Загрузка...

Блог о рыбалке » Про один загальноприйнятому омані при виборі вудилища спінінга


--- ~ Про один загальноприйнятому омані при виборі вудилища спінінга

Об одном общепринятом заблуждении при выборе спиннингового удилищаПростий тест "на струшування", який більшість рибалок виробляє в магазині, при покупці, дає тільки частина попередньою інформацією: про ладі вудлища і зручність його рукоятки. Але він не може відповісти на більшість запитань, відповіді на які бажано знати до того, як Ви опинитеся на водоймі і відчуєте себе не зовсім зручно зі своїм новим придбанням.
Вибір вудилища спінінга під ті чи інші умови рибного лову - не така вже проста задача, як здається на перший погляд. На вітчизняному риболовецькому ринку присутня велика кількість моделей спінінгів різних виробників в різних цінових категоріях. Однак достовірної інформації по цих моделях практично немає і, в кращому випадку, Вам доводиться задовольнятися тестом вудилища і його довжиною, які вказує виробник на бланку. Чи є вихід з цього положення? Є! І він полягає в тому, щоб провести самостійне попереднє тестування вподобаного Вам вудлища або попросити зробити таке тестування того, у кого таке вудилище є і думку якого Ви повністю довіряєте ... Ще краще, якщо сподобалося Вам вудлище буде протестовано не "соло", а в порівнянні з іншою моделлю, характеристики якої Вам вже відомі. Як це зробити? Про це ми і поговоримо на прикладі порівняльного тестування спінінгових вудилищ серії Wild Cat. Одночасно з цими вудлищами у мене була можливість протестувати вудилище спінінга Sportex TC2721 (2,75 м, тест 20 г).

Отже, - по порядку.
Першим кроком в нашому тестуванні буде зовнішній огляд якості збірки вудилища. Зберемо його і уважно все оглянемо. Результати огляду показали, що обидві моделі (2,4 і 2,7 м) спінінгів Wild Cat мають добре поставлені керамічні кільця на полегшеному каркасі, зручну пробкову рукоятку класичних пропорцій з надійним гвинтовим катушкодержателя діаметром 18 мм. Місця кріплення кілець на бланках вудилищ (7 кілець для моделі 2,4 м і 8 кілець для моделі 2,7 м) обрані оптимальним чином, з урахуванням рівномірного завантаження всього бланка. Бланки вудилищ досить легкі й витончені. На перший погляд лад вудилищ можна охарактеризувати, як середньо-повільний - для моделі 2,4 м і повільний - для моделі 2,7 м.
Заміри реальної довжини зібраних вудилищ показали 2,45 і 2,76 м - відповідно.
Якість штекерного з'єднання в обох вудилищ хороше. У зібраному стані, при роботі, не спостерігається виповзання верхнього коліна і наявності люфту в штекерних з'єднань, а, при роз'єднанні колін, чується "заспокійливий" чмокає звук.
З виявлених недоліків, які не впливають на робочі характеристики вудилищ, а скоріше говорять про рівень технологічної культури на заводі-виробнику даних бланків, слід зазначити деякий нахил торцевої лінії зрізу на верхньому коліні (був присутній на обох вудилищах) і помітну на око нерівність бланка (близько 1 мм) між тюльпаном і останнім кільцем на бланку вудлища 2,4 м.
Тепер про видимих До другого недоліку можна віднести малий діаметр останніх кілець і тюльпана.
Закінчивши "візуальний огляд", підготуємося до другого етапу тестування, який буде проходити на найближчому водоймищі. Справа в тому, що основна характеристика вудилища спінінга - його заявлений тест (або вага приманок, на застосування яких розраховане конкретне вудилище) дуже часто різними виробниками трактується по різному. Це може ввести Вас в оману, якщо Ви не стикалися раніше з продукцією даного виробника. Крім того, навіть усередині одного і того ж тестового діапазону, (наприклад 5-25 г), вудилища однієї серії, але різної довжини, ведуть себе по різному, не кажучи вже про вудилищах різних виробників. Тому, для об'єктивної характеристики і оцінки конкретного вудлища, необхідно знімати його кидкову характеристику у всьому тестовому діапазоні, а не тільки на його краях, як це описано в статті "Тест спінінгів" (Спортивне Рибальство № 5/2001г., Стор 62), де серед інших моделей тестувався і спінінг Wild Cat 2,7 м.
Виготовимо тестові вантажі для закидів з кроком развесовки в 2-3 р. Форма вантажів може бути будь - крапля, куля, циліндр, конус, але важливо, щоб вона була однаковою для всіх вантажів. Оптимально - якщо це буде крапля або куля. Я, при виготовленні тестових вантажів, скористався формою для лиття кульових джиг-головок, заклавши в неї, при литві, откусанной шматок гачка і підігнавши вага виливків до цілого значення за допомогою напилка. Виготовивши тестові вантажі від 2 до 28 г (що перекриває тестовий діапазон тестованих спінінгів) можна відправлятися до найближчої водойми.
Методика зняття кидкової характеристики спінінгових вудилищ досить проста. На зібраний спінінг за допомогою застібки кріпиться тестовий вантаж і виконується серія закидань на дальність. При кожному закиданні вважається кількість оборотів ручки спінінгової котушки, необхідний для підтягування тестового вантажу до тюльпана. Значення заміру записується в таблицю. Кількість закидань в одній серії від п'яти і вище для можливості нормальної подальшої статистичної обробки результатів.
Тут слід зазначити, що нас не цікавить абсолютно досяжна дальність закидання приманки (для цього нам би треба було оптимізувати снасть не тільки за формою вантажу, але і по багатьом іншим параметрам типу діаметра та виду застосовуваної волосіні, використовуваної спінінгової котушки і т.д. і т . п.). Нас цікавить тільки характер поведінки кидкової кривої (відносна зміна дальності) всередині тестового діапазону і порівняння цих кривих для різних спінінгових вудилищ. Тому, цілком можна використовувати спиннинговую котушку середньої місткості і звичайну монолески діаметром 0,25 мм. Єдино, що важливо - всі занедбаність для всіх порівнюваних спінінгів треба виконувати з одним і тим же комплектом: котушка-лісочка-вантажі. Знаючи передавальне співвідношення у спінінгової котушки і діаметр шпулі (або заміривши його експериментально), можна розрахувати - скільки волосіні вибирається за один оборот ручки котушки і оцінити дальність закидання в метрах з прийнятною для практики точністю.
Провівши "тестовий відстріл" на водоймі ми отримаємо таблицю значень, які в подальшому будемо аналізувати.

Давайте уважно подивимося на ці графіки і "Дика Кішка" перестане бути для нас "котом у мішку" ... Що в першу чергу впадає в очі, так це велика нерівномірність графіків для спінінгів Wild Cat у заявленому тестовому діапазоні, тобто максимальна дальність закидання змінюється майже в два рази. На скільки це справедливо для поняття "тест вудилища" - залишимо на совісті виробника. У всякому разі, німецькі виробники виявилися "хитріший" своїх корейських колег і для свого спінінга Sportex вказали тільки одне значення - оптимальна вага приманки в 20 г, хоча поведінку реальної кидкової кривої для цього спінінга більш рівне. Тут, при оцифруванні лише одного оптимальної ваги приманки, у потенційного користувача природно виникає питання: - а як же даний спінінг працює з більш важкими і більш легкими приманками? Знята бросковая характеристика дає цілком вичерпну відповідь.
Тепер уважно подивимося на отримані кидкові характеристики двох спінінгових вудилищ серії Wild Cat. Результати натурних випробувань допоможуть нам спростувати одне загальноприйняте оману, яке сприймається багатьма як аксіома. Суспільне спиннинговое думка говорить: "чим довше вудилище спінінга, тим далі можна закинути приманку при інших рівних умовах". Грунтується ця думка на спрощеній моделі закидання, в якій вважається, що дальність польоту приманки зростає залежно від зростання кінетичної енергії, накопиченої в приманці в кінці кидка тобто "Ем ве квадрат навпіл". Так само в цій спрощеній моделі передбачається, що вудлище майже непружні і, при одній і тій же кутовій швидкості замаху в кінці кидка, ця сама лінійна "ве" у більш довгого вудлища буде більше, не кажучи вже про "її квадраті".
У нашому випадку "інші рівні умови" були повністю дотримані. Одна і та ж котушка, одна і та ж волосінь, одні й ті ж тестові вантажі, вудилища спінінгів від одного виробника, однієї серії, з однаковим тестом ... Але факти - річ уперта. Обидва спінінга Wild Cat (2,4 і 2,7 м) в середині тестового діапазону працюють приблизно однаково, а ось на краях тестового діапазону більш короткий спінінг серії Wild Cat дозволяє послати спиннинговую приманку далі, ніж його більш довгий побратим! Пояснення цього "поведінкового феномена" лежить у площині ладу конкретних моделей спінінгових вудилищ. Вони, хоч і з однієї серії, але лад у них різний.
За даними каталогу в серії спінінгів Wild Cat з тестом 5-25 р. є ще один "довготелесий братик" довжиною в 3,0 м. Шкода, що не вдалося зняти кидкові характеристики для нього і порівняти з більш короткими "родичами". Як там у нього з ладом йдуть справи?
Ну от, тепер ми маємо досить об'єктивний портрет нашої "Кішки" і знаємо, що від неї можна чекати, а головне - наскільки вона може підійти нам для використання на конкретному водоймі, плановане до відвідування. Всі інші нюанси спінінгових вудилищ будуть проявлятися вже в польових умовах в робочій обстановці. За невеликий осінній період спінінги Wild Cat вдалося обкатати тільки на деяких водоймах Московської та Ленінградської областей та нічого сверхсерьезной на них виводити поки не довелося, але по середньостатистичної рибі для цього регіону вони показали себе з найкращої сторони.
За спінінгів Sportex тут були приведені тільки кидкові характеристики, для їх порівняння з аналогічними характеристиками спінінгів Wild Cat. Більш загальне порівняння цих моделей спінінгів, навряд чи, буде доцільно з кількох причин: різний ціновий діапазон, різний лад для різних умов лову і т.д. Більш детальна інформація з тестування спінінга Sportex вже була опублікована на www.angling.ru і я можу тільки приєднатися до цих висновків.

Висновок.
За результатами тестування спінінгових вудилищ серії Wild Cat можна розглядати їх як надійні і недорогі моделі для широкого кола любителів спінінга. Спінінгові вудилища Wild Cat мають хороші робочі характеристиками і дозволяють використовувати широкий клас спінінгових приманок, в першу чергу - вертушок, воблерів і блешень. Можливе застосування і м'яких силіконових принад, в разі їх рівномірної або хвилястою проводки.
Конструкція спінінгових вудилищ допускає застосування для оснащення снасті як моноволосіні, так і плетінку.
Вудилища дозволяють комфортно "працювати" і з берега, і з човна. Вони мають невелику вагу і дуже хороші характеристики по дальності закидання, хоча повільний лад і накладає свій відбиток на можливу сферу їх застосування. Ці вудлища ідеально підходять для лову середньостатистичної риби, найбільш часто зустрічається у водоймах європейського регіону - окуня, дрібної та середньої щуки, язя, харіуса. При цьому, повільний лад дозволяє виробляти більш делікатне виведення, що сприятливо позначається на виведенні хижаків зі слабкою губою.
До недоліків спінінгів серії Wild Cat слід віднести обмеження в їх застосуванні при джиговій ловлі на рівні легенів джігових приманок, що визначається їх ладом.

Джерело: www.vlasenko.ru

Советуем также посмотреть :

 • вибираємо спінінг
 • фідерні вудилища
 • Покупка спінінга
 • Разновидности карпового удилища
 • Як не зламати спінінг ?
 • Як вибрати фідерне вудлище ?
 • Вудилища , які ловлять - 2
 • Вибір вудилища і його оснащення
 • Як вибрати махове вудилище ?
 • Вибір вудилища і його оснащення
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1602]   Автор, Admin 27-03-2013, 16:27 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Простые добавки в бойлы
  Ниже перечислены доп составляющие, которые можно прибавить к вашим рецептам. Они не немаловажны (осн ...

  » Нужен ли кондиционер в доме
  Современные  личные дома владеют большой площадью, размер которой существенно, мягко говоря, ра ...

  » Перспективы развития рыбного рынка Украины
  По итогам года рыбные компании Украины прогнозируют падение импорта рыбы на 15-18%, или на 60-70 тыс ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке