Загрузка...

Блог о рыбалке » головень навесні


--- ~ головень навесні

Голавль веснойНемає потреби знайомити з головнем широку рибальське громадськість, так як про нього знає практично кожен. Але все-таки варто приділити трохи уваги деяким особливостям характеру цієї риби.

Головень - серйозний супротивник, який до останнього веде активну боротьбу за своє життя. Він може вирватися навіть тоді, коли рибалка взяв його в руки і святкує перемогу. Піймання його теж проблематична: головень дуже обережна риба.

Але є в головня слабкість - він любить поїсти, причому в раціон входить як тваринний, так і рослинний корм. Починаючи з «підліткового» віку, він ганяється за мальком, а досягнувши більш зрілого віку, не пропускає повз себе жодного піскаря. Тому головню важко втриматися при вигляді вміло запропонованої рибалкою приманки.

Так як в статті мова йде про полювання за головнем навесні, треба зауважити, що нерест у нього пізній: кінець весни або початок літа. Під час ікрометання він не відмовляється від їжі і цим нагадує плотву й окуня.

У весняний період головень поводиться дуже активно - рибі треба заповнити сили після зимових місяців і зробити запас енергії перед нерестом. Як і багато видів риб в річці, головень йде вгору за течією на нерест.

У більш-менш великих річках, де рибі є простір, під час весняного ходу головень зупиняється в певних місцях. Цікаво, що в більшості випадків ближче до літа після ікрометання він змінює своє місце стоянки. До прикладу, на пріглубінном ділянці навесні головень стоїть на нижньому краю виру у перекату, на невеликій глибині (менше 0,5 м), а ось влітку він вибирається на верхню частину виру (нижню частину перекату). Це можна пояснити так: з приходом весни по великій воді протягом несе багато корму, який осідає на які трапляються на його шляху схилах дна. Але це не означає, що в іншому місці немає шансів на покльовку.

Так як чисельність голавля з кожним роком зменшується, говорити чисто про лові голавля навесні не доводиться. Розмова йде про проводці тільки в тих місцях, де шанс зловити пристойного головня дуже великий. Вибираючи оснастку, рибалка стикається з вибором: зупинитися на легкій оснастці, розрахованої на под'язка або плотву, або на більш міцної снасті. Мені більше подобається легка оснащення, так як знаю з особистого досвіду, що на надійну жилку 0,15 мм з гострим гачком № 10 можна при вмілому виведенні витягнути головня вагою до 1,5 кг. А більш важка оснащення не зафіксує клювання риби дрібного і середнього розміру і вдобавок не дасть гарантії піймання великого головня.

Найпоширеніший спосіб лову навесні - проводка. На тих ділянках річки, де за вашими розрахунками може бути риба, але немає місця для вільного проплива поплавцями, треба грузило укласти на дно, а поплавок пересунути до кінчика вудилища.

Насадка звичайна, весняна: черв'як, ручейников, пучок мотиля. Я віддаю перевагу ручейника, як мені здається, найкращу насадку для риболовлі в проводку. Зиму він проводить в річці, а з приходом тепла виповзає з підводного пристановища і довіряється волі хвиль. Перебуваючи в плавання, ручейник чіпляється за кожен сміття, яке несе течія, і накопичується в невеликих заводях або за затопленої рослинністю, куди прибивається це сміття. У таких місцях ручейника і збирають. Спеціально для голавля я наживляти на гачок 2-3 ручейника.

Не треба забувати і про такий насадці, як п'явка-клепсіна. У мене був випадок, коли голавль ловився тільки на п'явку. Під час збору ручейника нерідко зустрічається личинка бабки - також добре зарекомендувала себе насадка. Буває, що на одній річці в кінці весни, головня ловлять на донки вночі, використовуючи в якості насадки жабеняти, а на інший в цей же період часу головною снастю служить спінінг з маленькими обертовими блешнями.

Джерело: http://club-fish.ru
© Автор: Al45ex

Советуем также посмотреть :

 • Головень на спінінг навесні .
 • Лов спінінгом головня .
 • Ловля головня нахлистом .
 • Способи та їх опис лову головня в літній час
 • Як спіймати язя ?
 • Весеняя ловля головня на мормишку
 • Діалоги про риболовлю 2012. Курська обл . Головень ( частина 1)
 • М'які гранули - новий пункт в меню голавлей
 • Ловля щуки в спеку
 • ловимо коропа
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1188]   Автор, Admin 14-03-2013, 00:07 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Ловим плотву
  Уха!.. Точно много в этом звуке для сердца рыбака слилось… Хотя мателот, без – второсте ...

  » Сто одна дамба
  «Для начала необходимо найти подходящую плотину, - советует Скерлис. - Для этого пригодятся ка ...

  » Рыболовная практика: Советы по прикармливанию карпа
  При ловле большого карпа на фидер, прикормка, как такая, никак не особенно потребуется, поэтому, буд ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .
  » Выгодный прокат автомобиля в Карелии
  Вы по делах приехали в Карелию и вам нужен автомобиль для быстрого перемещения - лучший вариант это ...

  » Роторная Косилка - Насадка Для МотоблокаРоторная Косилка - Насадка Для Мотоблока
  Роторная косилка – это агрегат сельскохозяйственного назначения. С ее помощью можно производит ...

  » Выбор хостинга и домена
  Домен — имя вашего бизнеса. Предварительная необходимость купить домен может возникнуть ещё за ...

  » Кто вам покрасит дом
  Хотите обновить свой дом внутри и снаружи. В этом вам поможет полная покраска. Но такую работу само ...

  » Демонтажные работы Нижний Новгород
  У вас есть старое сооружения и вам необходимо провести в короткие строки демонтажные работы - лучши ...  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке