Загрузка...

Блог о рыбалке » Електровудка : питання і відповіді


--- ~ Електровудка : питання і відповіді

Электроудочка: вопросы и ответыНа численні прохання моїх колег-рибалок я спробую відповісти на деякі питання і розвіяти міфи, пов'язані з однією з найболючіших проблем нашого (і не тільки) регіону - незаконним застосуванням електроструму для лову риби. Перед тим як сісти за написання цієї статті я довго думав, а чи не викличе вона зворотний ефект. Однак, я все ж вважаю, що добротні знання, а не "чутки" і домисли, принесуть більше користі, тому що виробники-кустарі і "захисники" електровудки спеціально вводять в оману потенційних покупців, сильно занижуючи можливі негативні наслідки для рибних запасів.


Питання:   Що таке електровудка і в чому полягає сама проблема?
Відповідь:   Електровудка (електролов) - це, загалом, невелика коробочка, яка легко поміщається в сумці або рюкзаку. По суті, це потужний трансформатор, що перетворює струм акумулятора до тисячі і більше вольт. Кіловольт, через сачок попадаючи у воду, "оглушають" рибу. Радіус дії цієї "пекельної машинки" може сягати десяти метрів.

Якщо обходитися без емоцій, то зараз можна впевнено говорити про те, що поява у населення в кінці 80-х років портативних електролов принципово змінило структуру та обсяги браконьєрського вилову в середніх і малих водоймах. Якщо раніше видовий склад цих уловів в основному відповідав параметрам сіткових знарядь лову і більш-менш рівномірно вилучав різні види риб, певних розмірів, то при використанні електролову відбувається тотальне знищення (вилучення) найбільш цінних і рідкісних видів риб всіх розмірно-вікових груп (у першу чергу, лососевих).

Электроудочка: вопросы и ответыПитання: Як електровудка впливає на рибу?
Відповідь:   (Найпоширеніший і неправильний). "Робота електровудки заснована на особливості центральної нервової системи риб реагувати на розподілене у воді імпульсне електричне поле. На тілі риб є особливі нервові закінчення, чутливі до електричного поля і змушують мускулатуру риб скорочуватися мимовільним чином так, що риба рухається в бік позитивного електрода-анода, яким є металевий обід сачка. "

і ще "перл" "Анодну реакцію риби (тобто її" тяжіння "до анода) пояснюють тим, що риба вловлює і визначає напрямок руху іонів і орієнтується головою на їх потік. Під дією електричного поля м'язи риби мимовільно скорочуються, і вона рухається автоматично ".

Тепер правильна відповідь: Насправді, холоднокровні тварини (риби, жаби), попадаючи в поле постійного струму, намагаються активно з нього вийти. Якщо це поле недостатньо сильно, вони з нього «спокійно» виходять ("лякаються"), якщо поле дуже сильне, то вони відразу гинуть (електрошок). Залишається третій варіант, коли струм "не маленький і не великий", тут-то і виявляється так звана "анодна реакція" - риба активно (а не "мимоволі") починає рухатися, як в тунелі (уздовж "ліній напруженості") до анода . Анодом, в разі електровудки, є обруч сачка.

Стан, коли риба сама пливе до анода називається "гальванотаксіс", але, коли вона, бідна, підпливає до сачка, електричне поле ставати досить сильним і наступає інший стан "гальванонаркоз" - риба усипані (паралізується).

Питання:   Хто, де і коли винайшов електролов (зразок у нас після війни)?
Відповідь:   Основоположником електролову слід вважати німця Альфреда Шенфельдер, що опублікував в 1925 р. в журналі "Рибалка-спортсмен" статтю під назвою "Лов риби за допомогою електрики". Трохи пізніше в 1927 р. Фр. Шіменц опублікував статтю про новий метод лову в "Журналі рибальства". У 1940 р. він разом з фізиком Гумбург запропонував цей спосіб для промислового рибальства, і тільки в 1941 р. з'явилася перша робота Шімінскіх про фізіологічних засадах явищ електротаксіса і електронаркозе у риб.

Питання:   Чи правда, що велика риба сильней реагує на електровудку, ніж маленька?
Відповідь:   Правда, але не завжди. Як і в інших випадках, все залежить від відстані від риби до сачка, а також пристрої електровудки та електропровідності води. Бувають випадки, коли крупна риба йде, а памолоддю всипане все дно.

Питання:   Чи може електровудка бути екологічно нешкідливою?
Відповідь:   Питання абсолютно некоректний, тому що існують миттєві і довготривалі ефекти, а також відсутні показники (не емоційні) "шкоди". Крім цього, як я вже писав, різні моделі електролову працюють абсолютно по-різному в різних умовах. Та й сам термін "екологія", який зараз "пристібають" до дуже багатьох понять, позначає лише "науку, що вивчає взаємовідносини живих організмів з навколишнім середовищем" і нічого більше. Головний аргумент "електриків" про екологічну нешкідливість "електровудки полягає в наступному: якщо рибу, після її попадання з сачок електровудки, випустити назад у воду, то через хвилину (максимум - десять) вона" очухівается "і спокійно, без будь-яких наслідків, пливе далі ... Запам'ятаймо ці "без будь-яких наслідків". Власне розвінчанню міфу "про відсутність наслідків" присвячена ця стаття.

Питання:   (Його часто мені ставлять рибінспектора): Як визначити спіймана риба за допомогою струму або чимось іншим?
Відповідь:   У форелі, до прикладу, під дією струму різко змінюється забарвлення тіла, а також з'являються характерні темні трикутники на верхній частині голови. Така зміна забарвлення відбувається в результаті паралічу шкірних покривів, причому воно зникає досить швидко. Іноді на боках помітні плями, що з'явилися результатом безпосереднього зіткнення риби з електродом. Ці плями дуже схожі на опіки, але є також паралічем шкіри (при уважному розгляді - це сіточка з дрібними отворами).

Питання:   Як реагують різні види риб на електрострум у водоймищі?
Відповідь:   Лінь , При дії струму, стрімко йде на глибину і заривається головою в намул, залишаючи зовні тільки частину свого тулуба.

Карпи   дуже чутливі до дії струму. Вони лягають на бік і потім повільно занурюються на дно.

Лящ   залишається лежати там, де його спіткало дію струму, і на дно не занурюється.

Головень   лежить на поверхні води.

Щука   легко реагує на вплив навіть слабкого струму.

Судак   легко оглушается струмом, але не спливає, залишаючись на середній глибині.

Сом і минь   реагують на дію струму майже однаково. Вони виходять зі своїх сховищ і лежать на поверхні води, причому деякі з них з широко відкритими ротами.

Вугор   стрімко плаває по поверхні води і піймати його не просто.

Форель та харіус   спливають на поверхню і залишаються лежати досить тривалий час. Обидва ці види належать (на відміну від лина) до числа найбільш виловлюються, тому найбільшої шкоди електровудка завдає малим форелеве (харіусовим) струмках і лососевим річках.

Питання:   Серед рибалок, та й не тільки, існує думка, що електровудка впливає на здатність риб до розмноження, а їх опоненти - "електрики" намагаються з цим сперечатися. Так хто ж правий? Коротше, факти давай!
Відповідь:   Це дуже велике питання, тому я наведу тільки приклади з іноземних наукових публікацій, а також витяги з особистого листування із зарубіжними колегами-іхтіологами, з якими я досить докладно обговорював це питання.

Marriott (1973) порівнював смертність вилупилися з ікри личинок горбуші, отриманих від самок, які зазнали на собі впливу електрострумом. Вона виявилася на 12% вище в порівнянні з "звичайними" памолоддю. Смертність розвивається ікри була вище на 27%. У деяких ікряних самок, при розтині, були виявлені розірвання внутрішні органи, можливо, це і стало причиною великої смертності ікри. Newman and Stone (1992) піддавали впливу струму дорослих американських судаків і перевіряли смертність їх ікри, яка опинилася на 63-65% вище в порівнянні з контролем. Вони також посилаються на інформацію від менеджера рибзаводу L.Waronowicz про зниження у ікри струмкової форелі здатності до запліднення після її вилову електролови, що стало причиною загибелі ікри в подальшому. У самців форелі відомі також випадки передчасного випуску молок. Природно, після цього самці, не можуть ефективно брати участь у нересту. Craig Fusaro (California Trout, Inc.) Пише про зниження життєздатності статевих продуктів і у стальноголового лосося. Однак, Bill Beaumont повідомляє, що вплив струму на нерестяться риб багато в чому залежить від виду риби, але для харіуса, сига, далекосхідних лососів шкоду електроструму для розмноження очевидний (Roach, 1996). Перейдемо тепер до травм тіла риб. Так, Craig Fusaro, вказував, що у райдужної форелі і стальноголового лосося, після їх попадання в сильне поле постійного струму, спостерігаються переломи хребта. Схожі травми (зміщення хребців) виявив John Wullschleger (Olympic National Park) у великих коропів. Причина це, на мою думку, полягає в тому, що, під впливом струму, відбувається різке скорочення околопозвонкових м'язів, яке і призводить до травматичних наслідків, тому багато "криві" і "горбаті" риби в наших водоймах результат не якихось генетичних мутацій , а "бідолахи, убежавщіе з електричного стільця". David Coombes, (B. C. Environment, USA) написал мне, что наблюдал тысячи погибших личинок насекомых у берега лососевой реки после применения электролова. Таким чином, електрострум діє не тільки на самих риб, але знищує їх корм. Доктор Jim Reynolds повідомив, що питання про можливих довготривалих наслідках впливу струму на популяції різних риб до кінця не вивчений. Крім того, поки мало інформації про стійкість риб, які зазнали електрострум, до захворювань і генетичних мутацій. На думку Darrel Snyder (Colorado State University, USA), автора відомого огляду "Про впливі елетролова на розмноження, розвиток статевої системи і личинок риб", електролов може бути небезпечний не тільки для риби, а й людину, інших водних організмів, а також і будь-якої людини або тварина, яка знаходитися поблизу тих місць, де його використовують. Вистачить "страхів". Сподіваюся, тепер все зрозуміло. Висновки, я думаю, ви зробите самі.

Питання:   В Інтернеті з'явилися якісь повідомлення, що начебто хтось придумав прилад для виявлення електровудок. Що про це відомо?
Відповідь:   Дійсно проект, який ми коротко називаємо "Анти-електролов" почався в Санкт-Петербурзі з ініціативи Балтійського Фонду Природи СПБО за підтримки Уряду Ленінградської області в 1999 році. Про його розвитку та результати багато писали пітерські рибальські видання. Більш того, в цьому році він вдало завершений створенням цілої серії приладів, які на різних відстанях (до 2,5 км) здатні виявляти працюючі браконьєрські електровудки та також, в режимі довготривалого моніторингу, виявляти водойми, де працюють "електрики". Подивитися на фотографії цих приладів і дізнатися всі подробиці можна на Інтернет-сайті "Рекордні риби" в розділі "Анти-електролов".

На закінчення, хочу повідомити зовсім свіжу новину: українськими винахідниками з міста Охтирки створений дослідний зразок пристрою, який, при приміщенні його водойма, робить роботу електровудок практичний неможливою. Справа тільки за малим - провести сертифікацію і розпочати промислове виробництво анти-електролову.

Джерело: http://gachok.com.ua

Советуем также посмотреть :

 • Активізація рибальства шляхом застосування електричних полів
 • Відкрию Вам кілька секретів як зловити харіуса !
 • форель
 • Крижана пастка для карася
 • язь
 • Як ловити ляща ?
 • Донні бойли чи Піп -апи ?
 • ефективне рибальство
 • Донні бойли або Поп- апи ?
 • Вплив опадів на клювання риби
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 1)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+3051]   Автор, Admin 8-06-2013, 16:06 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Як вибрати диван
  Аби зробити свій вибір, найбільш ретельно слід зупинитися на головних видах, які пропонують сучасні ...

  » Ловим верховдку
  Изо всех же наших рыб верховка, естественно, имеет меньшую величину. Потому распределение ее в Рф ещ ...

  » Как я делал ремонт в прихожей
  Прихожая была продолжением темы коммунальной эпохи в хрущевских традициях. Сразу над входом - антре ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке