Загрузка...

Блог о рыбалке » По останньому льоду


--- ~ По останньому льоду

По последнему льдуПочнемо з того, що визначимося: що таке останній лід і коли він буває?

Якось в автобусі, відправляючись на рибалку, почув таку фразу: «Останній лід, а не клює!» На дворі перші дні березня, всюди повно снігу, а сонячні промені тільки-тільки почали набирати свою силу. Багато рибалок помиляються в тому, що останній лід пов'язують з приходом весни за календарем. Насправді останній лід настає при цілому комплексі явищ. У цей період денна температура незмінно позитивна, через що швидко тане сніг, оголюючи всюди землю, виникають закраїни, стає м'якою поверхню льоду.

Швидко тане сніговий покрив, у вигляді струмків потрапляє у водойму, несучи з собою часточки землі, збагачені великою кількістю кисню. Разом із землею вода несе личинок комах, черв'ячків, різноманітних комашок. Талий водний потік набагато тепліше води водойм і, потрапивши туди, він лягає як би пластом.

День стає все довшим, а це збільшує освітленість підводного царства. Вдобавок лід очистився від снігу, що також сприяє проникненню світла під воду. З підвищенням освітленості, починається ріст підводної рослинності, яка виділяє багато кисню. Все це в сукупності і сприяє тому, що бувалі рибаки називають «останнім льодом».

Чим більше збагачується вода киснем, тим активніше поводиться риба. В її організмі прискорюється обмін речовин, що позитивно впливає на апетит. Риб'ячі косяки залишають свої місця зимових стоянок і починають переднерестового переміщення по водоймі.

Рибалка по останньому льоду завжди сповнена несподіванок. Наприклад, пошук риб'ячої стежки. Проблема в тому, що риба, залишивши місце зимової стоянки, «розбігається» по всій акваторії водойми. Клювати вона може на будь-якій глибині, залежно від прогріву і чистоти води, кількості кисню і наявності кормової бази.

Кращі місця для риболовлі по останньому льоду знаходяться біля вливання струмків та річечок у водойму. Але і тут негарантованої наявність риби. Та й лід в таких місцях набагато слабше і тонше, тому риболовля стає дуже небезпечною. Але якщо раптом ви наважилися порибалити в аналогічному місці, пам'ятайте, що риба, звичайно, не тримається головної струменя, що поставляє воду з каламуттю, а буде годуватися трохи в стороні.

Для риболовлі по останньому льоду багато риболовів вибирають мормишки чорного кольору. З одного боку це правильний вибір, тому що з'являється після зимової паузи живий корм в основному темного кольору. Але все-таки не треба забувати про мормишку інших розмальовок. Приміром, мідні блешні і в цей час залишаються незамінними при лові плотви. Окунь не залишить без уваги срібні, матові або блискучі блешні. Лящ не залишиться байдужим до приманки темного, нейтрального кольору (свинцевим, мідним і т.п.).

Способи гри блешні найрізноманітніші, але сама підходяща для цього періоду - плавна. Буває, що риба віддає перевагу, коли блешня просто лежить на дні.

Насадка і прикормка, використовувана по останньому льоду, нічим не відрізняється від тієї, якою користуються протягом всієї зими. Але, при активній грі блешнею і вудінні на «біс», трапляється, що найбільш вдалою насадкою може бути «бутерброд» мотиля з «реп'яхом» або тільки «реп'яхи».

«Чортик» саме в цей період розкривається як приманка. Для лову на нього не потрібно зміна снасті, підійде і звичайна мормишечная, тільки кивок повинен бути довшим, щоб була можливість передавати приманці потрібні рухи в товщі води. Виготовляють найрізноманітніші «чортики», змінюючи їх розмір, форму, колір і навіть кількість гачків. Іноді до волосіні кріплять пару «чортиків» або додають мормишку. Дехто з рибалок зверху «біс» на волосінь насаживает бісер (один або кілька), причому розмір і колір бусинок може бути будь-яким, що дозволить складати різноманітні комбінації. Під час гри «чортиком» створюється враження, що приманка наздоганяє бісер, і цей рух, судячи з усього, зацікавлює рибу.

На думку багатьох рибалок, для полювання за підлящик і лящем, кращою комбінацією можна вважати поєднання двох намистин (білої та жовтої) діаметром 1,5 мм. Для лову інших видів риб результативніше може виявитися інша комбінація. Приміром, окунь частіше реагує на поєднання чорного з перламутровим або жовтого з червоним кольором. Колір самого «біс» (чорний, білий, коричневий і т.д.) повністю залежить від місця лову, передбачуваного видобутку і її «бажання» у кожному конкретному випадку. Комбінувати за кольором можна і з кембриками, насадженими на гачки «біс».

Джерело: http://club-fish.ru
Автор: Al45ex

Советуем также посмотреть :

 • Весняна ловля риби на проталинах
 • Риболовля в лютому
 • Як вибрати місце для лову з льоду
 • Ловля в квітні
 • Як впливає на рибну ловлю колір мормишки
 • Крижана пастка для карася
 • З блешнею по останньому льоду
 • Поради рибальські і не тільки
 • Ловля хижака з льоду
 • Ловля щуки на спінінг
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+2526]   Автор, Admin 22-04-2013, 15:01 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Ловля коропа , лина , карася на мулистому дні
  Напевно , кожен з нас стикався з ситуацією , коли абсолютно достеменно , відомо , що саме в цьому в ...

  » Особенности ловли обычного угря
  Прочный, сильный и гибкий, готовый удивить всех хитростью и ретивостью. Стойкий к усталости и может ...

  » Ловля судака и берша спиннингом
  На этот раз целью нашего фильма стала ловля судака и берша спиннингом. Надо сказать, что эти две рыб ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке