Загрузка...

Блог о рыбалке » Термобілизна - класифікація , вибір


--- ~ Термобілизна - класифікація , вибір

Термобелье - классификация, выборОстаннім часом багато рибальські магазини пропонують великий вибір термобілизни. Чим же воно відрізняється від звичайного сімейних, маечек і підштаників? У чому переваги і які недоліки?

У нас склалася традиція називати функціональну білизну для зимової риболовлі "термобілизна". Це не зовсім правильно, але традиція є традиція. Приставка "термо" вводить покупця в оману і часто задаються питання: "Як сильно ця білизна гріє?" або "При якій температурі мені буде тепло в цій білизні?". Крім зігрівання функціональна білизна може виконувати ще безліч інших функцій, але раз вже склалося "термобілизна", так нехай для простоти рибалок і буде. Але не варто забувати, що "Функціональна білизна" правильніше.

Класифікація термобілизни.

1. Класифікація за типом матеріалу (не залежно від товщини)

Функціональна білизна може бути виконане з поліестеру (лавсан), поліпропілену, вовни, бавовни або їх сумішей. Чисто синтетичні матеріали краще відводять вологу, довговічніші. Додавання бавовни або шерсті робить білизну більш приємним у шкарпетці. Модифікований поліпропілен на сьогоднішній день найвдаліший матеріал для білизни - він володіє практично нульовою вбираністю і тому краще всього відводить вологу.

2. Класифікація за типом "виконуваної роботи".

Функціональне термобелье може виконувати декілька функцій - гріти, відводити вологу або і те і інше відразу. При фізичній роботі шкіра людини виділяє достатньо велику кількість вологи, яка, накопичуючись в тканині звичайної білизни, різко знижує його теплоізоляційні властивості. На зігрівання і випаровування цієї вологи витрачається плюс до цього додаткова енергія. Це особливо помітно при заняттях водними видами спорту, коли волога потрапляє ще і ззовні. Тут важливим стає те, що, наприклад поліпропілен абсолютно не вбирає воду, і ви не витрачаєте енергію на зігрівання цієї води - вона швидко стікає і білизна висихає за лічені хвилини навіть на тілі, без відчуття дискомфорту.

Тобто сучасне термобілизна ефективно відводить вологу від тіла (або в атмосферу, або в зовнішні шари одягу), що знижує тепловтрати організму на зимовій рибалці і додає відчуття комфорту.

Серії білизни підвищеної товщини, окрім відведення води, мають достатні теплоізолюючі властивості, що дозволяє їх використовувати в якості светрів.

Про використання термобілизни.

Термобелье - классификация, выборТрадиційним варіантом використання термобілизни є його використання у вигляді першого шару в багатошаровій системі одягу Це загальноприйнята на сьогоднішній день система одягу, яка має на увазі використання декількох (від 1 до3-5) шарів одягу, де основним призначенням першого шару є відведення вологи від тіла, наступний шар зазвичай виконується з Polartec і забезпечує терморегуляцію і наступний забезпечує захист від вітру та атмосферних опадів і виконується з мембранних тканин типу Gore-Tex. Можливі також різні проміжні варіанти.

Розглянемо більш детально різні види функціонального білизни на прикладі Чеської фірми " TG 900 Moira   ".

Продукція цієї фірми добре відома в Росії, користується заслуженим попитом і має дуже хороші відгуки у покупців. Ця фірма виготовляє кілька серій функціонального білизни: Ultra Light, Mikro, Mono, Duo, Trio, Plys.

Ultra Light   - Найтонша і легка серія білизни, призначена для носіння прямо на тіло. Може застосовуватися в жарку пору року. Дуже добре відводить вологу від тіла. Матеріал 100% модифікований поліпропілен.

Mikro   - Серія білизни, розроблена спеціально для щоденного носіння. Добре відводить вологу від тіла. Матеріал 100% модифікований поліпропілен.

Mono   - Серія тонкої білизни для екстремального спорту. Дуже добре відводить вологу від тіла. Матеріал TG900 з антибактеріальною обробкою.

Duo   - Сама універсальна серія білизни. Спеціальне плетення тканини, створююче збільшений повітряний прошарок. Дуже добре відводить вологу від тіла і володіє середніми теплоізоляційними властивостями. Матеріал TG900 з антибактеріальною обробкою.

Trio   - Найтепліша серія, по теплоізоляції не поступається тканиною Polartec 100. Матеріал TG900 з антибактеріальною обробкою.

Plys   - Серія призначена для використання в поєднанні з білизною Duo в умовах дуже холодної погоди. Матеріал - модифікований поліпропілен з додаванням бавовни.

"Водоотводімость" і "Теплоізоляцію" термобілизни різних серій.

Термобелье - классификация, выборUL - Moira Ultralight
MO - Moira Mono
DU - Moira Duo
PL - Moira Plys
TR - Moira Trio
MI - Moira Mikro


Властивості термобілизни залежать від п'яти складових: склад тканини, плетіння волокна, плетіння тканини, тип обробки, крій і якість пошиття.

Склад тканини - як було вже сказано, одним з кращих матеріалів на сьогоднішній день є поліпропілен. Трохи поступається йому поліестер.

Плетіння волокна - практично всі сучасні тканини для термобілизни виконані з мікроволокна - це дуже тонке волокно різного перетину, яке, будучи сплетеним в тканину, створює неповторне відчуття комфорту на рибалці завдяки високій щільності ворсинок.

Тип обробки - якісна білизна обов'язково має спеціальну антибактеріальну обробку для зменшення неприємного запаху при тривалій шкарпетці. На тлі звичайних просочень виділяється волокно TG900 (з якого виконана білизна Moira). Гранули з антибактеріальним складом включені в структуру волокна і забезпечують більш тривалу дію. Але, на жаль, всі ці склади не дуже довговічні і після 2-5 прань вимиваються - оскільки не прати білизну не вийде.

Тепер кілька порад щодо вибору термобілизни.

1. Якщо вам потрібно термобілизна для повсякденного носіння то можна вибирати практично будь - вовняне, з додаванням бавовни, чисто синтетичне і т.д. Потрібно тільки не помилитися з вибором товщини - тонка білизна для теплого часу, товста для зими.

2. Якщо ви спортсмен гірськолижник, сноубордист або захоплюєтеся зимовою рибалкою те правильним вибором буде, як білизна з додаванням натуральних волокон, так і чисто синтетичне. Для вас важливим є, як здатність білизни відводити вологу, так і його теплоізоляційні властивості.

3. Якщо ви альпініст, турист, каякер, яхтсмен, то ваш вибір обмежений 100% синтетичними тканинами і взимку і влітку. Тільки така білизна здатна протягом багатьох днів при безперервній шкарпетці забезпечити комфорт і тепло.

І ще раз про головне. Термобілизна має в першу чергу ефективно відводити вологу від тіла - це його головна задача. Добитися тепла можна і за допомогою пуховки, але вона не замінить якісної білизни.

У світі безліч фірм виробляють термобілизну: TG 900 Moira, Litex, Levron, Helly Hansen, Craft, VauDe, Lowe Alpine, Big Pack і багато інших. Якість термобілизни цих та інших поважних фірм дуже високо і по властивістю вони відрізняються дуже незначно, чого не можна сказати про ціну. Наприклад, комплект сорочка + штани Moira коштує 44 уе., А Helly Hansen близько 100 уе. Це не відображає різницю в якість і властивості - ціна залежить від маркетингової політики фірм виробника та продавця і від "розкрученості" торгової марки.

Джерело: http://www.oktopus.ru

Советуем также посмотреть :

 • Вибір термобілизни для риболовлі
 • Рыболовы, что им носить?
 • Риболовля з захистом
 • Купуємо чудові нічні сорочки
 • Спальні мішки
 • Чим фарбувати фасад
 • Вибір ящика для зимової риболовлі
 • Перші поради рибалці .
 • Сучасне виробництво надувних човнів
 • Перші поради рибалці .
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1827]   Автор, Admin\\ 12-03-2013, 20:15 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Ловля судака на спиннинг
  Натуральные продукты и здоровый образ жизни - это одно целое. Ловля судака на спиннинг никак не эта ...

  » Ловля риби на перемети . пристрій перемету
  Перемети - це дуже примітивні самоловних многокрючковие рибальські снасті для донного лову риби. А ...

  » Какой выбрать экран (дисплей) ноутбука, матрицу
  Задачи, которые будут поставлены для ноутбука или компьютера, играют самую решающую роль в вопросе, ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке