Загрузка...

Блог о рыбалке » Старая добрая "Хитрая" удочка


--- ~ Старая добрая "Хитрая" удочка

Старая добрая "Хитрая" удочкаВиявляється, багато «дідівські» способи лову ще зарано відправляти в архів. Не так давно мені довелося спостерігати в справі одну таку раритетну снасть, відому в народі, як «хитра» вудка. Снасть виконана в кращих «дідівських» традиціях. Дивно, як одна і та ж снасть може ідеально підходити і для лову судака, і для лову ляща, і лову язя з головнем, і ще багато для кого. А виглядає снасть геніально просто - довге вудилище, сталька, грузило, гачки. Все! У це важко повірити, але це все, що потрібно для відмінної лову перерахованих вище риб. У цьому мені довелося переконатися на власні очі.

І головне, збирається ця універсальна снасть за лічені хвилини, і управлятися з нею під силу будь-якому школяреві. Ось як знайомство з такою снастю відбувалося у мене.

Зібрався я одного разу половити ляща на річечці, яка протікає неподалік від моєї дачі. Зібрав прути, взяв прикормку, і відправився на річку. Розташувався на вже знайомому ділянці, закинув снасті, і всівся в очікуванні клювання. У метрах 15 від мене сидів хлопчина з 5-метрової вудкою, на яку була начеплені вельми оригінальна годівниця - металева, конусоподібна, з круглими дірочками різної величини. Першого підлящика довелося чекати недовго, а от далі справи не пішли - кльов припинився. Зате дуже добре йшли справи у хлопчини.

Думаю, на початку своєї риболовецької «кар'єри» багато потрапляли в таку негарну ситуацію, коли у всіх рибалок снасті, як снасті, і тільки ти один стоїш з примітивними снастю сабанеевскіх часів. Вельми неприємне відчуття. Але набагато гірше себе відчуваєш тоді, коли це в тебе снасті, як снасті, а у сусіда - примітивні снасть сабанеевскіх часів, але, незважаючи на це, він «вставляє» тебе, немов школяра. У цій шкурі довелося побувати і мені. Я, з моїми прутами, зумів піймати лише одного підлящика. Хлопчина ж стояв поруч, і регулярно, з інтервалом хвилин у 10-15 витягав з води хороших подлещиков і густерок, причому дрібніше 300 грам не траплялися. Апогеєм такої рибалки стало наступне. Ловив себе хлопчина, ловив, поки у нього не закінчилися черв'яки. І підходить він до мене, і з таким привітним гарним настроєм звертається: «День добрий! Не почастуєте маленькою порцією наживки, а то у мене черевички закінчилися? ». Поділившись хробаками, ми розговорилися, і тут мені все було розказано про такий снасті.

Снасть до болю проста. На довге вудлище, в ідеалі 5-6 метрів, за допомогою карабинчика кріпиться шматок стальку діаметром 0.15-0.17мм. Довжина шматка стальку повинна дорівнювати довжині вудлища. За допомогою вертлюжків на стальку закріплюється конусоподібна годівниця, яка одночасно служить і грузилом. За допомогою вертлюжка до годівниці пристібається поводок довжиною 40-60см. Годівниця наповнюється вимиває кормом, а на гачок насаджується червоний черв'як або Мастирка. Це - «хитра» вудка для лову ляща. В ідеалі годівниця повинна бути конусоподібної, але такі зараз в раритеті. Тому можна застосовувати і просту сітчасту годівницю з грузилом.

Але найцікавіше відбулося далі. Розговорившись з рибачці, ми домовилися на вихідних поїхати на місцеву греблю, на судака. Що ж, судачка то я ловити вмію, і напевно наступна риболовля буде більш приємною. Так думав я ввечері, збираючи спінінг, укладаючи в рюкзак коробочку з воблерами, словом, готуючись до риболовлі.

Місце, на якому нам належало ловити судака, вразило своєю мальовничістю. З місця майбутньої лову відкривалася шикарна панорама річки. І річка широка, бурхлива, зі зворотними струменями течії. А мій знайомий, як виявилося, не збирався рибалити сьогодні спінінгом, в підсумку і спінінг, і воблери залишилися у нього вдома. А взяв він з собою те саме 5-метрове вудлище з тієї самої стальку. Але годівниця в цей раз змінилася на звичайне ковзаюче грузило, а гачок на більш великий, десяточку, як раз на живця. А все інше залишилося колишнім, і способи кріплення теж - карабинчики кріплять стальку, вертлюжок - повідець з гачком.

Почалася рибалка. Але починати мені довелося одному. У той час, коли я робив свої перші закиди, мій новий приятель був зайнятий ловлею верховодок для живців. Приєднався він до мене лише через годину. До цього часу у мене в коші вже плавали перші судачок вагою близько 2кг. У цю хвилину я був точно впевнений, що «перемога» в цей день точно буде за мною. Але сталося інакше. Хлопчина начепив живця і тихо, спритним рухом руки доставив його якраз під перекат. Через годину рахунок вже був рівний - 2:2. А далі все стало на свої місця. Я цю ділянку бачив вперше, хлопчина знав його, як свої п'ять пальців. До третьої години дня ми вирішили закінчити рибалку. До цього часу рахунок уже був 8:5 не на мою користь.

І вражала та простота, з якою мій новий приятель ловив рибу. Ніяких заморочок зі зміною приманок, з тонкощами проводки і іншим. Просто начепив живця, закинув під перекат, закріпив вудлище під гострим кутом, і всівся милуватися природою. Дзвін дзвіночка, обраний момент для підсічки, нетривала боротьба, і важкий судак вже на березі. Який там спінінг, які воблери? У такі моменти всі розмови про тест вудилища, властивостях приманок здаються суцільним ідіотизмом. І це ще при тому, що риболовля на живця сполучена з набагато більшою кількістю сходів, ніж ловля на воблер. У хлопчини було 3 чистих зриву, коли риба вже сиділа на гачку, але витягти її не вдалося. І це, не рахуючи порожніх клювань. Ось що значить приказка «все геніальне просто». Який там тест ...

З тих пір «хитра» вудка назавжди стала однією з моїх улюблених снастей. І, трохи видозмінюючи снасть, мені вдалося вдало половити багатьох риб. Моїми трофеями ставали лящ, судак, головень з язем і чехоня. Для ляща на стальку необхідно почепити годівницю, для судака - ковзаюче грузило і гачок № 10 (по вітчизняній класифікації), для голавля і язя грузило знімається зовсім і залишається один гачок, сталька змінюється на плетінку, а за допомогою 5-метрового вудилища з тонкої плетеної волосінню легко закидаються навіть самі легкі приманки. Ах так, звичайна донка з декількома гачками з мастирку споруджується для лову переднерестової чехоні. Але я впевнений, це не весь перелік риб. Після недовгих тренувань я навчився легко і тихо доставляти приманку точно в потрібне місце. У цьому нічого складного немає. Спробуйте і ви покористуватися такою снастю. Упевнений, не пошкодуєте.

Джерело: www.oxothik.ru

Советуем также посмотреть :

 • Донна ловля судака на джиг
 • товстолобик
 • Карп "Бездонные" уловы
 • Рибальські снасті й спорядження
 • Три осінніх карася
 • Рибальські снасті та спорядження
 • Видео: Секреты ловли налима
 • Як спіймати коропа на новому , незнайомому водоймищі.
 • Моя перша риболовля
 • головень навесні
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1089]   Автор, Admin 12-04-2013, 00:52 Распечатaть на принтeре


  • поролонові рибки
   І ось ми підійшли до головного вітчизняному винаходу - поролоновою рибку . " Поролонку " в Росії
  • Ловля на кружки
   Гурток як снасть складається з плаваючого диска діаметром близько 150 мм , пофарбованого знизу
  • Як вибрати надувний човен ?
   Надувний човен - вирішення проблеми людей , що не мають дока для зберігання судна і не мають
  • лов сазана
   У середній смузі Росії мало місць , де можна цілеспрямовано ловити сазана , особливо великого . Цю
  • Температура
   Риба тварина не теплокровна . Це означає, що температура її тіла не постійна . Вона змінюється в
  • Флюорокарбон - матеріал сучасних лісок
   Таким чином , Флюорокарбон і виробам з нього вже 44 роки - не « круглий » , а таки ювілей . Однак,
  • Ловимо ляща влітку
   Дрібний лящ і підлящик , після нересту харчується всім , що йому попадеться під ніс , а великий лящ
  • Нічна ловля ляща
   Вночі ловити ляща цікаво і до того ж результативно , так як на багатьох водоймах клювання його в
  • 10 питань по воблерам мінно
   Воблери типу « мінно » відомі давно , але для більшості з нас усвідомлення того , що це
  • Шість кроків обслуговування безінерційною котушки
   Далеко не всім рибалкам по засобам проводити обслуговування своїх безінерционних котушок у
  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Как хранить червей зимой
  Все рыболовы уже знают, насколько всепригодна и уловиста   таковая насадка, как червяк, од ...

  » Морський дракон. ( Trachinus draco L. , див. фіг . 8 , таб. V Риби) - з сем . Trachinidae , загону ...
  морський дракон ( скорпіон , змійка , дракон ) їм дуже витягнуте низьке тіло , сильно стисле з бок ...

  » Полювання на осіннього окуня
  Окунь звичайний - з найпоширеніших на території Росії риб - населяє водойми всіх типів : живе і в ст ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .
  » Главному редактору газеты 
«Московский Комсомолец» 
П.Н. ГУСЕВУ
  Это поиски черной кошки в темной комнате…

  » Как подобрать люстру
   Люстра есть очень  важным элементом любого интерьера, в каком она делает разные функции & ...

  » #лучший_кворк который я нашел на https://kwork.ru/
  #лучший_кворк который я нашел на https://kwork.ru/  . Этот способ реально будет полезный тем, к ...

  » Как выбрать спортивную одежду
  Безупречная   спортивная одежда – заклад правильных фуроров в спортзале. Как ее избр ...

  » Куда деть отходы
  В данный момент, вероятно, изредка видятся пространства, где не ступала нога человека. Но самое ужас ...  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке