Загрузка...

Блог о рыбалке » Рекомендації щодо вибору котушки для фідера


--- ~ Рекомендації щодо вибору котушки для фідера

Рекомендации по выбору катушки для фидераОстаннім часом, на хвилі популярності фідерного лову, деякі фірми стали випускати котушки, нібито призначені саме для цього виду риболовлі. Але як говорив відомий рибалка Козьма Прутков: «якщо на коробці побачиш напис« фідерна котушка »- не вір очам своїм». Тому як неможливо характеристики однієї котушки підігнати під різні умови лову фідера.

Прості приклади. Спортсмен, який використовує на змаганнях повільну тягову котушку, програє суперникам у швидкості, а вірний спосіб прикінчити хорошу швидкісну матчеву котушку - це використовувати її на сильній течії з важкими годівницями. Без потужної котушки з бейтраннером йти на великого коропа ризиковано, а ловити з її допомогою плотву і густерку - руки відпадуть. Так що до слів продавців, що у них є «чисто фідерні котушки» потрібно ставитися скептично.

При виборі котушки можна прислухатися до порад друзів і рекомендаціям продавця, але до певної міри. Що добре вашому другу спінінгістові, троллінгісту або карпятники, не завжди підійде і вам. Краще опитаєте друзів, котушки яких фірм виявилися більш надійними і зручними. У кожної поважаючої себе солідної фірми є повний асортимент котушок на всі випадки життя. Тому в цій статті я не буду згадувати назви фірм (навіть тих, продукцією яких користуюся сам), а дам рекомендації з вибору котушок, стосовно до різних умов. Але перш, щоб зручно було орієнтуватися в термінах новачкам, кілька слів про основні характеристики котушок, якими ми будемо оперувати.

Короткий лікнеп для новачків

Швидкість підмотування , Вона ж редукція, вона ж передавальне відношення - це кількість оборотів ротора за один оборот ручки котушки. Чим менше це співвідношення, тим повільніше підмотувати волосінь котушка, але тим вона потужніша. Котушки з редукцією від 3.6:1 до 4.7:1 вважаються силовими або тяговими. Більш поширене і універсальне відношення 5:1 мають звичайні спінінгові котушки. У швидкісних матчевих котушок це співвідношення зазвичай від 6:1 до 7:1. Причому, чим вище передавальне число, тим щільніше намотування волосіні і, отже, далі занедбаність.

Шпуля   - Матеріал і розмір. На недорогих котушках шпулі зазвичай з твердого пластика або графітових сплавів. Ті, що подорожче, мають металеві шпулі з різних сплавів алюмінію і покриттям бортика шпулі нітридом титану. Розмір шпулі визначається кількістю волосіні максимального діаметра, яке вона вміщує. У побуті просто називають шпулі двоечной, троечная. Або просто двійка, трійка і т.д.

Фрикціон   - Гальмівна система, що дозволяє при сильних ривках риби автоматично скидати волосінь. Фрикціон розміщений прямо в шпулі називається переднім, а розташований в задній частині корпусу котушки - заднім.

Бейтраннер   - Додатковий фрикціон, що дозволяє плавно сходити волосіні навіть при мінімальному зусиллі і автоматично вимикаються поворотом ручки котушки. Зазвичай ставиться на котушки для коропової лову.

Інші характеристики, такі як укладання волосіні, антіреверс і кількість підшипників, не мають вирішального значення в фідерної ловлі і будуть згадуватися просто як рекомендаційні. Беручи до уваги всі вище перераховані характеристики, котушки умовно ділять на спінінгові, троллінговие, матчеві і коропові . Всі вони використовуються в фідерної ловлі, а от де і коли саме ми зараз і обговоримо.

Спочатку кілька побажань, які стосуються всіх видів котушок. Оскільки ловля фідером дуже динамічна і вимагає частих закидів годівниць, боротьби на протязі з великою рибою, а також з травою, корчами і водоростями, головним критерієм вибору котушки повинна стати її надійність. А надійність котушки - це в першу чергу якість збірки і якість матеріалу, з якого вона зібрана. Тому котушки відомих фірм і коштують недешево. Але скажу чесно, вам дорожче обійдеться на кожен сезон купувати новий китайський ширвжиток з десятьма підшипниками (причому ніхто не гарантує, що вони там є!), З шестернями з силуміну (в кращому випадку!) І зборкою в стилі «лего». Тим більше якщо ви будете користуватися шнуром (а доведеться!), Який через свою нерастяжима не прощає помилок при неправильному виведенні або затягнутому фрикційні. До того ж на лівих котушках нібито алюмінієва шпуля дуже часто з невідомого науці сплаву, а гарний жовтий колір на бортику шпулі може бути чим завгодно, тільки не нітридом титану. Ну просто не може нормальна котушка середнього класу з 4-5 підшипниками, металевої шпулею і хорошою збірки коштувати менше 200-300 гривень. Причому, що прикро, всі це розуміють, але багато хто намагається економити на своєму ж задоволенні від риболовлі. Громадяни, якщо вам на ринку запропонують гарну м'ясну вирізку всього за 10 гривень і скажуть, що це свинина, ви ризикнете її з'їсти?!

Відкинувши убік лірику, зупинимося на ключових моментах при покупці котушки. Отже, не женіться за кількістю підшипників - як уже говорилося, 4-6 шт. цілком достатньо. Розмір шпулі не менше двійки і не більше четвірки, причому бажано, щоб хоча б одна шпуля була металевою, а запасна графітової. Тоді ви будете мати можливість використовувати і волосінь, і шнур. Що стосується вибору фрикціону: передній або задній, то все залежить від ваших звичок. До речі мене особливо розчулює, коли в магазині небудь завзятий товариш відмовляє друга узяти вподобану того котушку (причому, дійсно йому відповідну і за вимогами, і за ціною) тільки через розташування фрикційних, безапеляційно стверджуючи, що той чи інший краще.

Свої плюси і мінуси є у кожного: наприклад, передній фрикціон тонше настроюється і дає більшу гальмівне зусилля, до того ж переднє розташування фрикціону робить котушку компактніше і легше. Задній фрикціон вважається зручніше регулювати при виведенні риби, швидше проводиться заміна шпулі. До недоліків можна віднести підвищену засоряемость переднього фрикціону (треба частіше розбирати шпулю і прочищати диски від піску і бруду) і самозатягування в процесі лову заднього фрикціону (доводиться постійно контролювати його стан, особливо при лові шнуром). До того ж не треба забувати, що деякі котушки апріорі йдуть з тим чи іншим фрикціоном. Наприклад, матчеві - майже завжди з заднім, а коропові бейтраннерние - природно, з основним переднім (за рідкісними винятками). За великим рахунком різниці особливої Тому не полінуйтеся, вибираючи котушку, принести з собою вудилище і випробувати на місці кілька варіантів. І ви самі переконаєтеся, що вам не має сенсу ставити потужну котушку на легкий фідер і навпаки. Снасть повинна бути гармонійною, саме тоді ви будете отримувати максимум задоволення від риболовлі. Тим більше що зараз - це вам не позавчора, сьогодні в магазинах вибір котушок такої, що для наступної глави цілком підійде нетлінна фраза:

«Який сорт вина ви віддаєте перевагу в цей час доби?»

Рекомендации по выбору катушки для фидера

1. Спінінгові катушки.   Найпоширеніші й універсальні котушки з числом оборотів від 5:1 до 5.5:1 складають практично половину від усього розмаїття котушок, застосовуваних в фідерної ловлі. На полицях магазинів їх теж більшість, що і дозволяє вибрати з них самі підходящі. До того ж у багатьох рибалок, які займаються спінінгом, вже є гідні і перевірені в роботі котушки. А самі знаєте, що і спінінгістам хочеться після пісних судаків і щук побалуватися білої рибкою: жирним коропом, солодким карасем, Лещової реберцями або в'яленої таранею. Тим більше що фідерне вудлище так нагадує їм улюблені хлисти, що і переучуватися особливо не потрібно. Спінінгові катушки підходять майже під всі вимоги донного лову, за деякими винятками, про які йтиметься нижче.

Обираючи таку котушку, орієнтуються в першу чергу на легкі і середні фідери і помірні умови: несильне перебіг, середньої дальності закидання, риба в середньому до 2-3кг (але можна і більше). Загалом, стандартні умови без особливого екстриму. Шпуля котушки може бути двоечку (під шнур) або трієчку (під волосінь). Бажано покриття бортика шпулі і ролика лесоукладивателя нітридом титану, оскільки саме на таких котушках найчастіше застосовується шнур. Великими розмірами не захоплюйтеся, тому що застосовувати в цих умовах волосінь більше 0,2 або шнур товщі 0,14 не має сенсу. Загалом, про ці котушках більшість відмінно обізнане, тому перейдемо до інших котушкам та іншим умовам.

Рекомендации по выбору катушки для фидера

2. Тягові або троллінговие котушки.   Зазвичай великі, потужні, важкуваті, з повільною підмоткою (середня редукція 4:1), використовуються у нас в основному для троллінгу, лову сома або морського лову. Чи потрібні вони для фідера? Дуже потрібні, особливо якщо ви живете на берегах древнього Славутича. Але сильна течія не тільки на Дніпрі - весняна повінь будь-яку тиху річечку перетворює в бурхливий потік, що несе вниз масу бруду, трави, гілок ... І що робити, якщо в цей час і піднімається наверх вся біла риба, що йде на нерест? Далекий заброс не потрібен, швидкість підмотки теж не важлива - риба йде, притискаючись до берегів, вага годівниць зашкалює за 150-200гр, а трофейні екземпляри плотви або миколаївської густери при виведенні проти стрімкого перебігу пручаються не гірше коропа. Крім того на шнур не половиш - після першого ж закиду він буде схожий на новорічну гірлянду, весь обліплений брудом і травою. Тут і рятують потужні силові котушки. Але не тільки навесні вони гарні - восени відмираюча рослинність піднімається з дна, збивається у зграї-острова і відправляється на південь до моря, та ще й регульований скид води з водосховищ змиває з берегів кущі, гілки і купи мотлоху (залишки нашого культурного відпочинку на природі ). Хто витягав, борючись з течією, целофанові пакети тощо, мене зрозуміє. Крім того гарні тягові котушки при нічному лові ляща, підходять для лову крупного хижака на живця і в деяких випадках для лову коропа. Власне кажучи, поки не з'явилися в достатній кількості котушки з бейтраннерамі, їх функції в якійсь мірі виконували тягові.
Рекомендации по выбору катушки для фидера

3. Котушки з бейтраннером.   Виявилося, що вони не так вже і підходять для лову фідера, як захоплено писали автори в кількох прочитаних мною статтях, і як люблять стверджувати продавці в деяких магазинах. По-перше, вони не так надійні як тягові, оскільки ускладнені додатковим механізмом гальмування, а на практиці завжди: чим механіка простіше, тим вона надійніше. По-друге, знову ж таки через двох фрикціонів ці котушки більш громіздкі і важкі, ніж класичні спінінгові, так що для лову плотви, подлещиков і карасиків застосовувати їх не варто (вони, власне кажучи, не для цього і створювалися). І по-третє, якщо вже купувати таку котушку, значить використовувати бейтраннер. Тільки от при лові фідером на річці він практично даремний (за винятком лову на живця), так як вудлище розташовується перпендикулярно воді під великим кутом. У цьому випадку бейтраннер просто не спрацьовує, тим більше що гнучкий кінчик фідера працює як амортизатор, гасячи ривок риби. Перевірено - навіть покльовки кілограмового карася не заводили його, в той же час якщо максимально послабити фрикціон, годівницю починало тягнути перебіг. До того ж, підсікаючи за звичкою вудилищем, я постійно забував його відключати, і виходила неодружена підсікання. Загалом, вдень на протязі при лові звичайної риби їм краще не користуватися.

Але ось вночі бейтраннер часто буває необхідний. По-перше, протягом вночі зазвичай повільніше, риба підходить ближче до берега і вудилище можна нахилити ближче до води, бейтраннер спрацьовує нормально і сходів великого ляща стає менше. По-друге, нерідко вночі бере сом, навіть якщо ви спеціально його не ловіть (до речі, в цьому випадку він бере частіше!). Що таке ривок сома - пояснювати не треба. Якщо волосінь досить міцна і не рветься відразу, то вудлище, слідуючи сумну долю «Титаніка», урочисто йде у воду. І, по-третє, коли ви полюєте саме на сома з пучком черв'яків, медведкою і т.п. До речі, це дуже захоплююча риболовля і досить результативна: з довгим та потужним фідером, щоб підняти сомика з дна, провести його над перекатами і не дати уткнутися в камені під берегом.

А ось вдень на річці я використовую котушки з бейтраннерамі в не менш захоплюючою лові фідером на живця. Всі знають, що при такому лові швидка підсічка не завжди потрібна, оскільки треба дати хижакові заковтнути живця, а перший удар щуки здатний скинути фідер з підставки. Тому раніше я просто знімав котушки з гальма або до межі відпускав фрикціон, але так як потім була потрібна жорстка, рішуча підсічка (особливо щоб пробити пащу судака), це не було кращим варіантом. З бейтраннером виявилося набагато легше контролювати ситуацію.

Про полювання на хижака з фідером я розповім надалі, а зараз ще одне, власне кажучи, основне застосування котушки з бейтраннером - ловля коропа.

Чесно зізнаюся, мені не до душі чисто коропова рибалка з її рід-подами, сигналізаторами, потужними палицями, Бойль, наметами, лежанками, пивом і т.д. Хоча я цілком розумію і поважаю людей, що займаються цією нелегкою справою. Можливо, мені не вистачає часу, оскільки правильна коропова рибалка вимагає не менше 2-3 днів, щоб все розставити, проміряти, загодувати, завести оснастку і чекати. Ось чекати я якраз і не люблю, тому на коропову рибалку я зриваюся ввечері, нічку ловлю, а вранці вже в магазині, ділюся з клієнтами враженнями. До того ж віддаю перевагу активну ловлю, мені подобається спостерігати за клюванням, а не вслухатися у спів сигналізаторів, які повідомляють, на який палиці сидить Коропчук. Але при лові коропа фідером на звичайних котушках доводилося (особливо вночі) майже повністю відпускати фрикціон, щоб не допустити обриву волосіні або крадіжки вудилища (бувало й таке: кілька разів плавав за вудками).

З бейтраннером все простіше і зручніше, можете навіть подрімати або зайнятися приготуванням юшки, поставивши на кінчик вудилища спеціальний фідерний бубонець зі світлячком. Але тут теж є нюанси: вудилище доводиться не класти паралельно березі, як при звичайній лові фідером на ставці, а розташовувати під більш тупим кутом, щоб забезпечити спрацьовування бейтраннера. Тому якщо ви ловите тільки на фідер і стежте за кінчиком, другий фрикціон вам не потрібен. А ось якщо ловите поплавцевими вудками, а один чи два фідери поставили в сторонці в розрахунку на крупну здобич, тоді бейтраннер нагоді.

Рекомендации по выбору катушки для фидера

4.   Матчева котушка.   До речі, раз вже ми опинилися на ставці, вуха готується. А короп не бере, можна половити і іншу рибку. Ставимо матчеву котушку і кидаємо легкі годівниці або важкі поплавці досить далеко. Велике передаточне число дозволяє швидко перезабрасивать снасть. Особлива форма шпулі (широка і неглибока) дозволяє застосовувати тонкі волосіні без підмотки Бекінгем. У мене на такий котушці волосінь 0,14, і повірте: часто вона просто рятує при здавалося б повному бесклевье, тому ви можете швидко промацати акваторію і знайти рибу. Крім того, матчеві котушки комплектуються і звичайною глибокої шпулею, що дозволяє використовувати і більш товсту волосінь. Правда, в силу своєї специфікації вони не дуже розраховані на використання шнура, зокрема на бортик шпулі зазвичай не завдають нітрид титану, але завдяки хорошій укладанні (більш щільною через високий передавального числа), дальність закидання не страждає.

Матчева котушка ідеально підходить для лову на ставках та водосховищах, а також на річках з несильним плином. І не сказав би, що тільки для дрібної риби, - ви будете приємно здивовані, коли на тому ж ставкою зразок неберущій короп раптом починає активно відгукуватися на вашу тонку оснастку. На початку першої статті в минулому номері журналу на фото - Карпик за «троячку», спійманий матчевій котушкою з використанням шнура POWER PRO 0.1мм і повідця з волосіні SLR0.12, причому це був ще не найбільший екземпляр в той день. Так що мати матчеву котушку в своєму арсеналі бажано, а якщо ви захоплюєтеся і поплавцевою ловом, то обов'язково. Тільки не використовуйте матчеві котушки при лові на сильній течії з важкими годівницями. Часті зачепи, гірлянди трави та сміття дуже швидко з'їдять шестерінки.

Отже, підбиваючи підсумки, виведемо коротке резюме: фідерної катушки як такої не існує, але більшість наявних у продажу підходять для фідера. Так що особливо не ламайте собі голову і просто проаналізуйте, в яких умовах ви в основному рибалите, що вже є у вашому арсеналі і що слід прикупити.

Як зберегти котушку в доброму здоров'ї!?

Тепер кілька тонкощів при використанні котушок в фідерної ловлі.

1. Як і в поплавковою лову , Велике значення має правильне пригодовування місця. Як це робити, ми поговоримо пізніше, а поки хочу звернути вашу увагу на одну серйозну помилку, яку допускають рибалки і автори деяких статей.

Мова йде про неправильне використання прапорця для затискання волосіні на бортику шпулі.   Взагалі-то, він передбачений тільки для зберігання волосіні на котушці, або для установки дистанції в матчевій і болонської лові. Но многие используют его как ограничитель дальности заброса и особенно этим страдают начинающие фидеристы, послушавшие «доброго совета». Ну как же, можно точно бросать кормушки на требуемую дистанцию. При этом ещё и рекомендуют в начале ловли поставить кормушку побольше и сделать 10-15 забросов с кормом, защемив леску в этот флажок, и в дальнейшем продолжать ловлю с этим ограничителем.

С одной стороны казалось бы всё верно, корм ложится почти в одну точку, ловля происходит там же, все довольны. Но вот с другой стороны – тёщи тоже три. Во-первых, спросите у вашей катушки, как она относится к постоянным рывкам тяжёлых кормушек, тем более что эти «специалисты» предлагают во избежание поломки удилища от рывка наклонять его к воде в конце заброса. То есть вся нагрузка от рывка ложится на катушку, и ещё хорошо, если у вас леска стоит, а если шнур!? Вдумайтесь: удилище им жалко, чуют, что такие нагрузки вредны, а катушку не жалко? Во-вторых, прикиньте, какая нагрузка ложится на все узлы и соединения вашей оснастки, и насколько она будет запутываться при возвратном движении после рывка? И, в-третьих, а что эти товарищи будут делать, если им повезёт и крючок схватит крупная рыба – бежать за ней по воде с фидером и кричать «подожди, я леску с флажка сниму!»??! При всём при этом, самое интересное, что этот способ более-менее себя оправдывает только на ставке либо на не сильном течении и при небольшой глубине. Поскольку от рывка корм высыпается ещё в толще воды (а у некоторых, сам видел, ещё над водой!) и течением уносится подальше. Похоже, этот способ прикармливания подсмотрели у карпятников, но забыли, что кидают свои тяжёлые ракеты они одними палками с мощными катушками, а ловят другими! По моему мнению, гораздо проще отмечать дистанцию заброса маркером на леске, либо просто набить руку и глазомер, чем тратиться на новую катушку или полрыбалки распутывать оснастку.

2. По этой же причине всегда закрывайте дужку лесоукладывателя рукой, и делайте это после приводнения кормушки, подтормаживая леску рукой и удилищем. А в магазине при покупке обязательно проверьте катушку на «самосброс». Для этого отведите дужку лесоукладывателя в рабочее положение для заброса и сделайте несколько энергичных взмахов, имитирующих заброс удилищем. Только не трясите катушку как грушу, играя на нервах у продавца и пытаясь любыми способами заставить её сработать! Если при обычном взмахе дужка закрылась, такую катушку брать нельзя. Кстати при неправильном хранении ( особенно в чехле с другими удилищами и катушками) бывает слегка подгибается в ту или другую сторону дужка лесоукладывателя, а так как этот угол обычно тщательно вымерен, возможен будет и «самосброс», и непопадание лески на ролик, и другие нехорошие вещи. Так что следите за катушкой, потому как в 70-80% выхода её из строя виноват сам рыболов.

3. При использовании катушек с задним фрикционом не забывайте проверять его состояние, так как он имеет тенденцию к самозатягиванию.

4.   Возьмите за правило после набивки кормушки кормом споласкивать руку в ёмкости с водой или хотя бы вытирать тряпкой, особенно если вы ловите катушкой с передним фрикционом. Увидев, на что похожа катушка в конце рыбалки, вы поймёте, что это – просто необходимость. Также не забудьте, окончив ловлю, протереть катушку хотя бы влажной тряпкой.

5. Особое внимание уделяйте рыбалке на пляжах: песок – злейший враг катушек, не роняйте их!

6. О том, что крупную рыбу нужно выводить выкачиванием, слышали все, но многие до сих пор продолжают считать катушку облагороженным вариантом лебёдки. Особенно когда вытягивают пучки водорослей или островки проплывающей травы, а потом удивляются когда летят зубья ведущей шестерни.

7. При зацепах тоже не стоит слишком дёргать удилищем или тем более опускать его в линию с леской и тянуть на себя. Хорошо, если зацепился крючок – поводок тонкий (надеюсь!), и оборвётся без вреда, а вот если в зацеп села кормушка на основной леске или тем более на шнуре, то вашей катушке не позавидуешь. Обычно в таких случаях, если позволяет место, отходят на несколько метров в стороны и делают несколько плавных взмахов удилищем, придерживая леску рукой и не затягивая фрикцион. Если поводок не оборвался, значит в зацепе кормушка, в таком случае при использовании лески есть ещё один способ. Придерживая леску рукой, удилище вытягивают в сторону зацепа, открывают дужку лесоукладывателя и рукой натягивают леску, отходя по берегу до предела разрывной нагрузки и потом отпускают. Леска, работая как резинка, может сорвать кормушку с зацепа. Если и это не помогло, обрывайте леску, намотав её на руку, а шнур на палку.

Вот пока и всё, чем я хотел поделиться с вами по вопросам катушек для фидерной ловли. Некоторые практические моменты по работе с катушкой во время заброса, вываживания и прикармливания будут полнее освещаться в следующих статьях. А пока мы ещё собираем фидерное удилище и следующей темой будет главная тема развернувшейся в последнее время дискуссии: шнур или леска?!

Игорь Гапонов.
«Рыболов-профи» №1 за 2007г.
http://fishing. pl. ua/

Советуем также посмотреть :

 • Вибір котушки для фідера
 • Как сохранить катушку в добром здравии!?
 • Ліски та Лідери від Стюарта Дениса
 • Матчева снасть для коропа .
 • Использование кормушки "Метод" от Питера Веббера, часть 3
 • Вибір спінінга котушки : чутливість і плавність ходу
 • Ловля на жерлиці - частина друга
 • Шість кроків обслуговування безінерційною котушки
 • Оснащення поплавцевою вудки для лову коропа
 • Як порахуєш , так і половиш
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+3260]   Автор, Admin\\ 12-03-2013, 20:14 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Пеноблоки – использование, применение, особенности
  Пеноблок является одним, из большого количества видов стройматериала из пенобетона, изготовляется ко ...

  » Обсяг вилову горбуші збільшений втричі
  Федеральне агентство з рибальства погодився з пропозицією вчених ЧукотТІНРО збільшити до 900 т   ...

  » Чи можна засмагати під час вагітності?
  Чи можна засмагати під час вагітності? Це питання хвилює багатьох майбутніх мам. Фахівці стверджую ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .
  » ИГРОВЫЕ АВТОМАТЫ ГАРАЖ на slot v
  В   Казино онлайн представлена линейка игровых автоматов онлайн Гараж, в которую входят семь ра ...

  » ИГРОВЫЕ АВТОМАТЫ RESIDENT
  Разведка заслала своего резидента для поиска секретов вражеской державы. Разведчику придется нелегко ...  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке