Загрузка...

Блог о рыбалке » Як вибрати надувний човен ?


--- ~ Як вибрати надувний човен ?

Как выбрать надувную лодку?Надувний човен - вирішення проблеми людей, що не мають дока для зберігання судна і не мають трейлера, необхідного для транспортування. Надувні човни відрізняє унікальний універсалізм. Практично всі сучасні великі кораблі мають на борту надувні суду поменше.

Надувні човни виключно безпечні, остійність і ефективні на воде.Поскольку надувні човни легше, ніж їх жорсткі аналоги, то мотора меншої потужності завжди достатньо, щоб рухати Ваше судно. Надувний човен - чудове рішення для відпочинку на природі. Задумайтеся тільки: незалежно від місця призначення, завжди зможете дістатися до цілі з універсальною і легкої надувним човном. Вибирати підходящу надувний човен потрібно уважно. Відразу треба звернути увагу на вантажопідйомність човна.

Любителі рибного лову експлуатують човен кілька годин на день, тому необхідно, щоб вона мала підвищену комфортність:-компактність, невелика маса,-транспортабельність,-можливість зберігання в домашніх умовах,-відсутність необхідності особливого догляду і регулярної забарвлення,-простота аварійного ремонту, - відносно низька стоімость.-зручні сидіння,-просторий кокпіт,-надувне дно.

При риболовлі на широкій воді необхідно врахувати вимоги безпеки: максимальну допустиму для човна висоту хвилі, максимальну віддаленість від берега, кількість окремих відсіків - ці характеристики наводяться в паспорті човни. Раджу звернути увагу також на висоту надводного борту (діаметр бортових балонів), так як при сильному вітрі і високій хвилі може відбуватися забризкування кокпіта.

Тепер декілька слів про матеріали, з яких виготовляють човни. Ці матеріали повинні володіти цілим рядом властивостей:

-Високою міцністю,
-Газо-і водонепроникністю,
-Світло-озоностойкость,
-Довговічністю і т.д

Найбільш важливим у всьому, що стосується надувних човнів, є матеріал, їх якого виготовлені повітряні балони. Взагалі кажучи, існують два основних типи матеріалів, використовуваних для виготовлення надувних човнів: тканини покриваються хіпалона, або полівінілхлоридом (ПВХ). Хіпалона - це штучний резиноподібного матеріал. Його можна використовувати як гідроізоляційне покриття і в багатьох інших ситуаціях, де інші матеріали непридатні через високі температури, впливу масел, озону, піску, бензину або ультрафіолетового випромінювання сонця. Саме завдяки винятковим властивостям хіпалона, багато виробників надувних човнів вибирають саме цей матеріал для виготовлення повітряних балонів надувних човнів.

Для покриття внутрішньої поверхні повітряних балонів, часто застосовується неопрен, який заслужено отримав репутацію абсолютно повітронепроникного матеріалу, стійкого до впливу нафтопродуктів, однак, неопрен і хіпалона не володіють достатньою міцністю і використовуються як покриття матеріалів, що виконують функцію несучого полотна і виготовляються з поліестеру або нейлону . Цим самим забезпечується необхідна міцність усієї конструкції судна, яке зберігає свою форму багато років. Самий міцний матеріал виходить з неопрену в поєднанні з хіпалона і поліестером (або нейлоном). ПВХ. Синтетичні тканини, покриті ПВХ, в цілому складають групу матеріалів, які називаються "вініловими полімерами". Ткані матеріали, що покриваються ПВХ, виконують роль несучої основи і найчастіше проводяться з поліестеру або нейлону, що забезпечує матеріалу міцність і стійкість до стирання. Важливим достоїнством матеріалів з ПВХ є їхня порівняна легкість, здатність вулканізованої на швах. У той же час, не можна не згадати порівняльну трудомісткість ремонту виробів з ПВХ. Важливим питанням при придбанні надувного човна є спосіб виготовлення швів. Шви можуть бути виготовлені склеюванням встик з накладками, внахлест, вулканізацією, зварюванням ультразвуком або склеюванням. Шви зазвичай мають наклейки з того ж матеріалу всередині виробу, зовні або з обох сторін. Втім, зустрічаються шви і без наклейок. У всіх згаданих методів виготовлення швів є свої переваги і свої недоліки.

Три фактори визначають вибір способу виготовлення шва:

1.
Як виготовлені повітряні балони? Балони виготовляються склеюванням полотна внахлест або встик.

З'єднання "встик" вимагає більш акуратної обрізки матеріалу і розмітки викрійок балонів, щоб їх шви довелися в стик один до одного, а не внахлест. Спосіб виготовлення швів встик більш складний, однак результатом його буде більш привабливе виріб, позбавлене можливості витоків повітря по швах.

З'єднання "внахлест" застосовується в тих випадках, коли діаметри повітряних балонів ("труб") і справді різні. Такий спосіб склейки дозволяє виготовляти всілякі типи балонів швидко і надійно. Однак з'єднання "внахлест" схильне пропускати деяка кількість повітря, оскільки бульбашки повітря могли в свій час потрапити в склеювані шви.

2. Як з'єднуються між собою окремі балони (труби)?

Труби можуть побут склеєні, вулканізовані або зварені за допомогою ультразвуку. Клеєні шви. Склеювання - найстаріший і найбільш поширений спосіб з'єднання матеріалів з покриттям з хіпалона і неопрену. Хімічний склад клею подібний деяких характеристиками склеюваних матеріалів, а тому місце склеювання досить міцно і повітронепроникність. Інженери-хіміки тривалими випробуваннями довели, що склеєні непреновие і хіпалоновие шви настільки міцні, що скоріше сам матеріал протреться, ніж клеєний шов. Однак, підвищена вартість "склеєних" надувних човнів якраз і пояснюється порівняно більш високою трудомісткістю виготовлення швів методом склеювання. Слід мати на увазі, що матеріали, покриті ПВХ не рекомендується з'єднувати методом склеювання. Вулканізація або УВЧ-зварювання застосовні для виготовлення швів матеріалів з покриттям на основі ПВХ. Обидва ці способи як би "розчиняють" матеріал, який при охолодженні стиків стає єдиним цілим. Шви виходять виключно міцними, однак цей метод важко застосувати поза стінами майстерні. Очевидним достоїнством цих методів є можливість автоматизації процесу зварювання (вулканізації), що в результаті веде до зниження ціни готового виробу.

3. Навіщо на шов робляться додаткові наклейки?

Виготовлювачі часто наклеюють на шви зсередини, зовні або з обох сторін додаткові смужки матеріалу ("шовна" стрічка). Шви бувають і без шовної стрічки. Нанесення додаткової смужки матерії на шов зсередини човна забезпечує додаткову поверхню контакту з балоном, яким би способом шов не був виготовлений. Виготовлювач може наклеїти стрічки і на шов зовні, що захистить шов від розриву при стиранні. Зовнішній шов покращує зовнішній вигляд клеєного стику і надувного човна в цілому.

Який тип надувного човна вибрати?

Існує безліч конструкцій надувних човнів для самого різного застосування.

Шлюпка - найчастіше невелика надувний човен з навісним транцем, яка може ходити під веслами або іноді під легким мотором, якщо взагалі мотор можна на неї поставити. Ці човники звичайно дешеві і ідеально підходять для одного або двох людей, що бажають придбати недорогу і легку надувнушку для плавань на невеликі відстані.

Спортивні надувні човни мають міцний транець (звичайно з дерева або склопластику), міцний підлогу (палубу), а також гнучкі (надувні) або тверді (дерев'яні) кили. Пол човна може бути зроблений з багатошарової фанери, з композитних матеріалів, склопластику або алюмінію. Човни такого типу можуть ходити під веслами або під вітрилом, але найчастіше на них встановлюється мотор. Після зняття накладного статі човен можна легко згорнути для зберігання і транспортування. Такі човни найкращим чином підходять людям, що люблять довгі походи по воді або для дослідження віддалених акваторій, недоступних для більших судів.

Надувні човни з днищем Roll Up, у них є твердий транець, але човен можна скачати разом з підлогою. У таких човнів звичайно є гнучкий кіль, а ходити на них можна на веслах, під вітрилом або з підвісним мотором. Властивості у цих човнів такі ж, як і у спортивних човнів, з додаванням простий збірки і простоти зберігання. Недоліком є

У надувних човнів з гнучким підлогою (палубою) Air Deck звичайно є жорсткий транець, підлога (палуба) - знімна або незнімна надувна. У деяких є гнучкий кіль, тоді як у деяких його немає. Головне достоїнство таких човнів - зменшений вага порівняно з усіма іншими типами надувних човнів при винятковій простоті складання й зберігання. Вони відмінним чином підходять для відпочинку на природі і перш за все для тих випадків, коли буде нікому допомогти витягнути човен з води. У той же час, оскільки підлога в таких човнах досить м'який, то не рекомендується використовувати такі човни для скільки-небудь серйозної роботи або для візництва.

Човни з жорстким накладними днищем (RIB-човни) - це особливий вид надувних суден, що сполучає в собі твердість традиційних катерів і непотоплюваність надувних. Труби RIB-човнів - надувні й гнучкі, тоді як кіль - жорсткий, з алюмінію, склопластику або поліетилену. RIB-човни мають самий різноманітний дизайн і бувають оснащені рубками (стійками) управління і навіть водометними двігателямі.На деяких RIB-човнах є вбудовані паливні баки, сидіння, скрині і навіть душові кабінки. Однак через те, що їх не можна просто згорнути і покласти в кут, їм потрібно більше місця для зберігання і автомобільний причіп для перевезення. Однак, головним достоїнством такого класу судів є чудові швидкісні характеристики і неперевершена мореплавність. Їх можна побачити скрізь - від служб берегової охорони і МНС Вибір за Вами!

Що краще для надувних човнів-зварювання або склеювання?

Для виготовлення надувних човнів кращим методом з'єднання матеріалів, покритих пластиком, вважається зварювання. Незважаючи на зустрічаються в літературі висловлювання з цього приводу, зварені гарячим повітрям стики не менш міцні, ніж клеєні. У деяких випадках зварні стики краще тримають повітря. Сьогодні вже декілька виробників Quicksilver, Valiant, Zodiac, Мньов та деякі інші компанії зварюють шви своїх човнів за допомогою гарячого повітря. Всупереч думці, викладеному автором статті нижче, човни не стали дешевше, мабуть через високу вартість обладнання. Хоча те, що їх якість і надійність стали вище, поза всякими сумнівами. Всі матеріали, з яких виготовляються надувні човни, є гнучкими пластиками. Іноді це просто термопластики, в той час як інші - термоусадочні пластики. Можна зустріти на внутрішніх поверхнях не гладкий пластик, а тканий матеріал, який, безумовно, і сам є полімером. Поліестер (найбільш часто використовуваний пластик в якості основи тканих матеріалів) є термоусадочним пластиком і майже не розтягується. Нейлон, який часто використовується в якості основи для виготовлення покритих ПВХ матеріалів, також є термоусадочним пластиком і розтягується значно лучше.Термоусадочние пластики, використовувані для покриття тканих матеріалів основи - хіпалона або неопрен. Хіпалона можна зварювати, якщо покриття хіпалона зовсім свіже. Хіпалона твердне з часом, тому його неможливо зварювати через пару годин або днів з моменту виготовлення матеріалу. Є спеціальні методи "зварювання" покрівельного покриття з хіпалона будь-якого віку. Правильно сказати, що хіпалона - це термопластик, який з часом перетворюється в термоусадочний пластик. У процесі зварювання гарячим повітрям пластик, що покриває матеріал, осідає і з'єднується з іншим пластиком. Слово "пластик" відноситься до властивостей матеріалу. Перш за все, це висока пластичність, тобто безперервна деформованість під навантаженням. Це головне властивість, що характеризує пластики. Термопластики під навантаженням деформуються сильніше, ніж термоусадочні пластики. Насправді це не зовсім відноситься до матеріалів, де пластики виступають лише як покриття тканинної основи. З іншого боку, покриття визначає основні властивості деформованості тканої основи. Нейлон (термопластик) краще розтягується, і в ньому при цьому виникають більш високі дотичні напруження. Поліестер (термоусадочний пластик) менше тягнеться, а тому не потрібно також сильно накачувати човен, щоб надати їй бажану форму. Величина виникаючих у матеріалі дотичних напружень визначає міцність і самого тканого матеріалу основи. Тому поліестерові тканини можуть в дійсності витримувати великі дотичні напруження, ніж нейлонові ткані матеріали. За останні 5 років технологія нанесення пластикового покриття на ткану основу значно удосконалилася. Більшість термопластиків зараз володіють кращими адгезійними властивостями по відношенню до тканій основі, ніж термоусадочні пластики. Сучасні термопластики проникають в усі пори тканого матеріалу перш застигання всього пластикового покриття. Такі покриття забезпечують найкращу герметичність і адгезію. В результаті, всі проблеми з герметичністю і адгезією відпадають самі собою.

Процес зварювання:

В даний час для зварювання матеріалів, покритих пластиками, використовуються два основних способи: ультразвукова зварка і зварювання гарячим повітрям. В обох випадках матеріал розігрівається для того, щоб він міг зваритися разом. Крім того, в обох процесах зварювані матеріали піддаються тиску, що поліпшує ефективність зварювання. Тому можна зварювати термопластики одночасно і нагріванням, і тиском. Температури плавлення у всіх пластиків різні. Тому різнорідні матеріали практично не підлягають вулканизации.Ультразвуковая зварювання проводиться під тиском, яким скріплюються два зварюваних поверхні на великій площі. Прес стискає два зварювані поверхні до тих пір, поки плити преса зімкнуться. Тоді ультразвукове випромінювання зможе пройти крізь маленьке відстань між плитою і стільницею преса. Мікрохвилі розігрівають матеріал, а з'єднання тиску і нагріву сплавляють в єдине ціле окремі шари матерії. Ультразвукове зварювання відбувається швидко. Найкраще ця зварювання виходить на не зміцнених пластиках (вініл або уретан, якщо вони не нанесені на тканинну основу), представлених якимось одним типом. Через присутність тканих матеріалів основи в шаруватих матеріалах для човнів ультразвукова зварка всякий раз дає різні результати. Всі виробники надувних човнів з цим стикалися. Пам'ятайте, що пластики погано проводять електричний струм, а тому ультразвукова зварка для з'єднання термопластиків застосовується тільки в певних умовах. Зварювання гарячим повітрям використовує метод розігріву пластикового покриття в місцях контакту різних матеріалів. Спосіб зварювання припускає протяжку шарів зварюваного матеріалу через машину, причому в місці зіткнення шарів матеріалу подається гаряче повітря. Тиск від роликів, через які протягується матеріал, у поєднанні з нагріванням від повітря з'єднують шари пластику в однорідну масу. Завдяки способу протягання матеріалу через систему роликів, таким способом, можуть бути зварені відрізки матеріалів самої різної форми для створення самих різних корпусів надувних човнів. Крім того, це дуже швидкий спосіб зварювання, позбавлений недоліків ультразвуку. Однак і тут є свої правила і норми.Обично використовується метод ручного зварювання гарячим повітрям для досягнення результатів, які інші виробники прагнуть отримати за допомогою ультразвукового зварювання. Ручне зварювання дозволяє акуратніше вести процес з'єднання швів.

Склеювання:

Процес склеювання складається з підготовки, нанесення клею і суміщення матеріалів разом. Є в процесі склеювання ще два компоненти, які здорожують весь процес через додаткового праці на їх виконання. Якість склеювання визначається якістю підготовки поверхонь до склеювання, фортецею матеріалу і станом навколишнього середовища, яке також сильно впливає на склеювання. Окремі частини виробу можна підготовляти для виконання одноманітного процесу і потім зразу з усіма виконувати одноманітні операції. Найбільш тривалою є підготовка. Тут же найбільш часто і трапляються помилки, як в підготовці поверхонь до склеювання, так і в нанесенні клею. Це і є основна причина високої вартості клеєних виробів.

Що краще?

Мається на увазі, що чим менше технологічних операцій, тим менше ризик людської помилки. Зазвичай склеювання гарячим повітрям використовується головним чином для склеювання вузлів надувних човнів, що вимагають повітряної герметичності. Якщо в склеюванні буде допущена помилка, то виправити її буде неможливо, що особливо важливо для балонів надувного човна. В то же время, не все узлы можно соединять вулканизацией и обеспечивать при этом функциональную эстетику соединений. Вулканизация значительно плотнее соединяет (объединяет) соединяемые материалы, адгезия здесь значительно выше, чем при склеивании, этот метод наилучшим образом подходит для изготовления надувных лодок. При этом сохраняются свойства и характеристики оригинальных материалов, а наличие соединяющего вещества (клеевого слоя) не ослабляет место соединения. Добавьте стоимость клея и работ по его нанесению и, станет ясно, что вулканизация не только обеспечивает лучшее качество, но и сама по себе обходится изготовителю дешевле.

Советуем также посмотреть :

 • Сучасне виробництво надувних човнів
 • Надувні човни з хайпалон
 • Ремонт надувного човна
 • Вибір човни для риболовлі
 • Где зарегистрировать лодку?
 • Електромотори для надувних човнів
 • Види катерів для риболовлі
 • вибираємо вудилище
 • Тралення з трьох суден
 • Що таке опір ізоляції
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+3033]   Автор, Admin 10-03-2013, 02:10 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Щука игры перед проливным дождем
  Прозрачная же вода позволяла видеть, что также происходит в подводном мире, и чрез некое время я уви ...

  » Рыбачьте с нами №8 (август 2010) PDF


  » Что же клюет на Черном море?
  Для реального рыбака приближение  теплого лета вызывает   легкую приятную  нервн ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .
  » ИГРОВЫЕ АВТОМАТЫ ГАРАЖ на slot v
  В   Казино онлайн представлена линейка игровых автоматов онлайн Гараж, в которую входят семь ра ...

  » ИГРОВЫЕ АВТОМАТЫ RESIDENT
  Разведка заслала своего резидента для поиска секретов вражеской державы. Разведчику придется нелегко ...  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке