Загрузка...

Блог о рыбалке » Щука на "колебалку"


--- ~ Щука на "колебалку"

Спінінгісти бувають дуже різні. Одні "упаковані" так, що сумарний грошовий еквівалент їх снастей і супутніх предметів екіпіровки порівняємо з ціною гарного автомобіля. Інші задовольняються гранично малим. Є, однак, щось таке, що об'єднує практично всіх шанувальників спінінга, незалежно від їх соціального статусу і ступеня просунутості в рибалці. І це щось - один цілком конкретний тип приманок - коливні блешні. У самому діда, на "колебалки" ловлять і профі, оскільки вони ловлять на все, і "колгоспники", оскільки вони знають цю і лише цю різновид спінінгових приманок.

Рекорд популярності

Щука на "колебалку"

Якщо проглянути кілька вибраних навмання номерів рибальських журналів і звернути увагу в першу чергу на те, які типи приманок найчастіше згадуються в публікаціях по спінінгу, виявиться, що в трійці лідерів будуть джиги, "вертушки" так воблери. Ясна річ, що такий розклад не зовсім коректно відображає дійсний стан справ. В провінційній глибинці про воблери з Джига багато риболовів нічого і зовсім не чули, а "вертушки" вважаються примхою заїжджих гастролерів. Там ловлять виключно на "вагаючись" - так з деяких пір на жаргоні спінінгістів називають коливальні блешні.

Зараз я не ставлю завдання розібратися, який тип приманок в спінінгу самий-самий. По-перше, тому, що це питання не має однозначної відповіді. По-друге, кожен повинен для себе вирішувати його сам - в силу своїх пристрастей, досвіду і можливостей. Я можу лише констатувати факт: "коливалка" - це без жодного сумніву, найпопулярніший різновид спінінгових приманок, а ловля на неї щуки - найпопулярніший вид спінінгової риболовлі.

Втілення консервативних традицій

Спінінгу, як способу лову, від роду трохи більше ста років. Коливається блешня відома мінімум удвічі довше. Найпримітніше, що такий тривалий період еволюції ніяких принципових змін у конструкцію "колебалки" не вніс. Всі відмінності і тепер, і раніше стосуються геометрії приманки і "косметики", тобто її зовнішнього покриття і елементів оздоблення.

З одного боку, це мінус - адже багатьом рибалкам хочеться створити щось своє, принципово нове, а у випадку з "колебалки" свобода творчості має досить жорсткі рамки. З іншого - навіть відволікатися на експерименти з конструюванням приманок шкідливо, адже треба ще й рибу ловити, а з цієї точки зору проста і консервативна "коливалка" - це майже ідеальний варіант. Це означає, що принципово ми майже нічого не втрачаємо, якщо обмежуємо себе п'ятьма-сімома моделями блешень, що коливаються, подальше (тобто результат риболовлі) вже стає справою техніки - в тому числі і в самому прямому сенсі цього виразу.

Тут я змушений визнати, що далеко не відразу прийшов до того розуміння "колебалки", про який тільки що сказав. Був час, коли я дуже активно ловив на коливні блешні власного виготовлення, причому я намагався не ліпити їх однаковими, як пироги, а експериментував, намагаючись підібрати більш уловисту форму або варіант розмальовки. Мені здавалося, що ті блешні, що є у продажу, дуже далекі від ідеалу, а який він - цей ідеал, я не дуже добре собі уявляв.

Зауважте, що в оповіданні про "вертушках" я сформулював приблизно ту саму думку, але якщо прийнятних окуневих "вертушок" двадцять і більше років тому у продажу і в правду не було, то зі щучими "колебалки" справа йшла зовсім інакше. Найзвичайніші - за ціною від 25 копійок до півгривні - коливні блешні заводів "Сатурн", "Балтика" та ін - дозволяли з успіхом ловити щуку в досить широкому діапазоні умов. Власне, і до цього дня майже всі ці "залізяки" виробляються в незмінному вигляді, і риба на них клювати гірше не стала. Це той рідкісний випадок, коли продукція вітчизняної риболовецької промисловості успішно конкурує з імпортними аналогами, досить помітно обмежуючи їх ввезення в країну.

Але на стику 70-х і 80-х я перебував у впевненості, що "коливалка", виконана своїми руками, принесе мені більше риби, ніж куплена в магазині. І деякі підстави для такої впевненості все ж були.

Польдерної варіант

В протягом приблизно п'яти років своєї спінінгової практики я найчастіше ловив щуку на всіляких "жабовніках" - це і торф'яні кар'єри, і невеликі заплавні озера, і прокладені між капустяних плантацій в заплаві Оки польдерна канали.

Специфіка водоймища багато в чому визначає вибір приманки. У моєму випадку впливало і ще одна обставина. У мене в розпорядженні в якості вихідної сировини була листова латунь - товщиною в міліметр або в два. Вирізати заготовку блешні з міліметровою латуні було справою кількох секунд. Товстий метал ножиці брали з набагато великою працею. Природно, я волів іти по шляху найменшого опору, і майже всі мої колебалки були виготовлені з тонкої латуні. Втім, для риболовлі на маленьких "жабовніках" це було якраз те, що треба.

Отже, моя типова блешня того періоду мала приблизно такі габарити: довжина - 70 мм, ширина - 35 мм, товщина - 1 мм, вага -12 р. Всього я зробив близько сотні таких блешень і "вбив" з їх допомогою близько трьохсот-чотирьохсот щук. З десяток тих "колебалок" ще збереглися, і будь-яка з них може бути в потрібний момент пущена в діло. В ефективності сумнівів бути не може.

Ясна річ, що блешня досить великого розміру, але невеликої ваги - приманка вузької спеціалізації. Вона не годиться для лову на течії або там, де необхідна дальня занедбаність. Зате на польдерах працює на рідкість справно. Особливо ефективні "колебалки" на початку сезону, коли польдерна канали та інші "жабовніках" ще не встигли грунтовно зарости травою.

Що ще додавало мені впевненості в дієздатності своїх польлерних "колебалок", так це їх колірна тональність. Це зараз я в набагато меншому ступені беру до уваги колір і блиск приманок, тоді мені все це видавалося вельми істотним.

З урахуванням того, що ловити доводилося на мінімальних глибинах і часто - при яскравому сонячному світлі, я намагався уникати полірованих і взагалі сильно блискучих блешень. Потьмяніла латунь з її приглушеним золотисто-оливковою відливом була якраз до речі. Деякі блешні я облужівать, але не чистим оловом, а припоєм - знову ж таки, щоб їх поверхня не була надмірно світлою і блискучою. Нарешті, я завжди мав при собі одну-дві чисто чорні "колебалки". Тут для більшої переконливості треба було б видати який-небудь прімерчік з практики. Пробував ловити, скажімо, на нікельовані блешні - не клює, поставив матову латунну - покльовки є, але мало, потім прив'язав чорну - і став тягати щук одну за одною. Найцікавіше, що щось схоже і справді пару раз було, але в набагато більшому числі випадків все виявлялося зовсім інакше - риба індиферентно ставилася до кольору й блиску приманки. Тому-то і я сам з деякого моменту майже перестав звертати увагу на "оптичні" характеристики блешень.

Щука "їсть" будь-яке "вагаючись"

Чим більше я ловив щуку на коливні блешні, тим очевидніше ставало, що в принципі зловити реально на будь-яку з них, і ціна в більшості випадків не є критерієм якості. Зрозуміло, оптимальний тип "колебалки" залежить від конкретних умов лову. Але якщо розглядати відразу всі різновиди умов, в яких з успіхом працюють коливні блешні, то, по-перше, для кожної з них (навіть для самої невдалої) можна підібрати свою область застосування, по-друге, для серійно випускаються моделей можна побудувати свій топ -лист, тобто рейтинговий список, що відображає сумарні робочі властивості тієї чи іншої блешні.

Коли мова йшла про лов окуня на "вертушку", я привів свій варіант відповідного топ-листа. Хочу привести його і в сьогоднішньому випадку - з тими ж застереженнями, тобто з великою часткою суб'єктивізму і без претензій на абсолютну істину.

Ось так, у відповідності з моїм приватним думкою, виглядає рейтинговий список кращих щучьіх "колебалок":

1 - "Луга", 2 - "Неман", 3 - Little Cleo, 4 - "Атом-2/Aise", 5 - "Шторлек / Eftzett", 6 - Ceclope, 7 - "Ложка". 8 - "Двіна", 9 - "Toby", 10 - "Wob-I-Rite".

Вітчизняні блешні, зауважте, я в цілому поставив вище "колебалок" зарубіжного виробництва і зробив це, звичайно ж, не з почуття патріотизму, а насамперед у силу їх робочих якостей і в меншій мірі - через більшої доступності. Думаю, має сенс коротко охарактеризувати кожну з блешень рейтинг-списку окремо.

Блешні "гарячої десятки"

"Луга"

Щука на "колебалку"

На цю непоказну асиметричну блесенку мою увагу звернув знайомий з Пензи Андрій Серебряков. За його словами, кращою "колебалки" поки ніхто не придумав. Як бачите, я тепер з цим фактично згоден. Не знаю, яке відношення має "Луга" до однойменній річці в Ленінградській області (кажуть, майже убитої "електриками"), але щуку вона ловить повсюдно - будь то на протязі або в стоячку.

"Неман"

Начебто, стандартна "коливалка" середніх пропорцій - нічого зовні запам'ятовується, але на неї я переловив щуки більше, ніж на будь-яку іншу блешню, що коливається.
"Неман" дуже гарний у тих випадках, коли паралельно з щукою ловиться і судак.

"Little Cleo"
Щука на "колебалку"

При тому, що "колебалки" не можна назвати найпопулярнішими приманками в Америці, ця блешня американської компанії Acme по своїй популярності в світі поступається лише "Кастмастера". Об'єктивно одна з кращих в "жабовніках". На значному протязі застосовна в меншій мірі.

"Атом-2"
Щука на "колебалку"

Упевнений, багато поставили б цю "залізяку" на перше місце. Дуже характерна форма - з вузькою головною частиною і з широкою і глибоко проштампованою задній - робить гру приманки неширокої, але разом з тим досить інтенсивною. Блешня однаково хороша як в "стоячку", так і на течії. Зараз блешню такої геометрії виробляє і литовська фірма Aise. У литовській блешні є кілька варіантів по товщині металу (у тому числі і більше 2 мм - для лову на значному протязі) і по розмальовці.

"Шторлек" / Effzett
Щука на "колебалку"

Чи не найпопулярніша у самих різних виробників приманок форма "колебалки". Найкраще працює в стоячій воді або на слабкій течії. За глибиною штампування можливі невеликі варіації, але мені більш вдалими представляються ті блешні цього типу, які проштамповані глибше (наприклад DAM Effzett), особливо це стосується задньої частини приманки. Крім меншого розкиду на проводці, така блешня при падінні плиском на воду видає характерний "плюх", який, як багатьма було помічено, додатково залучає щуку при лові на "жабовніках".

Cyclopе
Щука на "колебалку"

Одні болісно народжуються як би в народі, інші мають цілком конкретних авторів. Cyclope - з числа останніх. Її творець Анрі Лімузен в рекомендаціях не має потреби. Репутація блешні повністю відповідає репутації автора. Cyclope стійко працює в дуже широкому діапазоні умов, у тому числі і на нерівномірній проводці.

"Ложка"
Щука на "колебалку"

Блешня номер один на багатьох неглибоких ставках - мається на увазі перш за все її варіант з тонкого (1-1,2 мм) металу. Кілька разів так бувало, що я приїжджаю на новий для себе ставок, зустрічаю місцевого спінінгіста, який заявляє, що більше, ніж на "Ложку", все одно ні на що не зловиш. Я намагаюся справою довести зворотне, але, на жаль, в підсумку змушений погодитися, що "Ложка" - поза конкуренцією.

"Двіна"

Схожа на "Ложку", але при приблизно рівній вазі компактніше її, а тому значно далекобійне і працює в тому числі і на течії. За розміром приманка невелика, тому попадається на неї здебільшого дрібна щука. Але іноді у великих кількостях.

Toby
Щука на "колебалку"

Прогонистостью коливні блешні вважаються в першу чергу пліткувати, жереховимі, Але і щука їх поважає не в меншій мірі, причому не тільки, як багато хто вважає, в річках, але й в стоячій воді. Блешні, дуже близькі до оригіналу від Abu-Garcia, виробляються самими різними фірмами, і я не можу сказати, що за робочими якостями вони цього оригіналу сильно поступаються.

Wob-1-Rite
Щука на "колебалку"

Відносно цієї американської блешні можу сказати те ж, що і у відношенні "Двіни": розмір не самий щучий, тому і трапляються здебільшого Щупак вагою менше кілограма. Але місцями, особливо на річкових мілинах, - багато.

Не намагайтеся нічого імітувати. Намагайтеся просто зловити щуку!
Щука на "колебалку"

У багатьох публікаціях, присвячених лові спінінгом, міститься маса порад і рекомендацій, які за великим рахунком все зводяться до того, що основне завдання спінінгіста - підібрати приманку і її провести так, щоб і за зовнішнім виглядом, і за характером рухів вона максимально близько походила на справжню рибку, причому на рибку того виду і того розміру, який найбільш звичний для хижака в даний час і в даному місці. Можливі й варіанти - наприклад, "перелякана" або "хвора" рибка.

Відразу можу зауважити, що проходження подібним теоріями, якими б складними вони не здавалися, ні до чого особливо гарний у спінінгу не призводить. Треба ловити хижака з урахуванням його реальної, а не надуманою моделі поведінки. Я, наприклад, не беру на себе відповідальності дати скільки вичерпне пояснення, що "думає" риба, атакуючи джиг в паузах ступінчастої проводки, а просто констатую факт: такий метод дуже ефективний.

Ось так і у випадку з "колебалки" - не варто намагатися зімітувати щось привабливе, по нашому розумінню, для хижої риби. Треба просто ловити, підбираючи блешню і метод анімації на підставі реального досвіду лову і статистики кльову.

"Колебалки" не тільки коливаються, або "Штопор" - не порок

За "теорії імітації", такі "колебалки", як "Ложка", рибу ловити повинні ну зовсім кепсько. "Ложка" і їй подібні блешні мають дуже мало спільного - і за своєю геометрії, і за характером гри - з тими об'єктами, якими харчується хижа риба. Вже на повільних швидкостях проводки "Ложка" переходить від коливального руху до обертального, і називати її при цьому "коливної" блешнею можна з великою часткою умовності. Втім, абсолютна більшість моделей блешень, що коливаються по досягненні якоїсь критичної швидкості проводки переходять в "штопор". Тільки значення цієї самої швидкості для різних блешень різне. Є думка, що перехід "колебалки" від коливального руху до ходу по спіралі різко скорочує число клювань. Однак це в набагато більшій мірі відноситься до лову судака, а не щуки, і не до всіх "колебалки", а до тих з них, у яких глибина штампування невелика, що робить спіраль занадто розмашисто. Більш того, істотно більша частина клювань на "Атом-2", "Ложку" та інші блешні глибокого штампування, за моїми спостереженнями, припадає якраз на проводку з обертанням.

Якщо ж вам все-таки здається, що в грі "колебалки" нічого, крім перевалювання з боку на бік, бути не повинно, то є один спосіб, як того можна добитися.

Краснодарський варіант

У риболовлі є деякі канони, порушувати які, начебто, не рекомендується, але іноді порушення несподівано тягне за собою наслідки, які проявляються зі знаком плюс. У декількох старих риболовних книжках мені траплялося приблизно таке твердження: якщо на трійник "вертушки" допустимо підв'язувати об'ємисту "мушку" або щось типу того, то у випадку з "колебалки" цього робити не слід, оскільки її гра від того неминуче погіршується. Можливо, тут вам відразу ж згадається меппсовская "коливалка" Timber Doodle, в якій, навпаки, гачок (одинарний, правда, а не потрійний) прикритий великим твістером. Крім основного призначення "гумового" хвостика - зробити блешню незацепляйки, він ще й стабілізує її хід, не даючи збиватися в штопор. Останнє, як ми трохи вище помітили, не треба перетворювати на самоціль, проте в ряді випадків "гумка" на гачку дозволяє домогтися від "колебалки" якісної гри, якщо порівнювати з тією ж самою болісний, але з голим трійником. І нерідко це нова якість виявляється решающім.Несколько років тому у звіті про змагання під Краснодаром я згадав про поєднанні невеликий коливної блешні з великим твістером - така комбінована приманка (рис.1) дозволила тоді домогтися дуже непоганого результату. Зараз саме час повернутися до теми.
Щука на "колебалку"

Отже, береться довільна "коливалка" (я частіше використовував Wob-1-Rite або Effzett) і на її трійник насаджується твістер такого розміру, щоб у розгорнутому стані його довжина трохи перевищувала довжину самої блешні. Якщо тепер спробувати провести таку конструкцію з невисокою швидкістю, то блешня буде злегка перевалюватися з боку на бік, ну а твістер, як йому і належить, - тріпається ззаду. Те, що гра блешні стає "приглушеною", тобто менш розмашисто, саме по собі на клюванні щуки особливо не відбивається. Але от наявність твістера дозволяє при інших рівних умовах провести приманку повільніше і з меншим заглибленням. Крім того, при зупинці підмотки задня частина блешні не провалюється відразу вниз, а як би на мить зависає.

Тоді під Краснодаром мала значення і відносно велика помітність (насамперед для риболова, а не для щуки) цієї комбінованої приманки. Її зручніше було зряче проводити по трав'яному "рельєфу" - огинаючи підводні плями трави і трохи даючи заглиблюватися в проміжках між ними.

Зрозуміло, така конструкція працює не тільки в краснодарських лиманах, вона опиняється в числі кращих приманок при лові щуки взагалі в "жабовніках" - особливо в тих ситуаціях, коли на дні багато трави, а товщина шару чистої води над нею невелика і різна в різних точках акваторії.

Конструкция с тройником проходит там, где нам в основном удается избегать контактов приманки с травой. Если же травы много, лучше вместо тройника поставить крупный одинарный крючок - офсетный в первую очередь . Пустых поклевок при этом будет, само собой, побольше, но по числу пойманных "хвостов" в более заросшем месте блесна с офсетником проявляет себя поинтереснее.

Возможно, у вас возник вопрос: а почему, собственно, именно блесна с твистером на офсетном крючке? Ведь существуют же специальные варианты оснастки для ловли по траве - техасская, например, или с джиг-головкой stand-up. Однако блесна обладает значительным весом, и забросить ее можно дальше, чем конструкции других типов применяемые в похожих условиях. Иногда именно это играет определяющую роль в выборе приманки.

На травянистом свале

Сочетание колеблющейся блесны и мягкого пластика - это уже некоторое отклонение от общепринятого стандарта. Давайте попробуем выделить те варианты ловли щуки, в которых самая обычная "колебалка" - без всяких дополнительных "украшений" - обеспечивает лучший в сравнении с другими приманками результат. Таких вариантов несколько - одни из них связаны в первую очередь с условиями водоема, другие - с моделью поведения щуки в момент ловли.

Вот одна из характерных ситуаций. Река, умеренное течение. Время года - лето или ранняя осень. За прибрежной отмелью с глубиной не более метра следует пологий свал метров до двух с половиной - трех. На самом свале довольно много травы, под ним - поменьше, но растительность тоже есть. Щука сосредоточена или на свале - в основном в его нижней части, или глубже, но не очень далеко от свала. Какая приманка будет здесь оптимальной, и какова должна быть техника ее подачи?

Классический донный джиг не годится - обилие травы очень сильно осложнит ловлю. Легкая "вертушка" будет идти слишком высоко, к тому же стабильность ее работы сильно зависит от направления проводки по отношению к течению. "Вертушка" с головкой лучше, но ей не всегда хватает дальнобойности. Воблеры при ловле с берега или взабродку не подходят по той же причине, с лодки на них ловить сподручнее, но не всегда, как показывает опыт, удается быстро подобрать нужную модель. Остается "колебалка".

В данной ситуации берется блесна среднего размера и средних пропорций - типа "Немана" или "Атома". Толщину металла можно увязывать со скоростью течения и глубиной под свалом, но и можно остановиться на среднем значении - полтора миллиметра будет приемлемо почти повсеместно.

Сама схема ловли должна учитывать и особенности проводки "колебалки", и текущий настрой щуки. Вот джиг, как известно, лучше вести с мели в глубину, колеблющаяся блесна, напротив, лучше работает на проводке с более глубокого места на относительно мелкое. После одной - двух пробных проводок уже можно оценить, сколько нужно дать блесне времени на заглубление после заброса, и какова должна быть скорость подмотки, чтобы приманка шла примерно в полуметре над травой.

По первым поклевкам можно уже делать и предварительные выводы о том, где в этот день держится щука. Бывает, что все хватки приходятся на глубину и самую нижнюю часть свала, в другие дни, наоборот, большинство поклевок бывает ближе к его вершине. Если закономерность в локализации поклевок подмечена, есть прямой резон облавливать в первую очередь соответствующую зону.

Бывает, что трава покрывает не всю ширину свала, а довольно резко обрывается где-то посередине - на глубине полтора-два метра. Здесь возможны два принципиально отличных варианта.

В ряде случаев щука держится на некотором расстоянии от травы - ниже по свалу. Рыбешка, на которую она охотится, напротив, ищет укрытия среди водорослей. Соответственно, основное направление щучьей атаки - из глубины к траве.

Здесь лучше всего поставить лодку со стороны мелководья в нескольких метрах от границы травы. Забрасывая веером за эту границу (перекидывая ее метров на десять - пятнадцать), медленно подматываем леску. Блесна движется по дуге и под острым углом приближается к траве. Поклевки приходятся на узкую полосу вдоль границы водорослей. В, поляризационных очках многие из них можно увидеть. Нередко удается заметить и направление, откуда щука бросается на приманку - как правило, из глубины.

Этот вариант ловли местами с тем же успехом возможен и без лодки - взабродку или даже с берега. А вот когда щука держится непосредственно в траве, поймать ее без лодки уже гораздо сложнее. Напомним, сейчас речь идет о ловле на свале, на верхней части которого дно покрыто травой, а глубже - травы почти нет.

В принципе, щука может стоять среди водорослей и на удалении от границы чистой воды - на медяке, но, как правило, это самая мелкая щука. Та, что крупнее, чаще обнаруживается поглубже - примерно там, где трава уже почти заканчивается.

Здесь лодку тоже лучше всего заякорить максимум в десятке метров от границы водорослей, но уже с другой стороны - с более глубокой. Опять же - косые забросы веером и медленная проводка, на которой "колебалка" сначала идет над травой, потом - по кажущейся темной глубокой воде без водорослей. Почти все поклевки приходятся на границу раздела плюс-минус несколько метров.

Оба варианта ловли с привязкой к границе травы осуществимы не только с заякоренной лодки, но и в дрейфе. На протяженном однородном участке при слабом ветре, особенно направленном вдоль русла реки, так ловить даже удобнее - и шума меньше, и сама ловля получается более оперативной.

"Неправильная" проводка с очень высоким КПД

Если вам случалось ловить на малых речках, вы хорошо представляете те трудности, с которыми приходится там сталкиваться спиннингисту. На многих участках подходы к воде труднодоступны - где-то идут почти сплошные заросли ивняка, где-то - берега заболочены и выйти к ним возможно в очень ограниченном числе мест. Поэтому достать приманкой до некоторых точек, в которых может стоять активная щука, весьма сложно, особенно, если эти точки находятся выше по течению. В самом деле, лежащие ниже удаленные точки, как правило, удается обловить с помощью сплавляемого воблера, против течения воблер, увы, не сплавишь, поэтому здесь нужен дальний и точный заброс и подходящая приманка.

Проводка вниз по течению считается далеко не самой оптимальной для большинства видов спиннинговых приманок. К примеру, для джига в условиях малой речки это определенно худший вариант С "вертушкой" дело обстоит чуть лучше, но вот с дальностью и точностью заброса есть некоторые проблемы. С "колебалкой" как раз этих проблем нет только вот вести ее по течению приходится в быстром темпе - иначе блесна соберет весь донный мусор.

Справедливо будет задаться вопросом, а среагирует ли щука вообще на такую приманку? Действительно, это ведь жереха принято ловить с проводкой "колебалки" вниз по течению, щука - хищник совсем иного плана, она явно предпочитает невысокую скорость движения приманки.

В иных ситуациях логика таких рассуждений работает на все сто процентов. Но ловля на малых реках - это исключение из общего правила, здесь на "колебалку" с проводкой по течению удается исправно ловить щук.

Блесну для такой рыбалки лучше взять средней величины и среднего веса, а размер тройника, может быть, стоит чуть уменьшить по сравнению со штатным - все же при проводке вниз блесна чаще цепляет донный мусор, потому крупный тройник нежелателен.

Дальность заброса может достигать пятидесяти метров и даже более - это много для узкой речки и довольно сложно технически, поскольку важна не только точность попадания приманкой в намеченное место, но и учет траектории ее полета и положения лески во время заброса и после него. Растущие по берегам кусты и нависающие над водой деревья плюс ветер заставляют просчитывать варианты и выполнять забросы не только с удобной стороны.

Проводку следует начинать почти одновременно с падением блесны в воду, а ее скорость соизмерять с глубиной и скоростью течения. Вершинку спиннинга во время проводки лучше поднять повыше, а в некоторых случаях полезно бывает ею подыгрывать - чтобы блесна шла не совсем равномерно.

Поклевки при такой ловле в своем большинстве более уверенные, чем при других направлениях проводки. Бывает, правда, что многие из них обходятся без всяких неприятных для щуки последствий - она атакует блесну почти прямиком в лоб, и расположенный в хвосте приманки тройник рыбу не засекает. Если поклевки этого типа (мощные, но большей частью пустые) повторяются систематически, имеет смысл поставить на переднее заводное колечко блесны небольшой дополнительный двойник. До половины всех щук, которых удается в таких случаях поймать, засекаются именно на него.

Во всех других вариантах ловли щуки на "колебалку", как мне кажется, можно обойтись обычным хвостовым тройником

К. Кузьмин
"Российская Охотничья газета № 2,3,4 - 2002 г."

Советуем также посмотреть :

 • Залізний джиг
 • Зимова блешня
 • Як подати "залізо"
 • Основні правила вибору блешень
 • Щука - цариця російських річок і озер
 • Початківцям спінінгістам про лов щуки
 • Техніка лову щуки - поради бувалого рибалки
 • 10 питань по воблерам мінно
 • ловля щуки
 • Ловля щуки на спінінг
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+2615]   Автор, Admin 29-04-2013, 03:54 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Ловля коропа , лина , карася на мулистому дні
  Напевно , кожен з нас стикався з ситуацією , коли абсолютно достеменно , відомо , що саме в цьому в ...

  » Особенности ловли обычного угря
  Прочный, сильный и гибкий, готовый удивить всех хитростью и ретивостью. Стойкий к усталости и может ...

  » Ловля судака и берша спиннингом
  На этот раз целью нашего фильма стала ловля судака и берша спиннингом. Надо сказать, что эти две рыб ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке