Загрузка...

Блог о рыбалке » Тактика пошуку риби при лові джиг- спінінг


--- ~ Тактика пошуку риби при лові джиг- спінінг

Тактика поиска рыбы при ловле джиг-спиннингомЗ настанням зимового сезону для спінінгістів настає час практично безальтернативною джиговой лову. Не хочу сказати, що зловити на приманки інших типів в цей час в принципі неможливо, але все ж по результативності джиг в лідерах з великим відривом. Те, що я викладу нижче адресовано, насамперед, тим спінінгістам, які тільки починають освоювати зимовий варіант лову.

На перший погляд, зараз немає недоліку в необхідної інформації. Регулярно з'являються публікації в пресі, видані книги по джиговій ловлі взагалі і по зимовому спінінгу зокрема. Існує велика кількість інтернет-сайтів в тій чи іншій мірі присвячені спінінгу. Безумовно, серед всього різноманіття друкарської продукції та електронних засобів масової інформації є речі корисні і навіть талановиті. Однак, на мій погляд, найчастіше простежується явний перекіс у матчастину, тобто обговорюються вудилища, волосіні, котушки, приманки різних типів, а таким важливим складовим, як тактика і техніка лову, увага приділяється не пропорційно значущості. Крім того, спілкуючись зі своїми знайомими спінінгістами, які тільки починають долучатися до джиг-спінінгу, з деяким подивом виявив, що багато моментів в лові, які я сприймаю, як само собою зрозуміле, аж ніяк не є такими для них. І не в останню чергу це стосується такого важливого компонента, як пошук або «пробивання» акваторії. На мій погляд, якщо, приміром, розділити спиннинговую ловлю на три складових: матчастину (тобто, те, чим ми ловимо), техніка лову (як ми ловимо) і пошук (де ми ловимо), то вміння знайти рибу дуже важливо. Ще важливіше, власне, вміння її зловити, а сюди я відношу і володіння снастю, і вміння подати приманку тим способом, який приносить успіх. Для досягнення позитивного результату це набагато важливіше, ніж те, які вудилище і котушка у вас в руках, приманки від якого виробника в коробці і якої форми джиг-головка на протилежному кінці волосіні. Безумовно, якісні аксесуари: невагоме витончене вудилище, надійна легка котушка з м'яким ходом від відомих американських і японських фірм дадуть відчуття комфорту під час лову, додадуть впевненості. Але, в цілому, не це визначає успех.По моє глибоке переконання, частка пошуку в успіху лову спінінга найбільш велика. Ще сильніше вона виростає в холодну пору року. І ось чому. При охолодженні води риба вже не розподіляється, як в літній час, рівномірно по всій водоймі, а вибирає найбільш сприятливі для проживання в швидко змінних умовах місця. Крім того, в холодній воді риба не так активно переміщається по водоймі, а дотримується ділянок з певними особливостями. З цієї причини, чим холодніше вода, тим більшого значення набуває вміння знайти місця можливої Мені хотілося б зупинитися детальніше саме на вивченні рельєфу та інших характерних особливостей дна і пошуку найбільш ймовірних місць знаходження хижака

Снасть

В принципі підійдуть ті снасті, якими ви звикли ловити. Відмінність буде лише у вазі використовуваних приманок. Вага для найбільш комфортного сприйняття проводки буде близьким до верхньої межі тесту вашого вудилища. Крім того, важка приманка дозволить «пробити» велику площу. Для тієї ж мети приманка повинна бути компактною. Ну і зачіпляється виконання не буде зайвим. Обов'язково в комплект ваших снастей повинна входити «плетінка». Ні про яку монофильной волосіні і мови бути не може з тієї причини, що основне навантаження по передачі інформації від приманки риболовові несе на собі саме плетений шнур. Основна властивість шнура - близька до нуля розтяжність. Вона дає величезну перевагу в чутливості в порівнянні навіть з самою нерастяжимой моно. Необхідно віддавати собі звіт в тому, що, застосування «лайтового» вудилища з тестом до 14 грамів на великій водоймі (водосховище, велика річка) навряд чи ефективно, оскільки доведеться використовувати його на значних глибинах і сильній течії. У цьому випадку зоною ваших інтересів буде прибережна частина з відносно невеликими глибинами, або водойми менш масштабні. В ідеалі, звичайно, було б непогано мати при собі два вудилища, одне для «пробивання», більш потужне, а інше безпосередньо для лову. Однак, мало хто носить із собою по березі два комплекти снастей. Погодьтеся, не дуже це зручно, особливо при більш-менш тривалих переходах. Отже, в чому ж власне полягає «пробивання». Я використовую два тактичних варіанти. Перший застосовується досить рідко і на багатоденних рибалках. Особливість його полягає в тому, що цілий день, а іноді і більше (залежить від загальної тривалості виїзду), присвячується пробивці в чистому вигляді. Тобто основний акцент робиться саме на вивчення акваторії. А лов ведеться в наступні дні на знайдених точках. Другий варіант більш прийнятний для одно-дводенних виїздів. Пошук і ловля ведуться одночасно. Переміщаючись по визначеному маршруту, ми робимо зупинки в певних точках і декількома занедбаністю намагаємося просканувати доступну акваторію. У разі, якщо знайдено небудь гідне уваги, не кажучи вже про клювання або спійманої риби, затримуємося в цьому місці для ретельного облову. Природно, що для зимового спінінга прийнятний саме другий варіант, так як багатоденні виїзди взимку на незамерзаючі водойми не практикуються.

Де шукати рибу

Безумовно, місця вибираються не навмання, а у відповідності з характерними особливостями берегової лінії і течії. Що ж це за особливості? Найбільш очевидним ознакою того, що в цьому місці тримається хижак, є скупчення спінінгістів на обмеженій ділянці водойми. Це, звичайно ж, жарт, але зі значною часткою істини. Думаю, кожен спінінгіст, регулярно ловящий на якомусь водоймі, може назвати одну або кілька таких точок, де постійно накопичується велика кількість претендентів на піймання хижака, часто це з разу в раз одні й ті ж особи. Такі місця чимось приваблюють хижу рибу. І, незважаючи на позамежний пресинг з боку рибалок, риба тут не перекладається, і трапляються непогані улови. Орієнтуючись на такі місця, ви, звичайно, будете непогано ловити завжди. Але тут є ризик потрапити в ситуацію, яку я б назвав «синдром привезли і поставили». Наприклад, один з моїх знайомих, стаж лову на джиг у якого не один сезон, пару раз опиняючись на абсолютно незнайомому для себе водоймі, був не в змозі що-небудь зловити, по тій простій причині, що не знав де і як, власне, шукати. А сталося це тому, що ловив то він до цього моменту тільки на тих місцях, які йому хто-небудь, коли-небудь показав або за принципом «там, де все». Звичайно, ця ситуація - крайній випадок, але її необхідно мати на увазі.

Отже, які ж місця нас цікавлять в першу чергу. Класичний приклад - поворот русла. Дуже часто тут виявляються із зовнішнього боку яма із зворотною течією, а з внутрішньої мілина, і чим крутіше по-воріт, тим, як правило, цікавіше рельєф дна. Заслуговують на увагу також звуження і, навпаки, розширення русла, великі і маленькі затоки, різкі злами берегової лінії, явно вдаються в воду миси різного розміру, нерідко вони мають продовження і під водою. При низькому рівні води часто можна візуально виявити різкі звали, безпосередньо примикають до берега. Стирчать з води корчі, завихрення на поверхні води, зворотна течія, залишки різних гідротехнічних споруд, загалом, все те, що виділяється із загальної стандартної картини, повинно бути досліджене. Крім того, нашої уваги гідні зміни в характері грунту берегової лінії. Тобто глиняний ділянку на тлі піщаного берега, або розсип каменів - це більш, ніж очевидний сигнал до того, щоб перевірити безпосередньо прилеглі до цих місць ділянки водойми.

Що шукати

Наше завдання полягає в тому, щоб знайти на обраних за вказаними вище ознаками ділянках водойми місця можливого знаходження хижака. В першу чергу необхідно звертати увагу на перепади глибин, так звані звалювання. Чим ці перепади різкіше, значніше, тим вони привабливішою для хижака. Це можуть бути входи в ями і виходи з них, бровки, орієнтовані як уздовж берега, так і під різними кутами до нього. Підводні горби, затоплені дерева, великі камені, об'єкти штучного походження, різного роду металоконструкції, труби та інші подібні сліди людської діяльності - теж не повинні залишитися без уваги. Крім того, далеко не останню роль відіграє щільність грунту. Розглянемо, як виявляються ці особливості під час проводки.

Щільність грунту

Її ми визначаємо за силою сигналу, що надходить нам від приманки при її падінні на дно. Тобто, чим чіткіше і дзвінкіше сигнал, тим твердіше грунт. Крім того, частину інформації можна отримати від візуального огляду вантажу. Так безліч слідів від ударів і подряпини говорять про те, що приманка проходила по камінню, черепашнику або іншим подібним предметам. Дерево, пісок чи глина таких відмітин не залишають. Хотілося б звернути увагу на те, що в абсолютній більшості випадків ви зможете однозначно відрізнити мул від щільної глини або пісок від каменів. Тільки необхідно вміти відрізняти значну різницю в щільності. Кілька разів мені доводилося чути, що хтось в змозі розрізнити з десяток або більше поверхонь дна з різними характеристиками. Відверто кажучи, практична користь в такій чутливості для мене сумнівна, та й здійснити це навіть із застосуванням високочутливого вудилища і самого «нерозтяжного» шнура якщо й можливо, то в умовах ідеальних, близьких «до лабораторних

Перепади глибин

Тут можуть бути два варіанти, власне звал з мілини в глибину, коли приманка спочатку проходить відносно мілководний ділянку, а за-тим падає на більш глибокий і дзеркальне відображення цього варіанту, тобто підйом з глибини на мілину. Для нас це буде виглядати, як збільшення часу падіння приманки в першому випадку і зменшення у другому. Тривалість визначить величину перепаду. Зміна може бути тривалістю від ледве помітного, до декількох секунд, а в разі підйому паузи може і не бути, при проходженні крутого звалення приманка, що називається, «оре дно». Виходячи з вище викладеного, ми і визначаємо наявність і величину перепадів глибини. Якщо ви знаходитесь на проточному водоймищі, не можна не враховувати перебіг. Наприклад, після декількох кроків приманки з паузою в півсекунди відбувається її зависання тривалістю кілька секунд. Здавалося б, знайдений перспективний для лову звал, однак якщо в цей момент приманка із зони відсутнього або слабкої течії потрапляє в сильний потік, то перепад глибин, швидше за все, незначний. І зворотний приклад - із зони сильної течії ми потрапляємо на ділянку з уповільненим або навіть зворотною течією, при цьому час падіння приманки не змінюється. Начебто це говорить про те, що ми маємо справу з рівним дном, але якщо врахувати зміни в силі і напрямку течії, картина вимальовується інша, і ми вже визначаємо місце, як звал в яму. Коряжник та інші об'єкти, як натурального, так і штучного походження можуть проявляти себе як раптово виникла перешкода, яке ви відчули при підмотці. Приманка, що називається «спотикається» об щось під водою. Або несподівано «дно пропадає», що трапляється, коли шнур лягає на гілку, що стирчить арматуру або інші подібні предмети, які знаходяться так високо, що приманка повисла, не досягнувши дна. Зміна характеру сигналу, що надходить від приманки в момент падіння, теж дозволяє судити про те, що під водою знаходиться той чи інший предмет. Хотілося б ще розповісти про нестандартному прийомі, яким я користуюся. Я вважаю, що він дозволяє більш якісно вивчити поверхню дна і називаю його «включити голову». Комусь, можливо, це здасться зайвим, а хтось, може бути, візьме на озброєння. Отже, виконуючи проводку, я намагаюся злитися зі своєю снастю, відчути її, як частину свого організму, уявити, що вудлище з котушкою і йдуть у глибину шнуром - не приманка, яка стрибає по дну, а моя рука. Нібито вона витягнута до неймовірних розмірів, і мої пальці обмацують все закути донної поверхні. Спробуйте уявити щось подібне, можливо, це вам допоможе. На закінчення хочу сказати, що при кожній проводці необхідно враховувати сукупність факторів: силу і напрям течії, характер сигналу, що приходить від вантажу в момент падіння на дно, різного роду перешкоди, що виникають як під час падіння приманки, так і під час підмотки, а також тривалість паузи. Крім того, якщо ви виявили небудь заслуговує уваги, не зайвим буде перевірити це місце занедбаністю з різних позицій. При цьому допускається проводка за течією, хоча в джиговій ловлі цей варіант, мабуть, найгірший. Але в нашому випадку він має право на застосування, тому що на чолі кута коштує завдання не спровокувати хижака на покльовку, а досконально вивчити ділянку донної поверхні.

М. Волков, Рибальське подвір'я.

Советуем также посмотреть :

 • Ловля коропа , лина , карася на мулистому дні
 • Головне - це пошук !
 • Ловимо великого судака
 • Знайти і роздратувати
 • Як порахуєш , так і половиш
 • Як знайти лина і чим його підгодувати - частина перша
 • Лов спінінгом головня .
 • Ловля щуки в спеку
 • Шукайте щуку перед перешкодою
 • ОСОБЛИВОСТІ лову судака
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1468]   Автор, Admin 24-05-2013, 09:06 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Ловля коропа , лина , карася на мулистому дні
  Напевно , кожен з нас стикався з ситуацією , коли абсолютно достеменно , відомо , що саме в цьому в ...

  » Особенности ловли обычного угря
  Прочный, сильный и гибкий, готовый удивить всех хитростью и ретивостью. Стойкий к усталости и может ...

  » Ловля судака и берша спиннингом
  На этот раз целью нашего фильма стала ловля судака и берша спиннингом. Надо сказать, что эти две рыб ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке