Загрузка...

Блог о рыбалке » Місяць і ... щука


--- ~ Місяць і ... щука

Луна и... щукаКлювання і вітер, клювання і атмосферний тиск, клювання і температура повітря чи води, нарешті, - клювання і фази Місяця - всі ці проблеми постійно хвилюють рибалок і так чи інакше обговорюються на сторінках різних видань. Про вплив фаз Місяця на поведінку мешканців водойм, а значить і на клювання риб написано чимало, але тема представляється невичерпним, і я хочу поділитися тут своїми міркуваннями.

Порівнявши місячні календарі для рибалок, опубліковані в Фінляндії, Чехії, Словаччині та інших країнах, я виявив, що вони суперечать один одному. Тому я поставив перед собою завдання проаналізувати значний обсяг даних про улови, щоб виявити реальну залежність між місячними фазами і клюванням.

Вихідним статистичним матеріалом послужили дані рибальського щоденника, який я веду близько десяти років, а основним об'єктом дослідження була обрана щука, оскільки саме вона, за попередніми відомостями, найсильніше реагує на фази Місяця саме щука.

Завдання було сформульоване таким чином. По-перше, встановити відповідність між передбачуваним і реальною кількістю виловленої риби. По-друге, знайти закономірності впливу фаз Місяця на улов.

Найбільш інтенсивний жор оцінювався вищим балом (+3), повна відсутність кльову - нижчим (-1), в інших випадках ставилися проміжні бали (0, +1, +2). Для кожного дня місячного місяця підраховувалася сума балів. Тут важливо відзначити, що раніше ніякими місячними календарями я не користувався, тому вибір днів місячного місяця можна вважати випадковим. Отримана сума балів була статистично оброблена на комп'ютері. Виявилося, що протягом одного місячного місяця спостерігаються два періоди активного жора щуки: з першого по сьомий і з сімнадцятого по двадцять перший день включно.

Зізнаюся: починаючи своє дослідження, я розраховував отримати одне з двох - або хаотичний розподіл, що свідчило б про відсутність зв'язку між показником клювання і місячними фазами, або один максимум за повний цикл. Наявність же двох максимумів протягом одного місяця стало для мене повною несподіванкою. З іншого боку, отриманий результат непрямим чином пояснював суперечливість даних в різних літературних джерелах. Очевидно, тут свою роль зіграв стереотип очікуваного результату, коли враховувався лише один із максимумів, а інший залишався без належної уваги.

Нагадаю, що в перший день місячного місяця Місяця на нічному небі немає; в наступні дні вона з'являється і має вигляд серпа, а на восьмий день - напівдиск. До цього часу закінчується перший період активного жора щуки. Другий сприятливий для лову період починається через два дні після того, як Місяць набуває форми повного диска, і триває п'ять днів.

Ці висновки не слід, однак, розглядати як універсальні. Можна бути з гарним уловом в «несприятливий» день і залишитися ні з чим в дні передбаченого жора. На результати лову впливає безліч інших факторів: майстерність рибалки, погода, гідрологічний режим водойми і т. д. Але враховувати вплив Місяця безумовно корисно при оцінці перспектив майбутньої риболовлі.

День місячного місяця можна визначити, скориставшись відривним календарем, де дається інформація про фази Місяця. Відлік слід вести від дня молодика. Для зручності можна заздалегідь скласти таблицю-календар активного клювання тієї або іншої риби на тривалий період.

За такою ж схемою були вибрані і оброблені дані про лові жереха. Правда, через істотно меншого обсягу відомостей отримані результати не дають підстав для остаточних висновків. Тим не менш спостережувана залежність між днями місячного місяця і інтенсивністю клювання жереха представляє інтерес: за один повний цикл зазначено два чітких максимуму, які з точністю до одного-трьох днів збігаються з максимумами для щуки.

Такий збіг може бути і випадковим, але більш імовірно, що щука і жерех реагують на зміну фаз Місяця однаково. Поскольку эти хищные рыбы принадлежат к разным семействам, можно предположить такую же зависимость и для рыб многих других видов.

Щоб це припущення було або підтверджено, або відкинуто, потрібні додаткові дані про лов риб різних видів. Для статистичної обробки необхідний великий обсяг інформації з вказівкою точних дат, результатів лову (в тому числі негативних), видів риби та будь-яких додаткових факторів.

Советуем также посмотреть :

 • Особливості клювання риби
 • Клювання в квітні в середній смузі Росії .
 • Клювання в квітні в середній смузі Росії .
 • Авторська « НІЧНА
 • Про річної лові лина
 • Ловля щуки в спеку
 • Ловля щуки вночі
 • Ловля риби на Оці
 • Ловля жереха восени
 • Ловля щуки на спінінг
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1842]   Автор, Admin 26-07-2013, 18:46 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Як вибрати вікно на горище
  Все частіше починає робити горище роль не тільки сховища на ненадобные у побуті предмети, проте в пе ...

  » Найпростіший спосіб виготовлення вантажив
  Рекомендуємо найпростіший спосіб виготовлення вантажив еліпсоподібної форми для донних вудок . Такі ...

  » УЛОВ
  Заброс блесны с руки особенно успе­шен при ловле окуня. Случается, что рыба сопровождает блесну ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .
  » Женский смокинг – модная тенденция
  Женский смокинг называют альтернативой вечернему платью и образцом утонченной элегантности. Этот муж ...

  » Материалы для изготовления деревянных лестниц и комплектующих из дерева
  В первую очередь хотим обратить Ваше просвещенное внимание на отменное качество материалов,«Эк ...

  » Как закоптить рыбу, в частности карася
  Карася у меня с моих рыбалок в Наримане набралось достаточное  количество и что с ним делать я ...

  » Постановление о судебно-психиатрической экспертизе
  Ведя разбирательство дела, суд в определённых случаях может вынести постановление о судебно-психиатр ...

  » Как выбрать утюг
  Решите, сколько вы можете позволить себе потратить средств на приобретение. Если вы отдаете свои ве ...  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке