Загрузка...

Блог о рыбалке » Ловимо ляща влітку


--- ~ Ловимо ляща влітку

Ловим леща летом

Дрібний лящ і підлящик, після нересту харчується всім, що йому попадеться під ніс, а великий лящ вибирає найбільш калорійний корм. Щоб цілеспрямовано полює за лящем, потрібно постаратися зрозуміти, що зараз складає основу його прожитку.

У водоймах різного типу, з різною кормовою базою, режими харчування ляща істотно відрізняються. Наприклад, у дрібному, сильно зарослому озері основу прожитку ляща складають черви й равлики. У водосховищі без розвиненої прибережної рослинності лящ годується дрейссеной, молодими пагонами уруті і мотилем. У невеликій річці лящ поглинає ручейника, мотиля і «п'явок», що теж черв'яки.

Тому лов ляща в жарку пору різноманітна, цікава і захоплююча, але при цьому важка і «інтелектуальна». Тобто вимагає осмисленої підготовки та неухильного дотримання обраної тактики лову. Ловля ляща дуже різноманітна, що залежить виключно від умов риболовлі. Найцікавіша зараз ловля ляща в озерах.Зачастую риболови навіть не підозрюють про присутність ляща в знайомому озері. На відміну від річкового ляща або «водосховища», озерний не «плавиться», не «чмокає» в траві, підглянути його «тертку» в нерестовий період не вдається. В озері лящ дуже обережний, але при певній наполегливості і, головне, цілеспрямованості, ляща можна виявити і успішно ловити. На вечірній зорі, зазвичай у кромки очерету, трапляється піймання підлящика. Якщо таке трапиться, то варто пошукати і ляща.

Перспективні місця для лову ляща в озері можна розділити на кілька ділянок.

Ділянка прибережної зони, в якому дно від самого берега полого знижується. Якщо дно не глинисте, то практично все воно заростає. Такі місця люблять не тільки лин, карась, але і великий лящ.

Іншою характерною частиною будь-якого озера є найбільш глибоке місце.
Яма може бути як біля берега, що зустрічається рідко, або десь поблизу геометричного русла. Верхня брівка ями є найбільш перспективним місцем пошуку ляща вдень. Справа ускладнюється тільки тим, що ловити тут технічно складно. Складнощі визначаються не тільки тим, що потрібно дуже добре володіти такими способами лову як «матч», «болонез» і «пікер», вміти точно підгодувати точку лову і точно знати час виходу ляща на годування, але і правильно використовувати прикормку. Між прибережній «рослинної» зоною і ямою розташовується «полив». Тут ймовірно виявити ляща в якісь певні години доби, але тільки якщо вдасться знайти місця жирування. Такими місцями майже завжди є ділянки, «багаті» мотилем, дрейссеной або ручейніком.На поливах ловити ефективно матчем і фідером.Такім чином, виходить, що зловити крупного ляща в озері, можна технічно складними снастями.

Але не такі це складні способи лову, як здається більшості риболовів! На озерах з теплою водою і на яких лящ відчуває відчутний пресинг з боку рибалок, має сенс ловити вночі. Однак для нічного лову ляща ідеально підходять водосховища.

Береги штучних водосховищ не часто покриті заростями рослин, тому найбільш перспективними представляються мілини, які знаходяться на дистанції 30-70 м від берега. Достатньо, якщо глибина на мілині буде близько метра.

Добрими місцями є руслові бровки, підходящі близько до берега. Настільки близько, що можна ловити довгим маховим вудилищем або штекером. Глибина лову може становити всього 2-3 м, але частіше лящ віддає перевагу глибини близько 4 метрів, хоча на зорях годується на самій мілині.

У будь-якому випадку, для того щоб прив'язати ляща до місця лову, знадобиться пристойна кількість якісної прікормкі.Колічество підгодовування може досягти п'яти кілограмів, хоча двох кілограмів зазвичай достатньо.

У прикормку обов'язково потрібно додати компоненти тваринного походження.
Ловим леща летомДуже добре додавати дрібного, а ще краще великого мотиля з розрахунку 100 г мотиля на кілограм сухого підгодовування, але ще більш важливо додавання в підгодовування опаришів. Раніше я не дуже вірив в ефективність опаришів в «Лещової» прикормки. Однак опариш в «Лещової» підгодовуванню однозначно і завжди різко підвищують ефективність її дії. Загальний обсяг опаришів на 5-10 кг прикормки може становити півлітра і навіть менше. Можна ловити за допомогою традиційного махового вудилища або скористатися штекером з укороченим оснащенням. І той і інший варіанти лову мають свої плюси і мінуси.

Ловим леща летомЛовля за допомогою традиційної маховою снасті має безперечне достоїнство в тому, що все зрозуміло і просто. Працювати маховим вудилищем звично. Це гідності. До недоліків слід віднести те, що махове вудилище не дозволяє абсолютно точно доставити приманку в точку лову. Це неможливо, тому що вночі немає точних орієнтирів, за якими можна знайти точку лову під час закидання оснастки. Поверхневе протягом може швидко знести оснастку. Доводиться йти на збільшення маси оснащення, з тим щоб покласти підпасок на дно, тобто заякорити оснастку. Застосування штекерного вудилища дозволяє позбутися від усіх технічних проблем. Найбільші технічні проблеми у рибалки під час нічного лову ляща виникають при конструюванні оснащень з поплавцем, в якому традиційна антена замінюється «світлячком». Мені здається, що ця проблема вирішується просто. А саме. Я особисто беру будь поплавок з вантажопідйомністю 1,5-3,5 г з товстою антеною, антену витягаю з тіла поплавця, а на її місце вставляю в тіло поплавця «світлячок».
Ловим леща летом

Якщо ви ловите на одному і тому ж водоймищі, то є сенс принадити ляща, тобто привчити його до відвідування зручного для лову місця. Важливо зробити так, щоб ловити було зручно, і так, щоб час годівлі в штучно створеній «кормової» точці не збігалося з часом природної годівлі ляща на своїх підводних угіддях.

Поясню, в чому справа. Наприклад, лящ у вісім вечори виходить до чагарників очерету і годується тут годинника до одинадцятої ночі. Потім він спускається на полив і стоїть. Годин з одинадцяти до чотирьох ранку лящ або відстоюється, або годується донним кормом, харчуючись мотилем і трубочник в очікуванні раннього світанку. І тільки після цього лящ або «зависає» в півводи, або піднімається до поверхні, або ставно переміщається по водоймі. Якщо риба знайде підкинуту пізно увечері приваду, то з плином часу її можна привчити до даного місця. Робити принаджування можна в будь-який час доби, але краще пізно увечері. Справа в тому, що дрібна риба вночі спить і не виїдає найпривабливіші і доступніші кормові компоненти прівади. А вранці крупна риба, може бути, і не першою прийде до корму, але, принаймні, встигне відігнати від нього дрібницю.

Трапляється так, що підібрати гарне місце для лову з берега не вдається. Класичним прикладом є всім відоме озеро Сенеж. На цьому озері найперспективніші місця для лову крупного ляща розташовані набагато далі ста метрів від берега, тому доводиться користуватися човном. Головна трудність полягає в правильній постановці човна. Найкращим вважається становище, коли човен розгорнута боком до точки лову. Ідеально при цьому, якщо вітер буде дути в спину, тоді проблем з утриманням оснащення в точці лову також не буде. Встановлювати човен потрібно за допомогою двох якорів «в розтяжку», при цьому довжина мотузки становить не менше півтори глибини під човном. Звичайна капронова «білизняна» кручена мотузка підходить найменше. Вона сильно тягнеться і човен буде постійно базікати і водити з боку в бік. Годиться плетена «косичкою» мотузок, а краще всього брати парашутну стропу.

Дистанція лову зазвичай вибирається в межах 20-25 м, що цілком достатньо для маскування човна. Така дистанція вельми зручна, оскільки дозволяє проводити догодовування під час лову навіть без використання рогатки. Догодовування може знадобитися за годину-дві до початку лову.

Найцікавіша ловля ляща з берега в прибійній зоні. Якщо йде сильна прибійна хвиля, то лящ майже напевно підійде до берега. Найкращі для лову місця розташовуються у пологого глинистого берега. Прийнято вважати, що риба годується на кордоні прибійній каламуті. Нічого подібного. Скільки разів я ловив ляща серед дня з дистанції близько десяти метрів від берега, а межа каламуті розташовувалася не менш ніж в двадцяти метрах від берега.

Приманка, а це або черв'як, або хліб, обов'язково повинна лежати на дні. Прикормка звичайно не потрібно. Якщо покльовок протягом півгодини немає, то варто змінити точку лову. При виборі місця я віддаю перевагу закоряженних місцях. Варто відзначити, що лов ляща в прибої на мілині актуальна протягом усього літа і закінчується приблизно в середині серпня.

Советуем также посмотреть :

 • Як ловити ляща ?
 • Ока . Поплавок . густера
 • Донна ловля судака на джиг
 • Літні підгодовування для ляща
 • Ловля ляща в осінній період.
 • Особливості осінньої ловлі ляща на течії
 • Ловля ляща на кільце
 • Нічна ловля ляща
 • Ловля ляща на кільце
 • Ловля ляща в жарку пору року
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+2337]   Автор, Admin 8-07-2013, 12:21 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Колір приманки для окуня
  Зорова здатність окуня є пріоритетною. Вона дозволяє рибі розпізнавати жертву. Тому , вибираючи п ...

  » Ловим с опарышем круглый год.
  Немало лет в качестве насадки я применяю опарыша. На него преследую леща, густеру, плотву, язя, гола ...

  » Опарыш фальшивый на фотографии
  Обманку дeлают из нарeзанных кусочков поролона, смочeнных в яичном бeлкe. Бросив их в кипящую воду, ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ частный детский сад фирсановка.
  » Кроссовки для мужчин и женщин
  Что для Вас самое главное в обуви? Удобство, качество, дизайн? Для нас все это является основным. В ...

  » Лимфодренажный массаж
  Массаж, в действительности обладает некой великолепной, практически волшебной силой. На протяжении в ...

  » Великолепный отпуск в солнечном Бари, Италия
  Мечтаете о прекрасном отдыхе на берегу моря, но не знаете, как правильно всё организовать? Тогда вы ...

  » Ветеринарная клиника Тюмени
  Когда болеют люди - они могут сказать что у них болит. А когда болеют животные - это видно только п ...

  » Выгодно или невыгодно строить каркасные дома?
  Увеличение цен на стройматериалы привело к тому, что многие люди стали рассматривать каркасное строи ...  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке