Загрузка...

Блог о рыбалке » лов сазана


--- ~ лов сазана

Ловля


 сазанаУ середній смузі Росії мало місць, де можна цілеспрямовано ловити сазана, особливо великого. Цю нішу тут займає короп. Безперечно, хороша риба, але ... не сазан. Дрібний короп непогано ловиться в основному в культурних рибних господарствах. А ось екземпляри від 3 кг трапляються досить рідко. За більш солідними трофеями найкраще відправитися в пониззі Волги та Ахтуби.

Під час поїздок в ці краї я звернув увагу на цікаву деталь. Багато з тих, хто буває, зокрема на Ахтубе, сазана не ловлять. Якщо не розглядати супротивників стаціонарної риболовлі, то інші рибалки не проти половити сазана, але не наважуються подолати психологічний бар'єр, знаючи з чуток, що така - дорога і складна і що вони до неї абсолютно не підготовлені.

Слів немає, лов сазана, або як його ще називають "дикого коропа", справа досить серйозна. Однак, приміром, мої знайомі спінінгісти буквально за півгодини перенастроювати свої снасті, щоб присвятити зоречку-другу саме стаціонарної ловлі сазана.

Місця лову сазана

Як би на перший погляд не здавалося дивним, але визначити місця проживання сазана у водоймах Волзько-Ахтубінськ заплави досить нескладно. За винятком, може бути, часових відрізків, коли сазан розбрідається по зовсім мілководних затоках і поливу. Це найчастіше досить сильна уздовж закоряженних обривистого берега, де впали у воду дерева створюють прекрасні умови для проживання і годівлі риби і де сазан ховається при найменшому неспокої. У цих же Карчев і корм затримується, принесений течією. Звичайно, дуже складно ловити в самому коряжнику через велику кількість зачепів, хоча і це теж не безперспективно. Але все ж краще влаштуватися трохи осторонь від впали у воду дерев. Клювань буде менше, зате зачепи якщо й будуть, то в основному за наносні гілки, а значить, найчастіше снасть вдасться визволити без втрат (якщо без клювання), а якщо з рибою, то сазан все одно, як правило, піде вище цих донних гілок. Головне - спробувати відразу після підсічки не пустити його в основний коряжник і загорнути на чисту воду.

У даній статті мова піде про лов сазана з човна як про більш поширеною і для мене більш зрозумілою. Ідеальним варіантом буде, якщо вдасться знайти невеликий підйом дна в канаві уздовж такого берега, що не є рідкістю. Глибина в таких місцях, як правило, 5-9 м, і на струмені тут тримається в основному велика риба. Також дуже перспективними місцями є входи у великі і глибокі сомові ями, самі їх краю. А ось до привабливим начебто закутках з уповільненим і зворотною течією сильно тяжіють дрібний сазан, карась, іменований в цих місцях "буффало", язь і лящ. Крупний сазан тут бере значно рідше.

Звичайно ж, непоганим орієнтиром місць проживання сазана буде (якщо пощастить побачити) "парад вскідов", коли величезні бронзові рибини практично вертикально вилітають з води і осідають назад. Це казкове видовище! Але таке буває нечасто, особливо восени. Хоча відсутність цього зовнішнього прояву сазанів життя абсолютно ні про що не говорить, просто для не дуже досвідченого в такий риболовлі людини буде спокійніше на душі, якщо він точно знає, що об'єкт його лову знаходиться саме тут.

Чим ловити сазана

Вудилище.   Ідеальним вудилищем для лову сазана з човна є "скляна" Daiwa довжиною 2.4 м. Аналогів на сучасному ринку скільки завгодно. Оптимальна довжина 2.4 - 2.7 м з навантажувальним тестом до 100 г (орієнтовно 40 - 80 г). За більш довгим вудилищем без спеціальної підставок незручно спостерігати, а більш коротким - складніше управляти підсіченої рибиною. Якщо не "скляного" вудилища таких характеристик, то вуглепластикові може бути і слабший - 30-60 р. Незважаючи на уявну хисткість, цього цілком достатньо практично для будь-якого сазана. До приклади, свого найбільшого сазана, що важила 21.5 кг, я зловив на вудлище Cormoran з тестом 20-50 г і волосінню 0.4 мм на "Невської" котушці.

Звичайно, ловити сазана можна і на більш грубі снасті, але ... По-перше, у таких вудилищ менш чутливий кінчик, що не дає можливості визначити підхід сазана, коли він починає обсмоктувати макуха. По-друге, гачок отримує додаткове навантаження і кожного разу при збої під час виведення може розігнутися, а то й зламатися, навіть незважаючи на його гарну якість. До того ж при не дуже добре зачепитися гачку зайва потужність вудилища провокує схід риби.

Котушка.   Якщо є з чого вибирати, то краще, звичайно, ловити на безінерційну котушку з шпулею від 3000. Хоча я звик ловити сазана на перевірену інерційну "Невську". По-перше, у неї велика лесковместімость, а по-друге, з нею я швидше реагую на змінні навантаження, створювані сазаном, змінюючи зусилля гальмування великим пальцем ... Головне, щоб звертатися з котушкою вам було звично і зручно.

Лісочка.   Ловити сазана можна як на мононитка, так і на батіг. Кожна має свої сильні і слабкі сторони. Мононитка приваблива своєю еластичністю і порівняно низькою ціною. Плетінка - міцністю. До речі, при лові в корчах це, скоріше мінус, ніж плюс, тому що обірвати досить товсту плетінку при зачепі не так просто. Я вважаю кращою для лову сазана мононитка діаметром 0.45 - 0.5 мм. Ніякої сазан цю волосінь не порве, а при "мертвих" зачепах проблем не буде. Основне ж її перевага - чудова амортизація при виведенні сильної риби.

Насадка.   Для мене основний насадкою при ловлі сазана є макуха. Правда, не який попало, а приготований спеціально для риболовлі. Одним з його якостей повинна бути стійкість до впливу сильної течії. Краще, якщо він буде виготовлений з додаванням різних круп'яних добавок. Як правило, макуха виготовляється у вигляді великих "шоколадок" з насічками або гігантських таблеток (до речі, вони іноді бувають вже з отворами, що ще краще). Непоганий макуха продається в металевих банках з написом "Макуха".

Ловля


 сазанаОснащення.   На основну волосінь надягається пластикова трубка-протизакручувач. Краще, якщо вона буде з напресована вантажем, - менше мороки. Оптимальна вага вантажу для такої рибалки 60-80 г (якщо не ловити на корінний Волзі, там і 100 г буде мало). Якщо таких під рукою не виявилося, нічого страшного, - вантаж можна пристебнути до застібці на трубці, попередньо зробивши на ньому петлю з дроту або волосіні. Правда, в першому випадку зачепів буде дещо менше. А якщо вже немає ніяких трубочок, то можна просто використовувати ковзний вантаж зазначеного ваги, так як при лові на досить великий шматок макухи захлест його за основну волосінь трапляється рідко. Однак при ловлі на легкі приманки, включаючи бойли, із перекриттям можуть виникнути проблеми.

Потім на волосінь бажано надіти відрізок м'якою пластикової трубочки, аж до кембріка довжиною 10-15 мм, прив'язати досить потужну застібку з карабіном і цей відрізок трубочки злегка натягнути на колечко карабіна. Ця процедура непринципова, можна обійтися і без неї, але доведеться наглядати за вузлом на застібці, так як він, можливо, буде потихеньку розбиватися торцем жорсткої трубки протизакручувач (особливо, якщо вона сама постраждала від каменів і черепашок).

Ловля


 сазанаПовідець.   Основний матеріал для повідця: м'яка плетінка діаметром 0.25 - 0.3 мм, довжиною 30-40 см. При відсутності плетінки такого діаметра можна скрутити повідець з більш тонкої плетінки. Головне, щоб він був м'який і не бентежив обережного сазана. Гачок повинен бути не просто гарної якості від надійного виробника № 1, 1/0 (за міжнародною класифікацією). На протилежному гачку кінці повідця в'яжеться звичайна петля для зручної зміни повідців.

Як правило, якщо недосвідчена людина бачить таку оснастку вперше, він запитує: "А що насаджувати на гачок?" Відповідь проста: "Нічого!" Це оснащення для течії. У таких умовах під дією течії таблетка-макуха коливається в струмені і приваблює рибу своїм запахом. Сазан, піднімаючись по течії на аромат, обсмоктує цей гачок, намагаючись захопити його своїм великим ротом і, наколюючи на гачок, сахається від болю. При вдалому розкладі, гачок виявляється в губі, частіше в нижній.

Є і ще один варіант оснащення, більш тривалий. Він більше відомий серед вузьких фахівців як власний монтаж, тільки спрощений. Після прив'язування гачка залишаємо, не обрізаючи, кінець плетінки побільше 5 см, на кінці якого в'яжеться маленька петелька. Макуха в цьому випадку необхідно пиляти на більш дрібні кубики, приблизно 2,5 х 2,5 см. Так само свердлиться отвір, тільки більш дрібним свердлом; через отвір просмикується залишився відрізок плетінки з петелькою і фіксується уламком сірники (рис. 2). Головне, щоб макуха був нижче гачка приблизно на 1 см. Таким же способом кріпляться і бойли, які можна не свердлити, а просто протикати шилом.

При використанні будь-якого з варіантів дуже легко міняти повідець, знімаючи його з застібки і пристібаючи новий, заздалегідь підготовлений. У своїй практиці я пробував ловити сазана і на інші насадки (черв'яки, включаючи виповзків, м'ясо черепашки, ракова шийка, кукурудза), але найчастіше їх починала поїдати дрібниця. Лише зрідка на хробака попадалася стерлядка вагою до 2 кг, яка негайно відпускалась в рідну стихію.

Прикормка.   Використовуючи прикормку, бажано накатати кульок з додаванням глини, які, якщо правильно зроблені, навіть на такому сильному плині все одно дадуть позитивний ефект, застряє за що лежать на дні предмети (палиці, гілки, грудки глини з обривів). Ще кращий результат принесе важка годівниця, яка при опусканні з корми на глибину 8 м витягає 20 м шнура.

Начинкою для такої годівниці може бути все що завгодно - від фірмової суміші до комбікорму з рибгоспів і навіть печива "Ювілейне". До речі, воно, поламане на невеликі шматки, розмивається в годівниці досить довго, створюючи в струмені апетитний аромат.

Установка на якорі

Якщо дозволяє протягом, найкраще встати поперек нього, хоча це буває досить складно. Найчастіше доводиться запливати вище передбачуваної точки лову метрів на 15-20, опускати носової якір і, притримуючи мотузку, стравлювати її, бажаючи, щоб якір скоріше зачепився за дно. Спустившись до цього місця, затримуємо носової кінець, перевіряючи, чи тримає якір, і якщо все в порядку, попередньо фіксуємо ніс. Потім опускаємо кормовий якір, прив'язуємо мотузку і трохи підтягуємо ніс, щоб менше бовтало човен, і фіксуємо як слід. Чим довший носової кінець, тим менше шансів, що човен зірве з якорів протягом або хвиля від проходять повз катерів. Ще краще, якщо вдасться знайти місце, де ніс човна можна зачепити за якесь затоплене дерево або стирчить з води гілку.

Ловля

Кращим варіантом я вважаю ловлю не більше ніж на дві вудки. З великою кількістю вудок буде дуже складно управлятися. Не через те, що з'являється ймовірність швидко закінчити рибалку і повернутися на берег розплутувати снасті після першої ж клювання. Закидаємо снасті метрів на 10 від човна, потім даємо вантажу лягти на дно, самостійно змотуючи волосінь, і після торкання їм дна фіксуємо котушку, створивши невеликий натяг, щоб кінчик вудилища був злегка зігнутий. Насадка виявиться метрах в 20-25 від човна.

Для визначення клювання немає необхідності в якихось дзвіночках (якщо тільки не поєднувати риболовлю з дрімотою). Тим більше немає необхідності і в підставках з електронікою. Як правило, після двох-трьох погойдувань вудилище згинається так, що ось-ось вилетить з човна. Підсічений сазан пручається дуже сильно. Його маса, помножена на численні прискорення, в сукупності з плином змушує рибалки випробувати чимало незабутніх миттєвостей. Якщо ж вам вдасться підвести рибу до човна, то для досягнення остаточного позитивного результату необхідно вміло застосувати великий міцний підсак з великої ячеей. Якщо сітка у подсачека виявиться дрібної, то протягом буде розгортати його, що дуже ускладнить вилучення риби з води.

Советуем также посмотреть :

 • Ловля коропа , лина , карася на мулистому дні
 • Ловля карпа зимою
 • Оснащення поплавцевою вудки для лову коропа
 • Оснащення поплавцевою вудки для лову коропа
 • товстолобик
 • минь
 • Ловля поплавковою вудкою
 • Ловля щуки на спінінг
 • ловимо коропа
 • Ловля ляща на водосховищі
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1677]   Автор, Admin 10-07-2013, 06:25 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Основы подводной охоты. Река Десёнка
  Сегодня мы посмотрим на рыбу в её родной стихии и погрузимся в увлекательный мир подводной охоты и п ...

  » Классная рыба голавль
     Голавль, называемый в некоторых регионах головень или головль – не очень распрос ...

  » Можно ли использовать обычный песок вместо приманки
  Рыбаки употребляют различные приманки. Кто в  сколько горазд. Само-собой разумеется, кто-то&nbs ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .
  » Лимфодренажный массаж
  Массаж, в действительности обладает некой великолепной, практически волшебной силой. На протяжении в ...

  » Ветеринарная клиника Тюмени
  Когда болеют люди - они могут сказать что у них болит. А когда болеют животные - это видно только п ...

  » Выгодно или невыгодно строить каркасные дома?
  Увеличение цен на стройматериалы привело к тому, что многие люди стали рассматривать каркасное строи ...

  » Как продать квартиру в Москве?
  Всем широко известно, что в данный момент в Москве купить квартиру совсем не так и легко – выс ...

  » Что такое каркасный дом? Просто и доступно.
  Каркасный дом — это легковозводимая конструкция с деревянным или металлическим каркасом, что я ...  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке