Загрузка...

Блог о рыбалке » головень навесні


--- ~ головень навесні

Голавль веснойНемає потреби знайомити з головнем широку рибальське громадськість, так як про нього знає практично кожен. Але все-таки варто приділити трохи уваги деяким особливостям характеру цієї риби.

Головень - серйозний супротивник, який до останнього веде активну боротьбу за своє життя. Він може вирватися навіть тоді, коли рибалка взяв його в руки і святкує перемогу. Піймання його теж проблематична: головень дуже обережна риба.

Але є в головня слабкість - він любить поїсти, причому в раціон входить як тваринний, так і рослинний корм. Починаючи з «підліткового» віку, він ганяється за мальком, а досягнувши більш зрілого віку, не пропускає повз себе жодного піскаря. Тому головню важко втриматися при вигляді вміло запропонованої рибалкою приманки.

Так як в статті мова йде про полювання за головнем навесні, треба зауважити, що нерест у нього пізній: кінець весни або початок літа. Під час ікрометання він не відмовляється від їжі і цим нагадує плотву й окуня.

У весняний період головень поводиться дуже активно - рибі треба заповнити сили після зимових місяців і зробити запас енергії перед нерестом. Як і багато видів риб в річці, головень йде вгору за течією на нерест.

У більш-менш великих річках, де рибі є простір, під час весняного ходу головень зупиняється в певних місцях. Цікаво, що в більшості випадків ближче до літа після ікрометання він змінює своє місце стоянки. До прикладу, на пріглубінном ділянці навесні головень стоїть на нижньому краю виру у перекату, на невеликій глибині (менше 0,5 м), а ось влітку він вибирається на верхню частину виру (нижню частину перекату). Це можна пояснити так: з приходом весни по великій воді протягом несе багато корму, який осідає на які трапляються на його шляху схилах дна. Але це не означає, що в іншому місці немає шансів на покльовку.

Так як чисельність голавля з кожним роком зменшується, говорити чисто про лові голавля навесні не доводиться. Розмова йде про проводці тільки в тих місцях, де шанс зловити пристойного головня дуже великий. Вибираючи оснастку, рибалка стикається з вибором: зупинитися на легкій оснастці, розрахованої на под'язка або плотву, або на більш міцної снасті. Мені більше подобається легка оснащення, так як знаю з особистого досвіду, що на надійну жилку 0,15 мм з гострим гачком № 10 можна при вмілому виведенні витягнути головня вагою до 1,5 кг. А більш важка оснащення не зафіксує клювання риби дрібного і середнього розміру і вдобавок не дасть гарантії піймання великого головня.

Найпоширеніший спосіб лову навесні - проводка. На тих ділянках річки, де за вашими розрахунками може бути риба, але немає місця для вільного проплива поплавцями, треба грузило укласти на дно, а поплавок пересунути до кінчика вудилища.

Насадка звичайна, весняна: черв'як, ручейников, пучок мотиля. Я віддаю перевагу ручейника, як мені здається, найкращу насадку для риболовлі в проводку. Зиму він проводить в річці, а з приходом тепла виповзає з підводного пристановища і довіряється волі хвиль. Перебуваючи в плавання, ручейник чіпляється за кожен сміття, яке несе течія, і накопичується в невеликих заводях або за затопленої рослинністю, куди прибивається це сміття. У таких місцях ручейника і збирають. Спеціально для голавля я наживляти на гачок 2-3 ручейника.

Не треба забувати і про такий насадці, як п'явка-клепсіна. У мене був випадок, коли голавль ловився тільки на п'явку. Під час збору ручейника нерідко зустрічається личинка бабки - також добре зарекомендувала себе насадка. Буває, що на одній річці в кінці весни, головня ловлять на донки вночі, використовуючи в якості насадки жабеняти, а на інший в цей же період часу головною снастю служить спінінг з маленькими обертовими блешнями.

Джерело: http://club-fish.ru
© Автор: Al45ex

Советуем также посмотреть :

 • Головень на спінінг навесні .
 • Лов спінінгом головня .
 • Ловля головня нахлистом .
 • Способи та їх опис лову головня в літній час
 • Як спіймати язя ?
 • Весеняя ловля головня на мормишку
 • Діалоги про риболовлю 2012. Курська обл . Головень ( частина 1)
 • М'які гранули - новий пункт в меню голавлей
 • Ловля щуки в спеку
 • ловимо коропа
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1547]   Автор, Admin 14-03-2013, 00:07 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Ловля судака на спиннинг
  Натуральные продукты и здоровый образ жизни - это одно целое. Ловля судака на спиннинг никак не эта ...

  » Ловля риби на перемети . пристрій перемету
  Перемети - це дуже примітивні самоловних многокрючковие рибальські снасті для донного лову риби. А ...

  » Какой выбрать экран (дисплей) ноутбука, матрицу
  Задачи, которые будут поставлены для ноутбука или компьютера, играют самую решающую роль в вопросе, ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке