Загрузка...

Блог о рыбалке » Підгодовування . Це корисно знати . частина 2


--- ~ Підгодовування . Це корисно знати . частина 2

Прикармливание. Это полезно знать. Часть 2Хто ловиться на запах?       

Моя думка - на запах ловляться в основному рибалки, тобто покупці прикормок і ароматизаторів. Що людина робить, взявши в руки відкритий пакет? Першим ділом нюхає! І якщо йому особисто запах подобається, значить, прикормка «хороша», не подобається - «погана».       
Я зовсім не заперечую того, що запах прикормки може впливати на результат рибалки. Я всього лише закликаю не надавати йому надмірного значення, не займатися «алхімією».       
Часто запитують: яку рибу який запах приваблює? Склалася думка, що в холодній воді краще працюють м'які, пряні аромати, не надто сильні, тобто ароматизатор треба додавати в невеликих дозах. У теплій же воді риба добре відгукується на солодкі та фруктові запахи. Які саме? Точно вам ніхто не відповість.       
І все ж у європейських рибалок за довгі роки сформувалися певні уявлення про уподобання підводних мешканців. Так, наприклад, прийнято вважати, що плотва небайдужа до запаху ванілі, анісу, конопель, коріандру і карамелі. Лящеві більше до смаку гвоздика і кориця. Для коропа, мовляв, безпрограшна полуниця, а для карася і лина - мед.

Прикармливание. Это полезно знать. Часть 2Як робити заміс?
Для кращого розуміння цієї теми будемо вважати, що у кожної прикормки є якась базова консистенція, коли куля нормально ліпиться і розпадається на дні за нетривалий час. Відступаючи від цієї консистенції (додаючи більше або менше води), ми змінюємо роботу прикормки в ту або іншу сторону.       
Власне, ця тема вже піднімалася в розділі, присвяченому клейкості. Зараз ми поговоримо докладніше про те, як саме впливає зволоження прикормки на її «фізику».       
Куля з недоувлажненной прикормки розпадається дуже швидко, можливо, навіть при ударі об воду або в товщі води. Іноді це корисно - якщо потрібно швидко зібрати рибу. Можливий негативний ефект у даному випадку - підхід небажаної дрібниці.       
Злегка перезволожений прикормка, навпаки, майже не «порошить» і довше розпадається. Це добре для вибіркової лову великих екземплярів.       
Додавши ще більше води, щоб прикормка дійшла до консистенції сметани, ми отримаємо вже не донну, а уклеечную суміш, яка буде розбиватися об воду, створюючи дуже густа хмара.       
Свою роль грає і час, що минув від замочування до використання прикормки. Якщо зволожити прикормку з вечора і залишити її настоюватися на ніч, то ми отримаємо максимально інертну суміш. Всі частинки в ній рівномірно просочаться водою і не будуть спливати. Така прикормка ідеальна для селективної лову великої риби, якщо по сусідству мешкає більше спритна дрібниця. До речі, необов'язково використовувати воду з водоймища, цілком можна користуватися і звичайною, під крана (якщо тільки в ній не міститься хлорка!).       
Суміш, замішана прямо на березі, напередодні риболовлі, працює набагато активніше. Вона краща для лову дрібної й середньої риби.       
Як правило, плотвіние прикормки замішуються завжди перед риболовлею, тоді як Лещової складам буває корисно дати настоятися 5 годин і більше.       
Точно так само можна змінювати роботу прикормки за рахунок температури води, на якій вона замішується. Гаряча вода дозволяє «зварити» всі спливаючі компоненти, і в результаті підгодовування не «порошить». Холодна вода не так швидко проникає в кормові частинки.       
Взагалі ж будь-яку прикормку правильніше зволожувати в два прийоми. Пов'язано це з тим, що рослинна суміш вбирає в себе воду і через півгодини після зволоження як би підсихає. Тому спочатку додаємо стільки води, скільки треба, щоб суміш почала як слід ліпитися, чекаємо 20-30 хвилин (за цей час можна підготувати снасті) і тільки потім акуратно дозволожувати.       
Для замісу великих (більше 10 л) обсягів прикормки, особливо якщо це липка і важка річкова суміш, зручно користуватися потужним шуруповертом з насадженим на нього спеціальним віночком, щоб заощадити час і сили.       
Зволожену прикормку слід протерти через сито. Це зробить її більш однорідною, позбавленої злиплих грудок, і в результаті кулі будуть рівномірніше розпадатися.       
В залежності від того, яку рибу передбачається ловити і на якому водоймі, використовуються сита з вічком різного діаметру: від 2 до 6 мм. Дрібна осередок більше підходить для стоячих водойм і для дрібної риби; велика - для річки і для великої риби.       
Багато рибалки-любителі взагалі не користуються ситом - і марно. Спробуйте хоч раз пропустити прикормку через сито, і ви відчуєте різницю.       
Категорично не рекомендується змішувати суху прикормку з грунтом (не треба плутати прикормочного глину із звичайним піском!), Інакше позбутися від грудок буде неможливо. У класичному варіанті прикормку зволожують окремо від грунту і тільки потім змішують. Сам грунт перед використанням теж протирають через сито.       
Тут потрібно враховувати, що фірмова глина зазвичай має трохи меншу вологість, ніж потрібно (інакше вона спресують в пакеті від зберігання). Щоб компенсувати це, підгодовування варто додатково злегка перезволожити перед змішуванням. Доданий грунт забере надлишок вологи у рослинній суміші.       
Є ще два цікавих способу змішування грунту з підгодівлею.       
Суть першого способу в тому, що грунт розводиться водою до напіврідкого стану, і потім на цій багнюці замішується підгодовування. В результаті виходить дуже щільна інертна суміш, відмінно підходить для річкової лову з дна. Але врахуйте, цей метод застосуємо тільки для малого об'єму грунту (до 20%) в підгодовуванні.       
Другий спосіб, навпаки, застосовується в тих ситуаціях, коли грунту потрібно багато (70-90%), а прикормки мало - наприклад, для осінньої ловлі примхливого підлящика і плотви. Тут ми розводимо вже прикормку водою до консистенції сметани і на ній замішуємо грунт.       
Природно, в обох випадках просіювання необхідно.
Як бачите, процес грамотного приготування прикормки зовсім не такий простий, як може подумати новачок. Зрозуміло, що тут не обійтися без кількох відер. Риболови-спортсмени зазвичай користуються ємностями на 17, 25 і 40 л. Це не означає, що в них замішують настільки великі обсяги підгодовувань - просто у великому відрі змушують прикормку, навіть 1 кг, набагато зручніше. Друге відро потрібно для просіювання. Ще одне - для грунту. Крім того, потрібна ємність для води.

Прикармливание. Это полезно знать. Часть 2«Вкусняшки»    
Будь-яка, навіть найдорожча і розкручена прикормка не витримає конкуренції, якщо в неї не буде додана використовувана наживка. Якщо ви коли-небудь брали участь у змаганнях, то напевно стикалися з таким феноменом, коли риба клює, припустимо, виключно на мотиля, хоча в попередні дні на цьому ж водоймищі клювала і на опариша, і на перловку, і на тісто. Пояснюється це просто: рибалки додали в прикормку мотиля, і риба дуже швидко забула про все на світі, крім нього, оскільки він - її улюблена їжа. В даному випадку мотиль став головним компонентом прикормки, без якого рибу не зібрати.       
На звичайних рибалках, де немає конкуренції, цей ефект виражений слабкіше. Але все ж я настійно рекомендую додавати в прикормку наживку або яку-небудь іншу ефективну насадку, оскільки мотиль коштує недешево. Можна додавати опариша і його лялечок, рубаного черв'яка, кукурудзу, горох, перловку, гранульований корм, дрейсену, словом - все, на що клює риба на даному водоймищі.       
Будьте обережні, додаючи в прикормку живого опариша, оскільки він моментально розбиває прикормочного кулі. Щоб цього не відбувалося, розумно буде умертвити личинок - заморозити або обшпарити їх окропом.       
Обсяги корми можуть бути різні. На международных соревнованиях действуют ог­ра­ни­че­ния на использование живого корма, но редко когда спортсмены расходуют весь лимит. Рибалкам-аматорам це і зовсім не треба: 100 г буде цілком достатньо на 4:00 риболовлі.       
Для лову на білий хліб кращим підгодовуванням будуть пшеничні сухарі дрібного помелу без всяких добавок або (що іноді навіть краще) звичайний батон, подрібнений в блендері. Обсяг прикормки в цьому випадку використовується мінімальний.       
На рибалці карася я майже завжди додаю в прикормку до 0,5 л ароматизованої перловки. Якщо дрібниця сильно докучає, прикормлювати чистої перловкою, зовсім без сухих сумішей.       
До речі, досить поширена в Європі техніка - пригодовування вільно падаючим кормом. Іноді це краще рішення. Наші рибалки традиційно використовують горох і перловку, на Заході в ходу Кастер (який почав окукліваться, але ще не почорнілий опариш), конопля, пелетс (гранули). На короткій дистанції прикормка підкидається рукою, для далекої в хід йде рогатка.       
Опариша і мотиля можна склеювати і доставляти в точку лову у вигляді кульки. У провідних виробників підгодовувань для цих цілей є спеціальні порошки. Порядок дій простий: наживка висипається в тазик, посипається клеєм (опариша, крім того, можна змішати з гравієм, щоб він швидше тонув) і злегка збризкують з пульверизатора. Далі можна ліпити кульки.       
Для годівлі рубаним хробаком краще використовувати глину.

Прикармливание. Это полезно знать. Часть 2Техніка і тактика пригодовування   
Процес пригодовування можна розділити на дві стадії: стартовий закорм і догодовування в процесі лову.       
Скільки прикормки використовувати на старті? Це залежить від конкретної риболовецької ситуації. На деяких водосховищах і каналах за відсутності конкуренції досить 2-3 кульок розміром з мандарин, щоб почати успішно ловити. А ось на річках, навіть при риболовлі поодинці, потрібно відразу ж покласти пристойний обсяг - скажімо, 10-15 куль розміром з апельсин. Це не відноситься до весняної ловлі прохідний риби, яку іноді можна ловити і зовсім без прикормки.       
У середньому обсяг стартового загодували становить 40-60% від загального обсягу підгодовування. Але бувають ситуації, коли всю прикормку потрібно покласти відразу і потім не догодовувати взагалі. Зокрема, ця тактика працює, коли мета лову - лин.       
Підхід риби багато в чому залежить від того, наскільки щільно зліплені кулі прикормки: слабо стислі моментально привертають рибу, але незабаром перестають працювати, повністю розвалившись; сильно стислі починають працювати не так швидко, зате біля них риба буде довше крутитися, привлекаемая котрі звільняються частинками корму. Розумним компромісом може служити комбінований стартовий закорм з куль різної щільності. Наприклад, дві кулі розбиваються об воду (риба тут же починає годуватися), два розпадаються протягом 5 хв., Два - 15 хв., І ще два - 30 хв., Залучаючи рибу весь цей час.       
Кулі, обтиснуті мокрими руками, отримують якийсь захисний шар, за рахунок якого вони краще тримають форму при занедбаності і утворюють менше каламуті, падаючи в воду.       
Чим компактніше складена прикормка на дні, тим частіше слідують клювання. Широко розкидаючи прикормку, ви тим самим «розмазувати» рибу по більшій акваторії. Саме тому прикормочного чашка, що закріплюється на вершінке штекерного вудилища, сьогодні так популярна у рибалок-спортсменів. І з цієї ж причини доночнікі затискають кліпсою волосінь на шпулі і ставлять поплавці-маркери на воді.       
Найпростіший спосіб ловити в одній точці - запам'ятати орієнтир на протилежному березі і в цьому напрямку закидати прикормку і снасть.       
При лові матчеву або болонським вудилищем в стоячій воді або на слабкій течії на волосіні робимо відмітку білим водостійким маркером, щоб точно зафіксувати обрану дистанцію. І тільки після цього виробляємо закорм.       
При використанні рогатки для підгодовування весь час відтягаємо гуму на одне і те ж відстань, намагаючись запам'ятати прикладене зусилля. Перші кулі можуть полетіти неточно, але потім рука «пристрелять», площа розкиду скоротиться. Для більш точного закидання намагаємося ліпити кулі однакового розміру - так руки швидше «запам'ятають» їх масу.       
Потрібно мати на увазі, що кинутий куля прикормки, входячи в воду, перший час опускається не вертикально, а під деяким кутом - за інерцією. Для компенсації цього ефекту рекомендується посилати кулі по високій дузі і, можливо, трохи не докидаються до поплавця.

Советуем также посмотреть :

 • Прикормка для лову фідера
 • Підгодовування . Це корисно знати ! частина 1
 • Наживки й підгодовування .
 • Наживки й підгодовування .
 • Використання прикормки.
 • Літні підгодовування для ляща
 • Про найголовніше - про прикормки і приманки
 • Тактика лову ляща на каналах
 • Прикормка для лову коропа
 • Який запах привабливіше ?
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+2359]   Автор, Admin\\ 12-03-2013, 20:14 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Ловля судака на спиннинг
  Натуральные продукты и здоровый образ жизни - это одно целое. Ловля судака на спиннинг никак не эта ...

  » Ловля риби на перемети . пристрій перемету
  Перемети - це дуже примітивні самоловних многокрючковие рибальські снасті для донного лову риби. А ...

  » Какой выбрать экран (дисплей) ноутбука, матрицу
  Задачи, которые будут поставлены для ноутбука или компьютера, играют самую решающую роль в вопросе, ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке