Загрузка...

Блог о рыбалке » Тролінг річкового судака . розвідка боєм


--- ~ Тролінг річкового судака . розвідка боєм

Сьогодні ми поговоримо про лов тролінгом в незнайомому місці і перш за все про річковому судакові. Судак останнім часом вважався типово джиговой рибою, саме джиг дає найкращі результати по судаку. З висоти свого досвіду вважаю за потрібне сказати, що думка це глибоко помилково і підлягає кардинального перегляду.

Уявлення про судакові, як про типово джиговой рибі в корені невірно і має бути відкинуте, як теорія світового ефіру або теорія теплорода. Воблер, на відміну від джига, працює по судаку набагато ефективніше, і це не порожні слова. У своїх ранніх статтях по троллінгу я вже згадував, що по результативності впливу на хижака ні одна принада не в змозі конкурувати з воблером. Навіть у холодні осінні місяці, які за всіма рибальськими канонам вважаються кращим джиговой часом, судак чудово ловиться на воблери, що підтверджує як мій досвід, так і досвід моїх знайомих.

Однак мало володіти зброєю масового ураження. Крім самого зброї необхідно розташовувати ефективними засобами його доставки. Єдиним таким засобом на сьогоднішній день, стосовно до глибоководним дайверам, є троллінг, всі спроби ловити на них класичним спінінгом не приносять і десятої частки тієї ефективності, яку здатен забезпечити троллінг. Якщо і розглядати ефективність воблерів в спінінгу, то скоріше варто говорити про поверхневі приманки і приманки з невеликим заглибленням, які, до речі, в даний час теж переживають справжній бум. Таким чином, можна говорити про друге пришестя воблерів на нашу землю.

Чому саме судак, а не окунь чи щука? Відповідь може здатися вам трохи пародоксальное. Вся справа в тому, що саме судак є найбільш легким об'єктом лову на річці, і на те є об'єктивні причини. Основна з них полягає в тому, що саме стоянки судака найбільш просто обчислюються за допомогою ехолота, про що і піде мова в даній статті. Якщо окунь чи щука можуть займати практично будь-яку глибину, то судак, як правило, все ж тяжіє до глибин від 3-х метрів і більше, тобто таким глибинам, на яких ми зазвичай і ловимо тролінгом. Надалі ми розглянемо основні риси донного рельєфу, до яких він має особливу слабкість, і спробуємо навчитися знаходити їх на незнайомій річці. Слід зазначити, що чим менше ріка, тим частіше на ній зустрічаються потенційні стоянки судака, які можна виявити за допомогою ехолота, але з іншого боку, тим менш протяжні будуть ці ділянки, що ускладнює їх облов за допомогою троллінгу. Іншими словами, існує якась гранична ширина річки, коли локальні неоднорідності, до яких тяжіє судак, стає скрутно обловлювати тролінгом на увазі їх малої протяжності і компактності. Типовий приклад такого водойми - ріка Москва. Результативність троллінгової і джиговой лову на ній приблизно однакова. Річки ще меншого масштабу переважніше обловлювати в заброс, а ось на річках більшого розміру троллінг дасть більш позитивні результати. Наприклад, Ока вже може по праву вважатися троллінгової рікою, і чим вона ширше, тим велику фору дасть троллінг іншим способам лову.

Отже, що ж необхідно для того, щоб успішно ловити судака на річці? Природно, нам потрібна буде човен з мотором. Причому на річці, на відміну від великої води вимоги до човна як правило нижчі, тому нас цілком влаштує будь човен, лише б вона забезпечувала мінімальний комфорт на воді. Важливе зауваження щодо мотора. Він повинен виводити наше судно на гліссірованіе, це потрібно для того, щоб значно скоротити час на пошуки перспективних місць, де може перебувати судак. Як вже зрозумів читач, пошуки будуть вестися за допомогою ехолота, тому скажемо пару слів і про нього. Сама ловля починається з того, що рухаючись по річці, ми намагаємося виявити потенційну стоянку судака. Типи таких місць та їх розгорнуті ехограми будуть дані трохи нижче, а поки помітимо, що пошук наш не повинен бути занадто щільним, досить просто рухатися вздовж по річці і відзначати цікаві місця. Не потрібно боятися, що можемо проскочити щось цікаве, в цьому немає нічого страшного. Як правило, на ділянку річки довжиною 4-5 кілометрів доводиться кілька цікавих місць. Гліссірующей моточовни проходить таку відстань зазвичай за 8-10 хвилин, так що за півгодини розвідки можна намітити кілька перспективних для троллінгу місць. При пошуку їх необхідно звертати як увагу на показання ехолота, так і на зовнішні ознаки, якось: кам'янисті розсипи на берегах, берегові обриви, характер річкового течії і т. п.

Отже, ехолоти. Перш за все необхідно чітко усвідомити, що для нормальної ідентифікації уловистих місць абсолютно необхідний повноцінний екранний ехолот. Всякі "Сомики", "Практики", стрілочні ехолоти і вже тим більше мотузкові глибиноміри, безсумнівно, є атрибутами гаврілізма і повинні бути виключені з користування. Безперечним плюсом екранного ехолота є можливість збереження історії, яка наочно відображається на екрані. Т.к. нас в показаннях ехолота цікавить тільки вид донного рельєфу, то для такої рибалки цілком підійдуть однопроменеві моделі. І взагалі, в режимі глиссирования робота ехолота найбільш схильна до впливу різних несприятливих факторів. Багатопроменеві моделі швидше засрут мізки не тільки собі, але ще і вам, тому не варто гнатися за дорогими багатопроменевими моделями. Датчик ехолота повинен бути мінімальних розмірів, обтічні, притиснутий до транцем і його робоча площина повинна збігатися з днищем човна. Набагато краще характер донного рельєфу проглядається в режимі ZOOM, тому переважні ехолоти з найбільш гнучким інтерфейсом роботи в цьому режимі.

Перед тим, як перейти безпосередньо до опису самої технології лову, згадаємо пару слів про воблерах. Робочий діапазон глибин, який нас буде цікавити, лежить в інтервалі 3,5-9 метрів. Саме на таких глибинах найбільш ймовірна зустріч з судаком. Я ніколи не намагався робити культ з певних моделей воблерів, тому завжди досить прохолодно ставлюся до інформації навроде такий - сьогодні судак дивовижно брав на Халку, начисто ігноруючи всі інші воблери. Тому в своїх статтях я намагаюся якомога менше згадувати конкретні моделі воблерів, як би спеціально намагаючись підкреслити, що немає поганих воблерів, є воблери працюють, тобто виконують свої основні функції, і є воблери браковані, нікчемність яких полягає всього лише в відвертому шлюбі, але ніяк не у відсутності на них клювань. Разом з тим я чудово усвідомлюю, що для початківців троллінгістов питання вибору "уловистий" воблера має велике значення, тому тут я трохи відступлю від своїх принципів і назову три базові моделі воблерів, з якими можна відправлятися на річку. Тут я дозволю собі невеликий відступ. Якщо почитати різного роду спілкувалки, то можна вловити одну характерну тенденцію. Більшість починаючих рибалок цікавить в першу чергу питання НА ЩО ловити. І чомусь дуже рідко можна почути грамотний питання ЯК ловити. А адже за важливістю, методологія подачі приманки в переважній більшості випадків набагато важливіше, ніж вибір самої приманки і того вудлища, до якого ця приманка прив'язана. Хоча, дивуватися цьому особливо не варто. Найчастіше задати грамотний питання важче, ніж отримати на нього грамотну відповідь.

Отже, трійка основних воблерів. Відразу обмовимося, що зразкові робочі глибини приведені для 15 лібровой Прошка. При застосуванні більш товстих лісок вносите невеликі поправки в бік зменшення робочого горизонту, при застосуванні більш тонких, відповідно, у бік збільшення.

Для роботи по глибинах 3,5-5 метрів цілком підійде рапаловскій TD-9. Взагалі, танцюристи від рапали - прекрасні універсальні воблери. Як хороша лайка працює практично з будь-якого звіра, так і танцюристи збирають урожай практично всіх основних хижаків. Але особливу слабкість до танцюристу живить наш сьогоднішній герой - судак.

Для роботи по глибинах 5-7 метрів цілком підійде американський Bomber Long A-24. Взагалі, воблер цей мені подобається менше, і виражається це насамперед у невідповідності розміру і глибини заниріванія. Для таких глибин бажано мати воблер побільше, хоча на перших порах піде і він.

Для глибин 6-9 метрів візьмемо рапаловскій DTD-11. Прекрасний воблер з відмінними робочими характеристиками, дозволяє оперативно змінювати робочий горизонт проводки, чудово працює по судаку. Взагалі, рапале не завадило б створити ще одну модель танцюриста, робочий горизонт якої лежав би посередині між дев'ятих і одинадцятих моделями. Це власне і все, що нам потрібно знати про воблерах для річкового судака на перших порах. Настала черга приступати безпосередньо до лову.

Отже, перше, що нам належить зробити - спробувати обчислити стоянку судака на річці. Для цього ми рухаємося по річці в гліссірующей режимі і спостерігаємо за показаннями ехолота. При цьому нам можуть зустрітися кілька перспективних місць, на яких цілком ймовірна зустріч з судаком. Розглянемо їх по порядку.
Троллинг речного судака. Разведка боем

На першому малюнку наведена розгортка ехограми найбільш цікавого для нас рельєфу, на який слід звертати увагу в першу чергу. Це так звані горби. Вони можуть бути утворені в результаті роботи земснаряду, або це може бути скупчення валунів на річковому дні або протягом вимило більш м'яку породу, оголивши ділянки з більш твердим грунтом. Суть не важлива. Важливо те, що такі місця дуже охоче відвідуються судаком. Буде ідеально, якщо розкид глибин на такій ділянці не перевищує 2-х метрів. Такі ділянки дуже успішно можна обловлювати за допомогою воблера. Якщо розкид глибин становить 3-5 метрів, і ви не впевнені, що зможете впоратися з воблером на такому складному рельєфі, цілком можна застосувати дроп-шотів оснастку з воблером, про яку поговоримо трохи пізніше. Варто тільки відзначити, що судак, спійманий класикою на складному рельєфі, на один єдиний воблер, без додаткових обважнювачів, свідчить про високий клас троллінгіста і доставляє вищу насолоду. Подивимося на малюнок. Виявивши таку ділянку, постараємося подумки прикинути його середню глибину. Вона показана довгою пунктирною лінією і становить приблизно 8 метрів. Вибираємо відповідний воблер, в даному випадку це буде DTD-11, і починаємо ловлю. Зависаємо над початком ділянки і відпускаємо шнур до тих пір, поки воблер не торкнеться дна. Після цього починаємо рух. Оптимальна траєкторія руху воблера показана короткою пунктирною лінією (таке ж значення ця лінія буде мати і на решті малюнках). Одна з основних складових класного тролінгіста - вміння "відчувати" воблер. Виражається це в тому, що ви буквально шкірою відчуваєте, де знаходиться ваш воблер щодо дна. Описати цей стан практично неможливо, воно приходить тільки в міру накопичення досвіду. Пройшовши поглиблення, трохи стравлювати жилку, щоб воблер пройшов глибше. Коли воблер починає чиркати по горбу, трохи підмотувати волосінь. В принципі, якщо дно не захаращене, а ехолот, як правило, досить чітко це показує, немає нічого страшного в тому, що воблер трохи пропашет дно. Потрібно це впершу чергу для вас, а не для судака. Такі контакти говорять вам, що воблер знаходиться біля дна, лов ведеться в правильному горизонті. Якщо контактів з дном немає взагалі, потихеньку стравлювати жилку. Якщо при відпустці 40-50 метрів шнура контакту так і не послідувало, необхідно замінити воблер на більш глибоководний.

Як і з якою швидкістю рухатися?

Якщо ділянка лову невеликий, рухатися потрібно повільніше, аж до зависання над найцікавішими ділянками, благо зустрічна течія дозволяє це зробити. Мені більше до душі рух галсами. Рухаючись таким чином, ми більш ретельно обловлювати цікава ділянка. На малюнку якраз показаний такий спосіб руху. Протяжні ділянки можна обловлювати на підвищених швидкостях для прискорення пошуку активної риби.
Троллинг речного судака. Разведка боем

Коротко зупинимося на дроп-шотів оснастці, застосовуваної на дуже нерівному дні. На фото представлений її базовий варіант. До основного карабіну пристібається потрійний вертлюг. Воблер і вантаж краще прив'язувати за допомогою поводків від гітарних струн. Це значно прискорює монтаж нашої оснащення, дозволяючи уникнути в'язання численних вузлів. Довжина воблерного повідця сосавляет близько 15 см. Вантаж прив'язуємо на відстані 50-70 см від трійника. Я для цього використовую два 30 см повідця з тієї ж струни. Для роботи на глибинах 4-9 метрів знадобляться два типи вантажів: 40 г (4-6 метрів) і 70 г (6-9 метрів) при використанні 15-лібрового шнура. Окремо поговоримо про воблери. Для такої оснастки необхідний воблер з активною грою і практично нульовим заглибленням. На фото ви бачите якраз воблер такого типу. Лопата його має досить велику площу і розташована під прямим кутом до поздовжньої осі приманки. Активна гра потрібна нам в першу чергу для того, щоб ми відчували гру воблера при коротких потяжках і були впевнені в тому, що оснащення не перехльоснуло.

Як ловити.

Швидкість руху як правило мінімальна. Оснащення опускається у воду до торкання дна, потім плавною потяжкой переміщаємо її на невелику відстань. В цей час в руку передається активна гра воблера. Ось власне і вся ця нехитра ловля. Однак я б не рекомендував зловживати цією оснасткою, оскільки при її застосуванні втрачається більшість тактильних відчуттів від роботи воблера, Судакової покльовки, та й сама оснащення іноді плутається. Одним словом, немає в цій снасті естетики.
Троллинг речного судака. Разведка боем

Наступним цікавим місцем для нас будуть локальні ями і приямки. На наступній ехограмі показана розгортка такої ділянки і оптимальна траєкторія руху воблера по ньому. В принципі ловля тут навіть простіше, ніж ловля по горбах, говорити особливо немає про що, все теж саме. Єдино, на чому хочеться зупинитися більш докладно, так це на описі того ділянки, де можна очікувати найбільше число клювань. Для нас це буде вихід з ями, тому облову його потрібно приділити особливо ретельне увагу. На малюнку показана траєкторія руху човна над ямою, як видно, щільність галсів над виходом бажано зробити вище, ніж при облові самої ями.
Троллинг речного судака. Разведка боем

Ще одне цікаве місце, де цілком ймовірна зустріч з судаком - річкові бровки. Для їх пошуку також необхідно рухатися невеликими галсами уздовж берега в гліссірующей режимі, стежачи за показаннями ехолота. Виявивши щось примітне, можна обстежити місце більш ретельно. В першу чергу нас будуть цікавити різкі бровки з перепадами глибин від 4-х до 6-9 метрів. Ехограма такий бровки показана на малюнку. Хрестиками позначені місця, де спостерігається найбільше число клювань. Облов такий бровки досить простий: визначившись з глибиною, ставимо підходящий воблер і починаємо рухатися уздовж бровки.

І нарешті, ще одне місце, якому варто приділити увагу: коряжники. Як правило коряжники на річках зустрічаються набагато рідше, ніж на водосховищах. Тим не менш верхів'я великих водоймищ швидше нагадують саме річку, ніж саме водосховище. У них присутня помітне перебіг. Типовим прикладом такої ділянки є верхів'я Чебоксарської водосховища. Ловля по коряжнику, його вигляд на екрані ехолота були описані мною раніше в "Початках". Єдине, на що варто звернути увагу ще раз, так це на ті заходи, які необхідно вжити для зменшення втрат приманок. Як правило, коряжники верхів'я водосховищ мають досить однорідну структуру по висоті. Тому воблер повинен вибиратися виходячи їх тих умов, щоб він йшов приблизно на метр вище від вершин корчів. Активний хижак стоїть не в самій частіше, а над нею, при цьому він чудово бачить все те, що діється вище його.

Ось, власне, і всі основні місця, які в першу чергу цікавлять нас при лові річкового судака. Частенько зустрічаються ділянки, де присутня їх різна комбінація. Ловля на них ще більш захоплююча. На закінчення хочу відзначити, що спінінг при такому лові краще тримати в руці. Це дозволяє нам оперативніше маніпулювати з горизонтом проводки воблера, урізноманітнити його гру шляхом невеликий подигровкі.

Ось, власне, і все "ази" цієї захоплюючої і результативний полювання за річковим судаком. І повірте мені, немає нічого більш приємного, ніж прорахувати за допомогою ехолота місця стоянки ікластого розбійника, грамотно вибрати приманку і, перервавши рух воблера, відчути на паузі тупий поштовх і повислу на шнурі приємну вагу.

Бажаю успіхів!

А. Амелькін www.fishing.ru

Советуем также посмотреть :

 • Тролінг річкового судака
 • Донна ловля судака на джиг
 • Щука - цариця російських річок і озер
 • Ловля судака на доріжку
 • зимовий твічінг
 • Ловля щуки в спеку
 • На який воблер ловити щуку .
 • Як ловити судака в осінньо -зимовий період
 • Ловля коропа , лина , карася на мулистому дні
 • Ловимо великого судака
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1445]   Автор, Admin 25-04-2013, 01:27 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Карп осенний
  Рост численности охотников на карпа привел к появлению в продаже современных импортных снастей и раз ...

  » Полевая кухня опытного рыбака
  Рыбалка уже удалась. Улов огромной и определенный. Пришло время и поесть что-то посерьезнее, чем сэн ...

  » Ловля рыбы.
                  &nbs ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .
  » Хотите купить высококачественный самокат? Добро пожаловать в наш интернет-магазин
  Регулярное времяпрепровождение на свежем воздухе является неотъемлемой составляющей полноценного ро ...

  » Отдых в Турции с ХОТ ТУР
  Наверное самой знаменитой страной для отдыха наших путешественников считается замечательные курорты ...

  » Пенсионный аннуитет
  За период трудовой деятельности любой из нас скапливает на собственном пенсионном счету конкретные с ...  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке