Загрузка...

Блог о рыбалке » 10 питань по воблерам мінно


--- ~ 10 питань по воблерам мінно

10 вопросов по воблерам минноуВоблери типу «мінно» відомі давно, але для більшості з нас усвідомлення того, що це відокремлений і, що більш важливо, високоефективний клас сліннінгових приманок, прийшло лише в останні роки. Я б поставив прилучення до мінно в один ряд з «джиговой революцією» - настільки велика значущість цього етапу в нашому просуванні по шляху освоєння самих передових методів лову.


Які основні відмінні риси воблерів мінно?

Слово «minnow» в англомовній риболовецькій літературі вживається дуже часто і стосовно до приманок самих різнопланових типів. В інших мовах, в силу історичних традицій риболовлі в тих чи інших країнах, ситуація дещо відмінна. Італійці, наприклад, називають словом «minnow» практично будь воблер. Я кілька років тому свідомо звузив клас воблерів мінно, виключивши з нього близькі, але все ж дещо відрізняються за своїми властивостями і параметрами приманки. Зроблено це було спеціально для того, щоб не розпорошуватися, а виділити ключові особливості мінно, які майже повністю визначають їх робочі гідності. Отже, мінно - це сильно витягнутий воблер, без помітного осьового вигину, з близьким з круглого поперечним перерізом і маленькою лопаттю, розташованої по відношенню до тіла приблизно під кутом у сорок п'ять градусів. Можна дати і більш жорсткі критерії приналежності воблера до класу «мінно», але, мабуть, в тому немає особливої Головне, щоб був зрозумілий загальний типаж.

Плаваючі, тонучі і суспендери - наскільки принципова різниця?

Більшість з воблерів мінно наближене до суспендери, тобто серед них є і чисті суспендери, і ті, у яких плавучість трохи відрізняється від нейтральної, як в одну, так і в інший бік. Іншими словами, серед мінно, на відміну від воблерів інших різновидів, дуже небагато сильно плаваючих і сильно потопаючих. Це в значній мірі мотивовано тим, що ривковая проводка, або твічінг, краще всього поєднується саме з суспендери. Занадто важкі й легкі - на паузах вже дуже швидко спрямовуються відповідно вниз і вгору, а це навряд чи в даному випадку сприяє збільшенню числа покльовок.

Скільки трійників краще на мінно - два або три?

На дрібні окуневі воблери майже завжди ставлять по два трійника, хоча, на мій погляд, вже на п'ятисантиметрову мінно можна було б поставити і три, ще більше зменшивши їх розмір. Справа в тому, що дрібний окунь досить часто має звичку бити по воблеру, але при цьому засікати набагато рідше, ніж нам того б хотілося. Судячи з усього, багато клювань припадає на те місце, що знаходиться між двома трійниками. Додатковий трійник міг би вирішити цю проблему, але, на жаль, серійні воблери мінно починають оснащуватися трьома трійниками десь з розміру 100 мм і більше. При цьому серед мінно довжиною 110-150 мм, тобто розрахованих в основному на щуку і басса, є і двох-, і трехкрючковие. Я і тут схиляюся до воблерам з трьома трійниками. Незважаючи на те, що кожен з них має менший розмір, ніж ті трійники, що стоять на аналогічних двухкрючкових воблерах, рибу вони чіпляють легше і надійніше тримають. Це на «фетах» навіть два трійника то й справа схлестиваются один з одним, на мінно ж «житлоплощі» цілком вистачає і для трьох, і це треба використовувати. Єдина незручність, обумовлене многокрючковостью, проявляється в ті моменти, коли ми намагаємося відчепити спійману рибу: звільняючи один трійник, ми не завжди контролюємо два інших, і вони ще міцніше встромлюють в рибу або заплутуються в сітці подсачека.

Ціна - чи ж велика її значення у випадку з воблерами мінно?

Для якого типу воблерів дуже помітно відмінність між дорогими і дешевими, так це для дип-раннери - серед дешевих моделей з претензією на глибоководних, дуже непросто буває знайти такий, що в повній мірі цих претензіях задовольняє. З мінно дещо простіше. Буває, що махрово-китайський мінно, куплений з розрахунку «три штуки на сто рублів і ще залишиться», працює не гірше двадцятидоларову «японця». Однак на цей варіант все ж не можна особливо налаштовуватися, оскільки і мій досвід, і досвід моїх знайомих говорить в цілому на користь відносно дорогих воблерів мінно. Крім непояснених речей (цей воблер чомусь ловить, той - ні), багато з яких в значній мірі суб'єктивні, є і дуже реальні переваги більш дорогих воблерів. Це і більш якісні гачки, і більш міцна лопатка (це важливо!), І «бігаючий» центр тяжіння ... Воблери мінно відносяться до тих принад, що рідко втрачаються, «не доживши до пенсії», тобто залишаються на корчах або відстрілюються. А тому має, напевно, сенс не особливо на них економити.

Метод проводки: чи обов'язковий твічінг або можливі інші варіанти?

Поки я не перейшов з воблерами мінно на чисто ривковий техніку, я зараховував їх до більш ніж посереднім типам спінінгових приманок. При лові на мінно щуки і окуня твічінг дає багаторазово кращий результат, ніж рівномірна проводка. Тому відмінності в техніці слід розглядати не на рівні «рівномірна проводка або переривчаста», а в первісному припущенні, що проводка нерівномірна. І варіації стосуються таких речей, як інтенсивність потяжек, тривалість пауз між ними і т. д. Іноді відмінності такого роду помітно впливають на результат. Якщо ж все-таки говорити про ситуації, коли твічінг не бажаний, то це стосується більше лову на значному протязі таких риб як головень, форель або язь. Тут мінно ведуть рівномірно, іноді із зупинками, під час яких воблер грає на струмені.

В яку пору року ефективні воблери мінно?

Воблери мінно в середній смузі працюють з початку квітня по листопадові свята. Це в водоймах з природним терморежімом - зимовий спінінг ми зараз не беремо до уваги. Іншими словами, мінно приблизно однаково ефективні протягом майже всього сезону відкритої води. Це саме по собі досить незвично для воблерів, адже для інших їх типів має місце виражена сезонність. Наприклад, кренки найкраще працюють влітку і ранньої осені, а по холодній воді - далеко не скрізь і не завжди. Поверхневі приманки відносно слабко проявляють себе по весні. Не варто тільки забувати, що ефективність мінно в холодній воді вимагає ще й одного супутнього обставини - щоб у цій холодній і одночасно неглибокій воді присутня активна хижа риба, щука в першу чергу. Поєднання цих факторів спостерігається, наприклад, ранньою весною перед щучим нерестом в малих річках або ж пізно восени на торфовищах і польдерної каналах.

Невже і справді на мінно можна зловити більше, ніж на «вертушку»?

Питання з психологічним підтекстом відкритим текстом задаються порівняно рідко, але хвилюють дуже багатьох. Особливо мова йде про тих людей, які за все своє спиннинговую практику так толком і не освоїли більше одного типу приманок - це, як правило, «вертушки» або «колебалки». Коли раптом з'ясовується, що багато навколо все чаші обговорюють щось таке, на що вони раніше не звертали ніякої уваги, і це щось, як виявляється, реально ловить рибу, виникають думки про власної ущербності ... Серед моїх безпосередніх знайомих набереться з десяток людей, хто в кінцевому підсумку успішно пройшов з воблерами класу «мінно» традиційний шлях: від незнання через невіру і здивування до вміння і замилування. Усі чаші мінно фігурує як одна з кращих приманок на спінінгових змаганнях, і це теж дуже показово. З технічної точки зору мінно - нескладні для освоєння приманки. Справа тільки в вашому бажанні.

Мінно - приманка мілководна. значить, її колір важливий, чи не так?

Є думка, що чим глибше йде приманка, тим нижче значущість її забарвлення. З цією думкою важко не погодитися, адже освітленість з глибиною різко падає, відповідно падає і роль зорового сприйняття. Воблери мінно, навпаки, працюють в самому верхньому шарі води - рідко глибше півтора метрів. Стало бути, їх колірної тональності слід приділяти максимум уваги? Знаючи моє нігілістська в цілому ставлення до кольору приманки, ви можете передбачити моя відповідь, але не все тут так просто. В даному випадку можна вже говорити про серйозну статистикою - я переловив на мінно вже значно більше тисячі «хвостів» (в основному це окунь, щука, басс), і, незважаючи на певні зусилля виявити будь пріоритети кольору в тих чи інших умовах, цього зробити так і не вдалося. Тобто ні в першому, ні в другому наближенні колір мінно на кількість покльовок не впливає. Або, скажу більш акуратно, впливає в меншій мірі, ніж перехід з однієї моделі мінно на іншу, в тому числі і вельми схожу. Я намагаюся тому вибирати мінно за принципом більшої помітності - з відносно яскравою спинкою, щоб легше було візуально відслідковувати проводку. Іноді це буває дуже корисно.

Який оптимальний повідець для мінно?

Навіть якщо ми ловимо дрібного окуня на найменший (38-40 мм) мінно, і вірогідність клювання щуки дуже близька до нуля, краще поставити короткий, але жорсткий повідець. В даному випадку він грає іншу роль, ніж зазвичай. Твічінг, як метод проводки, має такий недолік, що волосінь нерідко чіпляється за фартух трійник воблера. Застосування жорсткого повідка помітно знижує ймовірність такого перехлеста, хоча і не виключає повністю. Побоювання, що такий повідець-негативно позначиться на грі мініатюрного воблера, марні. Мова йде про повідку завдовжки близько трьох сантиметрів з гітарної струни першого номера. Він майже нічого не важить і не порушує балансу. Можна до того ж поставити повідець не разом, а замість заводного колечка, що мається на кріпильної петлі у більшості воблерів. Для мінно середнього і великого розміру питання впливу повідця на баланс набагато менш актуальне. З даному випадку в силі стандартне правило: довжина повідця повинна бути дорівнює довжині воблера. Можна навіть поставити і більш довгий поводок - наприклад, на 9-сантиметровий Pirami я зазвичай ставлю 12-сантиметровий. Це обумовлено тим, що при твічінге щука має звичай атакувати приманку з попередженням і тому часто б'є спереду.

«Мульт» або «м'ясорубка» - який тип котушки переважніше для мінно?

Абсолютна більшість з нас вирішує тут питання вибору на користь безінерційною котушки, але це той випадок, коли мультиплікатор здатний скласти їй дуже серйозну конкуренцію. Мова, зрозуміло, не йде про самих дрібних окуневих мінно, але ось воблери вагою грамів від шести вже нормально закидають з «мильницею». Мотивація вибору на користь мультиплікатора наступна. При твічінге через нерівномірного натягнення волосіні вона лягає на шпулю безінерційною котушки нещільно, і з цієї причини на забросах скидаються «бороди». У котушок з неякісною намотуванням це відбувається дуже часто. У більш досконалих - рідше, але теж трапляється. «Мульт» ж володіє імунітетом до нерівномірності натягу шнура. Найбільш великі мінно - вагою понад 25 г - вони взагалі по своїх властивостях і методах застосування ближче до Джерк-Бейт. І там вже класичний «мульт» має відчутну перевагу, в тому числі і з позиції зручності здійснення ривковой проводки.

Джерело: Костянтин Кузьмін РОГ/2003 / № 37

Советуем также посмотреть :

 • Твічінг на глибині
 • Вести с водоемов от "Рыбак Рыбака". Березень 2013
 • Ловимо щуку на воблер
 • Спінінг. « Убойная лига
 • Як я ловив голавля чверть століття тому .
 • зимовий твічінг
 • За щукою по маленьким річках
 • Ловля трофейної окуня .
 • Осінь Волкеру не перешкода
 • На який воблер ловити щуку .
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1659]   Автор, Admin 28-06-2013, 05:20 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Эротический массаж - полезно и приятно
  Эротический массаж, непременно, преследует 1 цель - грацию и красоту. Однако не стоит расценивать ег ...

  » Смотреть онлайн Рыбалка в ноябре на воблеры
  [hide][/hide]Низкая температура воды делает хищных рыб инертными. Поэтому мы должны ловить точнее по ...

  » Особенности ловли в водохранилищах и реках
  Похожая картина наблюдается и в водохранилищах, где после затопления на дне осталась глубокая “дорож ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке