Загрузка...

Блог о рыбалке » вибираємо вудилище


--- ~ вибираємо вудилище

Выбираем удилищеПро те, як правильно вибрати вудилище, яку воно має міцність і твердість, чи можна швидко відрізнити "ліву" снасть від фірмової, розповідає кандидат хімічних наук Андрій Яншевскій.

Склопластикові вудилища

Одним з основних недоліків вудилищ зі склопластику вважається досить велику вагу і зайва гнучкість, але саме через це вони володіють і незаперечною гідністю - витримують великі навантаження на конструкцію вудлища, і відбувається це за рахунок низького модуля матеріалу. Зламати добре зроблене вудилище з склопластика практично неможливо, воно скоріше "зав'яжеться" у вузол. Виробники рибальського спорядження прагнуть робити сучасні потужні вудлища для лову великої риби тільки з якісного склопластику (скляні волокна теж бувають різні за якістю і характеристикам). Склопластикові вудилища менш схильні мікротравмування при перевезенні і випадкових, але неминучих, ударах. І ще два великих гідності: досить просте і технологічне виробництво і дешеві сировинні матеріали. Так, наприклад, вельми пристойне вудилище з склопластика завдовжки 5 м можна придбати на заводі-виробнику по ціні 1,5-2 $.

В даний час практично все світове виробництво склопластикових вудилищ знаходиться в Китаї, добре освоєно і шлюб зустрічається дуже рідко, особливо якщо снасть виготовлена

"Гібриди"

Для того щоб зберегти міцність склопластику, але сконструювати довгі вудлища, до скловолокно додають більш жорсткі волокна, найчастіше вуглецеві (зазвичай 20-30%). Такі матеріали отримали назву гібридних.

Збільшення жорсткості матеріалу дозволяє знижувати конусність, витрата матеріалу, а значить, і його масу. Варто тільки пам'ятати, що це може призвести і до зменшення міцності. Поширене в літературі думку про те, що просте додавання в матеріал вуглецевого волокна призводить до підвищення міцності, в корені не вірно. Все навпаки! Міцність забезпечується сполучними, а якісні єднальні використовуються тільки при виробництві дорогих виробів. Тому міцність недорого вудилища з мінімальним вмістом вуглецевого волокна (для жорсткості) забезпечується за рахунок збільшення товщини стінок колін, а це, в свою чергу, може призвести навіть до більшого збільшення маси порівняно з вудилищем зі склопластику тієї ж довжини. Таким чином, довжина, жорсткість, потужність і маса вудилища визначаються не тільки тим, які матеріали використовуються під час виробництва, а залежать і від конструкції.

Вудилища з гібридних матеріалів самі "нецікаві" за таким критерієм оцінки, як "ціна-якість". Міцність не збільшується, а ціна різко зростає за рахунок дорогих вуглецевих волокон. Якщо розумна цінова межа для склопластику в вудилищах закінчується на семиметрової довжини, то для недорогих гібридних композитів ця межа зсувається на довжину дев'ять метрів.

Для того щоб виготовити більш довге хороше вудилище, доводиться міняти технологію і повністю переходити на вуглецеві волокна. Вони дозволяють створювати найбільш легкі та жорсткі вудилища при заданій масі.

Відносно недорогі вуглепластикові вудилища виготовляються з промислових графітованих волокон по невигадливої Вуглецеві волокна у вигляді стрічки або спеціальної тканини просочують сполучною смолою, укладають уздовж конусної оправки, опресовують зверху спеціальною плівкою і отверждают смолу (так само роблять і склопластикові вудлища). Описаним способом виробляється переважна більшість вудлищ.

Основні виробництва вудлищ в останні роки перенесені в Південну Корею і Китай. У Європі залишилося, мабуть, усього три помітних виробництва, які профільовані тільки на елітну продукцію.

В результаті звичайної обпресування зміст сполучного в матеріалі досягає 33-50% від загальної маси, що позитивно позначається на міцності виробу, але значно збільшує масу і негативно позначається на динамічної жорсткості.

Якщо виробник хоче створити висококласне виріб, застосовують елітні волокна, які використовують при виробництві спецтехніки. У цьому випадку виходять максимально легкі і жорсткі вудилища будь-якої довжини для професійного спорту. Досягти поставленої мети можна лише шляхом одночасного використання найякісніших зв'язуючих і зниження до мінімуму змісту сполучного в матеріалі.

Провідні виробники виготовляють такі конструкції шляхом поєднання гарячого пресування і вібраційного формувань, досягаючи при цьому змісту сполучного в матеріалі 7-8%, а в деяких випадках навіть 2% (Daiwa). Недобросовісні виробники на виробах з вмістом зв'язуючого, припустимо, 30% пишуть, що воно виготовлено з 98% і навіть 100% графіту. Це слід розуміти так, що в композиті практично немає скляних волокон. Коли я вперше зустрів у робочих матеріалах посилання на те, що створені конструкції з композиту з вмістом зв'язуючого 2%, я спочатку не повірив, але джерело був занадто серйозним й мови про помилку бути не могло. Поміркувавши, я зрозумів, як це було реалізовано на практиці. Якщо вуглецеві графітовані волокна укласти строго паралельно і порахувати, яка простір між ними залишиться для сполучного, то вийде приблизно 8%. Однак потрібно мати на увазі дві речі.

1.   Для того щоб склеїти між собою волокна, зовсім не обов'язково заповнювати весь простір між ними - досить склеїти між собою плівки смоли навколо волокон. Для видалення надлишку сполучного виробники застосовують вакуум (причому під вакуумом знаходиться вся багатометрова промислова установка).
2.   Само вуглецеве волокно являє собою трубу, набиту аморфним вуглецем, який є непотрібним баластом з точки зору і міцності, і ваги.

Але ж можна використовувати і порожнисті волокна, але це вже з області технологій, які поки шалено дорогі і складні в реалізації. Саме за такими технологіями зараз створюються елітні вудилища з так званої "кераміки". Крім вартості до недоліків таких вудилищ потрібно віднести досить високу крихкість при бічних ударах об гострі поверхні і мікровібрації при маніпулюванні з снастю. Напружений матеріал з високомодульних волокон має широкий спектр внутрішніх резонансних коливань, які практично не відчуваються, але впливають на кисті рук і непомітно викликають їх втому.

Важливе значення має покриття колін вудилищ.

Найпростіші недорогі моделі фарбують, більш дорогі (вуглепластикові) покривають удароміцними лаками, а елітні додатково покривають тонкими захисними шарами з фторорганікі, які захищають їх не тільки від води, але і від ультрафіолету. Однак, як показує практика останніх років, покривати вудилище, яке виготовлене за хорошою технології, зовсім немає сенсу. Само сполучна прекрасно виконує всі захисні функції. Але рибалці хочеться тримати в руці красивий виріб, і виробники використовують "по старинці" лакові покриття. Виняток становлять штекерні вудилища спортивного класу, тобто максимально полегшені. Тут лаки практично виключені через економію ваги.

На що потрібно звернути увагу при покупці вудилища

Сьогодні з одних і тих же матеріалів виробляють тисячі різних вудлищ, а отримують визнання у рибалок всього кілька десятків. Саме тому стають відомі цілком певні фірми-розробники, які витрачають величезні гроші на конструкторські розробки і випробування нової продукції, а "бренди" цих фірм стають відомі всьому світу. Вартість конструкторських і рекламних витрат, природно, входить в ціну виробу, але не завжди.

На якому заводі розробник замовляє безпосереднє виготовлення вудлища - це його справа. У виборі виробництва вирішальне значення мають лише три чинники: якість, ціна і порядність виробника. Якість залежить від технології і матеріалів. Ціна - від якості, термінів та обсягів партії. Ці питання зараз відмінним чином вирішені на всіх (а їх кілька десятків) заводах Кореї і вже на декількох заводах в Китаї. Виробництва пройшли міжнародну сертифікацію. Що це означає? Сертифікацію за міжнародними стандартами проходить не саме вудлище, а його виробництво. Т. е. сполучна, волокна, обладнання виробниче і з контролю якості. Оскільки стандарти для всіх єдині, то може статися так, що два вудилища, вироблені в Кореї та Китаї, будуть абсолютно однакові за своїми характеристиками.

Дуже важливо те, що на сертифікованих виробництвах неухильно дотримується порядність по відношенню до замовника, тобто відсутня неконтрольоване тиражування продукції з використанням того чи іншого "бренду".

Заводчик ні за що не буде виробляти продукцію, якщо замовник не надасть йому офіційні документи на володіння товарним знаком, який він хоче бачити на замовленому вудилище. Тому, якщо виробник пропонує написати на вудлище все, що йому замовлять, знайте - це "ліве" виробництво і якість такого вудилища буде свідомо нижче.

Як убезпечити себе від покупки "лівого" вудилища

Самий вірний на сьогодні спосіб - купувати вудилище там, де його або рекламують тривалий час, або воно постійно перебуває в роздрібному продажі. Всі продавці прекрасно розуміють, що утримувачі "брендів" відстежують рекламні матеріали по своєї продукції, і якщо "щось не так", то підуть "відповідні дії". Справедливості заради треба сказати, що в Росії, на відміну від цивілізованих країн, де авторські права дійсно охороняються законом, на сьогодні такі дії будуть, швидше за все, не зовсім законними.

При виборі вудилища зверніть увагу на наступне:  

- Коліна вудилища повинні плавно і щільно стикуватися;  
- Іноді коліно виходить з попереднього спочатку з видимим зусиллям, а потім більш легко. Таке відбувається, якщо порушена конусність оправки, на яку коліно намотували. Брати таке вудилище не раджу, поступово стик може зноситися, і коліно почне вискакувати;  
- На коліні вудилища рукою може відчуватися поздовжня об'ємна смуга, як тріщина. Це не брак, а край стрічки, з якої намотуванням було сформовано коліно. Для того щоб його приховати, застосовується гаряче пресування (що дорого) або покриття відносно товстим шаром лаку, що призводить до помітного збільшення ваги. Ніякого відношення до міцності і надійності цей край не має;  
- Часто у вудилища з кільцями (особливо якщо кільця на одній лапці) те чи інше кільце кілька відігнуте. Вважати це браком також не доводиться, оскільки викривлення лапки кільця трапляється тільки під час транспортування. Лапку можна легко повернути в потрібне положення;  
- У всіх випадках у вудилища не повинно бути ніяких стукотів в колінах і місцях їх зчленувань.

І останнє, що хотілося б сказати про вибір конкретно "матчевого" вудилища з кільцями. Вони отримали широке розповсюдження, і тому їх конструкції постійно вдосконалюються. Але що відбувається? Верхнє коліно сучасного "матчевого" вудилища вельми довге й тонке. Коли його знімають з оправки після затвердіння сполучного при температурі майже 200 ° С, а іноді і вище, в матеріалі залишаються внутрішні напруження. Через них він залишається напруженим і відносно більш крихким, зі зниженою ударною в'язкістю. Для того щоб зняти внутрішні напруження у виробі, в деяких випадках його нагрівають до температури, скажімо, 100 ° С і якийсь час "тримають в теплі".

Напруги знімаються, і виходить коліно з максимальною міцністю. Однак під час прогрівання або "нормалізації" може відбутися незначне "ведення" коліна, тобто воно викривляється. Більшість рибалок до таких, хай навіть незначно викривленим колінам, відноситься як до шлюбу. Я особисто вважаю, що це не брак, а тільки лише непряме підтвердження того, що процес виробництва був дотриманий. Але! Дане твердження відноситься тільки до дорогих вуглепластиковим вудилищам!

Советуем также посмотреть :

 • Вибір вудилища і його оснащення
 • вибираємо спінінг
 • Як правильно вибрати вудку ?
 • Вибір вудилища і його оснащення
 • Як вибрати фідерне вудлище ?
 • Покупка спінінга
 • Разновидности карпового удилища
 • Як вибрати махове вудилище ?
 • Як не зламати спінінг ?
 • фідерні вудилища
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1880]   Автор, Admin 19-04-2013, 03:54 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Эффективная карповая насадка и прикормка
  Рыбалка - спорт, и страсть, передышка и одно временно задача, с решения которой зависит успех только ...

  » Рыболову на заметку - прикормка, приманка для карася
  Кaрaсь рыбa ленивaя и чтобы оторвaть его от облюбовaнного им местa, где он привык питaться, нужно пр ...

  » Вибираємо коляску- трансформер
  Якщо у вашій родині скоро очікується поповнення сімейства , то ви напевно задумалися про те , як виб ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке