Загрузка...

Блог о рыбалке » Нічна ловля ляща


--- ~ Нічна ловля ляща

Вночі ловити ляща цікаво і до того ж результативно, так як на багатьох водоймах клювання його в цей час доби стає активнішим. При цьому попадаються особини, більш великі, ніж вдень.

З настанням темряви лящі залишають глибину і виходять на мілководдя: до підмито обривистих берегах, в затоки, на мілині і коси, місця водопою худоби, броди, до причалів і купалень. Очевидно, такі ділянки багаті кормом.

Деякі рибалки вважають, що лящів приваблює також світло багаття на березі. Дійсно, відмічено, що вони успішніше ловляться в повний місяць. Цілком можливо, що це пов'язано з підвищенням освітленості на дні водойми і більшою видимістю корму. Цікавий такий факт: у повню активізується клювання ляща на глибоких місцях, в молодика - на дрібних. Безсумнівно, фази Місяця впливають на успіх нічного лову, але механізм цей поки до кінця не розкритий, як, втім, і деякі інші явища.

Ночная ловля лещаЗа моїми спостереженнями, лящ підходить до берега з настанням темряви, і зазвичай ще всумерках відзначається перший сплеск його активності, серед ночі - ще один-два періоди активного клювання і останній, "прощальний", - з настанням світанку, але до сходу сонця. Мабуть, зі світанком лящі повертаються на глибокі денні стоянки. Це підтверджується тим, що на сході сонця покльовки бувають на віддалених від берега ділянках.

Вночі великий лящ може взяти приманку всього в декількох метрах від берега. Тому корисно почати обловлювати прибережну зону, дотримуючись тишу (не ходити і не стукати на березі). Будь акустичні коливання добре передаються через грунт у водне середовище і насторожують лящів.

Для насадки приманки, зняття риби з гачка і роботи з снастю вночі необхідний ліхтар. Добре зарекомендував себе гасовий ліхтар "кажан". Якщо ж рибалка користується електричним ліхтарем, його краще укріпити на гудзику одягу або повісити на спеціальному ремінці на шию, або закріпити на грудях.

При цьому ліхтар буде завжди на місці і не загубиться, а руки - вільні. Автори деяких книг рекомендують зміцнювати відбивач з лампочкою від кишенькового ліхтаря за допомогою прищіпки на козирку головного убору. На мій погляд, це не дуже зручно, і, крім того, блукаючий потік світла від високо розташованої лампочки, потрапляючи на воду, можливо, відлякає лящів, що годуються поруч із берегом на малій глибині.

Взагалі, у всіх випадках не слід направляти на воду яскравий світловий потік. Він створює різкий контраст світла і тіні, а будь-яка рухома тінь, як відомо, лякає лящів. Світло від багаття на березі зазвичай спрямований під малим кутом до води, тому більша частина світлового потоку відбивається від поверхні води, а на дно проникає лише його невелика частина, що утворилася в результаті заломлення світла від нерівностей поверхні (ряби, хвиль). І тим не менше, коли на березі горить багаття, краще не допускати, щоб тінь від людини потрапляла на воду. Для цього треба обходити багаття тільки з берегової сторони.

Якщо джерело світла знаходиться високо (багаття на високому березі або ліхтар на рівні голови), то вже значно більша частина світлового потоку проникає в товщу води і висвітлює дно.

До місця нічного вудіння зазвичай лящів залучають за допомогою прикормки - ароматною, але не багатою. Рослинну прикормку присмачують ароматичними речовинами і додають дрібного мотиля і опариша.
Ще з вечора кулі з підгодовуванням розкидають в районі лову. Якщо мається перебіг, то потрібно в кулі додавати глину, щоб вони не надто швидко розмивалися течією. Прикормка приваблює не тільки запахом, але і рухами загорнених в кулі опаришів і мотилів.

У процесі лову підкидати прикормку потрібно дуже обережно, плавно, м'яко, без сплесків. З цих міркувань вночі прикормку краще кидати розсипом (підкреслюю - під час лову!).

Найбільш популярні снасті для нічного вудіння ляща - донні і поплавцеві вудки. Про клюванні риби повідомляють звукові або світлові сигналізатори, наприклад, електричні поплавці.

Особливо слід пам'ятати: нічна ловля дозволена не скрізь, тому, перш ніж відправлятися на неї, потрібно неодмінно навести довідки в інспекції рибоохорони, в суспільстві ОіР.

Джерело: І. Шехобалов, "Риболов № 5 - 1990 р."

Советуем также посмотреть :

 • ловля ляща
 • Що потрібно знати про лящі
 • Як ловити ляща ?
 • Ока . Поплавок . густера
 • Як спіймати лина ?
 • Зимова ловля поплавцевими вудками
 • Риболовля в лютому
 • Ловля карпа зимою
 • минь
 • Осіння ловля миня .
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+2340]   Автор, Admin 29-03-2013, 08:53 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Ловля судака на спиннинг
  Натуральные продукты и здоровый образ жизни - это одно целое. Ловля судака на спиннинг никак не эта ...

  » Ловля риби на перемети . пристрій перемету
  Перемети - це дуже примітивні самоловних многокрючковие рибальські снасті для донного лову риби. А ...

  » Какой выбрать экран (дисплей) ноутбука, матрицу
  Задачи, которые будут поставлены для ноутбука или компьютера, играют самую решающую роль в вопросе, ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке