Загрузка...

Блог о рыбалке » Морський патруль Іріклінская водосховища


--- ~ Морський патруль Іріклінская водосховища

Морской патруль Ириклинского водохранилищаЗ настанням темряви берега Іріклінская водосховища стають ніби посипаними танцюючими вогниками. Це горять багаття поруч з наметами відпочиваючих. Над водою тягнеться запах багаття і смаженого м'яса. Але відпочивають не все. Місцеві моряки ковзають на човнах, розставляючи мережі. А співробітники Державної інспекції по маломірних суднах МНС Росії виходять на чергування.
В один із суботніх днів у патруль записався і репортер «ОВ».  


Мене пожаліли, дозволивши з'явитися на базі о дев'ятій ранку. Зробили знижку на те, що потрібно добиратися з Орська. А взагалі, якщо за графіком призначено патрулювання, інспекторам доводиться вставати ні світ ні зоря, щоб з першими променями сонця вийти в море.

- Рибаков в цей час, може бути, вже не застанемо, але ж у нас і з відпочиваючими багато роботи, - пояснює начальник підрозділу ГІМС МНС по східній зоні Оренбурзької області В'ячеслав Клюєв.

У пірсу, заставленого човнами різного калібру, нас чекає невеликий катер МНС. До нього веде насип, на крутому схилі якої тримається саморобна дерев'яна драбина, очевидно, збита наспіх. З цього для мене і починається екстрим, якого в цій місцевості хоч відбавляй. По-перше, я панічно боюся висоти, а по-друге, плавати не вмію.

- Вода у водосховищі кожен день убуває, пірс опускається все нижче, а сходи не встигаємо нарощувати, - пояснюють інспектори, втрьох проводжаючи мене до човна. - Раніше під кілем було 3-4 метри, а зараз всього 70 сантиметрів.
- У паводкової комісії обіцяють ще шість років посухи, так що в наступному році може бути гірше, - зі знанням справи вставляю я.

Але тут в паводкову комісію не вірять. А вірять у те, що говорить природа. Природа ж літню погоду пророкує взимку. Іріклінская МНСівці навіть сумніваються, що збудуться прогнози метеорологів з приводу дощового липня.

На патрулювання вирушаємо разом із двома держінспекторами: Федором Ромашко і Юрієм Михайловим. Надівши яскраво-оранжевий спасжілет, я всідаюся на виділене мені місце і мертвою хваткою вчепитися в борт. Неголосно заводиться мотор, і човен, піднявши носа, набирає швидкість. Поруч зі мною летять бризки, і я сиджу, боячись поворухнутися, щоб не порушити рівновагу катери. Надітий на мене і застебнутий на всі можливі замки спасжілет спокою не додає: він такий широченний, що у разі корабельної я б вислизнула з нього, як соломинка.

- Наш човен не потоне навіть у тому випадку, якщо її повністю заллє водою. У неё три бака плавучести: впереди и два по бокам, – успокаивают меня инспекторы.

І я заспокоююся. Зрештою, що може зі мною трапитися, якщо поруч люди, для яких порятунок потопаючих - це робота.

- Як тебе звати? - Цікавиться один з інспекторів.
- Еврідіка.
- Нда ... ну, не переймайся, це ще нічого. У нас тут теж один прикольний тип був. Звали його - Скрипка Едісон Петрович.
- Так Едісон - це ж начебто прізвище.
- У американців, може, і прізвище, а у Скрипки це було ім'ям. І нічого, жив у своє задоволення.

Хоча сонце вже давно піднялося над горизонтом, на середині рукотворного моря, яке ми звемо Іріклінская водосховищем, вітер пронизує наскрізь. На хвилях човен підстрибує, як машина на поганій дорозі. То тут, то там можна побачити припізнілих рибалок, перевіряючих мережі. Роль поплавців виконують порожні пластикові пляшки, які неабияк псують пейзаж. За їх розташуванню інспектори обчислюють, де починається і де закінчується мережу, і старанно їх об'їжджають.

- Інспекція по маломірних суднах, інспектор Ромашко. Пред'явіть, будь ласка, документи, - звертається Федір Олександрович до кожного зустрічного, зупиняючи човна, як таксі: горизонтальним змахом руки.

Підсумок завжди різний. У більшості рибалок, що працюють в місцевому рибколгосп, з документами все в порядку. Але один забув - квитанція на штраф в 100 рублів. Інший не встиг зареєструвати човен, тут сума побільше - 500 рублів.

- Як же тебе на роботу взяли? - Цікавиться Юрій Васильович.
- Сказали, що можна поки так попрацювати, а після першої зарплати піти вчитися.
- Так тобі після кожної зустрічі з нами доведеться по півтори тисячі штраф платити. Краще не тягни з курсами, а то до кінця літа ще й повинен залишишся ... Вагончики-то у тебе немає ще? - Цікавиться інспектор, киваючи головою в бік берега, на якому між дерев сховалася намет.
- Ні, землю в оренду ще не оформив.

Поки Ромашко виписує протокол, рибалка з цікавістю роздивляється човен МНС. У порівнянні з нею його бувалих судно, яке він купив з рук в цьому році, виглядає коритом.

- З титану зроблена? - Запитує він, погладжуючи блискучі борту човна.
- Майже. З морського алюмінію ... На твоїй є баки плавучості? Якщо ні, забивай пінопластом або порожніми Полторашка.

Вручаючи порушникові протокол, інспектори попереджають, що закон дає десять днів на оскарження і тридцять - на оплату штрафу. Інакше документи передадуть судовим приставам, а ті збільшать суму вдвічі.

Взагалі, рибальський бізнес - це тема для окремого глибокого розмови. Колись, у радянські часи, в Енергетику існувало чотири рибколгоспу. Зараз залишилося всього два: риболовецький промисловий кооператив «Хвиля» та ТОВ «Фішка». Причому другий видобуває тільки окунів, філе яких йде на експорт в Німеччину. Крім цього є унікальне приватне підприємство, яке займається розведенням форелі, японських коропів та іншої екзотики.

Один з зустрілися нам рибалок, що працює в «фішка», скаржиться:
- У мене стоять дві ванни окунів, плюс до цього - сорошка і сазан, яких рибколгосп не приймає. Що тепер з ними робити?

Ми змогли придумати тільки один вихід з положення: обмінятися частиною улову з рибалками з «Хвилі». І окунь, і сазан приймаються приблизно за однією ціною. Але часу слідувати нашому раді в рибалки вже немає: на дворі опівдні і в ванні риба протримається недовго. Швидше за все, він забере її додому: врешті-решт, рибколгосп йде далеко не весь улов. Частина рибалки забирають для власного прожитку, частина - на продаж.

Робота у рибалок відрядна: скільки здав - стільки отримав. Під час заборони на риболовлю вони сидять без грошей. З середини червня, коли заборона закінчується, починається гаряча пора. Чоловіки намагаються заробити якомога більше, щоб було на що жити весь рік, що залишився. На все літо вони залишають свої сім'ї, поселяючись в станах на березі річок. Машина, що збирає улов, їздить від одного табору до іншого.

- Як думаєте, багато вони заробляють? - Цікавлюся у інспектора.
- Трохи. Плакати хочеться від їх зарплат.
- А з сіл-то навіщо приїжджають? Невже там гірше, ніж тут?
- Там роботи взагалі немає.

Дивлячись на засмаглі обличчя рибалок, їх обшарпані човни, небагатий улов, я мимоволі ловлю себе на думці про те, що з часів Пушкіна нічого не змінилося. «Жив старий із своєю старою біля самого синього моря; вони жили в старій землянці рівно тридцять років і три роки» ... Зараз приблизно те ж саме. Тільки замість полотняних штанів на рибаках - загальновійськові пожежні костюми Л1. А в іншому, схоже, нічого не змінилося.

У житті на Ірікле існують свої правила. Частина з них - офіційні, які іменуються законами.

Що стосується рибалок, то основне правило - це заборона на риболовлю, який діє щорічно з 15 квітня до 15 червня. Виконання цього закону контролює водна міліція, яка полює за браконьєрами і п'яними.

У ГІМС дещо інший профіль: інспектори перевіряють оформлення документів і справність транспортних засобів.

Виявляється, що якщо потужність човни перевищує 5 кінських сил, для управління нею потрібні права. У Східному Оренбуржье існують дві водіїв суден школи: в Орську і Енергетику. Вартість навчання - 6000 рублів, плюс 800 рублів - держмито за видачу бланка. Для когось із володарів катерів це копійки, а для рибалок - чималі гроші.

Будь човні, якщо тільки вона не надувна і не належить фізичній особі, необхідний щорічний техогляд. У кожній повинні бути рятувальні жилети або круги для кожного пасажира. На бортах обов'язкові реєстраційні номери. Вночі повинні працювати відмітні вогні. Тому на гумових човнах, катамаранах, гідроциклах в темний час доби кататися заборонено.

Ловити рибу сітками на Ірікле дозволено тільки тим, хто працює в рибколгосп і має відповідне посвідчення. Решті - тільки на вудку або спінінг. За словами інспекторів, браконьєрів у цьому році практично немає: чи то кримінальної відповідальності злякалися, чи то сезон ще попереду. Восени в одному тільки Софінском затоці Уралу одночасно збираються по 30-40 рибалок. І це лише ті, хто рибалить за законом. А скільки ще ховаються від водної міліції ...

Всі документи необхідно мати при собі під час кожної поїздки. Рибалки, життя яких багата на надзвичайні обставини, беруть із собою копії, щоб не намочити і не втопити оригінали.

Одна радість - обмежень швидкості на воді немає, якщо не ходити поблизу населених пунктів. Але і розігнатися тут не так-то просто. Якщо човен йде зі швидкістю 50 кілометрів на годину - це дуже хороша човен. З іншого боку, є й любителі «морського бою». Ні, не серед рибалок, серед відпочиваючих. Один з власників швидкохідного катера в минулому році знайшов для себе розвагу: на всьому ходу таранив човен МНС. Борг двадцятитисячного штрафу досі висить на ньому.

Наше чергування теж не обходиться без пригод. Одне з них - гонка за червоно-чорним гідроциклом, на якому сидять чоловік і жінка. Нам вдається наздогнати їх біля самого берега, закарбувати на фотоапарат і скласти два протоколи на штраф в 2,5 тисячі рублів за керування без прав і відсутність бортових номерів на гідроциклі.

- Це інспектор ДПС по Новоорскому району, - повідомляє мені один з інспекторів. - На суші - начальник, а на воді - порушник.

Іріклінская держінспекція курирує все Східне Оренбуржье, а працюють тут всього три людини. Протягом робочого дня вони трудяться на базі: реєструють водні транспортні засоби: човни, катери, гідроцикли, видають дозволи на управління ними, проводять техогляди. А в позаурочний час - рано вранці, пізно ввечері і навіть по вихідних - займаються патрулюванням території водосховища і поповнюють його річок. Бувають і такі перевірки, на які доводиться добиратися по суші, наприклад, під час приймання міських пляжів. Крім цього ніхто не відміняв цілодобове чергування.

- Водної техніки з кожним роком стає все більше, - розповідає Федір Олександрович. - Обсяг роботи збільшується. А особливо - паперової тяганини.

Взимку роботи в інспекторів теж вистачає. У цю пору року проїзд по Ірікле дозволений тільки в спеціальних місцях, де організовані переправи. Але не всі ними користуються. У місцевих взагалі свій спосіб пересування - на «шішкопланах»: перероблених мотоциклах з балонами від вантажних машин. А адже погода в цих краях дуже непередбачувана. Може яскраво світити сонце і не бути найменшого вітерця, а вже через годину - сніжна буря і видимість - метр. Ось і виходить, що заблокованими в снігових капкани виявляються автомобілі, не пристосовані до екстремальних умов, і цілі автобуси з рибалками. Люди залишаються в ніч без бензину, без тепла. Єдине, що їх рятує, - це стільниковий зв'язок, по якій вони викликають МНС і просять евакуювати.

На щастя, цього року обійшлося без великих провалів.

- Влітку не було ще зареєстровано жодного смертельного випадку, - повідомляє Федір Олександрович. - Вчора о десятій годині вечора довелося виходити на воду, щоб врятувати людину. Якийсь 68-річний дідок рибалив під мостом. Накотилася хвиля - і забрала його. Дружина зателефонувала синові в Орськ, той - місцевим рятувальникам, вони передали інформацію нам. Ніхто не міг точно пояснити, де це сталося, тому шукали довго. О другій годині ночі знайшли старого на середині Ірікли. Живого-здорового, передали дружині.

- Дивно, як він протримався так довго, - прокоментувала я, згадуючи смертельні випадки в Орську.
- Так він же на човні був.

З держінспекторами ми доїжджаємо до вирує, потім повз острова Любові піднімаємося по руслу Уралу, опиняємося в Софінском затоці, на зворотному шляху загортаємо в гирлі Суундука. Покружлявши трохи по Ірікле, прямуємо до греблі.

- Ближче ніж на 500 метрів до неї під'їжджати не можна, - пояснює мені начальник підрозділу ГІМС В'ячеслав Клюєв, - звідси починається охоронна зона, і якщо в неї потрапляє сторонній, охорона відкриває вогонь.

На берегах Ірікли - сотні наметів.

- Відпочиваючих з кожним роком стає все більше, - продовжує В'ячеслав Іванович. - Одного разу в суботу поцікавився на пропускному пункті, скільки машин пройшло в цю сторону. Відповіли: до обіду - сім тисяч.

Виявляється, на Ірікле дуже багато пам'ятних місць. Взяти той же острів Кохання. Це веющим непристойністю назву острову дали місцеві жителі. Чотири роки тому адміністрація Новоорского району офіційно нарекла його островом Правдухина на честь місцевого письменника, який багато розповів про вдачі народів, що жили по берегах Уралу.

Як відомо, на дні водосховища лежать 22 села. Одну з них - Старе Малятин - буває видно крізь товщу води. У минулому році, коли під час посухи Ірікла опустилася на 11 метрів, можна було розгледіти не тільки вдома, але й горщики, підкови та інше начиння.

Є пам'ятки та іншого роду. Наприклад, затоплений прогулянковий катер новоорской адміністрації. Керівника району угораздило звільнити штурмана, а той, будучи гарячим хлопцем, в помсту втопив судно. Воно так і лежить біля причалу, перетворившись на своєрідний атракціон.

До кінця дня мене нарешті пересаджують з катера МНС на сушу. Я дивлюся на свої червоні коліна, на обгорілий лоб і ніс, і розумію, чому інспектори їздять в кепках і в формі. А мені пора додому - мазати сметаною.

А жінкам я по секрету так скажу. Кажуть, що найкрасивіші чоловіки - це моряки. Так от інспектори ГІМС в цьому сенсі - моряки самі справжні.

Еврідіка Поважна
Джерело: "Орський Вісник"

Советуем также посмотреть :

 • Рибалка в Оренбуржье ( інтерв'ю на радіо Шансон )
 • Види катерів для риболовлі
 • Где зарегистрировать лодку?
 • Судак зимової ночі
 • Риболовля на ближніх дистанціях від Стюарта Дениса
 • Вибір човни для риболовлі
 • Як вибрати мотор для човна
 • Крижана пастка для карася
 • Як зробити сайт самому
 • язь
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+2161]   Автор, Admin 2-06-2013, 07:02 Распечатaть на принтeре


  • Типи фідерних годівниць
   В даний час фідер все більше завойовує популярність у рибалок , чия пристрасть - донний лов . Це
  • Довідник по закритим годівниць
   За своєю концепцією закриті годівниці стали страхітливо ефективними інструментами лову риби ,
  • щучья погода
   У деякі дні любителі лову щук буквально натовпами йдуть на водоймище , як ніби все одночасно почули
  • Старая добрая "Хитрая" удочка
   Виявляється, багато « дідівські » способи лову ще зарано відправляти в архів . Не так давно мені
  • поролонові рибки
   І ось ми підійшли до головного вітчизняному винаходу - поролоновою рибку . " Поролонку " в Росії
  • Ловля на кружки
   Гурток як снасть складається з плаваючого диска діаметром близько 150 мм , пофарбованого знизу
  • Як вибрати надувний човен ?
   Надувний човен - вирішення проблеми людей , що не мають дока для зберігання судна і не мають
  • лов сазана
   У середній смузі Росії мало місць , де можна цілеспрямовано ловити сазана , особливо великого . Цю
  • Температура
   Риба тварина не теплокровна . Це означає, що температура її тіла не постійна . Вона змінюється в
  • Флюорокарбон - матеріал сучасних лісок
   Таким чином , Флюорокарбон і виробам з нього вже 44 роки - не « круглий » , а таки ювілей . Однак,
  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Ловля коропа , лина , карася на мулистому дні
  Напевно , кожен з нас стикався з ситуацією , коли абсолютно достеменно , відомо , що саме в цьому в ...

  » Особенности ловли обычного угря
  Прочный, сильный и гибкий, готовый удивить всех хитростью и ретивостью. Стойкий к усталости и может ...

  » Ловля судака и берша спиннингом
  На этот раз целью нашего фильма стала ловля судака и берша спиннингом. Надо сказать, что эти две рыб ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке