Загрузка...

Блог о рыбалке » 10 питань по поляризаційним очками


--- ~ 10 питань по поляризаційним очками

10 вопросов по поляризационным очкамЗатемнені окуляри вважаються неодмінним атрибутом співробітників служб охорони і безпеки. А ось в Північній Кореї, де мені доводилося бувати, людини в темних окулярах, навпаки, швидше приймуть за агента недружньої розвідки. Ми ж з вами (або хоча б більшість із нас), не належимо до числа сек'юріті або шпигунів, тим не менш, окулярами із затемненими, а точніше - поляризованими, стеклами користуємося дуже часто.

Раніше не користувався поляризаційними окулярами. Тепер ось купив їх, спробував, але, чесно кажучи, очікував більшого - не «пробивають» вони глибину, як хотілося б. Може, окуляри не зовсім ті?

Нам, рибалкам, більше, ніж комусь ще, властиво a priori багато переоцінювати. Тому від нового вудилища ми вимагаємо, щоб воно дозволяло відчувати кожен камінчик і кожну гілочку на дві, від ехолота - щоб показував рибу, як у фільмах Кусто, ну а окуляри, яким належить «усувати відблиски» з водної поверхні, просто зобов'язані бачити, що відбувається під водою, ну приблизно як прилад нічного бачення дозволяє бачити в темний час доби ... Насправді ж можливості поляризаційних окулярів вельми скромні, і це слід спочатку мати на увазі. Реальну допомогу окуляри надають в ближній від нас зоні - для стоїть у повний зріст людини це приблизно в радіусі до 20 метрів. За межами цієї зони деякий ефект від поляризаційних фільтрів теж є, але користь від нього вже дуже невелика. А основний робочий діапазон відстаней, де окуляри дають найбільший ефект, це 5-15 метрів. Тут вони дозволяють побачити під поверхнею води багато чого з того, що для простого ока залишилося б непоміченим. Ну і, зрозуміло, поляризаційні окуляри навряд чи здатні допомогти, якщо вода недостатньо прозора.

Що слід в першу чергу мати на увазі при підборі окулярів - ступінь поляризації, колір фільтрів, фірму або щось ще?

Для багатьох це здасться несподіваним, але я б порадив в якості першочергового критерію керуватися тим, як окуляри на вас сидять. Найменше відчуття дискомфорту, будь то відчуття здавленості від дужок або «ерзанье» на переніссі, це вже достатня підстава, щоб спробувати іншу модель. Що дуже показово, одна і та ж модель окулярів може ідеально сидіти на одній людині і бути абсолютно непридатною для іншого. Я от якось перепробував весь модельний ряд поляризаційних окулярів Flying Fisherman - ні одні не підійшли, тоді як багато хто з знайомих користуються окулярами цієї марки, і особливих скарг від них я не чув. Всі інші фактори вибору мають, зрозуміло, значення, але вже після того, як вирішено питання механічного комфорту.

Один з моїх знайомих підганяв окуляри під своє обличчя, нагріваючи дужки в гарячій воді, а потім згинаючи їх. Це як - в порядку речей?

Можливість регулювання геометрії дужок, якщо і буває закладена в саму концепцію очок, то, як правило, мова тут йде про дорогі моделі. Що стосується дешевих, то тут перегин дужок - вже чиста самодіяльність. З іншого боку, якщо дешеві окуляри від того зламаються, особливо й не жалко, буде гірше, якщо зламаються дорогі. Тому має сенс поцікавитися у продавця, наскільки ви гарантовані від неприємностей, якщо почнете мудрувати з дужками. Зрозуміло, виразної відповіді на це питання можна очікувати не в ларьку, а в серйозному магазині, для якого поляризаційні окуляри є однією з важливих позицій асортименту. Можу послатися на свій досвід. Пластикові дужки мені перегинати не доводилося, але от з металевими це проробляв не раз. У даному випадку немає необхідності в нагріві, гнути слід повільно і в два-три етапи, після кожного прикидаючи, чи варто продовжувати далі. Нарешті, у деяких моделей очок Aqua передбачена можливість неодноразового перегину не всіх дужок, а тій їх частині, що безпосередньо контактує з вушними раковинами, - ця частина виконана у вигляді пластичного металевого каркаса, покритого гумовою оболонкою. Виходить дуже зручно - окуляри можна підігнати практично під будь-яку людину.

У дешевих окулярів - фільтри із пластику, у дорогих - скляні, чи не так?

Років п'ять-сім тому це й справді було так - не завжди, правда, але здебільшого. Зараз картина швидше помінялася на протилежну. Точніше - і в дешевій ціновій категорії є окуляри і з пластиковими фільтрами, і з скляними, і в дорогий, але все ж в дорогий - пластик використовується все частіше. Останнє є наслідком того, що зараз стали доступнішими ті різновиди пластиків, що мають дуже високий ступінь захищеності від подряпин і ударів. Але такі пластики коштують досить серйозних грошей. У результаті стосовно до пластиковим фільтрам можна говорити ось про яку «шкалою зносостійкості». Самий нижній рівень це, як би я їх назвав, «одноразові» окуляри. Дуже часто фільтри в них навіть самі жорсткі, а як би «напівм'які». Призначені такі окуляри не для риболовлі, а, скажімо, для тижневої поїздки на гірськолижний курорт, де, до речі, мінімум піску і пилу, яких такі окуляри дуже бояться, приходячи в непридатність вже після двох-трьох днів в наших, риболовних, умовах. Та й у тих же горах вони живуть не набагато довше, тому і «одноразові». Наступний рівень - це окуляри Polaroid, куплені в ларьку, де торгують всякою всячиною. Ціна - невисока, сезон, якщо ставитися до них дуже акуратно, вони протримаються. Хіба що за своєю формою вони такі ж, як і більшість чисто пляжних очок, тобто на рибалку ці окуляри розраховані в останню чергу. Нам цікавіше спеціальні рибальські окуляри, які за ціною мало відрізняються від того ж «поляроїд», зате забезпечують більшу широту поля зору - за рахунок більш широких фільтрів і особливої По зносостійкості вони, втім, мало відрізняються від попередніх, і середній час їхнього життя - рік-півтора. Нарешті, пластикові окуляри дорогих фірм, як правило, поділяються на два-три рівня за цінами, але навіть і найнижчий із цих рівнів (а це близько 600-700 руб.) Припускає, що фільтри прослужать роки два як мінімум.

Наскільки обов'язкові в поляризаційних окулярах бічні екрани?

Питання досить-спірне, але моя думка скоріше не на користь бічних екранів. Точніше - я не тільки вважаю їх необов'язковими, але і в якійсь мірі шкідливими. Призначення екранів - відсікти створює перешкоди прямому зору бічне світло. Однак, як легко переконатися, істотно більші проблеми створюють не ті бічні промені, що потрапляють збоку в очі або падають на задню поверхню фільтрів, а ті, які під гострим кутом падають на передню поверхню. Крім того, окуляри з бічними екранами набагато частіше запотівають, особливо коли доводиться багато рухатися. Як самий прийнятний компромісний варіант - окуляри зі знімними бічними екранами. Такі зустрічаються нерідко, а робляться знімні екрани або зі шкіри (Aqua) або з пластику (Mouche de Charette). Ловіть стаціонарно - нехай екрани будуть, багато, але з перервами переміщаєтеся - їх краще зняти.

Чи можна використовувати поляризаційні окуляри не зовсім за призначенням - наприклад, для їзди на автомобілі?

Принципових обмежень тут, мабуть, немає, крім тих же бічних екранів - вони звужують периферичний зір, а це за кермом критично. Та й окуляри з кольоровими фільтрами (особливо жовтих відтінків) можуть спотворити колір світлових сигналів, тому з ними краще обережніше. Знову ж таки, міркування безпеки роблять для водія більш кращими пластикові фільтри, а не скляні. У всьому іншому поляризаційні окуляри практично нічим по сфері свого застосування не відрізняються від звичайних сонцезахисних.

У мене короткозорість. Спробував спеціальні накладки з поляризаційними фільтрами і залишився не дуже задоволений. Чи є альтернатива?

За відгуками від кількох людей, оптимальний варіант - контактні лінзи в поєднанні із звичайними поляризаційними окулярами. Хоча накладки на діоптрійність окуляри - таке на ділі використовується частіше, це гірше, так як в цьому випадку доводиться миритися з двома додатковими поверхнями, які не сприяють кращому сприйняттю «картинки». І пил на них більше осідає, і паразитний світло сильніше дає про себе знати. Як не дуже популярний поки, але перспективний варіант, варто назвати діоптрійність окуляри зі склом, що володіють поляризаційним ефектом. Ще півтора року тому така система «два в одному» була доступна лише на спецзамовлення за дуже великі гроші, оскільки замовляти доводилося за кордоном. Тепер - я це чув мінімум від двох чоловік - все реально виконати в Москві, і коштує це відносно помірних грошей, та й за часом виконання - це максимум днів десять, що теж важливо. Точних координат оптичної майстерні я, на жаль, дати не можу, оскільки для мене питання не актуальне, і я якось не здогадався випитати всю інформацію, а адже для багатьох вона, напевно, була б дуже до речі ... Спробуйте пошукати стандартними методами в Інтернеті - такі речі просто зобов'язані оперативно відбиватися в «павутині».

У магазині лежать поляризаційні окуляри майже за півтори сотні доларів, а в ларьку, що неподалік, - за двісті п'ятдесят карбованців. Звідки така гігантська різниця?

Сто п'ятдесят - це далеко не межа. Навіть три сотні доларів - для поляризаційних окулярів це теж не найвища ціна. А непіддатлива осмисленню вилка цін характерна для самих різних груп споживчих товарів. Якщо говорити про те, що нам ближче, тобто адже спінінгові котушки за двадцять доларів і за вісімсот. У першому наближенні і ті й інші призначені для одного і того ж. Більш дорогі окуляри - це не тільки більш зносостійкі фільтри і «опції» у вигляді можливості змінювати геометрію дужок і знімних бічних екранів. У них ще, як правило, ті частини, що безпосередньо контактують з шкірою, виготовлені з м'якого і гіпоалергенного пластика. Нерідко дорогі окуляри комплектуються двома чохлами: зовнішній - захищає їх від ударів і стискання, внутрішній - від пилу і заодно може бути використаний в якості матерії для протирання фільтрів. Ну і ще деякі дрібниці ... Вирішуйте самі - наскільки набір всіх цих «дрібниць» для вас має значення.

Скла в окулярах бувають різних відтінків. Який з них оптимальний?

Якщо коротко, то один з двох - або нейтрально-сірий, або жовто-коричневий. Сірий колір універсальний. Жовто-коричневий - зручний спінінгістам і нахлистовиків, так як дозволяє більш контрастно розрізняти у воді рибу. Крім того, фільтри з жовтим відтінком більш виправдані в похмуру погоду і взагалі в умовах відносного слабкого освітлення - як, наприклад, зараз, в середині зими. Якщо ви можете собі дозволити мати більше однієї пари поляризаційних окулярів, то на додаток до тих же жовто-коричневим непогано придбати і окуляри з дзеркальними фільтрами - вони, якщо дивитися ззовні, як правило, ще мають синюватий відтінок. Цей варіант вважається кращим в умовах надмірної освітленості, особливо влітку, коли доводиться в сонячний день ловити на великому водному просторі. Фільтри «екзотичних» кольорів (рожевий, насичено-зелений) часто виявляються призначені в першу чергу не для спінінгіста і навіть не для рибалки взагалі. Але якщо раптом вийде так, що у вас не буде іншого вибору, особливих заперечень щодо їх використання не повинно бути.

Я вже двічі втрачав на риболовлі окуляри, хоча обидва рази начебто фіксує шнурок був при них. Що ж робити?

Я, до речі, теж втратив дві пари поляризаційних окулярів. Правда, за десяток років це не так вже й багато, але рахуватися з такими втратами доводиться - це факт. Особливо чревата втратами ходова берегова ловля в складних для пересування умовах, коли ми змушені продиратися крізь зарості чагарнику. Коли окуляри знаходяться в «робочому» стані, втратити їх навряд чи можливо. Інша справа - коли підняті над козирком бейсболки. Щоб уникнути неприємного сюрпризу, слід неодмінно користуватися страхувальним шнурком. І тут, треба зауважити, є свої тонкощі. По-перше, потрібно обов'язково переконатися в надійності фіксації шнурка на дужках. Іноді шнурок просто протягнуто крізь отвір і на його кінці зав'язаний вузлик, в інших випадках на кінцях шнурка є петлі, які вільно бігають по дужкам, а зісковзувати їм не дають розширення на кінцях дужок. Так от, в обох випадках є ймовірність, що шнурок зіскочить - або вузлик розв'яжеться, або петля розтягнеться. І за цим треба регулярно стежити. По-друге, навіть якщо з фіксацією страхувального шнурка на дужках все в повному порядку, він може виявитися марним, коли окуляри у верхньому положенні. Вони просто злетять назад, і ви не відразу це помітите. Щоб виключити подібне, я пропускаю шнурок під регулятор розміру бейсболки. Якщо цей регулятор у вигляді «липучки» або найбільш поширений - «дірчастий», робиться це гранично просто. Якщо ж він не відноситься до числа легкораз'емних, то фіксую на ньому шнурок очок за принципом «петля в петлю».

Джерело: jigging.narod.ru   (Костянтин Кузьмін)

Советуем также посмотреть :

 • Незамінні окуляри при лові жереха
 • Что взять с собой на рыбалку
 • Перші поради рибалці .
 • Вдавалося вам ловити жереха ?
 • Перші поради рибалці .
 • Основні правила вибору блешень
 • 10 питань по воблерам мінно
 • Вплив класичної музики на тренування в спортивному залі
 • Колонка о карпе от Биг Рика Часть шестая - "Ловим в зарослях"
 • Линь и его законы
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+3041]   Автор, Admin 23-06-2013, 04:06 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Эротический массаж - полезно и приятно
  Эротический массаж, непременно, преследует 1 цель - грацию и красоту. Однако не стоит расценивать ег ...

  » Смотреть онлайн Рыбалка в ноябре на воблеры
  [hide][/hide]Низкая температура воды делает хищных рыб инертными. Поэтому мы должны ловить точнее по ...

  » Особенности ловли в водохранилищах и реках
  Похожая картина наблюдается и в водохранилищах, где после затопления на дне осталась глубокая “дорож ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке