд чи впіймає великого судака. Щоб зловити крупного судака, треба ловити саме крупного судака або будь-яку іншу велику рибу.

Коротко про принадах.  
Твістери - два, три, чотири, п'ять дюймів. Вага вантажу - від 30 до 100 грамів.

Джерело: Російська мисливська газета від 28.12.2005
Автор: Максим Екін

Советуем также посмотреть :

 • Як ловити судака в осінньо -зимовий період
 • Осіння ловля судака
 • Ловля судака на доріжку
 • Донна ловля судака на джиг
 • пелагічний джиг
 • Судак ( судок , сула , хлопунов , чоп , шібняк ) водиться у всіх великих рі ...
 • Всупереч канонам 2
 • Ловля щуки в спеку
 • Як вибрати місце для лову з льоду
 • На стику сезонів
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+2075]   Автор, Admin 5-07-2013, 12:42 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Пластикові пробки : поробки для дітей
  з не потрібних пробок від пластикових пляшок можна виготовити оригінальні пластикові пробки поробки ...

  » Как ловить леща осенью.
  В данной статейке  речь пойдет о  интересной ловле леща осенью. Лещ по собственной сущност ...

  » Як убезпечити будинок від пожежі
  Не так давно бачив як горів будинок. Вночі, в штилевую погоду, полум'я піднімалося вище дерев! Стра ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке