Загрузка...

Блог о рыбалке » Які чоботи потрібні на зимовій рибалці


--- ~ Які чоботи потрібні на зимовій рибалці

Какие сапоги нужны на зимней рыбалкеДля зимової риболовлі існує багато різновидів взуття: валянки, бахіли, унти, утеплені черевики, але в цій статті мова піде саме про чоботях, які риболови надягають, відправляючись на зимову рибалку, а не про зимову рибальського взуття взагалі.
О других видах обуви рассказывается в отдельной статье.
Які основні вимоги, які пред'являються до рибалок зимових чобіт? - Вони досить жорсткі.
Чоботи мають бути:
- По-перше, теплими . Рибалці тривалий час доводиться перебувати на льоду і на снігу, причому, найчастіше не рухаючи ногами, а сидячи біля однієї лунки. Якщо взуття погано тримає тепло тіла, то пальці ніг через короткий час почнуть німіти від холоду і можна легко їх навіть відморозити, якщо вчасно не схаменутися. А бігати й стрибати навколо лунки, щоб відігріти застигають кінцівки, особливо, коли почався активний кльов риби, не дуже-то хочеться.

- По-друге, непромокальними . Нерідко на льоду водоймища під шаром снігу буває багато води, а навесні і часто доводиться рибалити, коли води на льоду трохи не по-коліно. Якщо тільки чоботи пропустять воду до ноги, вона немінумо буде мерзнути. На ходу це ще не страшно, а от стоїть тільки з промочені ногами посидіти навіть нетривалий час у лунки, як рибалка відчує, що справа погань! Треба або терміново сушитися або взагалі збиратися скоріше додому.

- По-третє, легкими . На зимовій риболовлі, щоб домогтися гарного улову припадає не тільки терпляче сидіти біля лунки, але і багато ходити. Треба добратися до перспективного місця, яке деколи знаходиться за кілька кілометрів від берега, та й там ще побігати, Посверліте лунок, щоб знайти рибу. У важкій взуття далеко не підеш, а до кінця риболовлі взагалі ледве ноги будеш тягати.

- По-четверте, зручними   (По вказаній вище причині). Якщо чоботи погано сидять на нозі, то натерти ними мозоль - пари дрібниць. Тоді будь-які пересування в пошуках клевого містечка перетворяться на тортури, не кажучи вже про зворотній дорозі додому. До речі, це одна з найважливіших переваг чобіт у порівнянні з валянками, в яких взагалі набити криваві мозолі й пухирі на ногах при ходьбі можна простіше простого. Це означає, що чоботи повинні не тільки підходити за розміром (ні в якому разі - не тісними, але і не бовтаються на нозі!), Але добре

- По-п'яте, "дихаючими" . Так-так, саме дихаючими, отводящими тепло від ніг, інакше вони в чоботях будуть потіти ще в дорозі до місця риболовлі (не тільки при ходьбі, але навіть і в машині), а під час лову це знову призведе до того, що вони замерзнуть .

- По-шосте, стійкими . Може бути, це вимога Надолю сформулювати якось по-іншому, але тут мати на увазі стійкість до ковзання. На чистому, гладкому льоду подскользнувшісь можна так ляпути з усією своєю рибацой амуніцією, що мало не здасться. Чоботи повинні мати підошву, яка б забезпечила безпеку в цьому плані.

- По-сьоме, довговічними . Під цим мається на увазі висока стійкість до тертя, розривів, проколів. Чоботи повинні прослужити вірою-правдою хоча б кілька рибальських сезонів, а не одну-дві зими.

- По-восьме, бажано, щоб були відносно недорогими . Однак, тут слід дотримуватися правила - краще вже хай вони будуть дорожчі, зате якісними і відповідають перерахованим вище вимогам. Не даремно адже російська приказка говорить: "Дорого, та мило; дешево, так гнило".

Ну, а тепер поговоримо про конкретні моделі зимових рибальських чобіт, які завоювали популярність у наших рибалок.

Какие сапоги нужны на зимней рыбалкеДоброю славою (і цілком справедливо) користуються гумові Baffin Titan (Канада) . Гумовими їх можна назвати лише остільки, оскільки зовнішня стінка цих чобіт дійсно виготовлена Але це тільки один з багатьох інших верств, серед яких є і з алюмінієвої фольги, із синтетичного волокна з вовною, зі спеціального пористого теплоізолюючого матеріалу. Весь цей багатошаровий "пиріг" і забезпечує справжній комфорт нозі риболова при будь-якій температурі навколишнього повітря.
Ціна їх в магазині приблизно 4600-4650 рублів за пару.
І інші чоботи цієї фірми гідно оцінили наші рибалки. Серед самих "поважних" моделей чоботи HUNTER   - Більш легка (і дешева) модель. Коштують вони приблизно 2350-2400 рублів і можуть цілком підійти рибалкам в середній смузі і в більш південних районах, де морози не такі люті, як на півночі, для екстремальних умов якого у фірми є спеціальні моделі - EXPLORER і IMPACT . Коштують вони дорожче - більше 8 тис. рублів, однак тут є, за що платити таку ціну. Правда, абсолютно непромокальним у цих останніх моделей є лише самий низ - калоша, а халява виготовлено не з гуми, а з високоміцного легкого нейлону і натуральної вологостійкої шкіри. Поэтому при наличии воды под снегом и при длительном пребывании в таких условиях желательно сверху натянуть обычные защитные чулки от армейского ОЗК.
Прекрасно зарекомендовали себя и сапоги другой канадской фирмы Kamik. Больше всего нашим рыболовам-зимникам понравилась модель - KAMIK GOLIATH , Яка аналогічна Baffin Titan. І ціна приблизно однакова, десь вони стоять рублів на 200 дорожче, а в інших магазинах, буває, що і навпаки, подешевше. На рыболовных форумах не раз разворачивалась дискуссия по поводу того, которая модель лучше и единого мнения там нет, но и те и другие заслужили очень высокие оценки. У KAMIK GOLIATH отмечают больший вес (пара весит 2898 граммов), а Baffin Titan, которые и всего-то на несколько граммов потяжелее (2908 гр. ) хвалят за удобство и высочайшую надежность.
Есть и более "бюджетный" вариант и, во многих случаях, далеко не худший вариант. Очень неплохую обувь сейчас выпускает для рыболовов и отечественная промышленность. Недавно на рынке появились прекрасные сапоги компании "ЛПО-ВЕЗДЕХОД" (город Лосино-Петровский Московской области), которые названы по "имени" снежного человека - «Єті» . Сделаны они из легкого, почти невесомого материала этиленвинилацетата (ЭВА), который имеет хорошие амортизирующие свойства даже при очень низких температурах, устойчив к растворителям и маслам. Пориста структура ЕВА створює «повітряний прошарок» і дозволяє зберігати тепло. Главное преимущество «Йети» перед зимними бахилами и ботинками для суровых условий - это их малый вес, а также возможность чувствовать себя комфортно при температуре до -60 градусов, что позволяет использовать их как при длительной ходьбе, так и для продолжительного, малоподвижного пребывания на холоде. Высота сапога с манжетой 42 см, что вполне достаточно в большинстве случаев даже на рыбалке по последнему льду; кроме того, вверху голенища имеется затяжная манжета из водоотталкивающей ткани, которая препятствует попаданию снега и воды во внутрь. Комплектується комбінованим утеплювачем з 7 шарів:
1. «Спанбонд» - синтетична ворсиста поверхня для збору конденсату з внутрішньої поверхні.
2. Фольга металізована для відображення холоду.
3. Синтетичне волокно - незвичайне перетин волокна сприяє прекрасному запам'ятовуванню форми при деформуючих навантаженнях. До складу нетканого матеріалу входять неабсорбірующіе волокна, що дозволяють не накопичувати вологу від конденсату в утеплювачі.
4. Фольга металізована для збереження тепла всередині.
5. Середній шар виготовлений з комбінації натурального матеріалу і спеціального синтетичного волокна, здатного абсорбувати і утримувати вологу від ноги в кілька разів більше власної ваги за рахунок своїх капілярних властивостей.
6. Наступний шар утеплювача являє собою поліефірну піну товщиною 12 мм, що складається з відкритих вічок. Така конструкція дозволяє абсорбувати вологу від ноги і видаляти її механічним шляхом, в процесі стиснення під час ходьби. Ця піна володіє найкращою щільністю і зберігає свої пружні властивості протягом усього терміну служби взуття.
7. Внутрішній шар виконаний з трикотажного полотна з додаванням спеціального гідрофобного волокна, володіє теплоізоляційними властивостями і стійкістю до стирання. Даний матеріал сприяє випару і видаленню вологи, оброблений антимікробним розчином, що дозволяє мінімізувати ріст мікроорганізмів і утворення запаху.     
Так от, ці чобітки важать всього 1 кг! А коштують близько 2 тис. рублів. Як мовиться, різниця досить відчутна. Конечно, по своим габаритам они покажутся слишком громоздкими на фоне упомянутых выше зарубежных. Адже не дарма і назва, напевно, таке придумано. Считается, что лапа у снежного человека огромная, так вот тут след от такого сапожища тоже остается такой, что можно подумать, что настоящий йети по снегу прошагал. Однако, сапоги настолько легки, что веса практически не ощущается. Єдина незручність полягає в тому, що них дуже незручно керувати автомобілем, тому перш, як сісти за кермо, доведеться перевзутися.
Есть подобные модели сапог и у других производителей, которые имеют примерно такие же характеристики.
Все сапоги для зимней рыбалки имеют специальную утепленную вставку-чулок, которую после рыбалки можно легко извлечь и просушить.
Посмотрите видеоролик, в котором один из рыболовов очень подробно рассказывает ещё об одной подобной модели сапог - Lemigo "Wellington", которые он проносил три года, после чего они пришли в негодность. Коштують вони приблизно 2300 рублів.

Советуем также посмотреть :

 • Одяг на зимову рибалку. частина 3
 • Какие сапоги стоит вам приобрести для зимней рыбалке
 • Взуття для зимової риболовлі
 • Вейдерси для риболовлі
 • Вейдерсы для рыбалки
 • Екіпірування та приладдя рибалки.
 • титанові льодобури
 • Рыболовы, что им носить?
 • Гумові кільця із шипами на чоботях для зимової риболовлі
 • Перші поради рибалці .
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+2292]   Автор, Admin\\ 12-03-2013, 20:15 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Ловля судака на спиннинг
  Натуральные продукты и здоровый образ жизни - это одно целое. Ловля судака на спиннинг никак не эта ...

  » Ловля риби на перемети . пристрій перемету
  Перемети - це дуже примітивні самоловних многокрючковие рибальські снасті для донного лову риби. А ...

  » Какой выбрать экран (дисплей) ноутбука, матрицу
  Задачи, которые будут поставлены для ноутбука или компьютера, играют самую решающую роль в вопросе, ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке