Загрузка...

Блог о рыбалке » Ловля карпа "Макушатник", "Коробочка", "Пружина"


--- ~ Ловля карпа "Макушатник", "Коробочка", "Пружина"

Як окрема різновид для донного лову коропа існують такі снасті, як «пружина», «макушатники», «коробочка». Засновані вони на принципі вживання коропом їжі, яку він збирає на дні водойми.

Зависаючи над джерелом їжі в декількох сантиметрах, короп починає «розробляти» його, створюючи висхідний водяний потік і втягуючи в рот розмиті її частинки, а все зайве у вигляді донного сміття, гілочок і корінців викидає через зябра. Ось тут і підміняють риболови йому гілочки і корінці на гачки. При лові цими снастями бажано використовувати потужні коропові вудилища і силових котушки.

Ловля карпа "Макушатник", "Коробочка", "Пружина"«Макушатники»   являє собою свинцеву пластину величиною із сірникову коробку. У верхній частині є петелька або отвір для кріплення через заводне кільце і вертлюжок основної волосіні. Гачки на повідках до 10-15 см у кількості від 2 до 6 штук кріплять або в отворах по кутах пластини, або до вертлюжку. На повідці бажано застосовувати м'які плетені волосіні темних тонів діаметром 0,18-0,25 мм, вони дуже еластичні і витримують фантастичні навантаження. Гачки - коропові, чорного або темно-коричневого кольору № 8-12 по вітчизняній нумерації. Ловлять на макуху (пресований соняшникова макуха), яку нарізають брусочками величиною в сірникову коробку. «Макушатники» має спеціальну петельку або гумку для кріплення бруска макухи. Гачки встромляють по кутах бруска макухи повністю, щоб нічого не стирчало і не вкололо рибу. Макуха розкисає, короп всмоктує її частинки, а гачки, як сміття, викидає через зябра і сам засікається.

«Коробочка»   має форму, і розміри сірникової коробки. Відливають її зі свинцю або виготовляють з нетоксичного матеріалу без запаху. Широко поширена овальна, ложкоподібний форма під назвою «Супутник» (можна купити на риболовецьких ринках).

Відмінність «коробочки» від «макушатники» в тому, що замість брусочків макухи як наживку використовують м'які приманки - тісто, каша, Мастирка, мамалига. Застосування м'яких насадок вносить в її конструкцію деяку особливість, а саме: наявність всередині неї або пружини, або інших пристосувань, які обліплюють приманкою, що не дає їй вилетіти з «коробочки» при ударі об воду. До основної волосіні «коробочку» кріплять за петельку або отвір через заводне кільце і вертлюжок. Повідці і гачки застосовують такі ж, як і в «макушатники». Колір гачків вибирається залежно від кольору дна і приманки. Всі повідці кріплять за вертлюжок. Кількість їх варіюється від 2 до 6 штук. Приманку влеплівают в пружину до заповнення ємності «коробочки». Гачки встромляють так, щоб легко висмоктувалися рибою. Іноді їх практичніше заліпити в кругляки приманки, а потім у вигляді опуклостей приліпити до наповнення «коробочки». Снасть закидають або завозять з човна. Одна з особливостей лову - обов'язкова самозасечка коропа. У процесі лову короп може до півгодини і більше «розробляти коробочку», перевертаючи її по кілька разів і тягая по дну, що відбивається в натягненні і ослабленні волосіні і колихання кінчика вудилища. Однак, якщо спробувати провести підсічку рибу в такі моменти, ви залишитеся ні з чим. Карп повинен засмоктати гачки! Підсікати потрібно лише тоді, коли риба самоподсеклась і почала впевнено змотувати волосінь з котушки. А вже цей момент ви помітите! Так що головне при лові на «коробочку», а далі й «пружину» - терпіння!

«Пружину» використовують при донної ловлі коропа. Найчастіше використовують без додаткового вантажу й закидають за рахунок ваги використовуваної приманки. Застосовують ті ж м'які приманки, що і при лові «коробочкою»: тісто, кашу, мастирку, мамалигу. Є кілька різновидів цієї снасті, але у всіх випадках використовується навиті у вигляді пружини сталістой дріт.

Ловля карпа "Макушатник", "Коробочка", "Пружина"«Пружина - бублик»   - Має форму і розміри бублика (сушки). Виготовляють з сталістой дроту або нержавійки діаметром 2 мм. Дріт навивають на штир діаметром 10-12 мм виток до витка. Довжина намотування - 7-8 см. Розтягнувши отриману пружину до 15-20 см, згортають з неї бублик, суміщаючи кінці. Внутрішній діаметр «пружини» 20-25 мм. Кінці пружини можна спаяти, зварити або скрутити, зробивши з них петельку для кріплення основної волосіні. Для захисту від «сікача» (пилоподібного променя на спинному плавці коропа), ставлять між «пружиною» і основною волосінню сталевий поводок. По колу «пружини» прив'язують 6 повідців з гачками завдовжки 6-7 см. На повідці беруть м'яку плетену волосінь з розривним навантаженням 12-20 кг. Дуже гострі коропові гачки № 8-12, що і в «макушатники», «коробочці». Заряджають таку «пружину» у кілька етапів. Спочатку вминають невелика кількість каші в центр, утворюючи серцевину. Потім укладають гачки, по 3 з кожного боку, жалом до центру. І в кінці, щоб приховати гачки, повідці і метал, замазують кашею всю «пружину». З комбінаціями розміщення гачків і способом їх маскування можна експериментувати (рис.1). Заряджена «пружина» має достатній власний вагу і не вимагає додаткового вантажу для закидання снасті. Застосовують її в непроточних водоймах або у водоймах зі слабкою течією. Основна вимога - не потрібно поспішати з підсічкою. Як і у випадку з «коробочкою», короп може тривалий час (15-30 хв) «розробляти пружину», перевертати її, відриваючи частини приманки, але при цьому гачок все ще не знаходитиметься у нього в роті. Терпіння! Потужна потяжка засекшейся риби дасть вам сигнал до дії!

«Пружина - комбайн».   Сама снасть за принципом дії практично не відрізняється від коропової «пружини», але має деякі переваги: Виготовляють «комбайн» з будь-якої готової пружини або з дроту. Оскільки сама «пружина» навантаження при клюванні і виведенні не несе, а її завдання тільки утримувати насадку, то і вимоги до дроту невеликі. Діаметр дроту 1-2 мм. Розміри пружини невеликі, достатньо 5 см в довжину при нижньому діаметрі 1,5-3 см. Цілком можна використовувати готові пружини, наявні в господарстві, або звити конусну «пружину» самому (рис.2).
Ловля карпа "Макушатник", "Коробочка", "Пружина"Ловля карпа "Макушатник", "Коробочка", "Пружина"


Повідці (3-5 штук) роблять з капронової нитки або плетеної волосіні, складають разом і зав'язують в петлю для кріплення вертлюжка. Щоб повідці менше плуталися, одягають широкий кембрик з отворами для виведення повідців в сторони. До центрального повідця звичайним вузлом потрібно закріпити пружину і сам повідець провести усередині неї. Снасть готова. Для зарядки «комбайна» відламують невеликий, шматок тіста і вминають в пружину, повідці залишаються зовні (рис.3). У вас виходить шматок тіста на волосіні, усередині якого знаходиться пружина. Потім в нижній частині «пружини» формують п'ять «сосків», один вниз і чотири в сторони. Довжина кожного «соска» повинна бути співмірна величиною гачка. Сформувавши тіло, вводять в «соски» гачки цівкою до пружини і залеплівают їх. Снасть виходить не надто важка і легко закидається жорстким спінінгом на відстань 60-70 м. Деякі рибалки завозять «комбайни» з човна на відстань 150-200 м. Форма приманки дозволяє їй в БУДЬ-ЯКОМУ випадку перебувати на дні таким чином, щоб 3 соска були завжди вільні для підходу риби. Далі, як у підручнику, підходить короп, смокче наживку і т.д. Як правило, при зарубки один гачок знаходитися в роті, ще один-два чіпляється за голову, куди потраплять, що природно дає більше шансів вивести рибу на берег. Дрібна риба таку снасть буде об'їдати довго, так що у коропа буде час підійти. Практика показує, що використання такої снасті дуже ефективно, при лові крупного коропа. Досить-таки часто трапляється на неї і крупний карась. Місце для лову коропа на «макушатники», «коробочку» і «пружини» потрібно вибирати без коряжника, заростей очерету й інших укриттів, куди засеченного короп може затягнути вашу снасть. Велика кількість гачків на снасті може зіграти з вами поганий жарт при зачепі. Не форсуйте виведення великих екземплярів: зірвані зуби шестерень в котушці і тріщини на вудилище не принесуть вам приємних вражень. Насолодившись боротьбою, беріть заспокоївся коропа подсачком з першого разу. Другого шансу він може вам не дати, вплутати гачки в сітку подсачка, а сам тут же вискочить назовні, і вирве впившийся в нього гачок. Краще при лові на «макушатники», «коробочку» і «пружини» користуватися багром.Склад приманки для кожного водоймища індивідуальний, Дуже часто в неї входить макуха, розмочений пшеничний або житній хліб, підсмажені сухарі. Мастирку можна приготувати самостійно або купити на риболовецькому ринку перед риболовлею. А ось на приготуванні мамалиги (каші з кукурудзяної муки) і тесту хочу зупинитися окремо.

Для приготування мамалиги   потрібно кукурудзяна мука, цукор і вода. У алюмінієвий посуд вливаєте склянку води і доводите до кипіння, В киплячій воді розчиняєте 1 столову ложку цукру. Вогонь під посудом зменшуєте до слабкого. Кукурудзяне борошно всипати поступово, щоб вона, як би вбирала воду. Після того, як вбралося 3/4 води, мамалигу вимішувати до отримання однорідної м'якої маси. Якщо каша виходить дуже густою - додайте трохи окропу і знову вимісіть. Після загустіння кашу зніміть з вогню, вийміть з посуду і вимішайте руками. Можна додати кілька крапель ароматизатора, соняшникової олії. Занадто м'яка каша буде злітати з «пружини» при занедбаності, занадто тверда - збільшить час "розробки» її коропом.

Для приготування тіста   знадобиться буханець хліба (краще сірого або житнього!, 5-6 середніх картоплин, зварених у мундирі, кукурудзяна каша, масло кукурудзяне або соняшникове. Відварену в мундирі картоплю разом з порізаним хлібом пропустіть через м'ясорубку, додайте 0,5 склянки звареної і охолодженої кукурудзяної каші . Для отримання однорідної маси всю цю суміш ще раз пропустіть через м'ясорубку. Додайте 1-2 столові ложки соняшникової олії і добре вимісіть. Тісто вважається готовим, коли, воно не липне до рук (якщо липне - додайте соняшникової олії) і добре ліпиться.

Советуем также посмотреть :

 • Как ловить карпа на донку, "коробочку" или "макушатник"
 • Макушатники для коропа
 • Як ловити карася на « Ракету
 • Мистецтво лову коропа на пружину
 • Рибальські снасті й спорядження
 • Рибальські снасті та спорядження
 • Ловля карпа зимою
 • Оснащення поплавцевою вудки для лову коропа
 • Оснащення поплавцевою вудки для лову коропа
 • Использование кормушки "Метод" от Питера Веббера, часть 3
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+3033]   Автор, Admin 3-05-2013, 04:33 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Ловля коропа , лина , карася на мулистому дні
  Напевно , кожен з нас стикався з ситуацією , коли абсолютно достеменно , відомо , що саме в цьому в ...

  » Особенности ловли обычного угря
  Прочный, сильный и гибкий, готовый удивить всех хитростью и ретивостью. Стойкий к усталости и может ...

  » Ловля судака и берша спиннингом
  На этот раз целью нашего фильма стала ловля судака и берша спиннингом. Надо сказать, что эти две рыб ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке