Загрузка...

Блог о рыбалке » річковий карась


--- ~ річковий карась

Речной карасьПро лові карася вже стільки писано-переписано, що іноді здається, і додати-то вже нічого. І золотої, й срібний карась відомі рибалці як риба стоячих вод. Але я хочу розповісти про лов так званого білого (довгастого) карася, що живе в невеликих річках і навіть струмках середньої смуги Росії, де піймання цього незграбного красеня - зазвичай лише справа випадку.

Відрізнити річкового карася від побратимів неважко: завдяки сріблястою забарвленням, подовженому тілу і жовтуватим плавникам його не сплутаєш з округлим золотим карасем, та й від овального озерного срібного карася він відрізняється більшою прогонистостью.

Мало хто полює за ним на стремнінах і бистрінах річок навмисно. Однак мені часто доводилося ловити його все літо, до вересневого охолодження води, в річках Московської, Калузької і Липецької областей на досить сильній течії, в типових місцях проживання юркой плотви, піскаря і головня (які, звичайно, теж попадалися). І хоча в річках малися замулені ділянки і стариці - місця звичайного проживання карася, найбільш активно він брав на ділянках з кам'янисто-галькові дном, на кордоні течії зі спокійними водами і навіть на самій бистрині, де йому зовсім, здавалося б, не місце. І це, на мій погляд, не випадково.

Що тягне цього неповороткого, як прийнято вважати (і з чим можна посперечатися), представника коропових на незручні для нього місця? Можна припустити, що на це є декілька причин.

По-перше , Найчастіше він ловиться на ділянках річок нижче скиду води з гребель. Його численні зграї, що йдуть на нерест, спрямовуються вгору за течією на прогріваються мілководдя. Оскільки в річці температура води і її хімічний склад змінюються частіше, нерест карася тут розтягується найчастіше більш ніж на два місяці, з кінця травня до перших серпневих днів. Тому в цей час на ділянці річки в 100-200 м нижче греблі його так багато.

По-друге , Займаючи всілякі стариці і вири, він все-таки виходить на течію в пошуках більш різноманітного корму, вимиваються з дна і особливо з берегів при підйомі води після дощів. У карася в річці безліч конкурентів, і велика частина харчового раціону не встигає дійти до його стоянок. Це й спонукає його бути більш рухливим, уподібнюватися таким рибам, як плотва, ялець і піскар.

І третє : В більшості річечок карась не є аборигеном, а потрапляє в них випадково, при прориві гребель в загатах, як, наприклад, в річку Сосенка Московської області, і йому доводиться пристосовуватися до нових умов.

Вибір місця

Речной карасьЩоб вибрати гарне місце для лову річкового карася, вам знадобляться спостережливість і терпеніе.В малих річках з досить швидкою течією, де річковий карась є, його зграї тримаються на кордоні руслового потоку з прибережними мілинами, в невеликих бочагах або на ділянках із зворотною течією (см . рис.). Навіть при малому підгодовуванні він сміливо виходить на струмінь і не залишає місця до тих пір, поки прикормка остаточно не розмиється потоками води. Ніякове різкий рух риболова не розполохує зграю карася, на відміну від уклейки і плотви, яка в подібному випадку зникає на кілька хвилин.
Особливу увагу варто звернути на вигини річки. Один з берегів, як правило, намивається піском або мулом. На такі мілини карась виходить у спекотні дні і бере мляво, але зате він видає себе частими сплесками і постійної метушнею.

У періоди активності він віддає перевагу саме протягом, де, подібно всім річковим рибам, підбирає органічний "сміття", що потрапив у воду з поривами вітру, або личинок комах та інших безхребетних. Зазвичай у спійманих річкових карасів в шлунках виявляється той же склад корму, що і у плітки, включаючи нитчасті водорості, а у дрібних особин - дафнії і циклопи, личинки водяних комах, в залежності від сезону. Обережно наблизившись до берега, поспостерігайте за рибою, надівши поляризаційні окуляри.

Карася можна зустріти і в річечках всього 2-4 м в ширину і 0,5 м в глибину (наприклад, р. Сосенка або р. Веля в Підмосков'ї), і в річці шириною 25-30 м (р. Красива Меча в Липецькій області або р. Протва в Калузькій області). Заслуговують на увагу рибалок ділянки у старих млинових ям, розливи і поглиблення нижче гребель, повалені у воду дерева, які кілька уповільнюють перебіг і служать для нехижих риб укриттям від розбійниці-щуки і від яскравих сонячних променів.

На малій глибині річковий карась коштує зазвичай під берегом, ховаючись від небезпеки під навислими над водою заростями. Я кілька разів в підводному масці спостерігав в таких місцях вервечки карасів на глибині всього 30-40 см.

Часто зграї карася виходять на відкриті добре прогріваються "пляжі" з більш швидкою течією, де тримаються разом з пліткою.

У річках клювання його найчастіше активізується з середини червня до кінця серпня. У моїй практиці апогей клювання наступав до полудня. У ранні ранкові години і ближче до вечора він був слабким або відсутній зовсім.

Якщо в ставках ловля триває аж до заморозків, а в деяких водоймах і з льоду, то в невеликих річках активність карася в кінці літа, як правило, згасає, а у вересні на течії він зазвичай припиняє годуватися зовсім. У цей час карась покидає швидкі води і скочується в ями і пониззя річок. Але частіше він закопується в Потоплений опале листя, яка восени в надлишку набивається під коряжник і затонулі стовбури дерев, і лише зрідка виходить годуватися недалеко від передбачуваного зимарки.

На протязі карась не такий полохливий і обережний, на відміну від побратимів, що мешкають в закритих водоймах. Якщо вода досить прозора, цікаво поспостерігати за його поведінкою і звичками. Варто тільки підкинути у воду трохи прикормки, і через кілька хвилин в річці, не подавав ознак життя, з'являються перші розвідники. Ліниво перебираючи плавниками і відливаючи сріблом у відбитому сонячному світлі, вони збираються на ароматну прикормку і, вставши майже вертикально, подібно лещам, всмоктують у себе частинки корму. При сильній течії риб зносить, але апетит і загроза конкуренції знову змушують їх підніматися до "накритого столу", - адже навколо вже снують жваві піскарі і уклейки.

Нюх у карася розвинене добре, і через деякий час на підгодованім місці збирається вже значна зграя. На річці Незнайкові в Підмосков'ї, на ділянці шириною близько 5 м при глибині близько 1 м, я одного разу нарахував більше 30 риб одночасно, і витягування то однієї, то іншої практично не розполохує зграю - кльов продовжувався весь день, і здавалося, що число їх в місці лову не зменшується.

Що живе в не великих річках карась рідко досягає великих розмірів. Частіше рибалці, а особливо при активній лові на течії, трапляються екземпляри вагою від 100 до 200 р. Але в зграю "стандартних" карасів може затесатися й кілограмовий "монстр".

Підгодовування

Чи не прикорму - не половиш. Ця прописна істина особливо вірна при лові карася, тим більше на течії. Причому прикормки буде потрібно більше, ніж у стоячій воді. Якщо в місці лову багато плітки, вона перешкодить вам ловити карася і в силу свого моторності буде переважати у вашому улові.

Оскільки кормова суміш вимивається, до складу її повинні входити сполучні компоненти. Склад її повинен бути не надто складним. Досить використовувати в рівних частках макуха, панірувальні сухарі, обсмажені і перемелені насіння конопель, додавши для кращої зв'язки трохи подрібнених і просіяних через сито вівсяних пластівців. На день лову зазвичай вистачає від 1 до 3 кг складу, в залежності від активності клювання і швидкості течії річки.

Зараз у продажу є багато вітчизняних і зарубіжних готових сумішей, які також можна використовувати, проте не всі вони ефективні.

Найбільш відповідними я вважаю коропові прикормки, які, однак, потребують випробуванні. Треба користуватися або перевіреної вами на водоймі, або рекомендованою досвідченими рибалками підгодовуванням.

Як правило, в намічений ділянку лову я спочатку закидаю 300-400 г суміші, а потім у проміжки часу від 10 до 20 хвилин додаю по 1-2 кулі завбільшки з волоський горіх, в залежності від активності клювання.

Я помітив, що світла прикормка при хорошій прозорості води довше утримує рибу в місці лову. Потрібний колір прикормка придбає, якщо в кормовій основі великий вміст перемелених геркулесових пластівців або додано трохи розпареній перловки (не більше 50 г на 1 кг загальної ваги, щоб не наситити рибу).

Непогано діє при вудінні карася і розпарений горох, застосовуваний також у досить обмеженій кількості. Краще розпарювати горох до такого стану, коли його легко буде розім'яти товкачем. Можна також сухі горошини розмолоти в кавомолці, а на рибалці додати в приготований вами складу. Корисно присмачити його декількома краплями анісової або соняшникової олії, бджолиного меду. Важливо не нагодувати рибу, а утримати її довше на пригодованому ділянці.

Ефективність прикормки буде вище, якщо в неї додати тварини компоненти, наприклад, дрібного опариша. Додавання всього 30 г цих личинок на 2 кг прикормки набагато збільшить ваше перевагу перед іншими рибалками.

Вудилище

Якщо ви маєте намір рибалити на неширокої річки, достатньо взяти вудилище завдовжки від 3 до 5 м. До того ж, як відомо, чим коротше снасть, тим зручніше з нею працювати і виводити рибу. Підійдуть вудилища з скловолокна, але я віддаю перевагу вуглепластиковим.

Зазвичай застосовують вудилище з класичною глухим оснащенням і гумовим амортизатором на вершинки, до якого кріпиться оснащена волосінь. Амортизатор гасить ривки виводити риби. Однак я волію вудку з пропускними кільцями і котушкою, що робить снасть більш маневреної, особливо коли доводиться ловити під навислими над річкою кущами і гілками дерев, крутими берегами і т.д., або коли доводиться часто змінювати місце лову.

Котушка в таких випадках полегшує життя, даючи можливість оперативно змінювати довжину основної жилки. Чомусь багато риболовів навіть на легкі карбонові вудлища намагаються поставити безінерційну котушку. Не бачу в цьому сенсу. Більш зручна легка проводочна котушка будь-якого діаметру з гальмом. Вона не обважнює вудилища і не порушує балансу снасті.

Оснащення

Основною волосінню служить мононитка діаметром не більше 0,15 мм. Доцільно використовувати, як і при будь проводочной лові, повідець 0,08-0,12 мм довжиною близько 20 см. Гачок краще взяти з короткою цівкою, навіть при лові на хробака або на його шматочки.

При глибині річки до 1,5 м я застосовую спортивні поплавці для лову на течії, з огрузкой вагою від 1 до 1,5 м. Чим менше глибина, тим легше повинен бути поплавок. Наприклад, при глибині 0,5 м, на якій карась коштує і годується досить часто, ставлю грузильцем в 0,5 г, а при глибині 1,5 м - 1 м.

Вибір поплавця залежить і від швидкості течії. Природно, при досить швидкому потоці води слід використовувати більш важкі поплавок і грузило, яке могло швидше доставити насадку до дна. Останнім часом я став віддавати перевагу поплавцям "Colmic". Вони дорогі, але нічого кращого для лову в проводку я не зустрічав.

Відповідно поплавцям підбираються і грузила. "Дробинки" повинні бути з м'якого свинцю, щоб їх можна було легко фіксувати на волосіні пальцями і разом з тим не пережимати волосінь.

Зазвичай грузила продаються в наборі, від 0,09 до 0,9 м. Вага якісних вантажив відповідає зазначеному на упаковці, оснащення ними поплавців зазвичай не вимагає попередньої підготовки в домашніх умовах.

На протязі карась ловиться на ті ж насадки, що і інші річкові риби. Обов'язково потрібно брати з собою як мінімум дві насадки - тваринну та рослинну. Найбільш відповідною насадкою я вважаю гнойового хробака, особливо якщо він буде пахнути часником. Багато рибалок не знають про це, але я раджу спробувати застосувати таку наживку. Для цього за день до риболовлі потрібно додати сильно подрібнений часник в ємність з приготованим хробаком.

Щоб приготувати перловку для насадки, з вечора кладу склянку крупи в літровий термос, заливаю окропом і додаю чверть чайної ложки меду або кілька крапель анісової олії. За 10-12 годин перлова крупа розпарюється і готова до застосування.

При слабкому клюванні виручають личинки опариша і великого мотиля. У коробку з опаришем, за добу до виїзду на рибалку, варто додати трохи пшеничного або кукурудзяного борошна, а ще краще - підсипати щіпку-іншу сухого підгодовування - тієї, яку ви збираєтеся використовувати на водоймі. Насаджувати на гачок слід 2-3 опариша, але так, щоб останній личинкою жало було закрито.

Поклевка й виведення

Приманку проводять, як і при лові плотви, у дна, а часто і на манер напівдонкою, коли нижнє грузило пригальмовується про підводні камені або волочиться по дну річки, що відповідно відображається і на русі повідця з наживкою на гачку.

Поклевка річкового карася різка і абсолютно несхожа на покльовку його озерного або ставкового побратима. Дрібний карасик спочатку притоплюють поплавок зразок плотви. Взявши насадку (зазвичай карась не примушує себе довго чекати), він кілька разів пригальмовує поплавок, пробуючи губами на смак запропоноване частування і слідуючи за ним вниз за течією. А потім, втягуючи зябрами воду разом з наживкою, часто глибоко заковтуючи, різко йде в бік або вгору за течією, тягнучи за собою поплавок.

Більш солідні особини діють інакше. Їх манера нагадує поклевку річкового ляща. Спочатку слід кілька малопомітних оці посмикувань антени поплавка, а потім, коли насадка повністю виявляється у карася у роті, він на кілька секунд притримує поплавок, який притоплюється, як при зачепі. І тільки потім, ліниво розвертаючись, неквапливо пливе проти течії.

Підсікати в тому і іншому випадку слід не поспішаючи. Коли наживка рибу влаштовує, сходів практично не буває. Бере він впевнено, більше побоюючись конкурентів, ніж підступу.

Якщо карась голодний, він починає активно копатися в підгодовуванні. Тоді гачок з черв'яком або опаришем повинен обов'язково волочитися по дну. Якщо ж його залучив лише запах прикормки, насадку краще проводити в 10-15 см від дна.

Пручається річковий карась більш наполегливо в порівнянні з озерними побратимами. Але його виведення не представляє особливої Тільки коли в місці лову є корчі, солідного розміру риба прагне в них сховатися і заплутати снасть. Крупний карась легко заводиться в підсак, а дрібного можна спокійно брати рукою.

Спійману рибу краще тримати в довгому коші. Привезти її додому живу можна, переклавши осокою або кропивою. Річковий карась засинає набагато швидше ставкового і озерного. Зате він дуже смачний, так як не має запаху твані, властивого ставковим рибам.

Якщо ви в поході, порекомендую вам швидкий спосіб приготування апетитного страви. Випатрану рибу слід Просолов зсередини. Луску очищати не потрібно, варто лише втерти в неї трохи солі. Далі "упакувати" тушки в листя вільхи або ліщини і закопати в гарячі вугілля багаття. Через 10-15 хвилин страва готова.

Советуем также посмотреть :

 • Фідер для річкового карася
 • Про найголовніше - про прикормки і приманки
 • Ловля поплавковою вудкою
 • Як спіймати язя ?
 • Травень - час ловити карася
 • Як спіймати карася взимку
 • Пічкур
 • На що ловити карася?
 • Ловля коропа , лина , карася на мулистому дні
 • язь
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+2228]   Автор, Admin 30-07-2013, 20:26 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » В курсе дела. Январь 2011 г (4 выпуска)
  Ведущий программы Семён Малышев расскажет нам о всех соревнованиях, новостях и законах, происшедших ...

  » Поплавок-шар для отвeсного блeснeния судака
  Мeня довольно долго мучил вопрос, а можно ли ловить отвeсным блeснeниeм бeз примeнeния лодки с бeрeг ...

  » Рыбалка ранней весной
  С пришествием третьей декады марта в природе проистекает переломный эпизод. День делается длиннее но ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .
  » Кроссовки для мужчин и женщин
  Что для Вас самое главное в обуви? Удобство, качество, дизайн? Для нас все это является основным. В ...

  » Лимфодренажный массаж
  Массаж, в действительности обладает некой великолепной, практически волшебной силой. На протяжении в ...

  » Великолепный отпуск в солнечном Бари, Италия
  Мечтаете о прекрасном отдыхе на берегу моря, но не знаете, как правильно всё организовать? Тогда вы ...

  » Ветеринарная клиника Тюмени
  Когда болеют люди - они могут сказать что у них болит. А когда болеют животные - это видно только п ...

  » Выгодно или невыгодно строить каркасные дома?
  Увеличение цен на стройматериалы привело к тому, что многие люди стали рассматривать каркасное строи ...  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке