Загрузка...

Блог о рыбалке » Ловля ляща взимку


--- ~ Ловля ляща взимку

Ловля леща зимойЛовля ляща - одна з найбільш хвилюючих зимових рибалок. Вона вимагає не тільки знання повадок цієї риби, але й справжньої майстерності володіння снастями. У всі періоди закритої води лящ «йде» на поплавкову вудку з блешнею і на зимовий подпуск. Особливо добре-відразу після льодоставу і по останньому льоду. У цей час його шукають на глибині 2-3 м. У міру наростання товщі льоду (з початком глухої зими) лящ переміщається в глибокі ями, в русла затоплених річок, в підводні яри і рівчаки. І годується в основному на бровках (скатах): так йому зручніше брати корм. Цю його особливість необхідно враховувати під час пошуків місця для вудіння.

У уподобаної зоні лову рельєф дна треба досліджувати глубомером, починаючи з 3-5 м (залежно від середньої глибини водойми). Свердлити лунки слід з 10-12-метровим інтервалом в напрямку найглибшій частині зони, прагнучи швидше виявити брівку.

Просвердлену над бровкою лунку треба обов'язково підгодувати. Краща прикормка для ляща - рубані черв'яки, мотилі і «макуха» з роздроблених смажених соняшникових насіннячок. Використовуються для цієї мети і каші, але їх ефект нижче. На водоймі, де немає течії, прикормку доставляють на дно «самоскидом», а якщо глибина невелика, то корм просто сиплють у лунку. На протязі успішно працювати може тільки стаціонарна годівниця, спущена під лід вище лунки, в якій розташовується зимовий подпуск.Удобнее ловити ляща в двох лунках. До підгодовані місця ця риба, як правило, підходить лише через 20-30 мінут.Поетому, «застовпивши» першу лунку прапорцем або вішкою, роблять на тій же брівці, але вже поперек зони, другу лунку і також її прікармлівают.Переходи від лунки до лунці здійснюють через 20-30 мінут.Обично після упіймання декількох рибин клювання затихає, але це не означає, що ляща немає - відгодівлі він рідко йде. Більше того, збираючи з дна шматочки хробаків і мотилів, він видає звуки, що чмокають («шепоче»), які залучають інших риб.Так що після «відпочинку» лунка може подарувати ще кілька рибин. Досвідчені лещатники, наприклад, ніколи повністю необлавлівают лунку: помітивши ослаблення клювання, вони тимчасово покидають це місце лову, залишаючи «шептунів» залучати своїх родичів.

Як не дивно, але клювання ляща взимку бувають часом більш рішучими, ніж влітку. Якщо сигналізатором служить поплавець, він або виринає з води, або стрімко йде вглубь.Ківок після слабких посмикувань зазвичай піднімається кверху.Іногда разом з ним догори піднімається і волосінь.

З підсічкою можна зволікати, а й надто поспішати не варто: лящ - гурман, спочатку він «дегустує» наживку губами і лише після цього забирає її в рот.

Для вудіння лящів вудки оснащують волосінню діаметром 0,2-0,25 мм. Повідці ставлять толщіной0 ,15-0, 18 мм. Найбільш ходовими гачками вважаються гачки номерів 5-7.

Оскільки лящ - риба повільна, то мормишку він краще бере при плавних коливаннях і уповільненою проводці.

При лові на підгодованих лунках колір і форма мормишек значення не мають - лящ цікавиться в основному насадкой.А ось насаджувати і черв'яків, і мотилів краще пучком.

Проколоті гачком мотилі тут же гинуть. Щоб вони залишалися живими, рибалки придумали кілька способів зберігати мотилів в пучках не проколотися. Ось два найбільш поширених і простих способу.

Лісочка пропускається через мормишкуі прив'язується до гачка. На риболовлі з тильного боку блешні волосінь відтягують шпилькою і в утворену петельку поміщають 3-4 мотиля.После цього петелька не туго затягівается.Оказавшіеся в пучку мотилі будуть довго залишатися живими, залучаючи рибу. Такий же живий пучок можна отримати і на гачку. Лісочка пропускається через колечко гачка і прив'язується майже у згину (див.рис. 1). На риболовлі її відтягують від цівки шпилькою і в утворену петельку вставляють мотилів.
Ловля леща зимой

Рис. 1. Пучок мотилів під волосінню

Для іншого способу насаджування мотилів пучком потрібна гума від дитячого надувної кульки або від старих санітарних рукавичок. З неї вирізують крихітну стрічку і, проколовши її жалом з обох з кінців, нанизують петелькою на вигин гачка (див. рис. 2). На водоймі один її кінчик зрушують до борідці і в утворилося кільце укладають 3-4 мотиля. Потім гумкою їх притискають до гачка або блешні. Якщо зробити пучок побільше, можна розраховувати на більш велику здобич.
Ловля леща зимой

Рис. 2. Пензлик мотилів притиснута до гачка гумкою

До речі, про крупну добиче.Массу клопоту доставляють Підсічений «лапті» недосвідченим риболовам.В товщі води підсічений лящ веде себе досить спокійно, але на підході до лунки робить відчайдушні ривки. Екземпляри вагою 300-400 г не порвуть снасть і з ними церемонитися не варто. Більших риб доводиться виводити з обережністю, кілька разів нацьковуючи і вибираючи волосінь, затиснуту між великими і вказівними пальцями обох рук (для страховки). Іноді доводиться «віддавати» до 3-4 м волосіні. У цей час особливо уважно треба стежити за її натягом-ні в якому разі не давати слабини.

Підведений до лунці лящ часом не може пройти в неї через ширини тіла. У цьому випадку йому треба «допомогти» багром. Але робити це слід лише тоді, коли він заспокоїться, тобто ляже на бік біля входу в лунку або застрягне в ній. Спроби нетерплячих подбагріть мечущейся рибу зазвичай закінчуються сходом або обривом снасті.Прі лові лящів часто буває так, що розміри лунки не дозволяють протягнути через неї Підсічений рибу. У таких випадках новачки оголошують «аврал» - кличуть на допомогу сусідів. Чуйні люди позбігалися на поклик, хтось похапцем, намагаючись розширити прохід, починає свердлити поруч другої лунки і ... перерізає волосінь із здобиччю. Практика знає кілька прийомів вберегтися від таких конфузів.

По-перше, збираючись на полювання за «личаками», можна поставити на ледобур більш широку ложку. Якщо конструкція льодобура не дозволяє збільшити діаметр лунки, слід відразу пробурити поруч дві так, щоб між ними не було перемички. Досвідчені «лещатники», до речі, завжди пробурівают поруч три лунки, руйнуючи між ними перегородки: у такому «трикутнику» легше маневрувати прівиважіваніі підсіченої риби та вилученні її з води. Але якщо попався великий лящ, а лунка таки виявилася малою,-без допомоги сусіда не обійтися. Діяти в цій ситуації треба таким образом.Утомів видобуток, навивають частина волосіні на держак черпака або яку-небудь палицю, опускають палицю з волосінню в лунку і тримають там, притиснувши до однієї з стінок. З протилежного від волосіні боку сусід може тепер пробурити другої лунки.

Закінчити розмову про зимовому лові ляща хочеться однією порадою: намагайтеся не робити на льоду ніякого шуму. Лящ дуже полохливий, він відразу відходить від лунки, зачувши навіть неголосний хрускіт крижинок під ногами. Риболов, націлений на ляща, повинен бути готовим також зняти з гачка густеру, йоржа, окуня, плотву, а по весні - язя з Голава.

Джерело: http://megaribolov.ru

Советуем также посмотреть :

 • Зимова ловля поплавцевими вудками
 • Лящ у водосховищах
 • Особливості лову ляща на водосховищах
 • Ловля карпа зимою
 • Ловля щуки на жерлиці
 • Поради рибальські і не тільки
 • Ловля на жерлиці - частина друга
 • ловля ляща
 • зберігання мотиля
 • Як ловити ляща ?
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1455]   Автор, Admin\\ 12-03-2013, 20:14 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Ловля судака на спиннинг
  Натуральные продукты и здоровый образ жизни - это одно целое. Ловля судака на спиннинг никак не эта ...

  » Ловля риби на перемети . пристрій перемету
  Перемети - це дуже примітивні самоловних многокрючковие рибальські снасті для донного лову риби. А ...

  » Какой выбрать экран (дисплей) ноутбука, матрицу
  Задачи, которые будут поставлены для ноутбука или компьютера, играют самую решающую роль в вопросе, ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке