Загрузка...

Блог о рыбалке » Фідер : Пристрасті навколо Оснастки


--- ~ Фідер : Пристрасті навколо Оснастки

Почитавши зарубіжну риболовну періодику або переглянувши сайти в Інтернеті, можна помітити, що з приводу використання тих чи інших фідерних оснащень не затихають суперечки - яка з них краще, універсальність і т.п. На наш погляд, як не буває вудки на всі випадки життя, так і не існує універсальної оснастки. Наявність або відсутність течії, характер дна (мул, каміння, пісок) - все це вносить певні вимоги до вибору оснастки. Тому нижче ми розберемо базові варіанти оснащень, які можна використовувати в більшості випадків і застосовувати в різних умовах. Але перш зробимо невеликий відступ і скажемо кілька слів про вибір волосіні.

Коли заходить мова про те, що намотати на котушку для фідера, перше, що приходить на розум починаючому «фідерісту» - взяти звичайну монофільная волосінь. Головне її достоїнство - відносна дешевизна і широка поширеність. Але у всякої медалі є зворотний бік. В даному випадку - це розтяжність. Монофільная волосінь в силу своєї природи має властивість розтягуватися під навантаженням до 15-20% і навіть більше. Само по собі дане властивість не є поганим чи хорошим. Наприклад, в поплавцевою лові або лові на спінінг це дозволяє амортизувати ривки риби. На перший погляд, розтяжність буде корисна і для фідера, але, якщо врахувати, що покльовка на кінчик вудилища передається саме волосінню, то це властивість відразу стає небажаним. У самому справі, коли ви ловите на дальній дистанції, то клювання можете не побачити взагалі (враховуючи, що монофільная волосінь має досить велику розтяжність). Та й для спінінга багато вже зробили свій вибір на користь плетінки. Якщо для лову фідером на ближній дистанції (до 20-30 метрів) в якості основної волосіні ще можна використовувати монофільная волосінь (діаметром 0,18-0,25 мм), то для дальньої дистанції альтернативи плетеної волосіні немає. Тільки плетена волосінь, завдяки своїй нерастяжима, передає без втрат найслабші потяжки і дотику риби до насадки. Який же діаметр використовувати? Не варто гнатися за особливо великий міцністю: вона у плетінок цілком достатня. Справа в тому, що чим тонше діаметр застосовуваної волосіні, тим далі можна закинути оснастку. Наприклад, наші голландські колеги для наддалеких закидань за 100 метрів використовують плетінку завтовшки всього лише 0,06 мм, але з неодмінним шок-лідером,
- Відрізком монофильной волосіні діаметром 0,25-0,27 мм, - який оберігає снасть від відриву годівниці при силовому закиданні. Крім того, корисно пам'ятати, що при лові на течії волосінь з меншим діаметром буде менше парусити, утворюючи небажану петлю. У нашому випадку оптимальним вибором буде плетена волосінь діаметром не товще 0,12 мм.

Фидер: Страсти вокруг ОснасткиДля багатьох суттєвою перепоною до застосування плетеної волосіні стане її ціна, проте, треба враховувати, що плетінка довговічніша, ніж звичайна волосінь. При акуратному зверненні вона може прослужити більше трьох-чотирьох сезонів, монофільная ж з
насилу витримує один. У той же час, є спеціальні малорозтяжні довговічні монофільная волосінь з особимпокритіем,
наприклад, Shimano Technium, але ціна їх вже порівнянна з плетеною волосінню. Давати конкретних рекомендацій по маркам плетінок ми не будемо, оскільки вибір їх дуже великий і постійно з'являються нові моделі. Можна тільки порекомендувати вибирати відомих виробників і остерігатися підробок - останнім часом їх з'явилося дуже багато. І ще пара порад початківцям, які вирішили використовувати на фідер плетену волосінь. Перше: буд' ті гранично акуратні, застосовуйте котушки з якісною намотуванням - найменша неуважність або погана укладка на шпулю, і на плетінці з'явиться вузол, розплутати який практично нереально. Друге: візьміть собі за правило перед кожним закидом подивитися на вершинку фідера і перевірити вільний схід волосіні. Плетінка, в силу своєї м'якості, часто захльостується за тюльпан або пропускні кільця. Спроба виконати занедбаність в такій ситуації в кращому випадку призведе до відриву оснащення, а в гіршому - до поломки вудилища.

Отже, з основною волосінню ми визначилися, переходимо власне до оснастки. Саме від них залежить, наскільки природно насадка буде подаватись рибі, і чи можна буде своєчасно помітити навіть найслабшу покльовку. Існують два основних типи оснащень для донного лову: фіксовані і ковзні. У фіксованих оснащеннях годівниця або вантаж жорстко закріплені на жилці, в ковзних - можуть вільно пересуватися по ній. Багато хто з перерахованих нижче оснащень в'яжуться безпосередньо на основній волосіні. Деякі інші, наприклад, симетрична і несиметрична петлі в'яжуться виключно з монофильной волосіні. Для третіх потрібні спеціальні пристосування, трубочки-протівозакручі-Ватель і т.д.

Оснащення з протизакручувач (Anti-tangle Boom)

Фидер: Страсти вокруг ОснасткиНайпростіша у виготовленні оснащення. Але далеко не найефективніша. Для її виготовлення потрібні: трубочка-протизакручувач, вертлюжок і демпфуюча гумова намистинка, або кембрик, що захищає вузол на вертлюжком від розбивання і перетирання. Трубочки бувають прямі і зігнуті (Г-про-різні). Вигнуті протизакручувач більш ефективно перешкоджають заплутування повідця навколо основної волосіні або кормушкі.Необходімо, щоб більше довга частина трубки була звернена до повідця - чим довше плече, тим далі відстоїть повідець від ос новних волосіні і тим менше ймовірність того, що він заплутається або перехлестнется (см . фото 1). Трубочка надівається на основну волосінь, потім на неї ж надівається демпфуюча намистинка, і волосінь прив'язується до вертлюжку, до якого далі приєднують повідець з гачком. До застібці на трубочці пристібається грузило або годівниця - оснащення готова! Але, на жаль, ця оснащення не позбавлена По-перше, протизакручувач буде ефективно працювати лише в тому випадку, якщо довжина повідця не перевищуватиме довжину плеча протизакручувач. А адже бувають ситуації, коли повідець необхідно подовжувати до 1 метра. По-друге, при лові з подібною оснащенням практично непомітними будуть покльовки, коли риба, взявши насадку, рухається в сторону рибалки. Ще більш спрощеною є оснащення, де волосінь пропускається безпосередньо через вертлюжок годівниці / грузила, але ця оснащення вже занадто сильно схильна перехлестом.

Симетрична петля

Фидер: Страсти вокруг ОснасткиМабуть, це найбільш популярна оснащення в фідерної ловлі (див. рис. 1). Використовується для лову у водоймах без течії або зі слабким плином. Для лову ж на водоймах з відчутним течією використовується модифікація - несиметрична петля. Як видно з назви, одне плече петлі робиться на 7-15 см довший іншого, що охороняє поводок від перехлеста на сильній течії. В іншому ж ніяких відмінностей в техніці в'язання оснащення немає.
Коротенько викладемо основні моменти виготовлення цієї оснастки.

1. Беремо відрізок волосіні діаметром 0,2-0,3 мм, довжиною 1-1,5 м, складаємо
удвічі, з таким розрахунком, що б один кінець був довший іншого на 3-10 см.. На протилежному кінці в'яжеться невелика петелька для кріплення повідця способом «петля в петлю»; на відстані 1,5-2 см від неї в'яжеться ще один або два вузли (рис.2). В якості волосіні можна використовувати Fluorocarbon - він майже не помітний у воді, - але це не обов'язково. Головна умова, щоб волосінь була максимально жорсткою.

2. На більш довгий кінець волосіні надівається вертлюжок із застібкою для подальшого кріплення кормушки або грузила. Вільні кінці складаються врівні і зав'язуються вузлом, що залишилися кінчики коротко відрізаються і оплавляються сірником. Потім на відстані 1,5-2 см в'яжеться інший вузол. Виходить ще одна петля («В») для подальшого кріплення до основної волосіні (рис.3).

При закиданні годівниця летить попереду, розтягуючи петлю. При цьому подвійний (потрійний) вузол петлі «А» за рахунок жорсткості волосіні відводить у бік повідець, перешкоджаючи перехлестом.
Фидер: Страсти вокруг ОснасткиФидер: Страсти вокруг Оснастки

Деякі суттєві моменти:

дуже важлива велика жорсткість волосіні, з якої в'яжеться петля;
вузли повинні бути дуже акуратно й ретельно
зав'язані, особливо перший вузол петлі «В»;
кінчики волосіні петлі «В» повинні бути відрізані як можна коротше, інакше за вузол може захлеснути повідець;
зав'язуючи другий вузол петлі «А», постарайтеся домогтися, щоб при розтягуванні вільних кінців волосіні в різні боки петля відходила приблизно перпендикулярно їй або з невеликим ухилом у бік короткого кінця. як тільки петля починає перекручуватися (зазвичай після однієї-двох рибалок, за відсутності зачепів), треба в'язати нову.

Коли годівниця закинута в обрану точку, ви повинні підмоткою котушки натягнути волосінь, годівниця опиниться в нижньому кінці петлі, ближче до повідця.

Коли риба візьме насадку, волосінь буде безперешкодно ковзати через вушко вертлюжка годівниці. На цій стадії риба ще не відчуває ваги годівниці і буде спокійно натягувати волосінь до тих пір, поки годівниця не упреться у верхню частину петлі. У цей момент або станеться самоподсечку, або, швидше за все, рибалка вже сам заздалегідь справить підсічку, тому поклевку вже покаже тремтіння і погойдування чутливої

Це оснащення може використовуватися на водоймах практично з будь-яким течією, але через особливості виготовлення вона буде краще працювати на слабозаросшіх і малозакоряженних водоймах. Це пояснюється наступними чинниками: якщо годівниця провалиться в килим з водоростей або повисне на сучку, то вона потягне за собою також і петлю, на якій вона висить. А це створить додатковий опір бере насадку рибі, що може її насторожити. Тому, якщо ви збираєтеся ловити рибу в подібних місцях, то використовуйте іншу донну оснастку - патерностер (див. рис. 4)

Патерностер

Фидер: Страсти вокруг ОснасткиДовгий бічній відведення патерностера дозволяє грузилу або годівниці беспріпятсвенно провалюватися в траву або ущелини між каменями не натягуючи при цьому основну волосінь і не створюючи тим самим додаткового опору бере насадку рибі.

Найбільш ефективним і легким у виготовленні я вважаю патерностер в модифікації багаторазового чемпіона Англії Стіва Гарднера (див. рис.5)
На кінці плетеної волосіні «подвійною вісімкою» в'яжеться невелика петелька для повідця. Відступивши від неї на 20-25 см (вище), таким
ж вузлом зв'яжіть ще одну бічну петлю довжиною 10-15 см. У неї потрібно
закріпити годівницю або грузило. Вертлюжок із застібкою використовується для того, щоб була можливість швидко замінити годівниці або грузила залежно від мінливих умов і тактики лову. Цю ж оснащення можна з успіхом використовувати і на монофильной волосіні.

Заплутається чи ні?

Важливим критерієм у порівнянні оснащень є їх здатність протистояти заплутування при занедбаності. Особливо актуальним це буде для починаючих рибалок. Та й досвідчений професіонал донного лову повинен бути впевнений у тому, що відсутність клювань на його снасть пояснюється не тим, що його хитромудра оснащення лежить на дні у вигляді клубка переплутав волосіні. Чемпіоном за «протівозапутиванію» будуть, безумовно, різні трубочки-протівозакру-чівателі, які при правильному використанні практично виключають перехльости. Однак, як ми побачили, у них великі проблеми з чутливістю, та й на дні вони будуть сильно помітні. Симетрична і несиметрична петлі, володіючи гарною чутливістю, дещо поступаються трубочках в сенсі протистояння перехлестом повідці і заплутування. Вдалим варіантом, який поєднує позитивні властивості і тих і інших, є патерностер Гарднера.

Ми розглянули найбільш поширені та ефективні оснащення, що використовуються в фідерної ловлі. Звичайно, існують ще інші хитрі модифікації і конструкції, придумані для незвичайних умов або вузькоспеціалізованої лову. Але, освоївши вищеперелічені оснащення, можна з упевненістю відчувати себе практично на будь-якій водоймі.
У заключній частині нашої розповіді ми поговоримо про техніку і тактику ловлі, занедбаності снасті, виборі місця, а також про деякі хитрощі і нюанси фідерного лову.

Советуем также посмотреть :

 • Вибір вудилища і його оснащення
 • Вибір вудилища і його оснащення
 • Шоклідер : за і проти . Допомогу починаючому фідерісту
 • Особливості лову карася в предзимье Частина 2
 • Навіщо потрібен шок- лідер
 • Карп "Бездонные" уловы
 • Основи фідерного лову
 • Догляд за волосінню
 • Все про вузли
 • Годівниця для лову ляща
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1885]   Автор, Admin 15-05-2013, 04:13 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Сінеперий тунець успішно вирощується в неволі
  Австралійська компанія Clean Seas Tuna   вперше в світі виростила в неволі південного сінеп ...

  » Карповые бойлы или ловля карпов на бойлы
  На какие ухищрения лишь не идут многие производители бойлов, чтоб так сказать реализовать свою проду ...

  » Ловля карпа на пруду в с. Жёлтое
  Ловля карпа на фидер разделяется на скоростную ловлю некрупного карпа и ловлю трофейной рыбы. Подход ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .
  » Хотите купить высококачественный самокат? Добро пожаловать в наш интернет-магазин
  Регулярное времяпрепровождение на свежем воздухе является неотъемлемой составляющей полноценного ро ...

  » Отдых в Турции с ХОТ ТУР
  Наверное самой знаменитой страной для отдыха наших путешественников считается замечательные курорты ...

  » Пенсионный аннуитет
  За период трудовой деятельности любой из нас скапливает на собственном пенсионном счету конкретные с ...  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке