Загрузка...

Блог о рыбалке » Шість кроків обслуговування безінерційною котушки


--- ~ Шість кроків обслуговування безінерційною котушки

Далеко не всім рибалкам по засобам проводити обслуговування своїх безінерционних котушок у спеціалізованих центрах. У когось банально не вистачає часу туди потрапити, у когось не вистачає засобів. Але те, що будь-яка (навіть найдешевша) котушка вимагає регулярного догляду - факт незаперечний. Але безвихідних ситуацій не буває, і будь-який рибалка, вміє тримати в руках викрутку, в змозі сам впоратися з цим завданням, якщо буде чітко дотримуватися певного порядку дій і керуватися нашими рекомендаціями.

Даний матеріал являє собою покрокові дії найпростішого обслуговування (чистка-смазка) та деякі поради для вірного його проведення, прислухатися до яких слід, якщо звичайно ви не хочете, щоб наступний сезон після вашого обслуговування став для Вашої безінерціонкі останнім.

Крок перший - підбір інструменту.   Для проведення всіх операцій з розбирання-збирання котушки потрібний набір викруток, в якому повинні бути присутніми пара хрестових (РН1 і РН2) і кілька звичайних різної величини. Так само знадобитися невеликий розвідний ключ, пінцет або медичний затиск, мастило (густа й рідка), чистий бензин (наприклад - для запальничок), дрантя (не ворсиста!). Щоб зручніше було працювати з густим мастилом, не зайвим буде запастися і одноразовим шприцом.

Крок другий - зовнішня чистка.   Багато хто відкладає цей етап на останню чергу, що, по суті, в корені не вірно. Зовнішню чистку котушки від бруду та пилу слід зробити одразу! В іншому випадку, пил і бруд при зборці може потрапити на вже оброблені змазкою внутрішні механізми, що дуже негативно позначиться на довговічності котушки. Протирати котушку зовні потрібно ганчіркою, змоченою бензином або ефіром. Таким чином, Вам без праці вдасться відчистити корпус навіть від в'їлося бруду. Потім знімаємо шпулю і ту ж операцію проробляємо з прихованими поверхнями котушки (і шпулі, природно теж).

Крок третій - очищення ротора.   Виставляємо вісь ротора в крайнє верхнє положення (поворотом ручки). Розвідним ключем відкручуємо гайку, яка фіксує ротор. При цьому гайка може мати як ліву, так і праву різьбу, тому цю операцію проробляємо обережно: якщо не подається, пробуємо крутити в другу сторону. Так, деякі моделі котушок мають гвинт, що фіксує саму шайбу від довільного розкручування (фото 1). Тоді, природно, в першу чергу відкручуємо його. Важливо: слід помітити положення ротора відносно втулки, для того щоб при збірці точно поставити його на місце. Це необхідно тому, що сучасні котушки (навіть недорогі) отбалансіровани на заводі виготівнику. І неправильна установка ротора може призвести до підтирання при подальшій експлуатації. Ротор знятий і тепер потрібно ретельно його очистити від бруду і старого мастила. Для подальшої мастила всіх видимих При цьому в саму обгону муфту ллємо його небагато - це чревато прослизанням муфти в холодну пору року. Якщо подальшої розбиранні котушки ротор не заважає - ставимо його на місце, виконуючи все в зворотному порядку (не забуваємо про мітки!). В іншому випадку, відкладаємо ротор у бік і приступаємо до наступного кроку.
Шесть шагов обслуживания безынерционной катушки


Крок четвертий - розбирання механізму котушки.   Знімаємо ручку, розбираємо фрикційне гальмо, знімаємо кришку котушки. Всі зняті деталі ретельно протираємо. Шляхом проставлення міток на роторі, на провідній шестірні й на корпусі котушки, помічаючи розташування ведучої шестерні (фото 2). Робимо це все з тієї ж причини: не будь-яке положення шестерні правильне, оскільки зуби шестерень ретельно підігнані. І якщо потім поставити шестерню не на місце, котушка почне «ричати» і тяжко працювати. Знімаємо провідну шестерню і гарненько все протираємо від старого мастила і бруду. Багато хто запитує, чи обов'язково прибирати старе мастило? Так, обов'язково! В процесі експлуатації туди напевно потрапляла і пил, і бруд, а значить, ці дрібні частинки, перебуваючи в маслі, руйнівно діяли на механізми котушки і від них потрібно позбавитися - на те вона і чищення!
Шесть шагов обслуживания безынерционной катушки


Крок п'ятий - мастило внутрішніх механізмів.   Якщо провідна шестерня обертається не на шарикопідшипниках, а на втулках (хоча б з одного боку), змащуємо тертьові поверхні втулок густим мастилом. Наносимо густу мастило на зуби ведучої шестерні (Фото 3) і на хвостовик осі шпулі, якщо у вас котушка з заднім фрикціоном. Якщо у вас котушка з нескінченним гвинтом, змащуємо його спочатку густим мастилом, потім трохи рідкої (Фото 4). Якщо є напіврідка змазка, то для нескінченного гвинта краще скористатися їй. Змащуємо інші тертьові вузли усередині корпусу котушки густим мастилом. Не перестарайтеся: мастила повинно бути небагато і тільки в тертьових вузлах. Інакше на сонці вона потече з усіх щілин. Небажано так само, щоб густа змазка потрапляла в тертьових вузол "вісь шпулі - отвір в веденої шестірні" (на якій закріплений ротор). Якщо це відбудеться, хід котушки стане важче.
Шесть шагов обслуживания безынерционной катушкиШесть шагов обслуживания безынерционной катушки


Крок шостий - складання котушки.   Ставимо на місце провідну шестерню з урахуванням позначок, закриваємо корпус механізму котушки. Ставимо на місце ручку. Змащуємо густим мастилом тертьових вузол рукоятки, якщо він не на шарикопідшипниках. Капаємо кілька крапель рідкого змащування в точку виходу осі шпулі з ротора і під ролик лесоукладивателя (Фото 5-6). Ставимо шпулю на місце. Залишилося змастити механізм повернення дужки та осі обертання дужки. Ці вузли мажуться густим мастилом. Робота за найпростішим обслуговуванню безінерційною котушки закінчена. При деякій вправності вся операція віднімає не більше 30 хвилин. Але обслужених таким чином котушка (з періодичністю раз в рік) не підведе Вас в самий відповідальний момент і прослужить довгі роки.
Шесть шагов обслуживания безынерционной катушкиШесть шагов обслуживания безынерционной катушки


В кінці хотілося б дати декілька порад з використання мастила.

1.   Бажано для змащення використати змащення того виробника ж виробника що і котушка. Але це не догма. Якщо Ви уважно читали вище і ретельно очищали всю стару змащення, то підійде і мастило ЛЮБОГО виробника (лише б для котушок).

2.   Для змащення котушок цілком підходить і синтетичне масло (наприклад, BOSH) або масло для обслуговування оргтехніки.

3.   Не рекомендується використовувати моторні масла і рідину WD-40. Особливо це стосується котушок з великим числом пластикових деталей, оскільки WD-40 і присадки, застосовувані в моторних маслах, можуть призвести до їх руйнування.

4.   При виборі викруток, стежте, щоб вони щільно входили в прорізи саморезов. Інакше можна злизати шліци на шурупі і не домогтися потрібного результату.

5.   У процесі розбирання непогано мати під рукою невелику посудину для болтів, гаєчок і вже змазаних деталей.

6.   Не пересичувався котушку маслом! Це не є правильно. У всьому потрібна міра.

7.   У будь-якому випадку, завжди дбайливо відноситеся до своїх котушкам: уникайте попадання на них води, не кидайте в пісок, будьте акуратні при транспортуванні.


Вдалою всім риболовлі!

Советуем также посмотреть :

 • Обзор безынерционных катушек Daiwa (Luvias & Sol) 2012 года
 • Поради по зберіганню і догляду за вудкою
 • Вибір спінінга котушки : чутливість і плавність ходу
 • Вибір котушки для фідера
 • Ловля на жерлиці - частина друга
 • Ловля щуки на жерлиці
 • Щучі атаки. Як реалізувати несподівану клювання.
 • Щучі атаки . Як реалізувати несподівану покльовку.
 • Ловля поплавковою вудкою
 • Модернізована проводочна котушка
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+3205]   Автор, Admin 11-06-2013, 02:01 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Эротический массаж - полезно и приятно
  Эротический массаж, непременно, преследует 1 цель - грацию и красоту. Однако не стоит расценивать ег ...

  » Смотреть онлайн Рыбалка в ноябре на воблеры
  [hide][/hide]Низкая температура воды делает хищных рыб инертными. Поэтому мы должны ловить точнее по ...

  » Особенности ловли в водохранилищах и реках
  Похожая картина наблюдается и в водохранилищах, где после затопления на дне осталась глубокая “дорож ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке