Загрузка...

Блог о рыбалке » Типи поплавочних вудок


--- ~ Типи поплавочних вудок

Типы поплавочных удочекПід час сезону лову з поплавковою вудкою по відкритій воді більшість починаючих рибалок не можуть визначитися не стільки з тим, якими типами вудилищ ловити, але й з тим, в чому відмінність між ними. Особливо це підводить при покупці вудилища. Рибалка не може сформулювати правильно питання, звертаючись до продавця, при виборі якої або "палиці". А це часто призводить до того, що гроші в кінцевій стадії викидаються даремно.

Спробую коротко і дохідливо розкласти, все по поличках, вибравши для даної теми розгляд основних типів поплавочних вудилищ - махових, болонських, матчевих та штекерних.

Махові вудлища

Їх ніяк не можна ні сплутати, ні порівняти з матчеву або болонськими вудилищами. Перша відмінна риса - відсутність пропускних кілець. Оснащення даних вудилищ готується в домашніх умовах і намотується на мотовило в залежності від довжини вудилища. Довжина оснастки від вершинки вудилища до гачка зазвичай на 30-50 см коротше довжини вудилища. Зазвичай навіть рибалки-любителі при лові махом беруть на водойми 2-3 вудлища різної довжини із запасом в 5-10 мотовилец під кожну палицю, з оснащеннями різної огрузки. Це необхідно для того, щоб вчасно переорієнтуватися на ловлю різної риби, або на умови, що змінилися в місцях наміченої лову. Оснащення кріпиться до гумового амортизатора, прикріпленого до вершинки вудилища. Для любителя підійдуть вудилища 3, 5, 7 метрів, придатні для лову як дрібної уклейки, так і важкого ляща. Хочу відзначити, що махові вудлища можуть бути як телескопічними, так і штекернимі. Телескоп розсувається стик в стик. Тобто Перший нижній спідниця верхнього коліна, при виведенні оного з подальшого коліна, упирається у верхню внутрішню спідницю нижнього коліна. У штекері навпаки - верхня спідниця подальшого коліна вставляється у внутрішню нижню спідницю першого і т. д. Телескопи якраз і мають на увазі деяку кількість різних махових палиць при виїзді на водойму. І їх звичайна довжина рідко перевищує 7 метрів. Зі штекернимі маховими вудилищами все набагато простіше. Вони можуть бути і 7, і 9, і більше метрів. Т. е. і оснастки можна готувати під різну довжину вудилища.

Болонська вудка

Це телескопічне вудилище з пропускними кільцями. Рибалкам доцільно імет' пару таких вудилищ - 4 і 6-7 метрів. Прошу не плутати з матчеву вудилищами - різницю спробую роз'яснити. Справа в тому, що "болонки" орієнтовані в першу чергу на ловлю в малих річках, кар'єрах, польдерах. І при ходової риболовлі - тобто при активному пошуку риби без довготривалого пригодовування. Мається на увазі лов таких риб, як ялець, головень, плотва.

"Болонка" не має на увазі дальньої занедбаності, вона кілька грубувата. Мета її використання - оперативно змінювати довжину спуску оснащення, особливо в "диких", зарослих чагарниками і кронами дерев місцях, з практично рівнозначними глибинами і перебігом. Саме для цього підходять 4-5 метрові "болонки". На широких, для малих річок, розливах в 25-35 метрів необхідні вже 6-7-ми метрові "болонки", так як риба на цих ділянках вибирає руслові бровки, та й шанс піймання великої особини катастрофічно підвищується.

На 7-ми метрових "болонка" є сенс ставити невеликі безінерційні котушки, що вміщають на шпулю тонку основну волосінь діаметром 0,12-0,14 мм. При виведенні риби більше кілограма, виручить відрегульований фрикціон котушки. Я довгий час при лові болонськими вудилищами віддавав перевагу дротяним котушкам, не змінює баланс і вагу графітових "болонок".

Матчеві вудилища

Це вудилища для дальньої занедбаності з пропускними кільцями. Складаються з декількох штекерних частин (зовні нагадують спінінги). Основна відмітна особливість - дуже точний тест тестом (вага поплавка, грузил, насадки). Звичайна довжина - 3,9-4,5 м. З відомих мені фірм користуються популярністю в середовищі рибалок-любителів матчеві вудлища Zebko і Balzer. Оснащуються вудилища безінерційною котушкою, тонкої основний мононитки. Головна особливість оснастки - ковзаючий поплавець. Це важливо при глибині водойми в місці лову, що перевищує довжину вудилища, і зручно при дальньому закиді.

Штекерноє вудилище

Дуже схоже візуально на штекерноє махове вудилище, але за принципом лову концептуально відрізняється. А саме - при клюванні і виведенні риби, і по оснастці. Гумовий амортизатор штекерного вудилища розташований у внутрішній порожнині верхнього коліна (топ-кита). Фіксується тонка гума з одного боку внутрішнім стопором. З іншого боку, на вершинки, розташований пластиковий коннектор, до якого кріпиться оснащення. Відстань від поплавця до вершинки вудилища повинна складати від 30 до 70 см. Це необхідно для чіткого пригальмовування оснастки над підгодованим плацдармом в місці лову, що підвищує вірогідність клювання. Подальша довжина оснастки дорівнює глибині в місці лову. При клюванні і надалі виведенні штекер відкочується по відкатні ролику трохи вбік від рибалки. Риболов "відстібає" "кит", практично дорівнює довжині оснащення, а далі діє як при лові звичайним коротким "махом". Перевага штекера ще й у тому, що маючи додаткові топ-кити, обладнавши їх на водоймі різними оснащеннями з різною огрузкой. можна оперативно (міняючи їх) перейти в залежності від швидкості течії, глибини і виловлюються особин на відповідну оснастку. Недарма в спорті штекер останнім часом превалює і приносить спортсменам видатні результати на змаганнях.

Всі ці типи вудилищ і за вартістю, і за варіантами застосування на різних водоймах, звичайно, розрізняються. Далі - слід вибір за вами.

За матеріалами "Наша риболовля"

Советуем также посмотреть :

 • фідерні вудилища
 • Оснащення маховою вудки .
 • Вибір вудилища і його оснащення
 • Вибір вудилища і його оснащення
 • поплавочная ловля
 • вибираємо спінінг
 • Як вибрати махове вудилище ?
 • Оригінальний сторожок сигналізатор
 • Як вибрати фідерне вудлище ?
 • Использование кормушки "Метод" от Питера Веббера, часть 3
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1594]   Автор, Admin 12-07-2013, 08:09 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Колір приманки для окуня
  Зорова здатність окуня є пріоритетною. Вона дозволяє рибі розпізнавати жертву. Тому , вибираючи п ...

  » Ловим с опарышем круглый год.
  Немало лет в качестве насадки я применяю опарыша. На него преследую леща, густеру, плотву, язя, гола ...

  » Опарыш фальшивый на фотографии
  Обманку дeлают из нарeзанных кусочков поролона, смочeнных в яичном бeлкe. Бросив их в кипящую воду, ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .
  » Кроссовки для мужчин и женщин
  Что для Вас самое главное в обуви? Удобство, качество, дизайн? Для нас все это является основным. В ...

  » Лимфодренажный массаж
  Массаж, в действительности обладает некой великолепной, практически волшебной силой. На протяжении в ...

  » Великолепный отпуск в солнечном Бари, Италия
  Мечтаете о прекрасном отдыхе на берегу моря, но не знаете, как правильно всё организовать? Тогда вы ...

  » Ветеринарная клиника Тюмени
  Когда болеют люди - они могут сказать что у них болит. А когда болеют животные - это видно только п ...

  » Выгодно или невыгодно строить каркасные дома?
  Увеличение цен на стройматериалы привело к тому, что многие люди стали рассматривать каркасное строи ...  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке