Загрузка...

Блог о рыбалке » Макушатники для коропа


--- ~ Макушатники для коропа

Ловля карпа на макушатники може бути ефективною на будь-яких стоячих водоймах. Цей метод активно застосовувався в минулому, але зараз, з появою нових, більш гуманних видів і способів лову, він став втрачати популярність, а на багатьох приватних водоймах - заборонений. На Заході макуху взагалі не розглядають як приманку, тому навряд чи знайдеться хоч одна фірма, що виробляє цю снасть. Думаю, що таке ставлення до макушатники є невиправданим, і в даній статті спробую вас в цьому переконати.

Де і коли

Макушатник для карпаЗолотим часом лову коропа на будь-яку снасть є кінець весни і початок літа. У цей період при температурі води 18-22 ° С короп активно годується, постійно змінює місця стоянки, а в її раціоні починає переважати їжа рослинного походження.

Для лову коропа на макушатники найкраще підходять середні за розміром водойми без течії з чистим дном. Звичайно, не завжди вдається знайти такі ідеальні озера, але в будь-якому випадку відмінним місцем може стати і озерце з зарослих травою дном, завглибшки 2-2,5 м і ямами до 3-4 м.

На березі слід вибрати чисте місце без високої трави і великих дерев, бажано неподалік від очерету. Краще, щоб у воді біля місця лову росло якомога менше трави, так як макушатники постійно чіплятиметься за неї, створюючи непотрібні труднощі. Підводних каменів, корчів і інших перешкод раджу уникати: саме вони найчастіше стають причиною сходження коропа з гачка. Допоможе правильно вибрати місце на березі і знання рельєфу дна водойми.

Вдень або вночі?

Макушатники відмінно працює в будь-який час доби. Перед світанком і пізно ввечері клювання може погіршитися з тієї причини, що короп піднімається у верхні шари води, а ваша снасть лежить на дні. Днем клювання буде непостійним і стане активніше з другої половини дня. Карп днем Після 10 години вечора короп починає підходити до берега, випливати на мілині в пошуках їжі. Орієнтується він по запаху і на дотик. Ось тут і зіграє свою роль макушатники.

Макуха має сильний запах насіннячок. Через хвилин двадцять після закидання, коли макух розмокає, запах швидко поширюється навіть у стоячій воді на великі відстані, залучаючи коропа до місця лову. Вночі у вас з'являється можливість зловити коропа розміром більше 10 кг.

На заході необхідно рясно підгодувати місце, приготувати підсак, одягтися тепліше, щоб не займатися цим в темряві. Світло на березі слід мінімізувати, обмежившись світлячками на кінцях вудлищ і невеликим налобним ліхтариком, який зручно буде включити в потрібний момент. Брикети макухи повинні бути заготовлені ще вдень.

Цілком достатньо ловити на два спінінга, оскільки в темряві можуть виникнути проблеми з занедбаністю і перехлестом снастей, а також з виведенням клюнув коропа. Один макушатники краще закинути подалі, а другий недалеко від берега. Причому іноді достатньо встановити снасть в 10-15 м від берегової лінії - тут клювання будуть рідкісними, але при гарному клюванні досить регулярними.

Ловити вночі краще вдвох - так зручніше і виводити рибу, і брати її в підсак.

Оснащення

Макушатник для карпаФірмових макушатники не існує, а саморобні, які можна купити на розкладках і рибальських ринки, найчастіше досить грубо зроблені і дуже важкі для моїх снастей. З цієї причини пристосувався робити макушатники сам, воліючи власну конструкцію цієї снасті.

Мій макушатники складається з тонкої свинцевої пластинки, яку пронизує міцна сталева дріт з двома кільцями на кінцях. Дріт щільно прилягає до пластині, тому під неї можна закріпити дві гумки для макухи. З одного боку до колечка прикріплюється вертлюжок, з іншого - 2-4 повідця з великими гачками. Ось, власне кажучи, і все. Просто, але зате зручно і надійно.

Виготовити такий макушатники досить легко. Для цього необхідно приготувати свинцеву пластину розміром із сірникову коробку і товщиною 1-1,2 мм. Її можна вирізати з листового свинцю або відлити самому. Потім взяти дріт з одним закрученим на кінці колечком і другим кінцем протягнути в два отвори, заздалегідь пророблені в пластині. Закручуємо другий кінець дроту кільцем, рівняємо пластинку, закріплюємо резиночки і макушатники готовий! Якщо що незрозуміло, сподіваюся, фотографія допоможе вам розібратися докладніше.

Особливі рекомендації:

1. Гумки повинні бути чорними, щоб короп їх не побачив на тлі макухи.
2. Вертлюжок теж повинен бути темним.
3. Гачки слід ставити великі коропової форми (з загнутим всередину жалом) на коротких повідках з товстого (0,18-0,22 мм) темного шнура.
4. Снасть не повинна нічим пахнути (фарбою, клеєм і пр.).

Привести макушатники в готовність досить легко: закріпіть її на кінці основної волосіні за допомогою вертлюжка, під гумки заправте кубик макухи, вставте по кутах гачки і ви готові.

Гачки слід щільно закріпити в кутах кубика макухи, сховавши в неї велику частину гачка.

Принцип дії

Приблизно через 25-30 хвилин після попадання макухи у воду, вона розмокає до такої міри, щоб короп міг клюнути. До цього часу запах вже розійшовся на достатню відстань, а мул, піднятий з дна, осел. Карп підходить до розмокає кубику макухи, повільно роблячи «контрольний» коло навколо снасті. У цей момент головне не чіпати вудилище. Карп неспішно починає обсмоктувати макуху із зручною боку - на розі. Тут то і знаходиться ваш гачок, який короп не здатний відрізнити від твердих елементів макухи.

М'яке довге вудилище покаже початок клювання: кінчик його почне злегка захитався. Після початку таких коливань слід підготуватися до підсікання. Адже через 5-10 секунд фрикціон вашої котушки спрацює, а волосінь почне з величезною швидкістю змотуватися з шпулі.

Справа в тому, що з гачком у роті короп починає швидко йти у пошуках трави, пеньків та інших укриттів. Тому не варто зволікати з підсічкою, інакше короп виявиться в коряжнику або траві, звідки витягти її буде проблематично.

Мої спостереження свідчать, що короп почуває гачок в середній частині рота або навіть перед самими зябрами, але при спробі виплюнути, гачок зачіпається за верхню губу. Тому різкої підсічки робити не потрібно, щоб не відірвати рибі губу. Крім того, короп ніколи не проковтує більше двох гачків (та й два - велика рідкість), тому виводити рибу слід акуратно.

Що мене завжди радує при лові на макушатники - макуха може лежати на дні до 2,5-3 годин, тому її не потрібно занадто часто змінювати. Але цей термін може скорочуватися до 1 години у світлий час доби, оскільки нерідко макухою цікавиться мелочевка, нездатна заковтнути гачок, а лише обсмоктувати краю приманки. Вдень на макушатники буде попадатися і короп, і карась.

Прикормка

Перед ловом слід рясно підгодувати місце. Для цих цілей краще використовувати велике зерно - перловку, пшеницю, кукурудзу, горох, є неприступними для дріб'язку (на відміну від пшона та іншої крупи) і непогано залучають велику рибу. У корм можна додати трохи меленої макухи або готової заводській прикормки.

Протягом дня слід лише зрідка підкидати корм, і то, якщо немає кльову. А от увечері, перед нічною ловом, корми можна не шкодувати, адже вночі у воду нічого кидати не варто, щоб не відлякати велику здобич, на яку ми і полюємо.

Советуем также посмотреть :

 • Как ловить карпа на донку, "коробочку" или "макушатник"
 • Ловля карпа "Макушатник", "Коробочка", "Пружина&qu ...
 • ловимо коропа
 • Ловля карпа зимою
 • Краща прикормка для риболовлі
 • Короп з човна
 • Оснащення поплавцевою вудки для лову коропа
 • Де шукати великих коропів навесні ?
 • Оснащення поплавцевою вудки для лову коропа
 • Де шукати великих коропів навесні ?
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+3276]   Автор, Admin 7-04-2013, 12:34 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Ловля судака на спиннинг
  Натуральные продукты и здоровый образ жизни - это одно целое. Ловля судака на спиннинг никак не эта ...

  » Ловля риби на перемети . пристрій перемету
  Перемети - це дуже примітивні самоловних многокрючковие рибальські снасті для донного лову риби. А ...

  » Какой выбрать экран (дисплей) ноутбука, матрицу
  Задачи, которые будут поставлены для ноутбука или компьютера, играют самую решающую роль в вопросе, ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке