Загрузка...

Блог о рыбалке » Лісочка для фідера : плетінка або монофіл ?


--- ~ Лісочка для фідера : плетінка або монофіл ?

Леска для фидера: плетенка или монофил?Тема вибору основної волосіні для лову фідера дуже часто цікавить рибалок, особливо початківців. Довгі зимові вечори неначе спеціально призначені для обмірковування переліку покупок на наступний сезон, тому в цій статті спробуємо розглянути переваги та недоліки кожного вибору і дати низку порад. Застосування шок-лідера в рамках цієї статті розглядатися не буде, в основному тому що на практиці досить рідко зустрічаються умови, при яких необхідно ускладнювати оснастку шок-лідером, та й його використання для новачків може виявитися передчасним.

Правда полягає в тому, що вибрати раз і назавжди з двох запропонованих альтернатив, винесених в заголовок статті, неможливо. Вибір основної волосіні сильно залежить від умов лову, під якими розуміється не тільки стояча вода або протягом, дистанція лову, але також і розмір передбачуваного трофея, його вигляд і навіть клювання: обережний або жор, а також ще цілий ряд чинників. Але про все по порядку.

Матеріальний питання

Думаю, варто почати з розгляду «шкурного» питання, а саме ціни. За ціною плетінка в будь-якому випадку програє монофильной волосіні, тому коштує істотно дорожче. Звичайний термін використання щодо товстого монофіла - 2 сезони (потім доведеться замінити його, навіть якщо не ловили ні разу). Пов'язано це з втратою міцності монолески від старіння. Плетінка служить набагато довше, вона практично не піддана цьому «захворювання», 4 сезони (а то й роки при цілорічної лові) не межа, особливо якщо через 2 сезону її перемотати задом наперед і знову використовувати як практично нову.

Все одно, монофіл беззастережно виграє в ціновому питанні, тому що на основу ми використовуємо волосінь досить товсту (я б рекомендував новачкам почати з діаметра 0,22-0,25, і лише у міру накопичення досвіду знижувати його до 0,16-0, 18, якщо дозволяють умови лову). Зараз можна купити досить хороші волосіні таких діаметрів в межах 80-100 рублів. Звичайно, це менше, ніж 500-1000 рублів за плетінку, нехай навіть вона і прослужить удвічі довше.

Перейдемо до риболовлі. Для того, щоб визначитися з вибором, необхідно дуже чітко зрозуміти в яких саме умовах ми будемо ловити. Спробуємо розглянути всі основні, що впливають на вибір волосіні, параметри по окремості, а потім зведемо їх у загальну таблицю для наочності.

Основні фактори, що впливають на вибір

Дистанція лову.   Чим більше відстань, на якому ви збираєтеся ловити, тим більше виграє плетінка. На дистанції близько 40 метрів плетінка вже дає вельми помітну перевагу, а на відстанях понад 60 метрів царює практично безроздільно. Тут слід врахувати ще й підсічку. З дистанції в 80м при лові з плетінкою підсічка це зняття фідера з підставки і переміщення його на відстань близько півметра, тоді як з моно може знадобитися зробити кілька кроків назад і все одно можна не просікти рибу.

Сила течії.   Чим сильніше течія, тим більше чаша терезів схиляється до плетеному шнурі. Хоча монофіл, як правило, більш «гладкий» і «круглий» (правда, сучасні плетені шнури тіснять його і в цій області), все одно тонка плетінка набагато краще пручається напору води і, відповідно, дозволяє застосовувати більш легкі годівниці і зробити всю снасть більш легкої і чуйною. Як це не дивно, але на повністю стоячій воді у плетінки також є переваги при капризний клюванні, а також при великій дальності закидування.

Розмір трофея.   Чим більше риба, тим більше виграє монофіл. Він дає додаткову амортизацію ривків, особливо при кінцевій стадії виведення, на якій з практично нерастяжимой плетінки можуть трапитися сходи.

Вид риби.   При лові таких потужних риб як карась, короп, язь, головень, вусач варто подумати про монофілії (з тією ж метою що і в попередньому пункті). До цього списку можна додати й окуня, хоча зазвичай цілеспрямовано фідером його не ловлять. При лові ляща, плотви, густери плетінка цілком справляється із завданням.

Два попередні пункти, здавалося б, можуть бути нівельовані фрикціоном. В якійсь мірі це дійсно так, і спіймані цієї весни на сильній течії лящ на 3.3кг і язь на 2.3кг із застосуванням плетеної волосіні цю теорію підтверджують. Однак для виведення таких трофейних риб необхідно мати який-ніякий досвід лову, для новачка результат поєдинку може закінчитися на користь риби. Це відбувається від того, що жодна найсучасніша котушка не встигне здати волосінь при різкому ривку риби, коштує трохи пережати фрикційне гальмо. Тільки якщо фрикціон налаштований практично на вільний хід шпулі і здає волосінь навіть коли «риба зябрами двинула». Підводячи підсумок, при малому досвіді фідерного лову з плетінкою для крупної і / або «бойової» риби краще використовувати монофіл.

Температура повітря.   Оскільки взимку ми не припиняємо ловити на фідер при наявності поруч відкритої води (від теплих стоків, наприклад), то цей фактор також актуальний. При температурах нижче -10 новачкові, якщо він взагалі зважиться вийти на риболовлю з фідером, слід використовувати монофіл. При температурах нижче -15 монофіл царює практично беззастережно. Незважаючи на всілякі просочення при використанні плетінки, мінімум втрат зведеться до останніх трьох метрам на викид за рибалку, а то й кілька годівниць відстріл. Не кажучи вже про те, як несолодко доводиться рукам рибалки, кіт орий перед кожним закидом очищає лід з останніх метрів цієї самої плетінки.

Додаткові фактори

Є також кілька менш важливих критеріїв, які, тим не менш, теж варто враховувати.

Інтенсивність клювання.   Чим обережніше бере риба, тим більше шансів повернутися з риболовлі з уловом при використанні плетеного шнура. Застосування майже нерастяжимой плетінки дає можливість вловити найменшу і ніжну поклевку, що іноді виявляється різницею між нулем і гарним уловом. Часто цей фактор також пов'язаний із сезоном. Наприклад, восени, особливо пізньої, коли клювання досить обережний і примхливий, краще мати під рукою більш чуйний інструмент.

Однак якщо умови змушують використовувати надтонкі повідці, для фідера це 0.08-0.12мм, то застосування плетінки чревате частими обривами повідця. Як правило, в таких складних умовах доводиться вибирати за принципом «найменше зло». Буває це досить рідко, але пам'ятати про це потрібно.

Сила вітру.   Мається на увазі бічна складова. Оскільки ні попутний ні зустрічний вітер для фідера абсолютно не страшні. Чим сильніше бічний вітер, тим виправдане застосування плетеної волосіні. Звичайно, вітер більше позначається при довгих дистанціях лову. Щодо більш товста монолески (тут мова про 0,22-0,25 мм) більше парусит, тому після кожного закидання утворюється більша, ніж при використанні шнура зашморг, а це призводить до збоїв в точності занедбаності, до пропуску клювань на падінні і відразу після приводнення годівниці (поки ми вибираємо петлю).

Фактор сили вітру сильно залежить від дальності закидання. Зрозуміло, що при занедбаності на 20м вітер практично не позначається, тоді як при дистанції 100м навіть помірний вітер доводиться враховувати.

Сміття в товщі води.   Іноді вода несе з собою всяке сміття, відмерлі рослини, опале листя і т.д., особливо ця проблема актуальна восени-взимку, а також під час повені. Плетена волосінь неначе спеціально призначена для збору всього цього сміття, тоді як з більш «слизького» монофіла більшість сміття зісковзує. Разом, чим більше сміття несе потоком води, тим переважніше монофіл. Зрозуміло, що цей фактор «включається» лише для течії. На стоячій воді він відсутній.

Також варто згадати про те, що монофіл схильний прощати новачкам помилки при виведенні, особливо це стосується великої риби. Тонкий монофіл досить далеко летить, хоча це малоактуальний, тому на великої дальності все одно застосовується плетінка. Плетений шнур при підсіканні дає виграш в швидкості реакції на покльовку, як раз в силу своєї нерастяжима і дає помітно більш якісну підсічку, хоча новачкам не варто старатися - легко можна порвати губу рибі або повідець.

Зведена таблиця

Отже, розглянувши все окремо, зведемо тепер все в загальну таблицю, за допомогою якої можна приблизно зрозуміти, якого виду основної волосіні віддати перевагу на майбутню риболовлі.
Леска для фидера: плетенка или монофил?

Пояснення до таблиці.   Кожна група складається з взаємовиключних параметрів, з яких треба вибрати лише одне відповідне значення. Отриману суму можна трактувати наступним чином. Якщо вийшло позитивне число - перевага в даних умовах за плетінкою. Якщо негативне, то за монофілії. Конечно, если получится число около нуля, скажем из диапазона [-1,1], то это будет означать, что оба вида лески в таких условиях одинаково хороши (или одинаково плохи) и следует руководствоваться либо дополнительными, менее важными факторами, либо собственными личными вподобаннями.

Застосуємо цю таблицю до ряду типових умов, з якими доводиться зустрічатися на риболовлі.

Річка з сильною течією, літо, об'єкти лову лящ до 1,5 кг, ловимо з русла, 60-80м, штиль, чиста вода. Як правило, риба в таких умовах не осторожничает. Маємо +8:
Леска для фидера: плетенка или монофил?

Явно варто використовувати плетінку. Навіть якщо буде брати річковий карась, відомий боєць, то число, що вийшло буде +3, тобто все ще на користь плетінки, так як сильна течія і дальність в даному випадку є визначальними факторами.

Середня річка, літо, помірне протягом, занедбаність 20м, вітер помірний, риба велика до 2кг, бере впевнено, чиста вода. Разом 0:
Леска для фидера: плетенка или монофил?

Ми отримали нуль. Тобто, враховуючи тільки ці відомості в даних умовах все одно на що ловити. Але ми ще не вирішили кого будемо ловити. Якщо це крупний язь (-5), то він відразу ж схилить чашу вагів до використання монофіла. Тоді як цільовий об'єкт лову лящ навіть дасть пренебрежимо мале перевага плетінці (+1). Як я вже згадував, при результаті в діапазоні від -1 до 1 вибір ніж ловити за вами. Умови однаково хороші (або погані) як для плетеного шнура так і для монофильной волосіні.

Коропове рибальське господарство, в народі «платник» або «рибгосп». Літо, сильний вітер, Карпик до кілограма. Теж як правило клюють не соромлячись. Дистанція лову близько 30м. Разом -2:
Леска для фидера: плетенка или монофил?

Невелика перевага на стороні монофіла. Однак, варто відвідати сусідній ставок, де попадаються особини під 3-4кг і чаша терезів у вигляді цифри -7 впевнено схилиться на сторону монофіла. Також якщо вітер відсутній, то у вигляді цифри -5 перевага залишається за монофілії.

Водосховище, стояча вода, об'єкт лову середній підлящик, дальність 60м, клює обережно, літо, слабкий вітерець. Разом +7:
Леска для фидера: плетенка или монофил?

Плетінка виграє, тому що ми ловимо дуже далеко і обережну рибу.

Зима, -13, велика риба від 1кг до 2кг, лящ, карась, клює впевнено, дистанція лову 30м, помірне протягом, сильний вітер, вода несе багато сміття. Разом -12:
Леска для фидера: плетенка или монофил?

Монофіл переміг за явною перевагою, оскільки визначальними факторами в даному випадку є мороз і сміття, яке несе вода, а також часті покльовки крупного карася.

Треба розуміти, що наведена таблиця досить умовна і є визначальні чинники, які часто можуть зробити вибір однозначним. Наприклад, при температурі повітря нижче 10 градусів про все інше можна забути і брати з собою монофіл. Або при дистанції лову 100м можна точно так само сміливо діставати з рюкзака шпулю з плетінкою. Аналогічно, буває що по річці пливе стільки сміття, що навіть при лові на монофіл доводиться перезакідивать через налипання сміття і стягання годівниці з місця. А із застосуванням плетінки ловля в таких умовах взагалі буває неможлива, особливо взимку, коли це загрожує забиванням тюльпана брудом і поломкою вершинки.

Чим ловить автор?
Автор віддає перевагу плетінку практично у всіх випадках через несоизмеримого переваги як при дослідженні («простукуванні») дна, так і при індикації клювань. Іноді при цьому доводиться миритися з деякими відсотком «зайвих» сходів. Після виходу плетеного шнура Whiplash Pro 0.06, який вдало поєднує в собі при невеликому діаметрі (не звертайте уваги на цифру 0.06, якщо порівнювати з FireLine, то вийде десь між 0.1 і 0.12, ближче до останньої цифрі) завидну міцність на розрив, з'явився універсальний варіант одного діаметра для практично будь-яких умов лову. Однак взимку, в жорсткі холоду, використовую монофіл і якщо наперед відомо, що буде ловитися виключно трофейна риба, також зволію монофіл.

Який же висновок можна зробити з викладеного вище? Ті рибалки, які хочуть бути готовими до лову в будь-яких умовах, повинні мати у своєму риболовецькому ящику мінімум дві шпулі з плетінкою і монофілії і розумно, ретельно зваживши всі «за» і «проти» (а не просто скориставшись орієнтовною таблицею) застосовувати їх у Залежно від умов, що складаються на конкретній риболовлі.

Джерело: www.salapin.ru

Советуем также посмотреть :

 • Шоклідер : за і проти . Допомогу починаючому фідерісту
 • Фідер для річкового карася
 • Літні підгодовування для ляща
 • Ловля коропа , лина , карася на мулистому дні
 • Ловля щуки на спінінг
 • Фідер : Пристрасті навколо Оснастки
 • ловимо коропа
 • минь
 • фідерні вудилища
 • Ловля карпа зимою
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+2002]   Автор, Admin 5-05-2013, 07:51 Распечатaть на принтeре


  • Горох для коропа
   Незважаючи на те що горох часто розглядається лише як додаткова насадка , яку застосовують лише час
  • Морський патруль Іріклінская водосховища
   З настанням темряви берега Іріклінская водосховища стають ніби посипаними танцюючими вогниками .
  • Типи фідерних годівниць
   В даний час фідер все більше завойовує популярність у рибалок , чия пристрасть - донний лов . Це
  • Довідник по закритим годівниць
   За своєю концепцією закриті годівниці стали страхітливо ефективними інструментами лову риби ,
  • щучья погода
   У деякі дні любителі лову щук буквально натовпами йдуть на водоймище , як ніби все одночасно почули
  • Старая добрая "Хитрая" удочка
   Виявляється, багато « дідівські » способи лову ще зарано відправляти в архів . Не так давно мені
  • поролонові рибки
   І ось ми підійшли до головного вітчизняному винаходу - поролоновою рибку . " Поролонку " в Росії
  • Ловля на кружки
   Гурток як снасть складається з плаваючого диска діаметром близько 150 мм , пофарбованого знизу
  • Як вибрати надувний човен ?
   Надувний човен - вирішення проблеми людей , що не мають дока для зберігання судна і не мають
  • лов сазана
   У середній смузі Росії мало місць , де можна цілеспрямовано ловити сазана , особливо великого . Цю
  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Исследование автомобильных стоянок
  Исследования автомобильных стоянок проводятся, чтобы определить остроту проблемы стоянок. Масштабы и ...

  » Бесплатно играть в игровые автоматы Вулкан
  Игроки  клуба  Вулкан имеют возможность играться в игровые автоматы Вулкан бесплатно и в о ...

  » Как же избавиться от отечности лица
  Почти всем знакома картина, если Вы просыпаетесь днем, и, смотря в зеркало замечаете отечность в лиц ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке