Загрузка...

Блог о рыбалке » За щукою по маленьким річках


--- ~ За щукою по маленьким річках

За щукой по маленьким рекамТихо вирує річечка, натикаючись на своєму шляху на перепони. Не порушуючи цієї тиші й пишноти, по березі повільно рухається людина. Зупинившись біля кущів, він присів, і витончено змахнувши спінінгом, закинув приманку під навислі над водою кущі. На місці її падіння в ту ж секунду вибух, відчуття - ніби кругляк кинули. Спокійно і впевнено, рибалка, не встаючи, виводити крупні щуку. Без зайвих рухів і суєти, бере рибу рукою. Ще кілька миттєвостей і він іде, так само тихо і непомітно як з'явився.

Це було більше десяти років тому, але цей момент, мені здається, я не забуду ніколи. Все відбувалося на моїх очах. Таке сильне враження на мене тоді справив цей спінінгіст. Не тим, що зловив велику рибу в річці, в якій нічого крім піскарів водитися не повинно, а своїм ставленням до процесу, своїм індивідуальним підходом. По сей день, одним з моїх улюблених видів риболовлі залишилася ловля щуки на малих річках.

За щукой по маленьким рекамШирина невеликих річок зазвичай від 3 до 10 м, середня глибина 0,3-1 м. Повалені дерева, перекати, кам'янисті гряди, коряжники, що нависають кущі, мілини і невеликі заплави ... Можливо, ви згадали ті річечки, повз які проїжджаєте. У багатьох, якщо і виникає швидкоплинне бажання спробувати тут половити, то частіше від нього відмахуються. Або, в кращому випадку, зупиняючись «на годинку», приходять до думки, що риби в річці немає. Багато рибалок, не враховуючи особливостей риболовлі в таких місцях, можуть залишитися ні з чим. Щоб домогтися стабільності і хороших результатів, потрібно час.

Екіпіровка

Вода в таких річках найчастіше прозора, тому окрему увагу варто приділити маскуванні. Ніяких кричущих кольорів в одязі. В ідеалі - камуфляж, але якщо його немає, то можна обійтися одягом, яка не сильно буде виділятися на загальному тлі кущів або дерев. Жилет із зручно розташованими кишенями під коробочки з приманками і зачую риболовну атрибутику. Раджу так само звернути увагу на наявність у жилета петель для кріплення спінінга. Якщо їх немає, то пришити - справа п'яти хвилин. Дуже зручно у випадках, коли вам треба перев'язати або дістати приманку з коробки, стоячи у воді.

Настійно рекомендую не брати з собою великих ящиків або коробок. Вони вам тільки перешкодять. Набагато зручніше невелика сумка, яку можна носити через плече і пара-трійка маленьких двосторонніх коробок. Обов'язкові Болотников - без них можна пропустити масу цікавих місць. Закінчимо екіпіровку поляризаційними окулярами і бейсболкою - саме такий варіант дає кращий огляд підводного царства.

В цілому, спінінгіст повинен бути мобільний і міг легко долати великі відстані, не маючи в руках нічого крім спінінга.

Снасті

Плюс маленьких річок в тому, що до якості снастей не пред'являються такі жорсткі вимоги, як на великій річці. Предпочтительней использовать спиннинги легкого класса с быстрым строем, длиной 1,8–2,4 м и тестом до 15 г. Не рекомендую использовать спиннинги с тонкими вклеенными кончиками в условиях зарослей на берегу. Статистика їх поломок в кущах просто величезна. Додамо сюди котушку 1000-2000-го розміру з намотаною плетінкою діаметром 0,1 мм або монолески - 0,16 мм.

Приманки

При нинішньому достатку приманок погнатися за всім, що з'являється на прилавках, неможливо. У нашому випадку цього і не потрібно, ми не будемо носити з собою великий ящик. Тому заповнюємо 2-3 маленьких коробочки. Візьміть з собою тільки самих перевірених «бійців».

Воблери. Бажано плаваючі або суспендери. Мінно слід взяти довжиною до 7 см, кренки з максимальним заглибленням 0,5-0,8 м. Основні забарвлення, які я зазвичай використовую, - природні. Але досить часто спрацьовують яскраві забарвлення. Також рекомендую мати пару плаваючих воблерів з яскравою спинкою - такі зручніше контролювати при сплаві воблера на пристойні відстані.

Джиг. Основний вага джиг-головок, які використовуються на таких річках, буде лежати в межах 2-7 м. Але це не означає, що і приманки будуть маленькими. Ширяючий на 3-грамової голівці 7-9-сантиметровий твістер або поролонку здатні саму ледачу річну щуку спровокувати на покльовку. На невеликих глибинах рекомендую використовувати повільну нерівномірну проводку в товщі води, на більш глибоких ділянках стандартну сходинку з киснем дна. При лові на джиг-приманки на великих і середніх річках розцвіченню приманки не надаю великого значення. В умовах же малих річок на кожні 10 щук, спіймані на білу приманку і її різні відтінки, приходиться всього 1-2, спійманих на інші кольори.

Стримери. В умовах малої річки, коли риба на звичайні приманки реагує мляво, стримери можуть врятувати становище. Варто врахувати, що я говорю не про так звані джиг-стримери, пов'язані на легких джиг-голівках, а про класичні нахлистові стримери. Якщо немає матеріалів для виготовлення стримерів або немає можливості купити готові, то можна зв'язати зі звичайних ниток, закріпивши їх на гачку або двійнику. Рекомендований розмір - 7-12 см.
За щукой по маленьким рекам

Главной особенностью стримера является привлекательная игра на самых медленных скоростях. Стример не повинен бути настільки важким, щоб каменем падав на дно, він повинен повільно парити в товщі води. Тому не захоплюйтеся огрузкой стримера. Закидати далеко на малих річках не потрібно, тому буде достатньо ваги гачка і намоклого матеріалу. Стримери володіють приголомшливою грою і дозволяють застосовувати велику кількість різноманітних проводок. Бувало, що на загальному тлі бесклевья, з їх допомогою можна було не тільки піти від нуля, але і добре наловити. Проводка - від м'яких потяжек вудлищем з тривалими паузами до різких ривочков.

Оберталки і колебалки. Можете взяти на свій розсуд. Я обходжуся стандартної лінійкою оберталок від Mepps, форматів Aglia Long, Aglia, Black Fury, Lusox № № 0-2. Колебалочкі використовую вагою до 10 р.

Тактика лову

Тактика і проста, і складна водночас. Всім досвідченим спінінгіста вона відома, складність же полягає в тому, що необхідно себе змусити її дотримуватися, навіть якщо вже кілька годин не було ні покльовки. Це все дуже серйозно! Різниця в улов двох досвідчених спінінгістів може досягати десятка хвостів при дотриманні даних правил одним і заперечення їх іншим. Для успішної лову щуки на малих річках необхідно слідувати наступним правилам.

Рух. Складно зловити багато риби, обловлюючи лише невеликі ділянки річки. Тому ходити доведеться багато! На таких річках далеко не всі ділянки сприятливі для щуки і окуня. Тому риболовля на маленьких річках подібна точковим ударам шпаги, а не розмахування мечем наліво і направо. Знання цих точок прийде з часом, і ви не будете витрачати час на облов безперспективних ділянок. Не варто затримуватися на кожній точці довше 5-10 хвилин. Можливо, ви злякали рибу, або на даній ділянці її просто немає. Якщо не зловили відразу, то з кожним наступним занедбаністю шансів стає все менше. Краще витратити час на пошук активної риби, ніж вимучувати пасивну.

Вибір точек.Еслі після весняної повені риби багато і можна добре зловити практично в будь-якому місці, то влітку по цих же місцях пройдуть десятки інших спінінгістів. І, щоб не залишитися без улову, необхідно поміняти підхід до вибору місця. На «красивих» точках із зручним підходом практично кожен спінінгіст затримується «на подовше» і таки дістає свою щучку (якщо вона там залишилась). На менш же зручних і не особливо перспективних, на перший погляд, ділянках, обмежується парою-трійкою забросов і йде далі. У результаті ми маємо вибиті красиві і зручні місця і майже не зворушені незручні. В якому місці більше шансів буде знайти рибу? Відповідь очевидна.

Діємо в такий спосіб, на гарних місцях затримуємося на 5-7 закидань, а всі зусилля докладаємо до зарослим кущами з незручними підходами місцям. Не полінуйтеся пролізти через зарості або пройти по воді до таких точках і шанси піймати щуку зростуть.

Підхід до місця. При підході до місця ні в якому разі не топайте. Якщо є можливість, то перші занедбаність слід вчинити, стоячи якомога далі від берега. Спочатку варто зробити короткі занедбаність для перевірки прибережної зони. Потім вже можна підійти ближче і обловити віддалені місця. Буває, підійдеш, дотримуючи всі запобіжні заходи, практично на колінах, і бачиш що відійшла від берега риба. У більшості випадків ця щука для нас втрачена.

Рух у воді. Є місця, до яких з берега просто не підійдеш. Тому доводиться йти в чоботях. Кращий варіант - це, як відомо, рух вгору за течією. Іноді, звичайно, виникають незручності. Складно правильно обловити ділянку: так як приманка за течією рухається дуже швидко, не створюючи «ефекту зависання» на течії. Якщо ділянка вам сподобався, і проводка за течією вам нічого не дала, варто повернутися назад, вилізти на берег, обійти ділянку, і обловити його проводкою проти течії.

Ловля щуки

Здається, що може бути простіше? Стоїш у воді, зачепив щуку. Підвів, взяв рукою, відчепив і спокійно, не рухаючись, відпустив. Але постійно доводитися спостерігати наступне. Рибалки починають задкувати, тупати у воді, тягнучи її за собою, буває, навіть падають. До цього подання вони могли б на цьому місці зловити ще парочку. Так що зберігайте спокій, без потреби не галасуйте, і беріть рибу руками. Ну, а якщо заковтнула сильно або дуже хороший екземпляр, то потихеньку, не булькаючи, вийдете на берег.

Ловимо щуку

За умови повного дотримання рекомендацій по екіпіровці, снасті, приманки і тактику ловлі, ви неодноразово збільшите шанси на хороший улов. На жаль, багато хто не звертають на такі речі особливої Малі річки - прекрасний показник даного твердження. Ловля щуки на малій річці вимагає самоти. Якщо все ж відвідуєте таку річку невеликою компанією, то краще заздалегідь поділити ділянки річки і розійтися. Одночасна ловля декількох спінінгістів поруч один з одним негативно позначиться на загальному результаті.

З мого досвіду на малих річках найрезультативнішим часом лову щуки, як не дивно, є середина літа. Можливо, це викликано тим, що в липні рівень води на наших дрібних річках падає до самої нижньої позначки, що обмежує можливі місця стоянки щуки. Швидка течія дає достатню кількість кисню, і вода не нагрівається так сильно, як в стоячих водоймах, що дозволяє щуці відчувати себе комфортно і полювати протягом усього дня. А до осені, як неприємно це визнавати, щука в основній своїй масі вибивається. Заповнення йде лише з весняною повінню.

Де шукати щуку на дрібній річці і як її ловити?
З сильним падінням рівня води дуже результативні місця вище перекатів. Особливо у випадку, коли перекат дуже дрібний. Якщо перед таким перекатом є невелика ямка, заводь або мис, який утворює зворотна течія, то цілком реально зустріти на цих ділянках цілі скупчення щуки. Іноді вдавалося з таких точок виловити до десятка рибин.

Також цікаві місця нижче перекатів: якщо є ділянки із зворотним або спокійною течією, то майже завжди вдається знайти на них пару чергових щук, присутніх поласувати мальком. Нависають над річкою з обох берегів дерева, захищають щуку від спінінгістів. Дістати щуку з таких місць можна, розташувавшись вище за течією, і сплавивши воблер в «тунель» до передбачуваного місця стоянки.

Дуже часто щука тримається у затоплених кущів або завалів дерев. Тут результативней спочатку перевірити ділянка, яка перебуває перед такою перешкодою, так як щука, ховаючись в ньому, варто головою проти течії і добре його контролює.

Використовуючи в таких умовах твістер на офсетному гачку без огрузки, можна закинути його перед самим завалом, і дати твістеру заплисти під нього. Після того, як приманка загнана туди течією, необхідно почати повільну проводку з паузами. Покльовки щуки трапляються як при самому спуску приманки, так і при паузах на проводці.

Рада

Якщо немає яких-небудь видимих

Які приманки, і в яких конкретних місцях краще використовувати? З року в рік вимальовується приблизно одна і та ж картина. По результативності з легким джигом на малій річці мало що може зрівнятися. Їм дуже зручно досліджувати всі найменші нерівності і перепади глибин. Підібравши вага вантажу, розмір приманки і спосіб монтажу можна ловити як на 30-сантиметрової глибині, так і на самих глибоких ділянках річки. Такої кількості всіляких проводок немає ні у одного типу приманок.

На другому місці воблери. Їх я використовую найчастіше у важко доступних місцях, сплавляючи до потрібної точки. Або коли щука не клює на джиг-приманки і попадається тільки на воблери з активною грою. Буває, вдень в саму спеку щука вередує і відгукується лише на ривковий проводку мінно.

Ну, і на третьому місці стримери. Виступають свого роду паличкою-виручалочкою в самих безнадійних ситуаціях. Стримери не обов'язково повинні бути дорогі або пов'язані майстрами. Часом простий пучок білих ниток на одинарному гачку або двійнику без всякої огрузки творив чудеса, залишаючи поза справами дорогі воблери.

На закінчення хочу дати ще одну рекомендацію. Запам'ятовуйте місця, де були покльовки або був вихід щуки за приманкою, або просто бачили полюють за мальком щуку. Якщо не вдалося її зловити протягом наступних п'яти хвилин, то не варто затримуватися на цьому місці, перебираючи весь вміст коробок. Продовжуйте рух і пробуйте ловити на нових місцях. А до кінця риболовлі, коли підете назад, зайдіть в кожне з таких місць. Щука на малих річках майже ніколи не попливе далеко від місць свого полювання. І, такі «чергові перевірки», часом можуть додати радість від упіймання декількох, які проігнорували до цього ваші приманки, щупаків.

Сподіваюся, ця стаття допоможе не тільки новачкам, але і досвідчені спінінгісти знайдуть для себе щось цікаве. Головне не забувати, що в рибалці дрібниць не буває. З них і складається загальний результат.

Валерій Шашенко, м.Нижній Тагіл
"Рибалка на Русі", травень 2009

Советуем также посмотреть :

 • Ловля щуки в спеку
 • язь
 • ловля щуки
 • Як спіймати язя ?
 • Щука - цариця російських річок і озер
 • Ловля щуки на спінінг
 • Шукайте щуку перед перешкодою
 • зимовий твічінг
 • Знайти і роздратувати
 • Як вибрати місце для лову з льоду
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+2023]   Автор, Admin 3-04-2013, 03:56 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Ловля судака на спиннинг
  Натуральные продукты и здоровый образ жизни - это одно целое. Ловля судака на спиннинг никак не эта ...

  » Ловля риби на перемети . пристрій перемету
  Перемети - це дуже примітивні самоловних многокрючковие рибальські снасті для донного лову риби. А ...

  » Какой выбрать экран (дисплей) ноутбука, матрицу
  Задачи, которые будут поставлены для ноутбука или компьютера, играют самую решающую роль в вопросе, ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке