Загрузка...

Блог о рыбалке » Спінінгові вудилища : міфи і реальність


--- ~ Спінінгові вудилища : міфи і реальність

Спиннинговые удилища: мифы и реальностьДискусії про якість спінінгів можуть тривати як завгодно довго: багато в цій сфері питань, що допускають неоднозначне трактування. За деякими з них найпоширеніші версії суджень слід визнати, як мінімум, спірними, а то й відверто хибними. Думка більшості і правильне погляд - це не завжди одне і те ж. І тому доречно поговорити про порочних стереотипах, або, якщо хочете, міфах ...

Міф 1. Кожен додатковий стик сильно погіршує лад вудлища, а також його міцність і чутливість.  

Ми якось звикли до того, що більшість спінінгів складається з двох колін. Але нерідко доводиться стикатися з прагненням відійти від цього усталеного стандарту. І тут можна простежити дві крайності. Можливо, комусь не дає спокою приклад рекордсмена «далекобійника» Рона Арри, який для увічнення себе в реєстрі світових досягнень користувався цільним вудилищем довжиною більше трьох метрів. Або, як протилежний варіант, - інтерес до спінінгів категорії «Travel», що збираються з трьох-чотирьох і більше колін - при загальній-то їх довжині в два - максимум в три метри. В колах «просунутих» спінінгістів домінує думка, що стик між колінами - це взагалі зло, а коли вже подібних місць в вудилище більш одного - і поготів. Насправді, тут не все так однозначно. Мені довелось половити самими різними спінінгами, включаючи як одночастнікі, так і четирехчастнікі. І стверджувати, що одні від інших відрізняються, як день і ніч, я навряд чи зможу. Волею випадку, років шість-сім тому, я взяв участь в одному цікавому експерименті, який став можливим завдяки нерозбірливості наших доморощених бізнесменів від риболовлі. Домовившись про постачання в Росію спінінгів, спочатку призначених для американського ринку, вони підмахнули весь асортимент без розбору, тобто і одночастнікі теж. Суть експерименту була така. Ми взяли два вудилища з однаковими вихідними характеристиками, але одне було двухколенним, а бланк іншого - цілісним. Маркування на бланках обох заклеїли пластиром, місце стику у першого прикрили марлевим бандажем, і точно такий же бандаж помістили на одночастніке. Поставили на них однакові котушки з однаковими волосінями і однаковими грузиками на кінцях. Справа була при рибальському магазині. Кожному відвідувачеві, який виявляв інтерес до спінінгу, ми пропонували вийти на прилеглу майданчик, пошвирять тієї та іншої «палицею» і вибрати з них ту, що більше сподобається ... Ну а в результаті вийшло те, що зважилися таки виділити одне з вудилищ, робили це настільки безсистемно, що різниця виявилася абсолютно невловимою. Це лише одна з ілюстрацій того, що негативні властивості місця з'єднання колін багато хто з нас схильні надмірно драматизувати. Є, звичайно, певний відсоток поломок вудлищ, прямо або побічно пов'язаний з наявністю горезвісного стику. Точніше, навіть не самим його наявністю, а не дуже вдалим виконанням. Як наслідок, спінінги частіше, ніж в інших місцях, ламаються саме в точці переходу від обумовленого стиком посилення до основної частини бланка. Або ж утворюється тріщина через «розповзання» з'єднання колін. Але в цілому, зауважу, відсоток поломок на стику або близько - не дуже напружує. Та й характерно це явище, чесно кажучи, лише для недорогих «палиць». Якщо ж говорити про зворотне - про тих спінінгах, де стик виконаний, на мій погляд, ідеально, назву дві добре відомі моделі від Daiwa - Сіма-Х (Super Flex) і Silver Creek S.

Міф 2. За акуратності збірки можна судити про загальний рівень вудилища спінінга.

Вже увійшло в традицію, що, коли мова йде про плюси і мінуси вудилищ тієї чи іншої фірми, одна зі сторін в якості вирішального пускає в хід наступний «залізний» аргумент: зібрані ваші улюблені спінінги просто похабно, не можуть такі претендувати на елітарність! Найцікавіше, що приводів для пред'явлення претензій до якості збірки можна знайти в абсолютної більшості серійних моделей, окрім хіба тих, чия ціна близько $ 500 і вище. Так от, при моєму досвіді лову як мінімум двома десятками спінінгів дорогого класу (від разового їх «тест-драйву» до обкатки на сотнях рибалок), я так і не помітив однозначної залежності між їх робочими властивостями і зовнішніми ознаками якості збірки. Так, патьоки лаку не додають спінінгу естетичної досконалості, так само як і стандартна економ-фурнітура, але, якщо вже все це для вас так важливо, купуйте окремо бланк і комплектуючі й несіть все це професійному складальникові. Такий варіант, треба думати, буде з часом практикуватися все частіше. Зауважте, цілком лояльно відгукуючись про деяких «вольностях» штатною збірки, я не маю на увазі відвертий брак, як, наприклад, помітне відхилення одного або декількох кілець або катушкодержателя від «посадкової прямий». Подібні «жарти», до речі, мені доводилося зустрічати як на вудилищах фірм, практикуючих індивідуальну збірку, так і на тих, що зійшли з масового конвеєра. Але вони легко відстежуються в магазині при покупці. Можу навести ось ще який приклад зі своєї практики. Роки три тому мені дали на пробу безіменну «лайтовую» модель - без будь-яких технічних коментарів. Моє завдання було - перевірити її в справі і дати висновок, по якому вже повинні були робитися висновки про доцільність поставки таких вудилищ в нашу країну. Якість збірки, скажу вам, було таке, що спінінг чимось нагадав мені вудилища фірми Hardy колишніх років випуску - настільки все було вилизане. І «в руку» спінінг лягав. Коротше, причепитися було категорично не до чого. ... А прожила та «паличка» на рибалці годину з невеликим. Верхнє коліно «склалося» при витягуванні з води 400-грамового Щуренко. З тих пір я чомусь дуже насторожено ставлюся до спінінгів, у яких зовсім вже немає косметичних вад.

Міф 3. Товщина стінок бланка однозначно пов'язана з живучістю спінінга.

Ще один приклад, у чомусь схожий на попередній, хоча і не зовсім. Знову - у мене принципово нове вудилище, і знову - та ж задача: половити і винести вердикт. Тільки от модель на цей раз Помічна, і ця міць - відчувається в усьому: вона і в тесті по волосіні, і в товщині стінок бланка. Дві перших риболовлі - ніяких проблем. А ось на третій - спінінг «вмирає»: на всього-700-грамовому Бассе ламається його вершинка. Очевидне - неймовірне ... Це - випадок з особистої практики, тому і справив на мене таке сильне враження. Якби він залишився зовсім вже унікальним, не варто було б, напевно, про нього згадувати. Однак інформація про подібні казуси, нехай не часто, але продовжує надходити. Це означає, що ні збільшення товщини стінок бланка, ні якісь інші заходи, спрямовані на підвищення живучості спінінга (кевларові посилення - як варіант), не дають абсолютних гарантій. Точніше, виходить ось яка картина: спінінги з тонкими (як іноді кажуть, «паперовими») стінками - більш уразливі для позаштатних впливів. Це - і удари по бланку, притиски і т.п. При нормальній експлуатації майже все навантаження лягає на тонкий зовнішній шар бланка (свого роду «скін-ефект»), і, з цієї точки зору, особливої А тому, вибираючи спінінг з урахуванням цієї його характеристики, постарайтеся об'єктивно оцінити міру своєї акуратності в обігу зі снастями.

Міф 4. Вкрай важливо, щоб пропускні кільця були орієнтовані по «шву».  

До пори до часу ми взагалі не мали поняття про те, що на бланку вудилища є дещо, зване «швом». Потім була перекладена на російську книжка Штайнфорта по нахлисту, де досить докладно йшлося про це «шві» - його місцезнаходження, ролі та впливу на розстановку кілець. Стало очевидним, що все це має відношення і до вудилища спінінга теж. Потім були публікації на тему «шва» і у вітчизняній періодиці. Народ якось відразу зацікавився. Пару раз довелося спостерігати характерну картину: в магазині при виборі китайської «палиці» доларів за тридцять, її усередині гнули на всі боки, щоб перевірити - чи так, як годиться, на ній стоять пропускні кільця ... «Шов» на бланку вудилища - не зовсім і шов, а, якщо висловлюватися механіко-фізичним мовою, «лінія радіальної анізотропії». Товщина стінок бланка - за технологічних особливостей виробництва останнього - не з усіх боків однакова, в напрямку одного з радіусів є помітне потовщення, що проходить по всій довжині бланка. Відповідно, і жорсткість вудилища на вигин в різних напрямках розрізняється. Шукати лінію «шва» зазвичай рекомендують, поставивши під кутом кінець коліна спінінга на тверду плоску поверхню і злегка його, прогинаючи і покатався з боку в бік. Пропускні ж кільця, в залежності від призначення вудлища, належить розставляти або по лінії «шва», або строго напроти її. Якщо ж кільця і Все це, звичайно, представляється логічним і правильним, але от коли справа доходить до практики, деколи виникають несподівані проблеми. Найчастіше і знайти-то лінію «шва» виявляється непросто. Є спінінги, бланки яких взагалі виконані за «безшовної» технології, а в багатьох інших - «шов» хоч і є, але виражений досить слабко, і відшукати його неспеціалісту буває складно. Взявши навмання з десяток спінінгів від різних фірм, ми, швидше за все, виявимо, що пропускні кільця розташовані правильно на трьох-чотирьох з них, на решті ж - або «шов» не дуже чіткий, або кільця встановлені як попало. Варто принагідно зазначити, що немає однозначної залежності між ціною вудилища і урахуванням при збірці розташування «шва». Буває, що на дорогій моделі кільця поставлені збоку від шва, а на спінінгу економ-класу - строго там, де належить. Тепер про тих самих, пов'язаних з неправильною установкою кілець, неприємності, якими нас лякають. Так вже вийшло, що кой-які з тих спінінгів, якими я давно і успішно ловлю, належать до «нехорошою» категорії - їх збирачі явно не мали уявлення про вплив «шва», або ж мали, але тільки без мотивації до дії. Найцікавіше, що у мене немає майже жодних претензій до робочим якостям цих вудилищ. Єдиний момент, який слід визнати негативним, так це тенденція до провертанню колін в процесі лову, через що їх доводиться рази три за риболовлю підправляти. Всі інші «жахи» у них не проявилися: жодна з цих моделей у мене не зламалася, немає ніяких скільки-небудь помітних проблем з точністю посилу приманки ... Так що не забивайте собі голову дурницями. Якщо і варто звертати увагу при виборі спінінга на «шов», то в саму останню чергу.

Міф 5. «Злі» спінінги погано кидають.

Ось дуже показовий приклад. Якийсь пан купив модель St.Croix Avid - спеціально під джиговій ловлі. З'їздивши на риболовлю, повертається в магазин з чітким наміром здати вудилище назад. «Не кидає ваш« Евід », - такою була суть його претензій. Якраз поряд виявився Андрій Ізотов. Він і запропонував людині спільно дістатися до найближчої води, там і перевірити, кидає спінінг чи ні. Магазин розташовувався в декількох кварталах від Москви-ріки. Ізотов прихопив з собою котушку з шнуром і свинцевий важок. На набережній розмахнувся і хльостко жбурнув у напрямку того берега. Секунди через три пролунав глухий ляпанець. Грузик влучив у протилежний гранітний парапет ... Коль людина грунтовно звик до спінінгів «середнього» ладу, то при переході на «швидкі» і, тим більше, «надшвидкі» вудлища, у нього майже неминуче виникають проблеми з далекобійністю. Якщо «полупараболік» багато робить за тебе - на третій стадії занедбаності, коли руки вже майже зупинилися, його хлист, як би трохи «подумавши», з прискоренням розпрямляється, надаючи додатковий імпульс приманки. Тому і летить вона далеко, майже незалежно від техніки подачі. Зі «злими» спінінгами справа йде інакше. Тут в рівній мірі важливі і власні властивості вудлища, і людський фактор. Що стосується останнього, можу вас заспокоїти: з подібними моделями далекі закидання по силам аж ніяк не тільки людям з неординарними фізичними даними і відпрацьованими в наполегливих тренуваннях навичками. І хоча могутностей людині впоратися з підкреслено «злим» вудилищем буде легше, але корінь успіху тут слід шукати швидше в базовій техніці. «Рапіроподобная» модель передбачає більш різкий кидок, ніж спінінгом «регулярного» ладу. Це складно описати словами, краще всього потренуватися на водоймі, роблячи упор на «вибуховий» прискорення в роботі рук і підраховуючи після кожного закидання дальність польоту приманки - хоча б числом оборотів котушки при зворотній підмотці. Так легше усвідомити для себе нюанси техніки, що сприяють максимальної далекобійності. В якості вельми наглядного і переконливого прикладу можу нагадати про наробити кілька років тому багато шуму спінінгу Jaxon Extreme. Ця модель (мається на увазі «трійка» з тестом до 40 г) виявилася одночасно і «злий», і далекобійної. Та й освоєння спеціальної техніки закидання пройшло у випадку з нею легко і безболісно. Принаймні, я не чув жодного негативного відгуку про кидкових можливостях «Екстриму», що, з урахуванням його високої популярності, дуже значимо. Я б зробив тут ще одне зауваження: і серед «среднемедленних» вудилищ, і серед «надшвидких» зустрічаються як вдалі з позиції далекобійності, так і не дуже. У моїй практиці тому було немало підтверджень. Скажімо, давали мені на пробу спінінг-«полупараболік», але в роботі він був якимось нескладним, що, в тому числі, позначалося і на дальності закидання. І зворотний приклад - коли я взяв спінінг CD Blue Rapid (3,2 м, тест до 30 г), то не особливо розраховував, що він буде скольконібудь далеко гатити. Брав-то, власне, найбільше з розрахунком на чутливість, а не на далекобійність. Проте на першій же рибалці на каналі ім. Москви, кілька важків при поролонових рибок втратили свою правильну форму, вдаряючись в протилежну бетонну стінку, до якої, якщо вірити лоції, було рівно сто метрів. Висновок звідси такий: не можна судити про кидкових якостях вудилища тільки по його строю. Загальне правило, що свідчить, що більш «повільне» вудлище кидає далі щодо «швидкого», має багато винятків. А якщо ви поклали око на будь-яку модель, але вас гризе сумнів щодо далекобійності, постарайтеся навести довідки у тих, хто вже нею користувався - будь то серед своїх безпосередніх знайомих, в «спілкувалки» мережі Internet або на рибальських виставках.

Міф 6. Максимально розвантажений за рахунок полегшення фурнітури бланк - це однозначно добре.

У проектуванні і збірці спінінгових вудилищ загальна тенденція останніх років така, що і сам бланк, і особливо фурнітура (маються на увазі, перш за все, пропускні кільця) стають все легше. Точніше, слід говорити не про абсолютну легкості, а про розвантаження верхньої половини (або хоча б третини) вудилища. Мета цієї операції зрозуміла - поліпшення балансу вудилища і всього того, що з цим пов'язано, в першу чергу - його сенсорних характеристик. Тому популярні якийсь час назад полив'яні «тюльпани» і масивні кільця у відповідній оправі поступилися нині місце більш легким пропускним колечкам, які прийшли з «Новою Концепцією» й з новими матеріалами. Деякі з вживаних зараз гранично полегшених кілець не завжди належним чином витримують тест на стираність, але мова в даний момент йде не про те. Як тепер з'ясовується, у розвантаження бланка є й негативна сторона. Я про це спочатку приховано здогадувався, але в минулому році, щоб не було ніяких сумнівів, провів предметний експеримент. Я скористався «лайтовим» спінінгом Jaxon Prestige (2,7 м, тест 5-20 г) - дуже вдалим, на мій погляд, спінінгом для своєї цінової категорії. Він в самий раз відображає нинішні віяння, завдяки «дзвінкості» бланка і легкості пропускних кілець, і справляє дуже приємне враження, варто його тільки взяти в руку. Суть експерименту полягала в наступному: я взяв набір свинцевих грузиков і прокідал кожен з них по три рази, зазначивши середню дальність закидання. Оскільки мене в першу чергу цікавив діапазон малих ваг, я саме їм приділив основну увагу. Після цього я зафіксував на тильній стороні «тюльпана» невелику свинцеву «блямбочку». Масу її точно назвати не можу, але щось близько 5 м. Спінінг тому зробився відчутно більше «повільним». І з таким ось штучно «уповільненим» вудилищем я ще раз пробросал весь комплект тягарців. Хоч ми і не вправі пред'являти претензії, що спінінг погано кидає вантажі, що виходять за масою за нижню межу його тестового діапазону, все одно в цьому досить часто виникає потреба. І з цієї точки зору максимальна розвантаження бланка себе не виправдовує, а «паразитна» маса великих пропускних кілець, навпаки, дозволяє краще кидати легкі приманки. Майте це на увазі при виборі спінінга - якщо ви особливо не плануєте працювати приманками з масою на рівні нижньої межі тесту і менше її, полегшений варіант фурнітури не повинен викликати великих сумнівів. В іншому випадку варто задуматися - «класика» може виявитися більш кращою. Що з цього вийшло, ви можете бачити з таблиці.

Масса забрасываемого груза, г1,5 2 ,54 7 10 14 18
Средняя дальность без подгрузки на кончике удилища, м16 21 27 34 44 57 65
Средняя дальность с подгрузкой на кончике удилища, м24 28 33 37 45 56 62


Миф 7 . Понятия «быстрый» и «концевой» строй строго тождественны.

Если вы возьмете произвольный спиннинг внутрияпонского рынка и попробуете оценить его строй, то, с большой вероятностью, может оказаться так, что, по вашим критериям, удилище будет чисто «fast» (быстрое), а вот в аннотации оно будет проходить как «slow», то есть «медленное». И это лишь один пример, иллюстрирующий идею о том, что в классификации спиннингов по строю и действию сам черт голову сломит... Снасти японского рынка у нас представлены очень ограниченно, и по минимуму влияют на общую картину. Но ведь доля спиннингов европейского и американского рынков отсутствует единая система, которая четко бы характеризовала их свойства. Причина того во многом обусловлена отождествлением динамических и статических характеристик удилищ. В некоторых каталогах снастей приводятся картинки с набором кривых изгиба, с пометками от «slow» до «extrafast», и при этом как бы предполагается, что строй (т.е. геометрия изгиба спиннинга в статическом состоянии) и действие (быстрота возврата к прямолинейному состоянию после изгиба) связаны однозначной зависимостью. А это, как несложно убедиться, далеко не всегда так. Строй — это врожденная характеристика бланка. Если и можно его как-то скорректировать системой расстановки колец, то лишь самую малость. Реальное же его действие очень заметно зависит от фурнитуры. Приведенный выше пример со спиннингом «Престиж» эту мысль наглядно подтверждает: более тяжелые кольца «замедляют» удилище. Наиболее яркие примеры несоответствия между строем и действием можно найти среди удилищ легкого и сверхлегкого классов. Зачастую, девятифутовая модель с тестом до 10 г «проходит» как «extrafast», и в статике впрямь гнется четко в области вершинки, но тряхнешь ею — а она вся долго-долго дрожит, как осиновый листок... Напротив, среди спиннингов из высокомодульного «угля» есть и такие, что при значительных статических нагрузках гнутся почти от самой рукоятки, и их строй попадает в категорию «moderate», т.е. «средний». А в динамике — они близки к категории «extra-fast»: после встряхивания, хлыст быстро, почти без переколебаний, возвращается к исходному положению. Как следствие, удилище и бросает очень хорошо, и с чувствительностью нет проблем, да и с вываживанием тоже. Из тех моделей, которыми я пользуюсь сейчас, могу назвать здесь в качестве характерного примера трехметровый CD Sunrise. Следует также заметить, что и среди спиннингов эконом-класса встречаются такие, у которых строй и действие заметно (и очень кстати) не совпадают. Как-то за призовое место на соревнованиях мне досталась модель от фирмы Robinson ценою долларов в пятьдесят или чуть более. Она была очень «нервозная» по действию, но при этом на вываживании щучки весом под килограмм «отрабатывала» почти всей своей длиной. На мой взгляд, именно такое сочетание свойств («средний» в статике и «быстрый» - «сверхбыстрый» в динамике) наиболее выгодно отличает грамотно спроектированный спиннинг из высокомодульного графита от многих других, в том числе и сотворенных из аналогичного исходного материала, но с иной комбинацией строя и действия.

Миф 8. Наиболее солидные на мировом рынке производители удилищ никак не учитывают требования российского потребителя.

Во всем вале производимых в мире рыболовных снастей, так или иначе, учитывается специфика рынков их сбыта. Рынок номер один, по своей значимости и оборотам, — американский, номер два — японский. Европейский рынок, пусть и наиболее близкий нам как географически, так и по востребованному ассортименту, все же занимает более скромное место. Можно говорить и о нашем рыболовном рынке. Не так давно в журнале «Коммерсант — Деньги» была даже опубликована аналитическая статья на эту тему. Текущая особенность российского внутреннего рынка такова, что, за крайне редким исключением, все снасти сколько-нибудь серьезного уровня производятся за пределами страны, что само по себе не предосудительно. Но вот есть мнение, и его несколько раз приходилось слышать, что Россию до сих пор используют как «свалку отбраковки и неликвидов». Имеется в виду то, что нередко на наш рынок попадают некондиционные рыболовные товары или же такие, что попросту не находят своего покупателя в иных странах, для которых они были предназначены. Требования же национального рынка не учитываются зарубежными производителями вообще никак... Сразу замечу, что и мне известно несколько таких фактов, когда в Россию под видом полноценных завозились некондиционные снасти, но, во-первых, это происходило в середине 90-х годов, а, во-вторых, имело очень ограниченный масштаб и не отражало общих тенденций. Но самое главное — что в последние несколько лет запросы российского рыболова стали-таки серьезным образом приниматься в расчет зарубежными производителями - как западными, так и восточными. И речь здесь идет не только об отборе определенных позиций из предлагаемого ими ассортимента, но и об изначальной их разработке со строгим учетом наших «технических заданий». Советую только не обращать внимания на откровенные спекуляции по этому поводу. Ведь если верить отдельным публикациям в периодике, то некоторые крупные заводы в Стране Утренней Свежести живут лишь тем, что воплощают в своих спиннингах «гениальные» идеи наших с вами соотечественников. Давайте смотреть на вещи более трезво. Здесь и без того есть несколько очевидных фактов и тенденций, которые говорят о том, что отношение к запросам русского спиннингиста поменялось у производителей снастей в лучшую сторону. Сравните, к примеру, ассортимент продаваемых в России американских спиннингов лет шесть назад и теперь. Мало того, что их общая доля в средней ценовой нише была в несколько раз меньше, главное — тогда днем с огнем было не сыскать длинное удилище. «Восемь с половиной» — таков, за редким исключением, был «потолок». Что мы имеем сейчас, думаю, нет смысла лишний раз объяснять. При этом в самих Штатах за это время никаких революций не произошло. По крайней мере, больше ловить десятифутовыми спиннингами там не стали. А перемены с их представительством на нашем рынке — в равной мере заслуга, как российских дилеров, так и американских производителей и владельцев, торговых марок. Польская фирма Jaxon формирует свой ассортимент спинниговых удилищ, как и большинство фирм из Европы, размещая заказы на азиатских заводах. При этом снасти фирмы относятся к средне-дешевой нише. В 2 001 году у «Джексона» появилась модель Extreme, которая быстро завоевала в нашей стране огромную популярность. Через год в их каталоге - другая примечательная серия: Prestige. А в прошлом году — ни того, ни другого, ни чего-то сопоставимого. Как выяснилось, владельцы фирмы сочли модели Extreme и Prestige (со стоимостью каждой около сотни долларов) слишком дорогими и не очень, в силу своего назначения, востребованными для Польши и некоторых других стран, куда поставляются снасти Jaxon. Но тут раздается решительное: хотим «Экстрим»! - понятно, из какой страны. И похожая модель, Profix, появляется в каталоге. С прицелом, прежде всего, на российский рынок. Дай «Экстрим» должен вот-вот появиться. Показательная история этого ряда связана со спиннингами Composite Developments (CD). Года полтора назад не было даже проекта их разработки и интервенции на наш рынок. Теперь же мы имеем широкую линейку моделей, созданных специально под нужды наших спиннингистов. Есть сведения, что скоро некоторые фирмы будут поставлять в Россию и так называемые «подписные серии» (signature series). В мире это используется широко и имеет успех у рыболовов, поскольку те получают неплохую гарантию соответствия данной модели выбранному стилю ловли. У нас, помнится, успело обратить на себя внимание удилище Shogun, разработанное фирмой Daiwa с учетом специфики французского рынка. Оно несло на себе факсимиле автографа Жака Шавана. Можно ожидать появление «подписных» удилищ, максимально адаптированных под именно наши виды ловли — например, для охоты на жереха или для берегового джига на большой реке. С подписями тех спиннингистов, компетентность которых едва ли у кого-то сможет вызвать сомнения.

Ичточник: jigging.narod.ru

Советуем также посмотреть :

 • Покупка спінінга
 • Про один загальноприйнятому омані при виборі вудилища спінінга
 • Як вибрати фідерне вудлище ?
 • Як не зламати спінінг ?
 • вибираємо спінінг
 • Собираем спиннинг 2
 • Разновидности карпового удилища
 • Вудилища , які ловлять - 2
 • Shimano . Фідери класу light
 • Як правильно вибрати вудку ?
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+2364]   Автор, Admin 2-03-2013, 01:03 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » форель
  Ареал проживання струмкової форелі досить широкий: зустріти її можна в більшості річок басейнів Бал ...

  » Рыболову о лине
  Линь – это рыба, которая водится в прудах и озeрах, встрeчаeтся в водохранилищах. В рeках почт ...

  » Лучшее питание для своего ребенка
  Появление в доме маленького ребенка - это очень трогательное, очень веселое и вместе с тем ответстве ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .
  » ИГРОВЫЕ АВТОМАТЫ ГАРАЖ на slot v
  В   Казино онлайн представлена линейка игровых автоматов онлайн Гараж, в которую входят семь ра ...

  » ИГРОВЫЕ АВТОМАТЫ RESIDENT
  Разведка заслала своего резидента для поиска секретов вражеской державы. Разведчику придется нелегко ...  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке