Загрузка...

Блог о рыбалке » ОСОБЛИВОСТІ лову судака


--- ~ ОСОБЛИВОСТІ лову судака

Лов судака на водосховищі

ОСОБЕННОСТИ ЛОВЛИ СУДАКАТактика лову судака на водосховищах залежить від природних умов і багатьох інших причин. Корисним початком підготовки до риболовлі буде розпитування місцевих рибалок, де і як ловлять вони судака на цій водоймі. Які використовують снасті і приманки при полюванні на судака. Найбільш відомими місцями вдалою лову судака можуть бути мілини, виходи з ям, місця підводних бровок, місця, де постійно тримається уклейка - основний корм судака.


Судак добре ловиться протягом усього періоду відкритої води на коливні і обертові блешні. У теплу пору року, коли судак тримається біля дна, ловити його краще за допомогою поролонової рибки. Під час активної стайной полювання судака в товщі води або на поверхні води блешні найкраща приманка для лову. Це раотает найкраще з середини липня, коли судак на водосховищах знаходиться на невеликій глибині. Ловити судака найкраще в період відкритої води, на спінінг. Судак піднімається до поверхні води за кормом 2-3 в день в місця, де з'являється уклейка. Коли уклейка йде, судак знову повертається на глибину до наступного виходу уклейки. Під час лову судака на блесни глибина їх спуску повинна знаходитися в межах 0,5-1 м. Знаючи місце і приблизний час появи уклейки можна результативно полювати на судака.

Лов судака на спінінг з берега

ОСОБЕННОСТИ ЛОВЛИ СУДАКАСудак для своїх стоянок практично завжди вибирає місця з різкою різницею глибин - це можуть бути закоряжені ями, засмічені вири, до яких примикають піщані або кам'янисті, галечно-піщані мілини з чистою водою. У цих місцях швидка течія поступово сповільнюється, біля берега іноді утворюється зворотній струмінь. Шукати судака на дрібних піщаних місцях без рослинності марно, його там немає. Дрібна риба в цих місцях не водиться, немає їжі для неї і укриттів від хижака. Необхідно звернути увагу на береги водойми, де берег крутий, підходить русло, там є виражені бровки, біля яких може триматися судак. Іншою важливою умовою є знання звичок судака, з урахуванням цього проводиться вибір приманок і тактики лову його з берега.

Полювати на судака треба на протязі уздовж берега, він повільно крадеться за визначеним маршрутом по самому дну на видаленні 10-15 м від кромки води, затримуючись на місцях, схожих на укриття. Протяжність маршруту полювання судака залежить від рельєфу дна і течії. В кінці маршруту судак повертається, назад віддаляючись від берега, на великій глибині атакуючи в лоб дрібну рибу на своєму шляху. В якості приманки в цьому випадку можна використовувати твістери різних моделей і розмальовок, поролонову рибку, блешню. Переміщаючись вниз за течією робити закидання спінінга поперек ріки на 20-25 м, даючи течією знести приманку до самого берега, потім робити підмотку волосіні з надією, що він буде схоплений судак. При переміщенні вгору необхідно робити короткі занедбаність проти течії під деяким кутом, намагаючись зловити судака, який затримався біля виступу. У цьому випадку при досягненні приманкою дна підмотку волосіні робити постійно під час її знесення до берега, не допускаючи послаблення. З кінця серпня судака можна добре ловити в денні години на літніх місцях, включаючи мілини і прилеглі до берега середні глибини з плином.

Лов судака в місцях, де багато зачепів

ОСОБЕННОСТИ ЛОВЛИ СУДАКАНавіть досвідчені рибалки-любителі уникають при полюванні за судаком місць, де багато зачепів. Такі місця практично всім відомі: це коряжники, нагромадження каменів, будівельних плит і іншого матеріалу. Розрахунок дуже простий, в таких місцях зловити судака можна, але при цьому можна і втратити всіх своїх найкращих, дорогих приманок. Тому більшість рибалок так недовірливо обходять стороною ці місця, не спокусившись більше одного разу закинути свій спінінг. Досвідчені рибалки стверджують, що якщо вибрати правильно спінінг з відповідними приманками і зробити належну проводку приманки, то лов судака буде успішною. Втрат приманок на кожному другому занедбаності не буде. У чому криється секрет? Все починається зі збору спінінга.

Для лову судака в таких умовах вибирають спінінг з жорсткою вершинкою довжиною до 3 м. Тестова навантаження спінінга 80 р. Спінінг обладнується котушкою розміру 3000. З плетеною волосінню жовтого кольору, розривне навантаження 6-8 кг, на кінці снасті встановлюється тонкий металевий повідець довжиною до 1 м. В якості приманок можна використовувати джиг-головки, кулясті, не так застряють в перешкодах. У водоймах зі слабкою течією або зі стоячою водою на глибині 4 м, розмір приманки повинен не перевищувати 8 см і маси 3,5 г, і гачком № 3. Ці приманки мають активну власну гру при підмотці волосіні, швидше піднімаються з дна, виключаючи зачепи. Якщо судак активний, то застосовується безперервна проводка приманки над перешкодою. Коли судак іде в укриття приманку обережними ривками і зануреннями проводять між перешкодами.

Добовий режим судака влітку

З червня судак перебудовується на літній режим, у нього настає жор після нересту. У цей час судака можна ловити цілодобово, знаючи добову міграцію зграй. Судака треба шукати на дрібних бровках до сходу сонця за 2-3 години. Якщо брівка вибрана вдало, порожніх забросов не буває. Вранці судак приблизно в 4-5 годин йде на глибоку брівку, де годується до 6-9 годин, після переміщується знову в інше місце водойми. Денні клювання судака найбільш вірогідні в 11 і 15 годин. Вечірнє клювання судака починається з 18-19 годин, на глибоких бровках, де ловився вранці. Вночі судак, з 21 години до світанку, годується на неглибоких бровках. Основним кормом судака є мальок невеликих риб з вузьким тілом, найбільшу перевагу він віддає уклейці. Найбільш активна уклейка в ранкові години при сході сонця, і у вечірні після заходу до повної темряви. У денний час на поверхню води уклейка піднімається 3-4 рази. Режим годування судака приблизно збігається з активністю уклейки. Під час нересту уклейки, судак весь час слідує за нею. Ікрометання уклейки проходить практично в одних і тих же місцях щорічно. Ловити судака на живця можна в 20-30 м від берега на кружки, спінінгом, донною вудкою.

Нічна рибалка на судака зі спінінгом

ОСОБЕННОСТИ ЛОВЛИ СУДАКАРибалка починається з пошуку в денний час імовірних місць стоянок судака, після чого уточнюється добова міграція зграй і вибираються можливі приманки для лову. До складу своєї екіпіровки рибалка крім снастей повинен включити електричний ліхтар, накомарник та інші необхідні йому для риболовлі приналежності. З кінця червня судак повністю відновлюється від нересту, починається післянерестовий жор. У цей час судак переходить в основному на нічний режим харчування, вечірнє клювання починається на глибоких бровках приблизно з 18-19 годин. Починаючи з 20 години судак переміщається на дрібні ділянки водойми, де годується до світанку. Ловити в цей час судака можна на невеликі воблери, твістери, віброхвости і Судакова блешні, які необхідно проводити біля самого дна. Найбільш успішною може бути лов судака на узкотелий живця. Приманки при лові судака необхідно проводити повільно або з середньою швидкістю, цим забезпечуються більш часті покльовки.

Лов судака на штучні приманки

ОСОБЕННОСТИ ЛОВЛИ СУДАКАПредставляє великий інтерес для початківців рибалок, бо за допомогою цього методу судака можна ловити майже до льодоставу. Крім того, ці приманки, говорять рибалки, дуже уловисті. Ловля на поролонову рибку поєднує в собі поєднання двох способів лову, горизонтальної ступінчастої проводки і лову в схил. Вудіння із застосуванням пластикових приманок, "твістера", "віброхвоста", також дають непогані результати, але при цьому треба пам'ятати і інші тонкощі лову, від яких залежить, підете ви додому з повним садком риби або з порожнім. Досвід вудіння на м'які штучні приманки показує, що важливе увагу рибалка повинен приділяти проводці приманки. Швидко крутити котушку і, вести приманку на мілководній ділянці, і повільно де кути відбиття досить великі й принада сама підлітає без особливих зусиль. Найбільш ефективна проводка буває при мінімально можливій швидкості підмотки волосіні, якщо не порушується весь процес ступінчастої проводки. Лов в схил на всі типи штучних приманок приваблива тим, що штучна приманка пом'якшує падіння, робить гру снасті м'якше і природною, створюють додаткові коливання, на що судак може зреагувати. Воблер - штучна приманка, складна в управлінні, що дає рибалці явні переваги при лові риби. Головне достоїнство воблера визначається його грою і привабливістю для конкретного виду хижої риби, а також його уловістость. Більше половини воблерів повинні відповідати кольору основної видобутку хижака для даного водойми, інші можуть мати різноманітне забарвлення.

Лов судака на кружки

Добре ловиться судак на озерах і водосховищах зі слабкою течією за допомогою гуртків. Гуртки - досить уловиста снасть, щоб її використовувати необхідно мати човен. Ця снасть проста у виготовленні, її можна придбати в магазині або зробити самому. Гуртки можна виготовити з твердого пінопласту, діаметр кружка 130-150 мм, товщина до 30 мм, з опуклими і обтічними стінками для того, щоб волосінь сходила без затримки після клювання. Штир конічної форми з кулястої головкою довжиною 160 мм з діаметром вгорі 8 мм, внизу до 15 мм вставляється знизу в отвір 10-12 мм у центрі гуртка. По ободу диска вибирається жолобок глибиною до 7 мм і шириною до 10 мм для намотування волосіні. Для обмеження довжини робочої частини волосіні на протилежних сторонах диска під кутом 45 градусів роблять косі зрізи, у верхній і вставляється волосінь при установці кружка на воду. Верхня частина гуртка забарвлюється в червоний колір, нижня - в білий. Кожен гурток має свій номер і свій штир з таким же номером, що і гурток. Більш надійна волосінь для гуртка - плетена або кручена, з подвійним гачком.

Найкращою приманкою при лові судака гуртками буде дрібна рибка з водойми, де ви рибалите. Щоб вона довше була живою необхідно її особливо не травмувати при насадженні на гачок. Глибина, на якій повинна бути приманка, регулюється при установці кружка на воду, може бути до 0,5 м від дна. Якщо гурток повернувся вгору стороною з білим кольором і закрутився на воді, значить, снасть спрацювала, необхідна підсікання і виведення риби. Велику рибу треба спочатку втомити, а потім виводити, заздалегідь підготувавши підсак, щоб виключити обрив волосіні або схід риби. Це робиться за допомогою гуртка, зробивши підсічку і відчувши сильний натяг волосіні, гурток треба викинути у воду, і чекати коли він перестане крутитися на воді і зупиниться. Клювання судака нерівномірний. Клювання починається з весни, але особливо активний судак в першій половині червня і потім при похолоданні води-восени, у вересні. Кращий час для лову судака-незабаром після його нересту, який починається здебільшого в кінці весни-початку літа, коли температура води в місцях нересту прогріється. У цей час судака можна зустріти навіть на отмелях.Весной мілини є місцем, де багато риби знаходять собі достатню кількість корму у вигляді рослинності, планктону і безлічі різних найпростіших організмів. Природно, в цей період мілини відвідує практично вся мирна риба, а слідом за нею і судак-типово глибоководний хижак.

Вибір штучної приманки для лову судака

На переконання багатьох рибалок, вид приманки (блешня, твістер, віброхвіст, воблер, а також їх колір і розмір) не має принципового значення під час лову судака на мілинах. Знаючи меcnа лову, а також добре уявляючи собі техніку проводки, ловити судака можна більш-менш успішно на будь-яку з перерахованих приманок. Зрозуміло, у виборі штучної приманки є певні тонкощі, знання яких може вплинути на розмір і якість улову.

Яку приманку використовувати на даному водоймищі в даний момент-блешню, твістер або воблер, залежить від настрою і характеру поведінки судака.

В цілому проблема вибору штучної приманки встановлюється експериментально. Іноді найбільш ефективним може виявитися потопаючий воблер. Уткнувся в дно при повільній ступінчастій проводці потопаючий воблер дуже схожий на риючих на дні рибку. Така приманка і стиль проводки добре залучають навіть особливо пасивних хижаків.

Разом з тим рибалки вважають, що твістер слід визнати більш універсальною приманкою, ніж воблер. На їхню думку, при лові на твістер відбувається меншу кількість сходів судака в порівнянні з ловом на воблери.

Снасті і техніка лову судака

Ловля судака донною вудкою на живця

Успішною може виявитися лов судака донною вудкою, особливо на таких водоймах, де невозіожно скористатися поплавковою вудкою. Слід зазначити, що приманку, що лежить на дні, судак бере набагато охочіше. Мабуть, вона виглядає більш природно, а волосінь менше заметна.Особенно уловиста ловля на донну вудку навесні, коли вода ще дуже каламутна і судак дотримується дна. Взагалі, судак-донний хижак, і лов цієї риби донною вудкою доцільна також восени до настання холодов.Уженье судака донною вудкою можливо з будь-якого берега, а також з човна. При лові з берега-крутого чи пологого-перевагою донки перед поплавковою вудкою є те, що приманку можна подати на значне (30-40 м) відстань від берегової лінії і на яку глибину. Це важливо при лові такої обережної риби, як судак, який більш охоче клює на віддалі від берега.

Ловля поплавковою вудкою на живця

Поширене вудіння судака поплавковою вудкою на живця, надітого за верхню губу (при лові на течії) або за його спинку, під верхнім плавником (на тіховодье). На швидкій течії покльовка судака більш енергійна: поплавець відразу йде в бік або проти течії, а потім йде під воду. У цьому випадку потрібно трохи відпустити волосінь і тільки після цього підсікати.

Советуем также посмотреть :

 • Як ловити судака в осінньо -зимовий період
 • Донна ловля судака на джиг
 • Ловля судака на доріжку
 • Ловля судака троллінгом в середині літа
 • Осіння ловля судака
 • клювання судака
 • Ловля джигом судака на стромовині
 • Ловля щуки на спінінг
 • Ловля судака в схил
 • Ловля щуки на спінінг
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+2304]   Автор, Admin 30-05-2013, 21:01 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Як вибрати диван
  Аби зробити свій вибір, найбільш ретельно слід зупинитися на головних видах, які пропонують сучасні ...

  » Ловим верховдку
  Изо всех же наших рыб верховка, естественно, имеет меньшую величину. Потому распределение ее в Рф ещ ...

  » Как я делал ремонт в прихожей
  Прихожая была продолжением темы коммунальной эпохи в хрущевских традициях. Сразу над входом - антре ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке