Загрузка...

Блог о рыбалке » Старая добрая "Хитрая" удочка


--- ~ Старая добрая "Хитрая" удочка

Старая добрая "Хитрая" удочкаВиявляється, багато «дідівські» способи лову ще зарано відправляти в архів. Не так давно мені довелося спостерігати в справі одну таку раритетну снасть, відому в народі, як «хитра» вудка. Снасть виконана в кращих «дідівських» традиціях. Дивно, як одна і та ж снасть може ідеально підходити і для лову судака, і для лову ляща, і лову язя з головнем, і ще багато для кого. А виглядає снасть геніально просто - довге вудилище, сталька, грузило, гачки. Все! У це важко повірити, але це все, що потрібно для відмінної лову перерахованих вище риб. У цьому мені довелося переконатися на власні очі.

І головне, збирається ця універсальна снасть за лічені хвилини, і управлятися з нею під силу будь-якому школяреві. Ось як знайомство з такою снастю відбувалося у мене.

Зібрався я одного разу половити ляща на річечці, яка протікає неподалік від моєї дачі. Зібрав прути, взяв прикормку, і відправився на річку. Розташувався на вже знайомому ділянці, закинув снасті, і всівся в очікуванні клювання. У метрах 15 від мене сидів хлопчина з 5-метрової вудкою, на яку була начеплені вельми оригінальна годівниця - металева, конусоподібна, з круглими дірочками різної величини. Першого підлящика довелося чекати недовго, а от далі справи не пішли - кльов припинився. Зате дуже добре йшли справи у хлопчини.

Думаю, на початку своєї риболовецької «кар'єри» багато потрапляли в таку негарну ситуацію, коли у всіх рибалок снасті, як снасті, і тільки ти один стоїш з примітивними снастю сабанеевскіх часів. Вельми неприємне відчуття. Але набагато гірше себе відчуваєш тоді, коли це в тебе снасті, як снасті, а у сусіда - примітивні снасть сабанеевскіх часів, але, незважаючи на це, він «вставляє» тебе, немов школяра. У цій шкурі довелося побувати і мені. Я, з моїми прутами, зумів піймати лише одного підлящика. Хлопчина ж стояв поруч, і регулярно, з інтервалом хвилин у 10-15 витягав з води хороших подлещиков і густерок, причому дрібніше 300 грам не траплялися. Апогеєм такої рибалки стало наступне. Ловив себе хлопчина, ловив, поки у нього не закінчилися черв'яки. І підходить він до мене, і з таким привітним гарним настроєм звертається: «День добрий! Не почастуєте маленькою порцією наживки, а то у мене черевички закінчилися? ». Поділившись хробаками, ми розговорилися, і тут мені все було розказано про такий снасті.

Снасть до болю проста. На довге вудлище, в ідеалі 5-6 метрів, за допомогою карабинчика кріпиться шматок стальку діаметром 0.15-0.17мм. Довжина шматка стальку повинна дорівнювати довжині вудлища. За допомогою вертлюжків на стальку закріплюється конусоподібна годівниця, яка одночасно служить і грузилом. За допомогою вертлюжка до годівниці пристібається поводок довжиною 40-60см. Годівниця наповнюється вимиває кормом, а на гачок насаджується червоний черв'як або Мастирка. Це - «хитра» вудка для лову ляща. В ідеалі годівниця повинна бути конусоподібної, але такі зараз в раритеті. Тому можна застосовувати і просту сітчасту годівницю з грузилом.

Але найцікавіше відбулося далі. Розговорившись з рибачці, ми домовилися на вихідних поїхати на місцеву греблю, на судака. Що ж, судачка то я ловити вмію, і напевно наступна риболовля буде більш приємною. Так думав я ввечері, збираючи спінінг, укладаючи в рюкзак коробочку з воблерами, словом, готуючись до риболовлі.

Місце, на якому нам належало ловити судака, вразило своєю мальовничістю. З місця майбутньої лову відкривалася шикарна панорама річки. І річка широка, бурхлива, зі зворотними струменями течії. А мій знайомий, як виявилося, не збирався рибалити сьогодні спінінгом, в підсумку і спінінг, і воблери залишилися у нього вдома. А взяв він з собою те саме 5-метрове вудлище з тієї самої стальку. Але годівниця в цей раз змінилася на звичайне ковзаюче грузило, а гачок на більш великий, десяточку, як раз на живця. А все інше залишилося колишнім, і способи кріплення теж - карабинчики кріплять стальку, вертлюжок - повідець з гачком.

Почалася рибалка. Але починати мені довелося одному. У той час, коли я робив свої перші закиди, мій новий приятель був зайнятий ловлею верховодок для живців. Приєднався він до мене лише через годину. До цього часу у мене в коші вже плавали перші судачок вагою близько 2кг. У цю хвилину я був точно впевнений, що «перемога» в цей день точно буде за мною. Але сталося інакше. Хлопчина начепив живця і тихо, спритним рухом руки доставив його якраз під перекат. Через годину рахунок вже був рівний - 2:2. А далі все стало на свої місця. Я цю ділянку бачив вперше, хлопчина знав його, як свої п'ять пальців. До третьої години дня ми вирішили закінчити рибалку. До цього часу рахунок уже був 8:5 не на мою користь.

І вражала та простота, з якою мій новий приятель ловив рибу. Ніяких заморочок зі зміною приманок, з тонкощами проводки і іншим. Просто начепив живця, закинув під перекат, закріпив вудлище під гострим кутом, і всівся милуватися природою. Дзвін дзвіночка, обраний момент для підсічки, нетривала боротьба, і важкий судак вже на березі. Який там спінінг, які воблери? У такі моменти всі розмови про тест вудилища, властивостях приманок здаються суцільним ідіотизмом. І це ще при тому, що риболовля на живця сполучена з набагато більшою кількістю сходів, ніж ловля на воблер. У хлопчини було 3 чистих зриву, коли риба вже сиділа на гачку, але витягти її не вдалося. І це, не рахуючи порожніх клювань. Ось що значить приказка «все геніальне просто». Який там тест ...

З тих пір «хитра» вудка назавжди стала однією з моїх улюблених снастей. І, трохи видозмінюючи снасть, мені вдалося вдало половити багатьох риб. Моїми трофеями ставали лящ, судак, головень з язем і чехоня. Для ляща на стальку необхідно почепити годівницю, для судака - ковзаюче грузило і гачок № 10 (по вітчизняній класифікації), для голавля і язя грузило знімається зовсім і залишається один гачок, сталька змінюється на плетінку, а за допомогою 5-метрового вудилища з тонкої плетеної волосінню легко закидаються навіть самі легкі приманки. Ах так, звичайна донка з декількома гачками з мастирку споруджується для лову переднерестової чехоні. Але я впевнений, це не весь перелік риб. Після недовгих тренувань я навчився легко і тихо доставляти приманку точно в потрібне місце. У цьому нічого складного немає. Спробуйте і ви покористуватися такою снастю. Упевнений, не пошкодуєте.

Джерело: www.oxothik.ru

Советуем также посмотреть :

 • Донна ловля судака на джиг
 • товстолобик
 • Карп "Бездонные" уловы
 • Рибальські снасті й спорядження
 • Три осінніх карася
 • Рибальські снасті та спорядження
 • Видео: Секреты ловли налима
 • Як спіймати коропа на новому , незнайомому водоймищі.
 • Моя перша риболовля
 • Как поймать карпа на новом, незнакомом водоеме.
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1698]   Автор, Admin 12-04-2013, 00:52 Распечатaть на принтeре


  • поролонові рибки
   І ось ми підійшли до головного вітчизняному винаходу - поролоновою рибку . " Поролонку " в Росії
  • Ловля на кружки
   Гурток як снасть складається з плаваючого диска діаметром близько 150 мм , пофарбованого знизу
  • Як вибрати надувний човен ?
   Надувний човен - вирішення проблеми людей , що не мають дока для зберігання судна і не мають
  • лов сазана
   У середній смузі Росії мало місць , де можна цілеспрямовано ловити сазана , особливо великого . Цю
  • Температура
   Риба тварина не теплокровна . Це означає, що температура її тіла не постійна . Вона змінюється в
  • Флюорокарбон - матеріал сучасних лісок
   Таким чином , Флюорокарбон і виробам з нього вже 44 роки - не « круглий » , а таки ювілей . Однак,
  • Ловимо ляща влітку
   Дрібний лящ і підлящик , після нересту харчується всім , що йому попадеться під ніс , а великий лящ
  • Нічна ловля ляща
   Вночі ловити ляща цікаво і до того ж результативно , так як на багатьох водоймах клювання його в
  • 10 питань по воблерам мінно
   Воблери типу « мінно » відомі давно , але для більшості з нас усвідомлення того , що це
  • Шість кроків обслуговування безінерційною котушки
   Далеко не всім рибалкам по засобам проводити обслуговування своїх безінерционних котушок у
  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Ловля судака на спиннинг
  Натуральные продукты и здоровый образ жизни - это одно целое. Ловля судака на спиннинг никак не эта ...

  » Ловля риби на перемети . пристрій перемету
  Перемети - це дуже примітивні самоловних многокрючковие рибальські снасті для донного лову риби. А ...

  » Какой выбрать экран (дисплей) ноутбука, матрицу
  Задачи, которые будут поставлены для ноутбука или компьютера, играют самую решающую роль в вопросе, ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке