Загрузка...

Блог о рыбалке » Весняні густера


--- ~ Весняні густера

Стильні і не дорогі  барні стійки для вашого кафе ви можете підібрати і замовити на сайті httр://d3studio.com.ua

Махову вудку я вважаю снастю № 1, для лову білої риби на річках в кінці весни - початку літа. І найулюбленішою рибою цього періоду для мене є густера.

Періодичні рибальські видання незаслужено оминають тему лову цієї риби. Та й самі рибалки ставляться до густера не дуже серйозно, розглядаючи її як неминучий прилов під час лову більш гідних представників сімейства коропових. А, між тим, велика густера, про лов яку піде мова в цій статті, досить гідний суперник, і ловити її дуже цікаво.
При всій своїй уявній доступності, велика густера - риба досить таємнича, і добре ловиться тільки два періоди в році: весною, коли збирається на нерест і відразу після нього, і восени, у вересні, коли в неї настає короткий передзимовий жор. Протягом всього іншого часу року ця риба (я маю на увазі екземпляри густери вагою від 300 г до 1 кг) на аматорські снасті попадається украй рідко.

Найбільш перспективними місцями для полювання за великою густерой на весняній річці є гирла великих затонів і ділянки берега нижче тяг, за якими в річку йде вода з обсихають лугів. І якщо врахувати всі особливості лову в кожному з цих місць, задоволення від риболовлі буде незабутнім.

Устя великих затонів
Приблизно за два тижні до нересту (а наших краях він відбувається в останніх числах травня) зграї густери збираються в гирлах великих річкових затонів. Як правило, місця ці являють собою широкі плеса, з повільним перебігом. В цей час прибережна рослинність буквально кишить всілякими організмами, і риба з задоволенням тут від'їдається.

Дрібна плотва, густера-лаврушка, а часом і лящ, труться біля самої трави. А ось для лову великої густери потрібно шукати ділянки, де «робоча» (3-4 метри) глибина починається біля самого берега. Будучи рибою сутінкової, велика густера уникає яскравого світла, і до самого нересту не забуває про обережність. Мені жодного разу не доводилося ловити цю рибу на мілководних поливах.

ловля густериОдной з особливостей поведінки густери є те, що риба ця завжди встає точно на кулі прикормки, а значить, для її лову можна використовувати махову вудку довжиною 6-7 м. А ось монтаж оснащення для лову «молодшої сестрички ляща» в гирлах глибоких затонів , має деякі тонкощі.

Снасть. Будучи прихильником легких (до 1,5 г) оснасток і багатоточкової схеми огрузки, при лові густери накоротке я відступаю від цих правил. Більшість моїх Густерін оснасток починається c ваги від 3-х грамів. Перепробувавши безліч всіляких схем огрузки, я зупинився на самій найпростішої: масивний вантаж-оливка, що становить 70-80% маси всієї оснастки, кріпиться на волосіні за півметра від повідка. Його призначення - швидко доставити гачок з приманкою в придонні шари води. У 20 см нижче оливки розташовується дробинка, призначення якої - утримувати приманку біля дна при так улюблених густерой прідержкі оснащення. На кінець основної волосіні в'яжеться мікро-вертлюжок, який одночасно є і подпаском. Повідець довгий, близько півметра. Густера найкраще реагує на вільно пливе у самого дна приманку, і така схема монтажу оснастки виявляється тут як не можна до речі.

Вудилище, обладнане монолітним хлистиком, який володіє дуже великою гнучкістю, дозволяє використовувати основну волосінь діаметром в 0,12 - 0,14 мм. Повідець, відповідно, на 0,02 мм тонше. Я взагалі не любитель лову риби на грубі снасті. Товста волосінь і парусит у воді набагато більше, та й риба її боїться. При певній вправності на тонкі сучасні волосіні можна без особливих зусиль виводити рибу до 2 кг вагою.

Товщина антени на поплавцях для лову густери вибирається залежно від сили течії і може варіювати від 2-х до 4-х мм. Головне, щоб власної плавучості антени вистачало для того, щоб рибалка без праці зміг відрізнити клювання, яка в більшості випадків відбувається на втопився, від торкання приманки дна.

Гачок для лову густери вибирається по приманки. А оскільки в більшості випадків нею служать один-два опариша, то і максимальний розмір гачка не перевищує 14-го номера по owner'овской класифікації.

Прикормка. Основу моєї прикормки для лову весняної густери в гирлі стариць становить суміш пшоняної і горохової каш. В якості ароматного сполучного елемента застосовується використовуються базові суміші від відомих виробників. «База» не включає «хімію», і пахне найбільш природно, а це те, що потрібно для риболовлі в холодній воді.

Додавання каш в прикорм, вважаю найвдалішим рішенням для лову риби у дна на помірному перебігу. Розпарені злаки важкі, крім того, вони поживність і досить в'язки. Велика річкова риба любить смачно поїсти, і, тому «відгукується» на подібне частування вельми охоче. Побоювання, що риба, наївшись «смакоти», перестане цікавитися приманкою, марні. Скільки разів мені доводилося ловити рибу, у якої прикорм, буквально вивалювався з рота. І це ні скільки не заважало їй цікавитися опаришем на гачку.

У підгодовуванні для лову густери пилять елементів повинно бути якомога менше. Наразившись кілька разів на жвавий клювання уклейки, я повністю відмовився від використання в підгодовуванні макухи олійних злаків. Та й настоюється моя суміш тепер не менше 20 хв. А ось сухі вівсяні пластівці опиняться в підгодовуванні дуже навіть до речі.

поплавці для лову густериДобавка з тваринного компонента значно збільшує ефективність пригодовування, але тут є кілька моментів, які потрібно постійно враховувати. Якщо додаємо опариша, то робити це потрібно в самий останній момент, перед тим, як будуть ліпитися кулі. В іншому випадку, спритні личинки дуже швидко «підуть» на дно ємності, і толку від них буде мало. Та й витрата дорогих опаришів, при такій схемі, набагато менше.

А ось рубленого хробака можна додавати відразу, при замішуванні суміші. Але черв'як буває особливо гарний тільки при лові ляща. А ось густера, все-таки, краще відгукується на опариша.

Ретельний промір дна при лові густери на прибережних ямах просто необхідний. Мета цієї операції не тільки відшукати найбільш зручне для риболовлі місце, а й ретельно відкоригувати точку підгодовування, оскільки найменша неточність при закиданні прикормки у водойму запросто може зіпсувати всю риболовлю.

При роботі з глубомером слід постаратися відшукати місце, де рибі буде зручно годуватися. Це може бути підводний уступ, яку-небудь перешкоду на дні, або невеликий підводний перекат з перепадом глибини в 15-20 см.

Для стартового закорм, зазвичай, вистачає шести, семи куль, розміром з яблуко. При складному рельєфі дна кулі прикормки потрібно класти дуже точно, не добрасивая до поплавця, десь на півметра. Важливо, що б прикормка лежала, трохи ближче до берега від того місця, уздовж якого, власне, і буде вестися ловля. Якщо допустити навіть невеликий перекидання, з'являється ймовірність того, що скотився по схилу кулю, «відведе» за собою рибу на глибину, не доступну снасті. Щоб не промахнутися, «пристрілювання» кулями я виробляю, орієнтуючись по поплавцю, закинутої в воду вудки.

Здійснюючи першу, з приманкою на гачку, проводку, я завжди намагаюся запам'ятати місце, де відбулася перша покльовка. Не знаю чому, але плотва і густера, особливо велика, вважає за краще брати наживку в якійсь певній точці. І цю точку потрібно обчислити, як можна швидше, щоб потім, в цьому місці, робити притримку оснащення. Для кожної рибалки, навіть якщо вона відбувається на добре знайомому місці, «точка клювання» своя.

Зазвичай, першою на прикорм реагує дрібна плотва, яка живе по сусідству з густерой. Але потім, хвилин через 15-20, густера відтісняє її. Цей момент виглядає як пауза в клюванні. Іноді вона може бути досить тривалою.

На одній з рибалок я близько півгодини даремно ганяв поплавок вздовж трави, і вже почав грішити на те, що прикормка, все-таки, скотилася вниз, по обриву. І тут, на черговій проводці, поплавок зупинився і плавно пішов під воду, наче оснастка зачепилася за дно. Після підсічки, в глибині густера пручалася недовго: кілька потяжек, і вона здалася, після чого порівняно легко вийшла до поверхні. Зграя густери щільно встала на прикорм. Практично на кожній проводці йшла впевнена поклевка, і чергова красуня відправлялася в садок. У запалі азарту я не помічав, ні спеки, ні уїдливих членів мошок. Творилося щось неймовірне. Вся риба була велика. Упереміж з густерой іноді «влітали» великі пліток, «вобліци», як їх називають на Поліссі.

Прикормку густера виїдає швидко. Стартового закорм зазвичай вистачає хвилин на 40 лову. Щоб не пропустити момент, коли риба, розправившись з підгодівлею, відійде від приманки, кожні 20 хвилин у воду підкидається один два кулі прикормки. Шуму від падаючих у воду куль Розохочений підгодовуванням риба не боїться. А ось сходи можуть надовго перервати риболовлю. За статистикою більшість сходів відбувається через те, що рибалка вчасно не замінив поводок. При багаторазовому проштовхуванні тонкої волосіні з гострих країв черепашок, яких у цих місцях мешкає безліч, на поверхні повідця утворюються задирки. На Густерін риболовлі я міняю поводок кожні 20 хвилин.

Як правило, ближче до полудня до підгодовування підходить лящ. Великий любитель поїсти, лящ дуже довго осторожничает, підбираючи пливуть за течією горошини. Але потім насмілюється і відтісняє густеру. До цього потрібно бути готовим, і годин з 11, поступово збільшувати кількість закидається в воду прикормки. При сприятливому збігу обставин Лещової поклевки відбуваються одна за одною, буквально на кожній проводці. За одну рибалку мені вдавалося виловлювати до шести повновагих лящів. А ось язь ці місця не шанує. За весь час захоплення ловом весняної густери, мені не вдалося зловити жодного язя.

У гирлах великих річкових стариць існує розклад виходу різних порід риби на годівлю. Так, найбільша густера завжди клює рано вранці, потім, годин з семи, починається клювання плотви, яка ловиться попутно з густерой, а ось лящ підходить до підгодовування не раніше обіду. Іноді, при лові густери на гачок сідає, якась випадкова риба у вигляді чехоні, або молодого жереха.

Проаналізувавши результати рибалок, я прийшов до висновку, що виходи великих стариць є своєрідним перевалочним пунктом, для різної річкової риби, яка збирається тут для того, щоб отнерестіться самій і попутно поїсти ікри, відкладеної сусідами. Через тиждень після нересту, риба покидає ці місця і переселяється на річку, до тягам.

 

Советуем также посмотреть :

 • густера
 • Про найголовніше - про прикормки і приманки
 • язь
 • Літні підгодовування для ляща
 • Використання прикормки.
 • Ловля карпа зимою
 • Як ловити судака в осінньо -зимовий період
 • товстолобик
 • З болонез на весняній річці
 • Наживки й підгодовування .
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+2203]   Автор, rubak 7-04-2012, 19:22 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Штекерные удилища
  Речь идёт о очень длинных штекерных удилищах в отсутствии колец, применяемых основным образом для ло ...

  » Ловля хорошую рыбы из лунки жарким летом
  Собственный отпуск я проводил у брата, в городке Березники. Очень хочется подчеркнуть то, что встав ...

  » Смотреть онлайн Сокровища Уральских рек 11 серия
  [hide][/hide]И вновь мы ловим, знаменитых своей прожорливостью Сосьвинских окуней. Основные летние с ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .
  » Выгодный прокат автомобиля в Карелии
  Вы по делах приехали в Карелию и вам нужен автомобиль для быстрого перемещения - лучший вариант это ...

  » Роторная Косилка - Насадка Для МотоблокаРоторная Косилка - Насадка Для Мотоблока
  Роторная косилка – это агрегат сельскохозяйственного назначения. С ее помощью можно производит ...

  » Выбор хостинга и домена
  Домен — имя вашего бизнеса. Предварительная необходимость купить домен может возникнуть ещё за ...

  » Кто вам покрасит дом
  Хотите обновить свой дом внутри и снаружи. В этом вам поможет полная покраска. Но такую работу само ...

  » Деревянные лестницы от Рfwood
  Лестница из дерева – это не только «сооружение в виде ряда ступеней для подъёма и спуска ...  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке