Загрузка...

Блог о рыбалке » Вудіння окунів . Способи.


--- ~ Вудіння окунів . Способи.

Ужение окуней. Способы.Вудіння окунів - найлегше і привабливу за своєю добичливости, і тому любителів цього лову дуже багато, особливо між починаючими й недосвідченими рибалками. Окунь більш-менш жадібно бере майже цілий рік, за винятком середини зими, та й то не скрізь; клювання окуня дуже вірний, і зривається він рідко і б. ч. з вини риболова.

Окунь клює сміливо, відразу вистачає насадку своїм великим ротом і зараз же тягне її, заковтуючи на ходу. Дрібний, втім, іноді смикає її, якщо вона велика або якщо він ситий. Насадкою служить звичайно або земляний черв'як, або дрібна рибка, рідше линючих рак, ракові шийки і дрібні річкові ж рачки (переважно влітку), ще рідше, місцями, т. зв. мормиш (зимою). Крім того, восени і зимою ловлять велику кількість окунів на штучну металеву рибку - блешню. Інші насадки, як, наприклад, вугрі (личинка хруща), мотиль (червона личинка зеленого водяного комара), інші личинки комах і тим більше самі комахи, вживаються рідко, а на хліб і зерна окунь ніколи не бере.

Прикормка і привада для окуня потрібні дуже рідко, тільки влітку, під час поганого клювання, та й тоді вони мало досягають мети. Прикормлюють його найчастіше хробаками, рідше слимаками або (на протязі) сирими кістками із залишками м'яса. За кордоном (в Англії) уживається досить дотепний спосіб залучення окунів у бажане місце, а саме: опускають туди більшу широкогруді бутель або банку білого скла з дрібною рибою, попередньо зав'язавши отвір небудь дуже рідкісної матерією. Деякі німецькі автори творів про вудіння риби думають, що камфора, камфорне масло і деякі інші пахучі речовини залучають окунів у відоме місце, і дуже може бути, що вони праві, так як не підлягає ніякому сумніву, що всі риби, при підшукування видобутку керуються головним чином нюхом, потім уже дотиком і зором.

Найкращим пріманочним складом для окунів німці вважають мазь, зроблену з камфори, гусячого жиру і жиру. Витопленого з чаплі (сіркою), який, безсумнівно, має особливу привабливість для всіх риб, а також камфору з медом. У ці склади кладуться на деякий час (на ніч) черви, ракові шийки, жаб'ячі ноги і пр. і потім кидаються, куди треба, як привада або підгодовування. Радять також ловити на хробаків, змазаних медом, особливо в зимовий час. Для залучення окунів у верші і тому подібні снасті особливо рекомендує смажену цапову печінку, яка підвішується в детише в міхурі (телячому), попередньо змащеному камфорним маслом.

Дуже хорошою приманкою для окунів, як і для інших хижих риб, служить також (по Рюліху) Бичача кров в міхурі, в якому протикається невеликий отвір; міхур, звичайно, опускається у воду з камнем.В особливо міцних і товстих волосінях немає ніякої потреби, і абсолютно достатньо волосіні в 6 і ніяк не більше 9 волосся або шовкової, потоньше звичайної шпильки. Тільки при лові на жерлиці, на блешню і доріжку, коли взагалі більше ймовірності, що замість окуня візьме щука, необхідна більш товста волосінь, іноді навіть мотузка, притому з приводом з тонкого баска. Гачки, одиночні, середньої величини (від N 1 до N 4), прив'язуються або безпосередньо до волосіні, або на повідках з т. н, буйволочного волоса (жилка, морський волосся) або ж тонкого баска. Подвійні, тим більше потрійні гачки-якірці вживаються порівняно рідко, але вельми корисно іноді (при гарному клюванні) нав'язувати на повідця т. н. мотильний гачок з довгою стрижнем, який не може бути глибоко заковтнув.

Способи вудіння окуня досить різноманітні. Його ловлять на довгу (4-6-аршина) цільну або складову (Трехколенная, рідко четирехколенную) вудку з поплавцем і без поплавка, на коротку волосінь, на короткі удильники з довгою волосінню, без поплавця (т. зв. Донна вудка, або ловля в закидачку), на т. зв. кобилку, або колодку, з короткою волосінню без поплавця - на вазі "; нарешті, на блешню, на доріжку, зрідка на жерлиці, на подпуски і перемети. Розглянемо докладно кожний з цих способів лову. Де, в який час року і дня слід шукати окуня, вже описано вище.

Ловля окуня з поплавцем уживається в місцях з слабкою течією або зовсім без течії - в ставках і озерах, в річкових заплавах, вирах і бочагах, здебільшого з берега, купалень, мостів на озерах частіше із човна. Поплавок (пробковий або з кори осокора) повинен відповідати насадці, тобто чим остання дрібніше, тим він повинен бути легше; на 4-6 вершкове від гачка до волосіні (або повідця) прикріплюється грузило - одна або кілька великих дробин або одна картечина , - так, щоб поплавок стояв вертикально і велика частина (дві третини) його перебувала під водою.

Насадкою служить цілісний черв'як, який вдягають з голови, з більш-менш довгим хвостиком, ракова шийка (в обох випадках насадка повинна лежати на дні або висіти на вершок-два від нього) або дрібна рибка, звичайно дрібна плотичка, ще частіше верховка, зрідка карасик . Рибка пускається на 4-6 вершкове від дна і зачіпається гачком за спинку під спинний плавець. При жадібному клюванні, коли окунь бере не тільки на вже поснулих рибку, але навіть на шматки риби вигідніше насаживать малявку, як хробака, встромляючи гачок попереду спинного плавця або збоку його і пропускаючи жало позаду черепа. Головне, щоб рибка мала на гачку правильне, горизонтальне положення, а тому там, де немає або майже немає течії, немає ніякого сенсу насаджувати рибку за губу або під зябра, як при лові на течії.

При клюванні дрібний окунь спочатку качає поплавок, а потім занурює його (імовірно, звідси й походить його назва); крупний ж частіше відразу топить його. Момент зникнення поплавця найзручніший для підсічки, так як якщо спізнитися, то окунь глибоко заковтує насадку і гачок доводиться або виривати із шлунка, або відчіплювати особливими залозками або мідним спицями, оканчивающейся розвилки. Підсікати сильно не слід, так як губи у окуня досить слабкі (з тієї ж причини кінчик вудилища повинен бути досить гнучкий) і можна їх обірвати; великий окунь, крім того, при сильній підсіканні часто обриває жилку, і розумніше дати йому деякий час походити на вудці і тягнути до себе тільки коли він стомиться і випливе на поверхню; потім його підхоплюють сачком, а через брак сачка беруть рукою (з човна) або ж витягують волоком на берег, подалі від води.

Великий окунь досить сильна риба; особливо упорист він на поворотах, але стомлюється він порівняно скоро. Дуже часто після підсічки він кидається в берег, в траву або під човен і заплутує лісочку. Так як окунь бере вірно і не зривається, то ловлять окуня більшою частиною на дві або на три вудки, які встромляють в берег, підставивши попереду кілочок з развілінкой для підтримки, а при вудіння з човна кладуть вудки поперек її. На одну вудку ловлять тільки при дуже гарному клюванні; в такому випадку вигідніше ловити на двойчатку. Втім, серед літа, коли окунь ситий і стає (особливо великий) більш обачним і обережним, необхідно ловити його на одну вудку, частіше міняючи місця. В цей час варто іноді зірватися одному, і він відводить за собою всю стайку.Уженье на довге вудлище в схил мало відрізняється від попереднього способу, але, само собою зрозуміло, може вживатися тільки на глибоких місцях (не дрібніше сажня) - з човна, рідше з гребель, мостів і купалень.

Насадкою служить переважно малявка. Тут клювання окуня видно по коливанню кінчика вудилища, і якщо воно тримається, то також відчувається рукою. Тому кінчик повинен бути ще дошкульніше, і чим він тонше і гнучкіше, тим краще. Дрібний окунь смикає кінчик швидко, поривами, іноді наче здвоїв, покачає, потім знову почне смикати, і ловити його без поплавця сутужніше, ніж з поплавцем. Крупний смикає сильніше, і кінчик вудилища починає нахилятися все нижче і нижче; ця потяжка означає, що він, схопивши насадку, поплив далі і що час його підсікати. Хитання човна хвилюванням, з лежачими на ній вудками, анітрошки, однак, не незручно, як вважають багато хто, так як насадка знаходиться в постійному русі і береться окунем жадібніше і вірніше. У глибоких озерах і ставках це найзручніший спосіб лову окунів, так як на глибині закидання вудки з поплавцем вкрай важко, особливо в вітер, чому озерні рибалки і не ловлять інакше як в схил.

Окунь добре бере (на глибині від 3 арш.) Під самою човном, а в жаркі сонячні дні навіть охочіше, ніж удалині, так як ховається в тінь. На відомому всім московським рибалкам Сенежском озері (біля ст. Соняшникової Миколаївській ж. Д.) я більшу частину окунів ловив в схил, під човном, на короткі донні вудилища з бубонцями. Більшою частиною риба брала в схил, під човном, частіше, ніж на поплавок, але бували дні, коли в схил окуні майже не траплялися. При першій клюванні, іноді дуже слабкою, так що не було чутно навіть дзвону бубонця, я брав вудлище в руки і давав окуневі забрати (наживку), тримаючи її на слабких і трохи опускаючи донизу, потім підсікав. Лов ця важче, ніж з поплавцем, але набагато цікавіше, спокійніше і добутливим, так як витягування і закидання волосіні вимагає тут набагато менше часу, ніж при лові з поплавцем. Закидати поплавок легко, тільки коли глибина води не перевищує довжини вудлища, але, ясна річ, закидання поплавця на 3-сажнів глибині при девятіаршінном, хоча б і найлегшій очеретяному вудилище, вкрай утомливо.

На глибині лов окунів з поплавцем зручна, тільки коли поплавець ковзний, але ловля з ковзаючим поплавцем вимагає великого наплава й придатна, тільки коли окунь не дуже мелок.Уженье на кобилки, спеціально застосовуване для лову йоржів, буде описано далі. Тут же ми скажемо тільки, що це, по суті, теж ужение на вазі, що вживається воно переважно для зимового лову в ополонках, рідше для річкової лову із плотів влітку, на несильному плині. Москворецкие рибалки воліють кобилки з двойчатку, які в інших місцевостях маловідомі. Насадкою служить звичайно хробак, рідше мотиль, який вимагає дрібного гачка з довгим стрижнем, ре крупніше 8 |, і вона повинна лежати на дні або на вершок від нього. На кобилки, так само як і на довгу вудку без поплавця, можна ловити і на такому перебігу, де лов з поплавцем незручна, тому що вимагає частого перезакідиванія; в цьому випадку вживається вже більш-менш важке грузило, яке може лежати на дні, і малявка насаджується на гачок, як при лові на донну.

Ловля окунів на донну, тобто на короткий удильник з дуже довгою волосінню й важким грузилом, вживається рідше вудіння на поплавок і на блешню з тих причин, що окунь не відрізняється обережністю і не тримається на швидкій течії. Удильник (шестик в Московській, бадік в Рязанській губ.) Всього сподручнее ялівцевий, який, порівняно з іншими натуральними удильниками, може бути товщі в комле, так що його зручніше тримати в руці, і до того ж він дуже гнучкий і пружний, навіть висохлий .

Советуем также посмотреть :

 • ловимо окуня
 • Зимова ловля поплавцевими вудками
 • поплавочная ловля
 • Ловля окуня на мормышку
 • Способи та їх опис лову головня в літній час
 • минь
 • Ловля карпа зимою
 • ловля ляща
 • Ловля по першому льоду
 • Як перехитрити карася
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1658]   Автор, Admin 17-07-2013, 16:23 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Вплив абіотичних і біотичних факторів на величину улову
  Распределение рыбы в водоеме непостоянно в зависимости от метеорологических и гидрологических услов ...

  » Японский суп с яйцами и крабом
  Попробуем подготовить Японский суп с обычными яйцами и крабами. Для этого нам будут нужны половина т ...

  » Смотреть онлайн Вращающаяся блесна. Секреты рыболовства
  [hide][/hide]Сегодня мы постараемся объяснить, что же такое вращающаяся блесна, кем она была изобрет ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .
  » Хулио Иглесиас младший песни
   Ху?лио Иглeсиас-младший  — испанский певец и модель. Хулио Иглесиас-младший — ...

  » Интернет-магазин WildShop
  Выбрать надежный интернет магазин бытовой техники с каждым днем становится сложнее из-за огромного к ...

  » Деревянные лестницы от Рfwood
  Лестница из дерева – это не только «сооружение в виде ряда ступеней для подъёма и спуска ...

  » Магазин запчастей JEEP
  В приобрели себе новый автомобиль и это стильный новый JEEP. Но вы хотите его немного дополнить. На ...

  » Mercedes
  Все самые знаменитые и известные люди на земле имеют мерседес. Даже если вы не олигарх и не царь, и ...  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке