Загрузка...

Блог о рыбалке » Полювання на осіннього окуня


--- ~ Полювання на осіннього окуня

Охота на осеннего окуняОкунь звичайний - з найпоширеніших на території Росії риб - населяє водойми всіх типів: живе і в ставках і старицях, і в річках і озерах, і в затоках Балтійського, Азовського, Каспійського і Чорного морів. Писали, що попадається він і в прибережних водах Північного Льодовитого океану.

Наш герой практично всеїдний - і до жаху ненажерливий: кількість їжі, що поглинається їм по кілограм власної живої маси, значно вище, ніж навіть у щуки. Окунь не боїться шуму, він - риба зграєва, і полює, як правило, колективно, що робить його найбільш частим гостем в уловах рибалок всіх віків і пристрастей.

Але сконцентрувати увагу читачів я хочу не на якомусь універсальному рецепті відмінної окуневої риболовлі, а на тому, що такого рецепту просто-напросто немає. Кожна водойма - це як книга, уважно прочитана чи ні; іноді деякі моменти змісту перетинаються, іноді вміст несхоже ні на що інше. Словом, я розповім про деякі свої спостереження щодо поведінки окуня в той чи інший відрізок рибальського сезону, і про корективів, які воно вносить у техніку й тактику лову. Сподіваюся, це допоможе швидше зрозуміти новий водойму, або остаточно розібратися в "заїждженому" і начебто добре відомому.

Питання міграції та поведінки окуня у водосховищах занепокоїв мене кілька років тому, і з тих пір я намагаюся розібратися - чому він поводиться саме так, а не по-іншому. А почалося все з божевільною по кількості клювань риболовлі, що трапилася на початку жовтня 1994р.

РАЙ окуня (відео)


Рибалив я з берега в мілководній затоці одного з підмосковних водоймищ. Окуня було багато, брав він все що завгодно. Практично кожен закид - рибка. Отримавши колосальне задоволення, і навіть трохи вознісся у власних очах, всю зворотну дорогу я думав про те, які уловисті в мене й чудові блешні, та як добре я ними користуюся.

Але вагомий привід задуматися про те, чому все ж таки трапилася у мене така удача, виник в наступному році, коли в середині серпня я виявився в тому ж самому місці, з тими ж блешнями, та ще з парочкою друзів, яким я пообіцяв відмінну окуневу рибалку . Але ні приголомшуючого клювання окуня, ні навіть найменшого натяку на активність смугастого хижака ми так і не помітили. Тоді я трохи розгубився, не розуміючи - в чому власне справа, але тепер, по закінченні доброго десятка років, я розібрався, що сталося, а точніше - відбувається з року в рік на водосховищах закритого типу. Причини, з яких окунь надходить так, а не інакше, визначені, і, знаючи деякі закономірності, завжди можна підлаштуватися під будь-який, нехай навіть самий примхливий водойму. Отже, висловлю свої спостереження в ряді тез.

Теза № 1
Окунь дуже чутливий до нестачі кисню.


Багато хто, напевно, помічали, що окуня більше в середній і нижній частинах водосховищ. Також він тримається у порослих кущами берегів, поблизу всіляких споруджень (гребель, мостів і т. п.), в руслах затоплених річок. А якщо закоряженних плесо граничить із пристойною глибиною, то можна не сумніватися, що в цьому місці живе "Смугастий" .

Середні та нижні ділянки акваторії окунь вибирає не випадково. Справа в тому, що дані місця більше глибоководні, відповідно, багаті киснем. Верхів'я ж, навпаки, мілководні, і до середини літнього сезону практично повністю заростають травою, не кажучи вже про те, що вода в таких місцях цвіте по всій товщі. Це вкрай негативно позначається на кисневому режимі, а для окуня недостача кисню - смертельна. Адже деякі особини не можуть покинути цю ділянку акваторії, а при несприятливих кисневих умовах лише намагаються опуститися якомога глибше. І якщо цієї глибини недостатньо, то риба гине.

Також негативно на активності окуня позначається висока температура води.   Риба тримається біля самого дна, не піднімаючись вище певної позначки, - навіть якщо потенційна жертва знущально курсує над її головою. Але, на щастя для нашого героя, восени подібні проблеми відпадають. Вода охолоджується і світлішає, кисневий баланс поліпшується, окунь почуває себе чудово, і вже не пропускає пливучу повз нього жертву, зараз він - ненаситний хижак. І лише варто маленькому окунців зазіватися, як він тут же буде з'їдений старшим товаришем.

В середині осені вже не треба уникати добре прогріваються мілководних (1-2 м) заток.   Тепер їх підвищена температура води - для рибалки однозначний плюс: у мілководді стягається мальок, який і приваблює туди ж активно годується окуня. І тоді починається справжня бійня. І якщо опинитися там зі спінінгом, то в гарному клюванні можна й не сумніватися. Як раз саме про такий випадок я розповідав раніше. Ну а чому мені не вдалося цього повторити жарким серпневим днем, ви, напевно, вже зрозуміли.

Що стосується приманок, то в подібній ситуації оптимальні "вертушка" № 1 (по меппсовской класифікації), далі - міні-джиг, воблер з невеликим заглибленням і, в деяких випадках - поппер.

Перше місце "вертушки" обумовлюється її універсальністю. У випадках необхідності блисну можна провести в різних шарах води - біля дна або над травою. І те, і те можливо.

З джигом складніше. Як правило, наші водосховища - це затоплені ділянки колишньої житлової території, де вода приховує багато чого: приміром, русла річок і струмків, палі старих мостів, фундаменти будинків. У розглянутих нами затоках - це, найчастіше, колишній ліс: колись його спиляли, і залишилися лише пеньки; згодом вода розмила грунт і оголила кореневища, які і стають непереборною перешкодою на шляху джігових приманок. Звичайно, подібна картина спостерігається не скрізь, але ми говоримо не про якомусь конкретному місці, а в цілому, і кількох прикладів вже достатньо, щоб відсунути джиг на другий план.

Воблер - найкраще невеликого розміру: це скоротить число порожніх клювань.   Можна використовувати як плаваючий, так і потопаючий. Якщо плаваючий, то з мінімальним заглибленням, а при лові на тонучий проводку необхідно починати відразу, ще у верхніх шарах води.

Поппер непогано працює в умовах, коли зграя окунів полює на поверхні, але в середині осені це буває нечасто, тому-то він і замикає список принад для подібних умов.

Теза № 2

Охота на осеннего окуняВ кінці осені, готуючись до зими, окунь збирається у величезні зграї. Вважається, що відразу після цього він іде до місць зимових стоянок. Але, як показує практика, перед тим окунь починає велике полювання.

Багато рибалок незаслужено ігнорують другу половину осені. Напевно, тому, що в деяких "розумних" книжках написано: мовляв, у цей час клювання окуня слабшає, і він йде на глибину, де й зимує. Другим псевдонегатівним чинником є

І якщо природі важко заперечити (отут потрібно або змиритися і залишитися вдома, або, одягнувшись соответствующе, відправитися на риболовлю), то от з першим твердженням я б посперечався.

Не знаю. хто і коли вирішив що ближче до листопада окунь починає поститися, і повернеться до активного поїдання їжі лише після встановлення льоду.

Звичайно, на перший погляд - все це логічно, адже в кінці кінців температура води досягає певної критичної позначки, при цьому риба перебуває вже в якомусь заціпенінні, і виходить з нього лише після того, як водойма покриється льодом, під яким температура води підвищиться. Це все правильно, але тут не врахований один момент: між часом активного окуневого "бою" на поверхні і періодом нетривалого "байдужості" є відрізок часу, коли окунь дуже навіть клює. Тільки для його піймання вже не підходять мініатюрні окуневі "вращалочкі". А сильний вітер лише підвищує його активність.

Як, загалом-то, правильно написано в більшості книг, з наближенням холодів окунь збирається в косяки пристойних розмірів, але не відразу йде на глибину, а якщо і йде, то не сидить на дієті в очікуванні першого льоду.
У великих водосховищах він активно годується, очікуючи майбутні неминучі розвантажувальні дні.

Знайти його нескладно: він тримається на глибинних бровках, в коряжнике, біля паль затоплених мостів і т.д. - Ці уловисті місця на водоймі працюють з року в рік. Іноді на годується зграю окуня можна нарватися там, де влітку часто рибалили поплавочники і доночнікі - риб'яча молодь звикає до постійної присутності підгодовування, і крутится тут, залучаючи нишпорять зграї окунів. Знання подібних крапок дозволяє грамотно планувати день риболовлі й розраховувати на гарний улов. Не забуваючи, правда, що в осінній період із збільшенням атмосферного тиску окунь переміщається на велику глибину. Також при пошуку окуня потрібно враховувати, що веде він денний спосіб життя, і в період активного клювання годується з ранку і дотемна. Тому не варто "висиджувати" його на одному, нехай навіть добре знайомому і багатообіцяючому місці: адже коли окунь годується, і якщо він тут - то обов'язково себе проявить - найчастіше декількох закидань достатньо, щоб все стало ясно.

У пізньої осені є основний і ні з чим не порівнянний плюс - в цей період можна натрапити на окуня такого розміру, про який і не підозрював стосовно до даного водоймища.

Як відомо, великі окуні тримаються особняком, коштують у ямах по сусідству із самими що ні на є запеклими хижаками. Попадаються рідко, а якщо таке трапляється, то в одиничному екземплярі.

Сибірський окунь


Стосовно до літнього сезону - це все правильно, але пізньої осені великий окунь зустрічаються не так вже рідко. Найчастіше, при лові риби середнього розміру, з помітною періодичністю засікати видатні екземпляри. А іноді вдається наткнутися на цілу зграйку великого окуня, чого в більш теплі часи практичні не буває.

Ось в кінці осені на першому місці - однозначно джигові приманки: риба стоїть на глибині, і, на мій погляд, щоб до неї дістати й спровокувати - краще джига нічого немає. Також можна використовувати таку снасть, яка нагадує знаменитий морський "самодур" (для тих, хто не знає: це оснащення, що включає в себе кілька гачків, що розташовуються на волосіні один за одним вище кінцевого грузила, кожний - на окремому повідці: в якості приманок на цих гачках можуть бути невеликі твістери, стримери, "мухи" і навіть просто обрізки хлорвінілової трубочки). Правда, в відлитих від морського побратима, яким ловлять в схил, наш "самодур" призначений для спінінгової проводки. В умовах активного клювання хижака подібна снасть дуже продуктивна; буває, що риба вішається на кожний з наявних гачків. У зв'язку з чим і недоцільно оснащувати так званий "самодур" більш ніж чотирма принадами.

При лові на джиг на глибинному ділянці частенько трапляється, що після низки безперервних поклевок - раптом настає затишшя. Спочатку може здатися, ніби то окунь пішов, але це зовсім не так Частіше буває, що просто він піднявся від дна слідом за мальком, і ваше "принада перестала потрапляти в поле його зору. У даній ситуації необхідно переходити на приманки іншого типу. Найкраще підходить невелика й вузька "колебалочка". Вона однаково добре працює у всіх шарах води. Її можна вести як рівномірно, так і сходинкою, зупиняючи проводку на кілька секунд (частіше, одну - дві), не даючи опуститися на дно.

Так само непогано себе зарекомендувала проводка з прискоренням. Тобто, спочатку блешню ведемо повільно, практично на межі зриву. Потім прискорюємо проводку, а потім знову повертаємося до попереднього темпу. Час, відведений, для кожного періоду проводки, може змінюватися, виходячи з умов риболовлі й активності хижака, і підбирається досвідченим шляхом.

Д. Фролов - Спортивне рибальство

Советуем также посмотреть :

 • Ловля окуня.
 • пелагічний джиг
 • Ловля щуки на спінінг
 • Ловля окуня на мормышку
 • Ловля щуки в спеку
 • Як спіймати язя ?
 • Як вибрати місце для лову з льоду
 • Ловля окуня в Криму на обертову блешню .
 • форель
 • Риби наших водойм. Окунь .
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1401]   Автор, Admin 6-03-2013, 13:48 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Эффективная карповая насадка и прикормка
  Рыбалка - спорт, и страсть, передышка и одно временно задача, с решения которой зависит успех только ...

  » Рыболову на заметку - прикормка, приманка для карася
  Кaрaсь рыбa ленивaя и чтобы оторвaть его от облюбовaнного им местa, где он привык питaться, нужно пр ...

  » Вибираємо коляску- трансформер
  Якщо у вашій родині скоро очікується поповнення сімейства , то ви напевно задумалися про те , як виб ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке