Загрузка...

Блог о рыбалке » Ловля окуня і судака по льоду


--- ~ Ловля окуня і судака по льоду

Ловля окуня и судака по льдуОдним з найбільш азартних видів зимової риболовлі безумовно є ловля окуня. Перволедье, з його бурхливою активністю підводних жителів чекаєш починаючи з початку жовтня, так як в цей час активність риби помітно згасає. Та й погода пізньої осені не дуже приваблива для виїзду на водойму. З надією дивишся на прогноз погоди. Ну ... морозець, давай. На роботі з друзями багаття глобальне потепління, з за якого вже котрий рік перволедье зсувається на грудень. Будинки, в десятий раз перебираєш вміст шарабана. Нарешті здійснилося. Лід встав! Буквально на крилах летиш до знайомих місцях. Гарячково розгортається бур, «Взвод» вудилище ....

Шукаємо рибу.  

Підгодовування і очікування коли підійде риба не дуже прийнятно при лові окуня і судака. Можна, звичайно, підгодувати лунку мотилем і чекати клювань. Взимку це мені не по душі. Бур напереваги, і на пошуки рибальського щастя. Невелика артіль, людини в три, чотири тут більш ніж доречна. Командою легше знайти рибу, а наступних клювань вистачає на всіх. Навіть у знайомих до болю місцях доводиться походити, пробурити не один десяток лунок. Окунева зграя не стоїть на місці, постійно переміщається. Не хаотично. Найчастіше це одні і ті ж місця. З брівками, ямками зрозуміло, про це і «страшенні» новачки знають. Часто індикатором можливої По простому - ялиночки, за зовнішню схожість, по науковому - Гідрурус.
Ловля окуня и судака по льду


У «лопухах» рибу краще не шукати. Часто, перш ніж ловити «прополювати» блешнею галявинку, і тільки потім ловиш. Не факт, звичайно, що саме в заростях буде клювати. Буває знаходиш рибу біля стіни очерету, а то й на ділянках з чистим дном.

Крім пошуку місця стоянки риби, часто доводиться шукати і горизонт лову. Хоча, як правило окуневі ловляться з дна, нерідко, особливо по останньому льоду, риба стоїть в півводи, а то й у самого льоду.

Сама результативне час лову окуня, в більшості своїй, ранкові години, відразу, як тільки починає світати. У перебігу дня кльов то затухає, то відновлюється. З настанням темряви клювання сходить нанівець. Зате клювання судака, з настанням сутінків навпаки посилюється. І може продовжаться до настання повної темряви. У глуху ніч ловити судака все ж не варто. Це таки не лящ. Поступово клювання сходить нанівець.

Найпоширенішими видами полювання на окуня судака є блеснение, ловля на мормишку, і ловля на малька.

Блешні.  

Блешні, умовно можна розділити на 4 класи, описані нижче. Техніку гри не представляється складним освоїти і новачкові. Крім традиційного помах - скидання - планування-пауза, варто урізноманітнити прийоми лову такими як: повільний підйом - скидання, зимовий твінч, чи то пак потряхіваніе блешнею як в паузі, так і під час її падіння і піднесення, як блешнею (в товщі води, або постукування по дну), пилку: невелике проволок по дну, або в товщі води (від краю до краю лунки). Волосінь застосовую моно 0.2. Всю цю «надтонку» волосінь залиште для мормишки. Тут піжонство з тонкою волосінню закінчується урвищем, а здавалося б досить груба волосінь для зими, аніскільки не погіршує перебіг блешні. Тільки в особливих випадках, на глибині з плином починає спрацьовувати фактор «втрати зв'язку з блешнею» і доводиться балансувати на грані фолу, застосовуючи більш тонкі волосіні, ловити блеснометом з пропускними кільцями і безінерційною котушкою. Блешні завжди з кивком. Критерій жорсткості-відхилення під вагою блешні на 15-20 градусів. Можна користуватись і покупним, але я завжди застосовую саморобний - описаний в статті «саморобки».
Ловля окуня и судака по льду


Якщо небажання возиться, не варто тільки купувати пружинні кивки з великою блямба на кінці. Повний відстій. Міркування про те, що кивок ламає хід блешні нічим не обгрунтоване. Це результат невдало підібраного кивка, як правило занадто м'якого. З моєї точки зору кивок, навпаки значно покращує роботу блешні, робить її більш «м'якої». Та й багато «фокуси» з грою приманкою, без хорошого кивка часто просто не здійсненні. Не рідкість і покльовки без удару в руку, тут кивок незамінний. При сутінкової лові судака зручно застосування кивків покритих светонакопітельной фарбою.

Вудилище для лову на глибинах до 10 метрів я застосовую звичайне, як і при лові блешнею. Єдина відмінність - могутніший, короткий і негнучкий шестик. Роль амортизатора у мене з успіхом виконує кивок; а от гнучкі шестики, які чомусь прагнуть поставити багато риболовів (мабуть тисне досвід літніх снастей) абсолютно не потрібні. Скоріше навіть шкідливі. Отаким мікрофідером підсікання виконується гірше, та й міцність залишає бажати кращого. І в кінці кінців - з таким довгим Дринь банально незручно сидіти біля лунки. Застосування таких телескопічних вудилищ (тільки високої якості, якого важко знайти на наших прилавках) прийнятно хіба при трофейної лові, для виведення величезних щук; або для ситуацій глибинного блесніння, описаного вище. Зовнішній вигляд моєї «блеснілкі» Все просто і надійно. Для «взводу» в бойове положення потрібно півхвилини.
Ловля окуня и судака по льду


Застосовувати металеві повідці з за боязні скуса приманки щукою дуже недоцільно. Ну не люблять окуневі «метал». Простіше убезпечити від зубів щуки, при лові окуневих, граючи приманкою у самого дна. На всі 100% Ви не убезпечить, та й доводиться іноді піднімати блешню вище; Але балансування між надійною (від обриву) і уловистою снастю досвідченим рибалкам не в новинку. По моїй практиці втрат від щучьіх зубів набагато менше, ніж від глухих зачепів. Не рідко і без металевого повідця вдавалося витягнути щучку. А вже коли зубасті «дістануть», краще взяти інше вудилище з оснащенням на щуку і виловити «лиходійок».

Блешні горизонтального ходу

Приманка рухається паралельно дну, подібно до маятника. У більшості - це всім знайомі балансири. Головні вимоги до балансира - * візуальна схожість з мальком, * достатню вагу для максимуму ходу, * зацепістих гачки. Сама уловиста приманка, з моєї точки зору, підтверджена вельми тривалою практикою.  
Ловля окуня и судака по льду


Часто доводиться чути хвалебні мови в відношенні балансирів «тропічної оснастки» яскравих, не схожих на місцеву рибу. Іноді, особливо при млявому клюванні, це і може дати результат. Але мої балансири, жодного разу не підводив - точні копії уклейки плітки. Для «асортименту» є під окунька. Спрацьовує, коли окунь їсти не хоче, а конкурентів поганяти - свята справа. Зрозуміло де то може клювати на балансири іншого забарвлення, при переважання малька іншого виду. Але ці не підводили мене і в Підмосков'ї, і в Прибалтиці, і на півночі. Червоний хвіст обожнюють щуки. Окуням це безралічно. Для зменшення скусов - краще безбарвні X Але і краснохвостая у мене є в арсеналі  
Ловля окуня и судака по льду


Балансири на судака можна застосовувати і «окуневі», але більш хороший результат дають приманки з синюватою або зеленуватою спинкою, жовтим черевцем. На фото робочий балансир
Ловля окуня и судака по льду


Розмір вага балансира. Найвдаліші «окуневі» розміри N4 на стоячу воду, N5 на течії. Перевірено і перепробувано все! З судаком поскладніше. Часто цих «звіряток» можна знайти тільки на неабиякою глибині, та й розмірами він може відзначиться. Тому треба підбирати розмір приманки за умовами лову

На гачки варто звернути особливу увагу. Якщо з балансирами від N5 з цим, як правило, немає проблем, то на N4 у ~ 90%! балансирів гачки (хвостовий і головний) недостатньо великі. А це загрожує численними сходами. Не хотілося б робити рекламу і антирекламу, але наприклад у хваленої Рапали на всіх N4 гачки малі! Неправильна розробка? Ан немає. Просто при лові окуня за 600-700 гр. - Це не актуально. Хижак просто цілком проковтує балансир. Скандинави менше рибу і не ловлять. А Ви можете похвалитися місцем, де ловите тільки окунів понад півкіло? Тому мої самі робітники балансири від Лаки Джон з гачками Камасан мають ідеальні гачки. Зверніть увагу на перше фото балансира N4 / Видно наскільки гачки виступають з тіла приманки. Купуючи балансир, зверніть на це особливу увагу. Нижній трійник повинен бути не дуже великим. Всі ці оченята в трійнику, мало того, що гальмують рух приманки, але і як правило приводять до істотного зниження ваги трофеїв. Фактично ви ловите на цю блешню, а не на малька-балансир. На фото видно, як відрізняються розміри гачків балансирів N4. І хоч правий виконаний більш якісно і ударів окунів по ньому більше, але більше половини клювань не реалізується; В той час як при лові на лівий балансир сходів майже не буває, і ловити я буду саме на нього.
Ловля окуня и судака по льду


Вертикальні-плануючі, плоскі блешні.

Як правило це тонкі, з широкою площиною, з жорстко впаяним кільцем кріплення приманки. Опускаючись на дно така блешня робить нишпорять руху в бік або повільно опускається, перевалюючись з боку на бік. У продажу таких блешень практично немає. Щось схоже продається. Але у цих блешень занадто багато свинцю в тілі. Це скоріше пількери, ніж плануючі блешні. А пількерная ловля не завжди прийнятна. Як їх виготовити самому-описав у статті «Саморобки» Дуже виручають такі блешні при лові в місцях, де дно заросло водоростями або захаращене. Навіщо ж лізти сюди. Не секрет, що саме такі місця часто виявляються найбільш уловисті X У минулому столітті, коли балансирів у продажу не було, а саморобні застосовували, в основному при лові щуки, саме такі блешні - метелики, у мене і знайомих рибалок були основними принадами при лові окуневих . Зараз - це скоріше запасний варіант при лові в особливих умовах. Зовсім списувати з рахунків цю снасть не варто, хоча б з за легкості виготовлення і витратах, практично на один гачок.
Ловля окуня и судака по льду


Пількери

Ці блешні не планують, а швидко, після помаху, падають. Здавалося б горизонтальні і плануючі рухи приманки більш імітують малька. Але не треба думати за риб. Саме пількери часто виявляються самими уловистими при лові судака, особливо на великих річках. Форм пількери, представлених торгівлею - безліч, яким віддати перевагу, задачка ще та. У мене самим уловистим виявився з тілом у формі трубочки. Дмитро Вашкевич з Самарської обл. обожнює пількери покриті светонакопітельной фарбою .... Часто судак не клює без підсадки рибної нарізки. Як правило це нарізка з тюльки і корюшки. При відсутності цих рибок виручить шматочок губки, змочений ароматизатором

На відміну від плануючих блешень бажано кріплення принади через заводне кільце, для стійкого вертикального розташування, щодо дна.

Джиг головки з твістером і т.п.

Цю снасть запозичуємо з річного арсеналу. Більш критично треба поставитися до форми джиг-головки. Краще купити формою «голова рибки». Ловля мало відрізняється від пількерной. Більш цікавий варіант, коли внизу стоїть балансир, часто без гачків, а зверху на відвідних повідках стоїть пара, трійка офсетних гачків з твісторамі. В принципі - ярусна снасть. Застосовувати цю оснастку на мілководних, стоячих водоймах недоцільно. Більш раціональна на великих річках, де непросто «зловити» горизонт лову. Нерідко твістери замінюють нарізкою з риби. Це більш раціонально, ніж ловити таким чином пількери.

Воблери

Був час вертікалок, високу уловістость показують балансири. Але вже без чудес. Для себе я відкрив нову фішку - підводний воблер. Коли риба наполегливо відмовлялася на що або клювати, ця снасть справила просто фурор. Навряд чи вона буде моєю основною. Ловля цією снастю сполучена ... скажімо так з деякими незручностями, і вимагає філігранної проводки. Але паличкою виручалочкою сміливо може виступати. А що, ми рідко хочемо саме таку снасть? Виконання проводки цією снастю важко описати. Набагато легше буде її освоїти тим, хто і балансиром володіє і має річний досвід лову воблерами. Воблер поводиться так. Після опускання в воду вона починає прітапліватся. А ось по якій траєкторії - залежить від Ваших рук і .... фірми виготовила снасть. Середнього не дано. Або це буде принада за якою окуні та судака в чергу встануть, або будите тільки даремно мочати її в воду.  
Ловля окуня и судака по льду


Ловимо блешнею і стаціонарна ловля

Лов на блешню окунів, особисто для мене, менш приваблива. Використовую найчастіше тоді, коли ловлю не тільки «смугастих», а коли йде вся риба упереміж: плітка, густера, підлящики, окуні. Явище не настільки вже й рідкісне. Ловимо плотву, «підбігли» окуні, просто міняємо трохи гру.

Якщо короповим до душі повільна гра опускающейся блешні, окуневі частіше подобається швидкі коливання, так звана «трясучка» з нешвидким підйомом. Варто трохи вкоротити виступ кивка, і можна продовжувати ловити цієї ж блешнею. У ходу 3 основні типи блешень.

• Формою: уралки, крапля, кулька і т.п. з підсадки наживки. Як правило це мотиль, земляний черв'як, билинники; До опариша окунь відноситься дуже скептично. Грати такими приманками легше. Риба може схопити навіть нерухому насадку.

• Безмотилкі, цієї ж форми, де роль наживки грають кембрики і бусинки. Оволодіти грою такими приманками з ходу не вийде. Необхідно набити руку, знайти уловисту мормишку, підібрати кивок. Потренуйтеся удома. При грі блешні намистинки повинні «бігати» по цівці, при досить високій амплітуді руху. Добре підходять для такої гри вольфрамові мормишки - дрібні крапельки.

• чортиків, відьмочки і пр. Гра цих блешень відрізняється від інших безмотилок тим, що бажано рух приманки строго вгору вниз, без відхилення від вертикалі. При лові відьмочки та балдою (з плаваючими гачками) краще різко знизити амплітуду коливань. Це повільна гра в унісон з рухами гачків лапок. Судаков мені вдавалося зловити (на мормишку) тільки на відьмочку.

Волосінь 0,2 отут уже не поставиш. 0.1 - 0,12 - сама ходова. У глухозимье, за відсутності кілограмових трофеїв є сенс і на 0.08 перейти.

З року в рік, у березні відбувається така метаморфоза. Окунь забивається в густу донну траву і дістати його звідти ні блешнею ні блешнею часто немає ніякої можливості. Виставляю п'ят поставушек; мотовильца, встромляли вертикально, зверху довгий кивок з яскравою пенопластовой блямба з прорізом для волосіні. При клюванні окунь загинає кивок. Згодяться й прості вудки для стаціонарної ловлі, як ківочние так і поплавцеві. Тільки з «лапками», щоб у лунку не «втекли». Розставляє по всій площі п'ятака з травою, періодично міняючи лунки. Наживка - земляний черв'як на простому гачку, на манер річної снасті. Все інше, як правило, окунь ігнорує, крім мотиля, але розміри риби різко йдуть на спад. При якоїсь уявної нудності процесу, ловля буває дуже азартна, покльовки грубезних горбачів слідують одна за одною.

Ловля на живця
Можна ловити і на «загібушкі», описані вище, оснастивши гачки мальком. Але краще повноцінні жерлиці - прапорці. В принципі її пристрій нічим не відрізняється від «щучьіх» жерлиць, тільки оснастку робимо більш делікатну і живця ставимо поменше, і опускаємо на дно. Пристрій моїх жерлиць можна так само подивитися в статті «саморобки». Ловити на ці снасті можна за наявності двох умов. Перше - без праці можна наловити дрібної плітки або інших коропових. Трапляється, що окунь клює на маленьких побратимів. Але на відміну від щучої лову, прагне поставити живця-окунька не варто. Результат, як правило гірше. Друга умова - знайоме місце. З усім цим скарбом не дуже то побігаєш пошукати містечко получше. А ось переставляти жерлиці в обраному місці ловлі бажано частіше.

Інша справа судак. Піймання трьох - чотирьох цих вгодованих рибех, зовсім непоганий результат риболовлі для Підмосков'я. Можна і покарауліть покльовку.

При лові на прапорці не варто «попутно блеснить» Раз вже взялися ловити на живця, займайтеся цим активно, при відсутності клювань - свердлите нові лунки, переставляйте прапорці, пробуйте інший горизонт лову. Принагідно варто ловити тільки живця. Варто і перевірити стан снасті. Буває так, що окунь проковтнувши малька не розмотує волосінь, а каменем стоїть на дні. З «неспрацьовану» жерлиці знімаємо рибину. При лові щуки такого практично не бивает.На фото видно - який розмір живцовая рибки по душі окуневі
Ловля окуня и судака по льду


Удачі Вам, в полюванні на смугастих!

Джерело: http://gachok.com.ua/

Советуем также посмотреть :

 • Тук-тук, судак, ты где?
 • ловля щуки
 • Ловля хижака з льоду
 • Ловля щуки на спінінг
 • З блешнею по останньому льоду
 • Судак зимової ночі
 • Як ловити судака в осінньо -зимовий період
 • Ловля окуня на мормышку
 • Ловля на мормишку
 • Ловля щуки в спеку
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+3630]   Автор, Admin\\ 12-03-2013, 20:15 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Ловля судака на спиннинг
  Натуральные продукты и здоровый образ жизни - это одно целое. Ловля судака на спиннинг никак не эта ...

  » Ловля риби на перемети . пристрій перемету
  Перемети - це дуже примітивні самоловних многокрючковие рибальські снасті для донного лову риби. А ...

  » Какой выбрать экран (дисплей) ноутбука, матрицу
  Задачи, которые будут поставлены для ноутбука или компьютера, играют самую решающую роль в вопросе, ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке