Загрузка...

Блог о рыбалке » Флюорокарбон - матеріал сучасних лісок


--- ~ Флюорокарбон - матеріал сучасних лісок

Флюорокарбон – материал современных лесокНазивати флюорокарбон новинкою риболовецького ринку в даний час не представляється ніякої можливості, адже як такий він з'явився в кінці 1960 року, будучи розроблений для потреб нафтової промисловості найвідомішим японським хімічним концерном Kureha Chemical Industries Co., Ltd. Через деякий час, цей же концерн випустив і першу в світі риболовну волосінь, виготовлену з раніше нікому не відомого в риболовецьких кругах матеріалу PVDF - флюорокарбона.

Таким чином, Флюорокарбон і виробам з нього вже 44 роки - не «круглий», а таки ювілей. Однак, незважаючи на солідний вік, як самого винаходу, так і його впровадження в спортивне рибальство, флюорокарбон не перестає залишатися для багатьох рибалок чимось загадковим і не цілком зрозумілим. Дана стаття - спроба донести до цікавиться читача найбільш коректні відомості стосовно такого перспективного лесочного матеріалу, як флюорокарбон. Термінологія. Флюорокарбон, він же фторкарбон, він же PVDF - polyvinylidene fluoride (полівініліденфторид) - хімічний полімер, родич тефлону, з яким ми зустрічається, коли смажимо свіжоспійману рибу на покриту тефлоном сковороді «Tefal».

Основна властивість флюорокарбона, заради якого він і був винайдений - надзвичайно висока стійкість до впливу агресивних середовищ - як хімічних, так і фізичних (температура, намокання, ультрафіолет, механічна дія). Однак, про це мова піде нижче, так як для рибалки набагато важливіше інше властивість флюорокарбона - його вкрай низька помітність у воді, обумовлена Дійсно, чим ближче коефіцієнт заломлення світла у матеріалу, зануреного у воду до коефіцієнта заломлення світла води, тим менше він помітний. Коефіцієнт заломлення світла нейлону, з якого виготовляються традиційні волосіні 1,52, що значно відрізняться від коефіцієнта заломлення світла в воде.Такім чином, флюорокарбонові волосіні набагато менш помітні у воді, ніж нейлонові. У свій час, апелюючи до незначної видимості у воді PVDF-лісочок, одна з фірм провернула вдале рекламне рішення, просуваючи PVDF-лески під слоганом «чарівні». Дійсно, чим ще поясниш, що відмінно видима на повітрі волосінь раптом пропадає, будучи зануреною у воду! Фірма заробила на цьому кроці чималі гроші. Наскільки важлива мала помітність волосіні - вирішувати кожному рибалці окремо. Найімовірніше, її не сильно оцінять спінінгісти, що ловлять джигом, звиклі використовувати максимально помітні плетені шнури, що допомагають їм відстежувати проводку приманки, проте всі, хто ловить на снасті, що вимагають тонкого і непомітного повідка - від поплавочников до нахлистовиків, оцінять малу помітність флюорокарона по достоїнству .

Окрім малої помітності, у PVDF є ще цілий ряд чудових властивостей. Як вже говорилося, первинне застосування фторкарбон знайшов в нафтовидобувній промисловості, де він йшов на виробництво всіляких труб, кранів і інших деталей, що вимагали підвищеної стійкості до впливу високих і низьких температур і стирання. На відміну від більшості інших полімерів, флюорокарбон стійкий до впливу як високих, так і низьких температур - як при нагріванні, так і при охолодженні він практично не втрачає своїх властивостей. Якість, корисне при лові в тропічному кліматі, а так само при зимовій риболовлі. Флюорокарбон надзвичайно стійкий до стирання, причому міцність його міняється нелінійно. Флюорокарбон практично не розтягується, що, по-перше, не призводить до витончення волосіні і зниження її міцності, а по-друге, дозволяє виконати більш жорстку підсічку.

Відносно жорсткості флюорокарбонові волосіні різних виробників спостерігається досить великий розкид, з'ясовний, мабуть, різною технологією випуску цих лісок. Виробників флюорокарбона по всьому світу як і раніше вельми небагато, а «стандартом якості» досі є та ж сама Kureha Chemical Industries Co., Ltd., Яка випускає PVDF-лески під двома торговими марками "Riverge" для європейського ринку і "Seaguar "- для ринку США. Куреховскій фторкарбон м'який і добре в'яжеться, маючи при цьому високу міцність на вузлі. Фторкарбони інших виробників нерідко бувають досить жорсткими.

В іноземній риболовецькій літературі минулих років зустрічаються негативні згадки про низьку, в порівнянні з нейлоновими волосінями, міцності лісок з флюорокарбона. Факт мав місце бути, хоча і не настільки виражено, як про це говорили, сучасні якісні ж флюорокарбонові волосіні не поступаються за міцністю волосіні нейлоновим. Флюорокарбон практично не змочується водою, завдяки чому не набухає навіть після тривалого в ній перебування. Для рибалки це вигідно «з двох сторін»: по-перше, не змінюється структура матеріалу, «розпирає» молекулами води, а значить, не втрачається і міцність, по-друге, не збільшується діаметр волосіні, а значить і її видимість. Флюорокарбон стовідсотково стійкий до руйнуючій впливу ультрафіолету, що зовсім не властиво нейлону, з якого виготовляються традиційні волосіні.

Стійкість до UV-впливу продляет волосіні життя і не вимагає затемнювати її при зберіганні. Флюорокарбон тоне в 2,5 рази швидше нейлону - це властивість особливо оцінять любителі ловити на поплавкову вудку і нахлистовиків. Другі тому, що флюорокарбонові повідець завжди знаходиться під поверхневою плівкою води, стаючи практично непомітним для риби.

Зверніть увагу, що хоча процес виробництва флюорокарбона і виробів з нього подешевшав, він все ще залишається досить дорогим, звідси - висока ціна цієї флюорокарбонові волосіні, позначуваної багатьма виробниками та перепродавцями як 100% PVDF або 100% Fluorocarbon. Флюорокарбонові волосінь не може бути дешевою, особливо це стосується японських волосіней, оскільки в Країні Вранішнього Сонця не тільки найвищі вимоги до якості продукції, що випускається, але і надзвичайно дорога робоча сила. «Бюджетні» варіанти флюорокарбонові лісок, що виготовляються з нейлону і мають флюорокарбонові оболонку, що дозволяє, поки вона не зітреться, зробити ці волосіні дещо менш помітними у воді, позначаються як «покриті Флюорокарбон».

Fluorocarbon coated - не переплутайте з волосінню з чистого флюорокарбона! Чию волосінь віддати перевагу?

На це питання неможливо відповісти однозначно. Безсумнівно, непогано сконцентрувати свою увагу на волосінях від виробника. Вже згадувана Kureha Chemical Industries Co., Ltd., Що представляє свій товар під торговельними марками Riverge і Seaguar, (до речі, подекуди в Європі спостерігається не цілком зрозуміле «перетин» американського і європейського «модельних рядів» і торгових марок, як, наприклад , у STENZEL’ евской размотки Куреховского флюорокарбона Riverge – торговое название "GrandMax”, соответствующее американской программе PVDF-лесок. При этом качество лески – наивысшее, да и на шпуле четко указано, что производитель – Kureha. Отличные PVDF-лески под маркой KAIZEN Special пропонує японський же концерн SUNLINE. Серед іменитих японців - найвідоміша повідкові PVDF-волосінь Frog Hair (жаб'ячий волос), вироблений Gamma Technologies і Fluorocarbon "Diver" Tippet Material - продукт Dai-Riki.

Серед американських виробників флюорокарбона найбільш відомим є відомий і найбільший хімічний концерн 3M (власник не менш відомої серед нахлистовиків торгової марки Scientific Anglers). Більшість же великих фірм, що пропонують якісну волосінь флюорокарбон всього лише розмотують, або безпосередньо замовляють виробникові і, пропонують надалі покупцям під своїм брендом. В настоящее время флюорокарбоновые лески и поводочный материал есть в каталогах большинства серьезных производителей и перепродавцов снаряжения для спортивной рыбалки, как ACME, Orvis, Cabela’s, RIO, AirFlo, Climax, Unitika, Varivas, Sportfish.

Як перевірити флюрокарбон

Перевірити наявність флюорокарбона можна просто підпалюванням кінчика волосіні. Флюорокарбон самостійно горіти, згортаючись катишки, не буде, на обпеченому кінці волосіні буде утворюватися значна кількість чорної золи від великої кількості вуглецю. Сучасна флюорокарбонові волосінь може не розпадатися повністю в чорну золу (і навіть, швидше за все, не буде). Це залежить від процентного співвідношення вуглецю до інших елементів використовуваного складу, але вуглецева зола утворюватися повинна у вельми і вельми помітних кількостях. Вузли між Флюорокарбон і звичайною волосінню варто робити з урахуванням підвищеної жорсткості флюорокарбона; при близьких діаметрах зчленовується решт складати нейлонову волосінь вдвічі; застосовувати вузли, більш розподіляють навантаження, або використовувати проміжні колечка.

Джерело: http://ribachok.ucoz.net

Советуем также посмотреть :

 • Використання флюорокарбона в поплавковою лові
 • флюорокарбонові волосіні
 • Чтот такое флюорокарбоновая леска
 • Догляд за волосінню
 • Шоклідер : за і проти . Допомогу починаючому фідерісту
 • Трохи про японську волосіні ASSO NEW MICRON
 • Трохи про японської волосіні ASSO NEW MICRON
 • Ліски та Лідери від Стюарта Дениса
 • Леска из флюорокарбона
 • Все про вузли
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1829]   Автор, Admin 1-03-2013, 14:21 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Выбираем хорошую катушку.
   Несмотря в огромное количество   марок, заводов изготовляющих катушки, иначе быстро ...

  » Примерный вариант тактики ловли на балансир
  Балансир опустить на дно и после чего поднять над ним на некоторое количество см. Плавно взмахнув уд ...

  » Вводная лекция на тему: «Плотва
  Наверняка, одна из самых многочисленных рыб, которые обитают в водоемах Европейской части является п ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .
  » ИГРОВЫЕ АВТОМАТЫ ГАРАЖ на slot v
  В   Казино онлайн представлена линейка игровых автоматов онлайн Гараж, в которую входят семь ра ...

  » ИГРОВЫЕ АВТОМАТЫ RESIDENT
  Разведка заслала своего резидента для поиска секретов вражеской державы. Разведчику придется нелегко ...  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке